Kojem Bogu se molio Isus Hrist?

Kom Bogu se molio Isus Hrist

  • Molio se samome sebi

    Votes: 1 50,0%
  • Molio se trojstvu

    Votes: 0 0,0%
  • Isus je Bog,greska je da se on molio nekom Bogu

    Votes: 0 0,0%
  • Molio se Valu,Dagonu,Marduku kao i ostali Jevreji

    Votes: 0 0,0%
  • Molio se jevrejskom i nasem Bogu Jehovi

    Votes: 1 50,0%

  • Total voters
    2
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da li ste razmisljali kojem su se Bogu molili Josif i Marija ,Isusovi roditelji dok su odgajali Isusa koji je krstenjem postao Hrist ?Kojem Bogu su se molili svi Jevreji,i da li je taj Jevrejski Bog i nas Bog???
Posto mnogi smatraju da je Isus Bog Svemoguci postavlja se mnogo pitanja naprimer.
Da li je za tih 33 ipo godine kolko je Iusus ziveo na zemlji postojao neki Bog na nebu?,pa da li pravi Bog moze da umre itd itd...
Ali evo nekih stihova koji govore kako se Isus molio Bogu,pa vas molim za komentare kojem se to Bogu molio Isus?,dal samome sebi???
Matej14:23 I otpustivši narod pope se na goru sam da se moli Bogu. I uveče beše onde sam.
Marko 6:46 I otpustivši ih ode na goru da se pomoli Bogu.
Luka 22:44 I budući u borenju, moljaše se bolje; znoj pak Njegov beše kao kaplje krvi koje kapahu na zemlju.
Matej, glava 27:43 On se uzdao u Boga: neka mu pomogne sad, ako mu je po volji, jer govoraše: Ja sam sin Božji.
Matej, glava 27:46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Dakle Isus je samo POSREDNIK (Hrist-Poslanik) izmedju Boga i ljudi prema
1 Timotiju, glava 2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
1 Korincanima, glava 11:3 Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu. ovde se govori o hijerarhiji.
Dakle,kom Bogu se molio Isus Hrist?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li ste razmisljali kojem su se Bogu molili Josif i Marija ,Isusovi roditelji dok su odgajali Isusa koji je krstenjem postao Hrist ?Kojem Bogu su se molili svi Jevreji,i da li je taj Jevrejski Bog i nas Bog???
Posto mnogi smatraju da je Isus Bog Svemoguci postavlja se mnogo pitanja naprimer.
Da li je za tih 33 ipo godine kolko je Iusus ziveo na zemlji postojao neki Bog na nebu?,pa da li pravi Bog moze da umre itd itd...
Ali evo nekih stihova koji govore kako se Isus molio Bogu,pa vas molim za komentare kojem se to Bogu molio Isus?,dal samome sebi???
Matej14:23 I otpustivši narod pope se na goru sam da se moli Bogu. I uveče beše onde sam.
Marko 6:46 I otpustivši ih ode na goru da se pomoli Bogu.
Luka 22:44 I budući u borenju, moljaše se bolje; znoj pak Njegov beše kao kaplje krvi koje kapahu na zemlju.
Matej, glava 27:43 On se uzdao u Boga: neka mu pomogne sad, ako mu je po volji, jer govoraše: Ja sam sin Božji.
Matej, glava 27:46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Dakle Isus je samo POSREDNIK (Hrist-Poslanik) izmedju Boga i ljudi prema
1 Timotiju, glava 2:5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
1 Korincanima, glava 11:3 Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu. ovde se govori o hijerarhiji.
Dakle,kom Bogu se molio Isus Hrist?

A kakve veze ima kome se on molio?
Sta to menja?

I covek je dualan, on poseduje svest i podsvest! Ova podsvest ga poducava u toku sna, i daje mu smernice kako da se ponasa u budnom stanju! To je "kolektivna svest"!

Ovu podsvest (kolektivnu svest) ili Duh Bozji, covek nasledjuje od rodjlitelja, i u njemu su sadrzana sva znanja nasih predaka. Jer se duh prenosi kao i krv i genetika sa oca na sina. Zato kad sanjamo, te praslike se tumace uvek na isti nacin, i zato sanovnici i funkcionosu! Jer svi imamo "isti Duh" koji smo nasledili od svojih predaka. Zato dete ubrzano uci da hoda, da govori itd.. Zato sto ga ta "podsvest" poducava, a to su sve nasi preci ranije savladali, pa zato detetu to nije tesko..

Kako dete odrasta, tako se i kolektivna svest odnosno "Duh" potiskuje u podsvest i primarnu ulogu preuzima njegova izgradjena licnost, a dete zaboravlja da je ikada imalo pomoc tokom odrastanja..

Ponekad se desava greska u odrastanju pa dete sa nedovoljno razvijenom licnoscu, se ne oslobadja podsvesti, i ona ostaje primarna. Zato se dete seca tkz. "prethodnih zivota" nekih zaboravljenih predela i jezika, ali to nisu prehodni zivoti, nego Duh njegovih predaka (koji se prenosi sa oca na sina kao genetika i krv) ostaje primarno ispoljen, zbog geneticke greske. Duh zameni dete za osobu koja je nekada davno zivela i ne zeli da ode, da se povuce. A to se desava zbog geneticke greske, dete je identicno po izgledu svom pretku koji je u njegovoj porodici ziveo, cak ima i oziljke koje je on imao, potpuno je isto, pa ga Duh zameni za tu osobu!

Ne, to nije "reinkarnacija", vec se u njemu ispoljio Duh predaka, i preuzeo je primat nad licnoscu deteta.. A to se desava zbog geneticke greske! Znaci nije doslo do potiskivanja tog Duha u podsvest! I Duh predaka ostaje ispoljen celog zivota..

Kada govorimo o Isusu, on je takodje imao dve licnosti u sebi, dve prirode, ali kod njega je Duh prenesen sa neba u telo, i nije ga primio od roditelja kao mi! Taj Duh nije presao u podsvesno stanje! I on je bio potpuno osvescena osoba tokom celog svog zivota. Kada se moli on je tacno znao ko je i sta je, da je sisao sa neba! Odnosno njegov Duh (nebeska licnost) je bila spojena sa ljudskom (covecanskom licnoscu) koju je on izgradio tokom svog zivota!

Zato kazemo da je Hristos "Bogo-Covek"!

Ova ljudska licnost je "mogla pogresiti", i zato se ona moli Bogu koji je na nebu!

Znaci, nije se molio Hristov Duh koji je prenesen sa neba u telo, vec se molio Duh Covecji, jer on je bio slab kao i svi mi! I on je mogao da pogresi!

Znaci, nije istina da Isus nije mogao da pogresi!

Bog je sveprisutan u svakom coveku, on je prisutan i u nama samima kroz Duha kojeg nam je dao, i "kroz njega se micemo i zivimo i jesmo"! On nam daje disanje i zivot! A tako je Bog bio i u Hristu istovremeno dok je bio na nebu! Jer on je "svuda prisutan"!

Vi pokusavate da unizite Hrista, jer eto moli se nekome, pa to valjda znaci da je "manji"?

Ne, ne znaci!

Ovde se ne moli Hristov Duh koji je prenesen sa neba u telo (Bozanska licnost Hristova) vec se moli "covecja licnost" u njemu!

A da je tako, to vidimo i po brojnim Hristovim recima, kada on umesto u "prvom licu", govorio o sebi u "trecem" , i pominje "SINA COVEJEG", tj. ono sto je ljudsko, sto je telesno, sto nije on sam, tj. nije njegova Bozanska licnost!

Dakle, Isus je bio "osvescena osoba", svesna svoje "dualne prirode"!

A telo, tu ljudsku prirodu je on zrtvovao, to je Isus! Dok je njegov Duh nebeska licnost prezivela i to je Bog! Samo je i nebeska licnost postradala pod teretom greha, dozivela nevidjenu bol i na neki nacin umrla duhovno, ali posto je Bog besmrtan to je moralo nastaviti da egzistira..

Vi na zalost, nista od ovoga ne razumete, i necete nikada shvatiti..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A kakve veze ima kome se on molio?
Sta to menja?

I covek je dualan, on poseduje svest i podsvest! Ova podsvest ga poducava u toku sna, i daje mu smernice kako da se ponasa u budnom stanju! To je "kolektivna svest"!

Ovu podsvest (kolektivnu svest) ili Duh Bozji, covek nasledjuje od rodjlitelja, i u njemu su sadrzana sva znanja nasih predaka. Jer se duh prenosi kao i krv i genetika sa oca na sina. Zato kad sanjamo, te praslike se tumace uvek na isti nacin, i zato sanovnici i funkcionosu! Jer svi imamo "isti Duh" koji smo nasledili od svojih predaka. Zato dete ubrzano uci da hoda, da govori itd.. Zato sto ga ta "podsvest" poducava, a to su sve nasi preci ranije savladali, pa zato detetu to nije tesko..

Kako dete odrasta, tako se i kolektivna svest odnosno "Duh" potiskuje u podsvest i primarnu ulogu preuzima njegova izgradjena licnost, a dete zaboravlja da je ikada imalo pomoc tokom odrastanja..

Ponekad se desava greska u odrastanju pa dete sa nedovoljno razvijenom licnoscu, se ne oslobadja podsvesti, i ona ostaje primarna. Zato se dete seca tkz. "prethodnih zivota" nekih zaboravljenih predela i jezika, ali to nisu prehodni zivoti, nego Duh njegovih predaka (koji se prenosi sa oca na sina kao genetika i krv) ostaje primarno ispoljen, zbog geneticke greske. Duh zameni dete za osobu koja je nekada davno zivela i ne zeli da ode, da se povuce. A to se desava zbog geneticke greske, dete je identicno po izgledu svom pretku koji je u njegovoj porodici ziveo, cak ima i oziljke koje je on imao, potpuno je isto, pa ga Duh zameni za tu osobu!

Ne, to nije "reinkarnacija", vec se u njemu ispoljio Duh predaka, i preuzeo je primat nad licnoscu deteta.. A to se desava zbog geneticke greske! Znaci nije doslo do potiskivanja tog Duha u podsvest! I Duh predaka ostaje ispoljen celog zivota..

Kada govorimo o Isusu, on je takodje imao dve licnosti u sebi, dve prirode, ali kod njega je Duh prenesen sa neba u telo, i nije ga primio od roditelja kao mi! Taj Duh nije presao u podsvesno stanje! I on je bio potpuno osvescena osoba tokom celog svog zivota. Kada se moli on je tacno znao ko je i sta je, da je sisao sa neba! Odnosno njegov Duh (nebeska licnost) je bila spojena sa ljudskom (covecanskom licnoscu) koju je on izgradio tokom svog zivota!

Zato kazemo da je Hristos "Bogo-Covek"!

Ova ljudska licnost je "mogla pogresiti", i zato se ona moli Bogu koji je na nebu!

Znaci, nije se molio Hristov Duh koji je prenesen sa neba u telo, vec se molio Duh Covecji, jer on je bio slab kao i svi mi! I on je mogao da pogresi!

Znaci, nije istina da Isus nije mogao da pogresi!

Bog je sveprisutan u svakom coveku, on je prisutan i u nama samima kroz Duha kojeg nam je dao, i "kroz njega se micemo i zivimo i jesmo"! On nam daje disanje i zivot! A tako je Bog bio i u Hristu istovremeno dok je bio na nebu! Jer on je "svuda prisutan"!

Vi pokusavate da unizite Hrista, jer eto moli se nekome, pa to valjda znaci da je "manji"?

Ne, ne znaci!

Ovde se ne moli Hristov Duh koji je prenesen sa neba u telo (Bozanska licnost Hristova) vec se moli "covecja licnost" u njemu!

A da je tako, to vidimo i po brojnim Hristovim recima, kada on umesto u "prvom licu", govorio o sebi u "trecem" , i pominje "SINA COVEJEG", tj. ono sto je ljudsko, sto je telesno, sto nije on sam, tj. nije njegova Bozanska licnost!

Dakle, Isus je bio "osvescena osoba", svesna svoje "dualne prirode"!

A telo, tu ljudsku prirodu je on zrtvovao, to je Isus! Dok je njegov Duh nebeska licnost prezivela i to je Bog! Samo je i nebeska licnost postradala pod teretom greha, dozivela nevidjenu bol i na neki nacin umrla duhovno, ali posto je Bog besmrtan to je moralo nastaviti da egzistira..

Vi na zalost, nista od ovoga ne razumete, i necete nikada shvatiti..
Hahaha,pa ti si pao na prvoj recenici....
Zar za tebe kao katolika nije bitno kojem se bogu molio Isus Hrist???
Zamisli ako se molio Jehovi jevrejskom Bogu,ili bi ga radije zamislio kako se moli Balu,Dagonu,Mardoku,Apolonu???,ili mozda samome sebi???
Ako to za tebe nije bitno,onda ti nisi hriscanin.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hahaha,pa ti si pao na prvoj recenici....
Zar za tebe kao katolika nije bitno kojem se bogu molio Isus Hrist???

Pa ti si pao na prvoj recenici, ja nisam katolik!

Zamisli ako se molio Jehovi jevrejskom Bogu,ili bi ga radije zamislio kako se moli Balu,Dagonu,Mardoku,Apolonu???,ili mozda samome sebi???
Ako to za tebe nije bitno,onda ti nisi hriscanin.

Ti kao da odgovor nisi ni video, zapravo ti ovo nisi ni procitao!

Isus je imao dvojnu prirodu, slicno kao i covek sto ima! (svest i podsvest). Njegova ljudska priroda se moli Bogu, a ne Bozanska priroda! I to je sustina mog odgovora!

On o sebi cesto govori u "trecem licu" - SIN COVECJI, sto dokazuje da ima ljudsku prirodu a kada govori - SIN BOZJI dokazuje da ima Bozansku!

To sto ti pokusavas da ga predstavis obicnim covekom (manjim) samo zbog molitve, to nema nikakvog smisla!

I spremacica u firmi nije nista manje covek zato sto prima naredjenja od direktora! To sto se moli direktoru za platu, to je ne cini manje covekom! (ne menja njenu prirodu).

Zato ni Isusa njegova uloga na zemlji ne cini manje Bozanskim bicem kada se moli!

Po tebi, cak i Sveti Duh je veci od Jahve, jer se hula na njega ne oprasta a na Jahvu se prasta! Pa ispada po tebi da je i Sveti Duh veci Bog od Boga!

Ako cemo tako unizavati nekoga po "ulozi", onda ti je i Jahve manji Bog od Svetoga Duha!

Ispadose dakle Isus i Jahve NEBOGOVI!

Medjutim, ovde se ne radi o "velicini" osoba, vec o njihovoj ulozi u planu spasenja! I odgovornost Svetog Duha je svakako veca (on osvedocava u greh), nego sto je odgovornost Oca i Sina!

Znaci ne mozes necijim trenutnim polozajem odredjivati njegovu velicinu! Na nebu je cak - "najveci svima sluga"! A Bog cesto menja uloge, cas je pastir, vinogradar, ratar, mladozenja..

Te uloge i poslovi ne odredjuju Bozju prirodu!

Kada kralj obuce prosjacko odelo, on ne prestaje biti kralj, bez obzira na njegovu spoljasnjost!

Tako ni Hristos ne prestaje biti Bogom kada je zaodenuo ljudsko telo!

Ne znam sta ti ovde nije jasno?
Ocigledno to samo neposveceni ne razumeju!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa ti si pao na prvoj recenici, ja nisam katolik!



Ti kao da odgovor nisi ni video, zapravo ti ovo nisi ni procitao!

Isus je imao dvojnu prirodu, slicno kao i covek sto ima! (svest i podsvest). Njegova ljudska priroda se moli Bogu, a ne Bozanska priroda! I to je sustina mog odgovora!

On o sebi cesto govori u "trecem licu" - SIN COVECJI, sto dokazuje da ima ljudsku prirodu a kada govori - SIN BOZJI dokazuje da ima Bozansku!

To sto ti pokusavas da ga predstavis obicnim covekom (manjim) samo zbog molitve, to nema nikakvog smisla!

I spremacica u firmi nije nista manje covek zato sto prima naredjenja od direktora! To sto se moli direktoru za platu, to je ne cini manje covekom! (ne menja njenu prirodu).

Zato ni Isusa njegova uloga na zemlji ne cini manje Bozanskim bicem kada se moli!

Po tebi, cak i Sveti Duh je veci od Jahve, jer se hula na njega ne oprasta a na Jahvu se prasta! Pa ispada po tebi da je i Sveti Duh veci Bog od Boga!

Ako cemo tako unizavati nekoga po "ulozi", onda ti je i Jahve manji Bog od Svetoga Duha!

Ispadose dakle Isus i Jahve NEBOGOVI!

Medjutim, ovde se ne radi o "velicini" osoba, vec o njihovoj ulozi u planu spasenja! I odgovornost Svetog Duha je svakako veca (on osvedocava u greh), nego sto je odgovornost Oca i Sina!

Znaci ne mozes necijim trenutnim polozajem odredjivati njegovu velicinu! Na nebu je cak - "najveci svima sluga"! A Bog cesto menja uloge, cas je pastir, vinogradar, ratar, mladozenja..

Te uloge i poslovi ne odredjuju Bozju prirodu!

Kada kralj obuce prosjacko odelo, on ne prestaje biti kralj, bez obzira na njegovu spoljasnjost!

Tako ni Hristos ne prestaje biti Bogom kada je zaodenuo ljudsko telo!

Ne znam sta ti ovde nije jasno?
Ocigledno to samo neposveceni ne razumeju!
Svest i podsvest??? sad cemo i da filozofiramo da bi dobili odgovor na jednostavno pitanje???
Matej, glava 27
46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Jel i ovde Isus govori sam sa samim sobom???
Marko 6:46 I otpustivši ih ode na goru da se pomoli Bogu.
Ne znam zasto bezis od ociglednog odgovora na pitanje.
Isus se kao i svaki Jevrejin ceo svoj zivot molio Jevrejskom i nasem Bogu,Jehovi.
I to ti je jedan od hiljade dokaza iz Biblije,i samo vas inat ne dozvoljava da se prihvati istina.
Pazi 33 ipo godine Isus se moli Jehovi Bogu koji je na nebu.
To vase je samo bezanje od istine....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isus se kao i svaki Jevrejin ceo svoj zivot molio Jevrejskom i nasem Bogu,Jehovi.
I to ti je jedan od hiljade dokaza iz Biblije,i samo vas inat ne dozvoljava da se prihvati istina.

Iako ih je hiljade u Bibliji, kako tvrdiš, citiraj samo jedan dokaz iz Biblije gdje je Isus u molitvi zazivao Jehovu i molio se Bogu Jehovi.

P.S. Uz hiljade dokaza u Bibliji nisam ti valjda dao težak zadatak. Ja ću biti strpljiv i čekati. :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Iako ih je hiljade u Bibliji, kako tvrdiš, citiraj samo jedan dokaz iz Biblije gdje je Isus u molitvi zazivao Jehovu i molio se Bogu Jehovi.

P.S. Uz hiljade dokaza u Bibliji nisam ti valjda dao težak zadatak. Ja ću biti strpljiv i čekati. :)
Dragi moj Slape,
Evo ja najvise na forumu citiram prevod Danicic-Karadzic u kome ni na jednoj jedinoj stranici ne pise Jehova,a zasto,pa zato sto su ga i Danicic i Karadzic izbacili.
Ali ,kazi mi ti ,kako se zove isusov Bog?
Matej, glava 27
46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Samo u ovom stihu Isus cak DVA Puta naglasava Boze moj,Boze moj. Ko je Isusov Bog?
Marko 6:46 I otpustivši ih ode na goru da se pomoli Bogu. Kojem Bogu da se pomoli?
Luka 22:44 I budući u borenju, moljaše se bolje; znoj pak Njegov beše kao kaplje krvi koje kapahu na zemlju. Kome se molio?
Matej14:23 I otpustivši narod pope se na goru sam da se moli Bogu. I uveče beše onde sam. Kojem Bogu?
Isus Hrist se molio svom Bogu i Ocu koji je na nebesima i svoje ucenike je isto tome ucio .
Matej, glava 6
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
Da li Jevreji nisu znali kako se zove njihov Bog i Otac na nebesima???


A o tome kako i zasto su izbacili ime Jehova iz Biblije sam vec pisao na forumu,ali ako ti je tesko da pronadjes,evo ti ovde po sistemu copy-paste
Рани јеврејски записи показују да су хришћани јеврејског порекла користили Божје име у својим списима. Тосефта, збирка усмених закона која је комплетирана око 300. године н. е., у вези с хришћанским списима који би горели на сабат каже следеће: „Књиге јеванђелиста и књиге минима [за које се сматрало да су хришћани јеврејског порекла] не треба сачувати од ватре. Могу изгорети тамо где се налазе... оне и Божје име које је у њима.“ У истом делу цитира се рабин Јосе Галилејац који је живео почетком другог века н. е. Он каже да се другим данима „указивања на Божје име у њима [у хришћанским списима] исецају и одлажу, а остатак се спаљује“. Према томе, постоје чврсти докази да су Јевреји који су живели у другом веку н. е. сматрали да су хришћани у својим списима користили име Јехова.

Jeronim i JHVH
Име је било у њима

Можемо бити сигурни да је апостол Матеј укључио Божје име у своје еванђеље. А зашто? Зато што га је првобитно написао на хебрејском језику. У четвртом веку, Јероним, који је преводио латинску Вулгату, извештава: „Матеј, који се зове и Леви, а који је од порезника постао апостол, први је саставио еванђеље Христово у Јудеји на хебрејском језику... Ко га је касније превео на грчки није сасвим утврђено. Најзад, на хебрејском је сачувано све до данашњег дана у библиотеци Цезареје.“

Божје име се у грчким преводима „Старог завета“ задржавало далеко дуже време. У првој половини другог века наше ере, јеврејски прозелит Акила сачинио је нови превод Хебрејских списа на грчки језик, а у њему је Божје име представио тетраграматоном старохебрејским словима. У трећем веку Ориген је написао: „А и у много тачнијим манускриптима ИМЕ се појављује хебрејским словима, али не у савременим (словима), него у најстаријим.“

Чак у четвртом веку, Јероним пише у свом уводу књига Самуела и Краљевима: „И ми наилазимо на име Божје, тетраграматон (יהוה), у неким грчким књижицама све до данашњег дана исписаног старим словима.“

Јероним извештава да су га у његовом времену „неки неуки уобичавали због сличности слова, кад су наишли на (тетраграматон) у грчким књигама да читају ΠΙΠΙ.“
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dragi moj Slape,
Evo ja najvise na forumu citiram prevod Danicic-Karadzic u kome ni na jednoj jedinoj stranici ne pise Jehova,a zasto,pa zato sto su ga i Danicic i Karadzic izbacili.

Pusti ti Daničića i Karadžića, nego ti nama citiraj iz grčkog originala gdje se vidi da je Isus u molitvi zazivao Jehovu i molio se Bogu Jehovi.

Ali ,kazi mi ti ,kako se zove isusov Bog?

Otac. Isusov Bog se zove Otac. Hoćeš li da ti citiram Novi zavjet? ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pusti ti Daničića i Karadžića, nego ti nama citiraj iz grčkog originala gdje se vidi da je Isus u molitvi zazivao Jehovu i molio se Bogu Jehovi.



Otac. Isusov Bog se zove Otac. Hoćeš li da ti citiram Novi zavjet? ;)
Dragi moj Slape,
Cenzura crkvi takozvanog hriscanstva je bila neumoljiva,Bozje ime Jehova je izbaceno iz svih grckih spisa.
Imamo dokaze da je Bozje ime Jehova pisalo i u grckim spisima,a te dokaze sam ti predocio u gornjem postu.

A sad ako si zadovoljan sa mojim odgovorom idemo na ono glavno.
Rec Otac ili pak Bog su imenice koje predstavljaju status ili pak titulu,i kao takve nisu necje licno ime,mada ljudi mogu tim imenicama da imenuju svoju decu,ali dal si zapazio da ime Jehova nije dato nijednom detetu?

I najbitnije od svega,dal mislis da Jevreji nisu znali kako se zove njihov Jevrejski Bog?
E tom jevrejskom Bogu se molio i sam Isus.
Ali ako se ne slazes ,slobodno napisi ime onog boga za koga mislis da se molio ,a ima ih mnogo... Bal,Marduk,Dagon...(ili se mozda molio samome sebi)?
;)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dragi moj Slape,
Cenzura crkvi takozvanog hriscanstva je bila neumoljiva,Bozje ime Jehova je izbaceno iz svih grckih spisa.

Dragi moj Raselov svjedoče, kad bih ja mislio ovako kao ti, da je Crkva krivotvorila Bibliju, ja ne bih vjerovao ničemu što u njoj piše. Zato ti je moj savjet, "batali" kršćansku Bibliju i upiši se u Jovanovu sektu - "Jelenaški ostatak", jer vam se nauk gotovo poklapa.

P.S. Predloži tada Jovanu da sektu zovete - "Jelenini i Raselovi svjedoci".

A sad ako si zadovoljan sa mojim odgovorom idemo na ono glavno.
Rec Otac ili pak Bog su imenice koje predstavljaju status ili pak titulu,i kao takve nisu necje licno ime,mada ljudi mogu tim imenicama da imenuju svoju decu,

Ali Isus mu se obraća sa - OČE. Zar da odbacim Spasitelja i Boga Isusa Krista i ono što Isus čini, a da vjerujem tebi!?!?!?!? Idi bre leči se.

I najbitnije od svega,dal mislis da Jevreji nisu znali kako se zove njihov Jevrejski Bog?
E tom jevrejskom Bogu se molio i sam Isus.

Tako je. I Isus ga upravo u molitvi oslovljava - OČE.

Ali ako se ne slazes ,slobodno napisi ime onog boga za koga mislis da se molio ,a ima ih mnogo... Bal,Marduk,Dagon...(ili se mozda molio samome sebi)?
;)

Nemam se ja što slagati ili neslagati. U Svetom Pismu jasno piše - Isus se moli Bogu nazivajući ga Ocem.
 
Natrag
Top