Koja imena biste dali svojoj djeci?

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Ništa od novih fensi imena (Lara, Sara, Klara - ne dolazi u obzir).
Isto tako ništa i od muških fensi imena, to je još gore.

Šta se desilo sa Božidarima? :) Meni su to lepa, smislena imena. Isto tako i srpska... mnogo me nervira ovo pomodarstvo sa imenima u poslednje vreme... srpska i biblijska imena su lepa i to je to.
Ili... šta mi još nije jasno, ako postoji Dunja, što ne bi postojala i Jabuka? Ja bih volela da se zovem po nekoj voćki, što da ne :mrgreen:
Ako postoji Senka, što ne bi postojala i Zvezda, Reka, Dan i Noć...?
Ne znam kako bih nazvala decu.... Danica, Milica, Kristina, Jovana, Vera... Ognjen, Aleksandar, Dimitrije, Srđan (sviđa mi se ovo ime, mada mi se brat tako zove, ne znam koliko bi bilo zgodno), Ilija, Mihajlo (mada je Mihajlo u "fazonu" možda i ne bih tako,ne znam).
Isto tako ne volim neka "mekana" imena... Muško ima da ima muško ime, a i žensko isto tako. Ime sa stavom. Na to mislim.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Kakvo je to mekano ime...Ja još nisam čuo da se neko zove Pilav ili Sutlija
BTW Hvala za Veru,da je pročitala onaj spisak moja nastavnica matematike momentalno bi me satrla :D
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Kakvo je to mekano ime...Ja još nisam čuo da se neko zove Pilav ili Sutlija

LoL znači Pilav i Sutlija su mekana imena? :lol: Dobro, jesu mekana jela, ali i imena su im mekana, u pravu si...
Pa brate zonki, mekano... znaš kad je nešto mekano? Izgovoriš to ime, i.. ništa.... ko neka pena, nestane... Npr: Neda. Kakvo je to ime? :???: Čemu služi, šta znači? Ili Nemanja...wacko2 Kao neka bljuzga :mrgreen: (a sem toga, glupo je, što nije IManja, nego baš NEmanja). Lena... kao neka bakica, mekana.. ne znam. Volim jaka imena. Vera bre, kad kažeš Vera da ti samo vatra se stvori pred očima :mrgreen: Ili Kristina. Autoriret.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2010
Poruka
11
LoL znači Pilav i Sutlija su mekana imena? :lol: Dobro, jesu mekana jela, ali i imena su im mekana, u pravu si...
Pa brate zonki, mekano... znaš kad je nešto mekano? Izgovoriš to ime, i.. ništa.... ko neka pena, nestane... Npr: Neda. Kakvo je to ime? :???: Čemu služi, šta znači? Ili Nemanja...wacko2 Kao neka bljuzga :mrgreen: (a sem toga, glupo je, što nije IManja, nego baš NEmanja). Lena... kao neka bakica, mekana.. ne znam. Volim jaka imena. Vera bre, kad kažeš Vera da ti samo vatra se stvori pred očima :mrgreen: Ili Kristina. Autoriret.


Joj nekih strašnih definicija i objašnjenja "mekanih" imena..... zar to uopšte postoji? :) I kako je Nemanja- mekano?:???:
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Pa Neda neda...Nema kod nje prvo veče i opa cupa rke koke...Nemanja se rodio u doba '90...Šta ćeš to je doba nemanja...niko nije imao. Lena kad se rodila umalo nije ispala doktoru dok ju je držao posle porođaja ,dok je pitao majku "kako ćemo nazvati ovo čedo" u momentu ispadanja bebe majka se izbiljila i ostala bez daha tako da se samo čulo ono ..lena...Jbg...

Meni je nekako opasno ime Mašinka....ili Spomena...odma te pokopa čim joj čuješ ime...
Izvoli pa ti proberi
 
Natrag
Top