Ko su to masoni, iluminati, oko u piramidi?

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
U pitanju su tajna društva koja se klanjaju Luciferu, tj. Sotoni...na žalost ima i onih koji ne znaju pravu pozadinu, a učestvuju u njihovim ritualima. Svevideće oko predstavlja samog Lucifera.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
pogledajte pazljivo jihove stare zurnale kule strazare i videcete po svuda znake masonstva.





jehovini_svjedoci_04.jpgjehovini_svjedoci_05.jpg3heavensx8final.jpg balam2x.jpg adamholspzz.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
ZA FAKY
Masoni, kao Luciferovi misionari, neumorni su u razvijanju planova za odvajanje ljudi od Hrista i odvlacenje ljudi u carstvo njegovog protivnika... Izmislivsi sijaset svojih organizacija, oni ne prestaju da stvaraju nove, ili usmeravaju postojece, pa i navodno hriscanske organizacije, u svoje svrhe. Neke od njih bile su u pocetku iskreno hriscanske, da bi ih u toku ofanzive na Hristovo carstvoo, masoni zarazili svojom ideologijom. Medju njima ima i takvih za koje obican covek ne bi mogao ni pretpostaviti da su deo masonske, antihristovske mreze.

To su, na prvi pogled bezazleni klubovi, kao sto su: Rotarijanci (za predstavnike profesija), Optimisti, Penklubovi, i sijaset drugih na oko lepih i pozitivno usmerenih udruzenja. Njihova opsta svrha je sekularizacija: da forsiranjem "humanistickog" duha, u nadhriscanskim i nadnacionalnim (internacionalistickim) skupovima, oslabe prevashodnu privrzenost svojih clanova hriscanstvu podrivajuci njihovu iskljucivu i nedvosmislenu vernost Hristu.

"Bio sam neprijatno iznenadjen saznanjem", pise R. Djurdjevic, "da medju tim organizacijama nadjem i Hriscansku zajednicu mladih ljudi, kao i Hriscansku zajednicu mladih zena... Mogu reci da sam tek kasnije dosao do saznanja o vezi Masonerija-Komunizam-Humanizam..."

Masonerija se maskira i raznim imenima. "Plave loze", tako se u izopacenoj masonskoj mistici zovu polutajna omasovljena masonska udruzenja. To su pioni masonerije, neobavestena vojska kojom kao krdom manipulisu tajni direktori. Njihove "hramove" i zgrade naci cete sirom Amerike, cak i u malim mestima. Oni nista o pravoj, podmukloj masoneriji i ne znaju. Oni su ponosni da su se upisali u , toboznju, drustvenu elitu. To je tipicna americka burzoazija, cesto, vrlo dobar svet, ali duhovno nepismen i ideolosko politicki zaglupljen. Tu su sudije i advokati, ucitelji i profesori, poslovni ljudi, kao i svi oni koji racunaju da ce jednoga dana biti ugledni i vodeci gradjani. U tom smislu, masonerija sluzi kao vrsta drustvene lestvice za pravljenje karijere i poslovnih veza, neka vrsta legitimacije o navodno visem statusu tih ljudi u njihovim zivotnim sredinama.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
ZA FAKY
Masoni, kao Luciferovi misionari, neumorni su u razvijanju planova za odvajanje ljudi od Hrista i odvlacenje ljudi u carstvo njegovog protivnika... Izmislivsi sijaset svojih organizacija, oni ne prestaju da stvaraju nove, ili usmeravaju postojece, pa i navodno hriscanske organizacije, u svoje svrhe. Neke od njih bile su u pocetku iskreno hriscanske, da bi ih u toku ofanzive na Hristovo carstvoo, masoni zarazili svojom ideologijom. Medju njima ima i takvih za koje obican covek ne bi mogao ni pretpostaviti da su deo masonske, antihristovske mreze.

To su, na prvi pogled bezazleni klubovi, kao sto su: Rotarijanci (za predstavnike profesija), Optimisti, Penklubovi, i sijaset drugih na oko lepih i pozitivno usmerenih udruzenja. Njihova opsta svrha je sekularizacija: da forsiranjem "humanistickog" duha, u nadhriscanskim i nadnacionalnim (internacionalistickim) skupovima, oslabe prevashodnu privrzenost svojih clanova hriscanstvu podrivajuci njihovu iskljucivu i nedvosmislenu vernost Hristu.

"Bio sam neprijatno iznenadjen saznanjem", pise R. Djurdjevic, "da medju tim organizacijama nadjem i Hriscansku zajednicu mladih ljudi, kao i Hriscansku zajednicu mladih zena... Mogu reci da sam tek kasnije dosao do saznanja o vezi Masonerija-Komunizam-Humanizam..."

Masonerija se maskira i raznim imenima. "Plave loze", tako se u izopacenoj masonskoj mistici zovu polutajna omasovljena masonska udruzenja. To su pioni masonerije, neobavestena vojska kojom kao krdom manipulisu tajni direktori. Njihove "hramove" i zgrade naci cete sirom Amerike, cak i u malim mestima. Oni nista o pravoj, podmukloj masoneriji i ne znaju. Oni su ponosni da su se upisali u , toboznju, drustvenu elitu. To je tipicna americka burzoazija, cesto, vrlo dobar svet, ali duhovno nepismen i ideolosko politicki zaglupljen. Tu su sudije i advokati, ucitelji i profesori, poslovni ljudi, kao i svi oni koji racunaju da ce jednoga dana biti ugledni i vodeci gradjani. U tom smislu, masonerija sluzi kao vrsta drustvene lestvice za pravljenje karijere i poslovnih veza, neka vrsta legitimacije o navodno visem statusu tih ljudi u njihovim zivotnim sredinama.

Ljudi malo se obrazujte, nemojte da pišete ovakve gluposti. Za svakoga ko se usudi da piše bilo šta u vezi ove teme kao osnovnu literaturu preporučio bih knjigu od Zorana D. Nenezića " Masoni u Jugoslaviji 1764 - 1999" . Knjiga ima dva dela.
Iskeno pisući, mene ta tema nikada nešto posebno nije interesovala pa iako imam te knjige nisam ih pročitao već samo prelistao (stalno odlažući čitanje ).
Александар Карађорђевић ,Доситеј Обрадовић,Др Николај Велимировић,Ђорђе Вајферт,Живојин Мишић,Иво Андрић,Јован Дучић,Јосиф Шакабента - епископ вршачки ,Кнез Михајло Обреновић,Милан Грол ,Митрополит Методије - Митрополит београдски,Branislav Nušić, Митрополит Стефан Стратимировић - Митрополит Карловачки,Петар Ичко,Петар II Петровић Његош, Miša Anastasijević itd, itd.
Sve ove koje sam nabrojao i još mnogi drugi bili su članovi raznih masonskih loža i ne verujem da su bili nekakvi luciferovi misionari, to su gluposti.
Masonerija je pre Drugog svetskog rata kod nas bila izuzetno razvijena i skoro da nije bilo neke značajnije ličnosti koja nije bila član neke lože. Posle tog rata komunisti su zabranili bilo kakvo vanpartijsko udruživanje a naročito tajno. Padom komunizma na ovim prostorima neke lože se reaktiviraju a pojavljuju se i neke nove , zatim dolazi do raskola unutar (kao i svuda - Srpska posla) nekih loža tako da se cepaju na više samostalnih loža. Naravno, moć današnjih masonskih loža u odnosu na predratne (II SV. RAT) je neuporedivo umanjena i sve one deluju kao kreature. Iz svega ovoga može se zaključiti da masoni danas kod nas nisu jedistveni , da su podeljeni a među ložama vlada izvestan animozitet tako da priča o tome kako su oni vođeni iz jednog centra, kako deluju kao vojna organizacija ili kao mafija jeste jedna paranoja i uprošćavanje.
Ono što ja zameram današnjoj masoneriji je to, što su i dalje tajne organizacije - mislim da za to više nema potrebe a i čini mi se da ustav to ne dozvoljava.
Evo dao sam jednu opštu sliku o masoneriji kod nas , a kao što rekoh ova tema me nikada nije zanimala pa detalje ne znam a vidim da moji prethodnici znaju još manje zato ih molim dok ne prouče bar neke osnovne stvari da ne pišu gluposti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
ZA rollmilan
Pavidise da neznas nista o masonstvu.
Oni su vladari novog sveckog poredka i iz njih ce izaci antihrist.
nadji na yutube:novi svedcki nporedak
.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

OK
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
You tube je prava riznica informacija tu čovek treba da se obrazuje, pogotovo ako je u pitanju maloumna propaganda . Nisam našao taj klip a linkovi sa tog foruma su mrtvi. Međutim ono što sam našao jeste jedno sumnuto parnoično prepoznavanje trouglova (piramida) i očiju svuda , očigledno da su ti klipovi pravljeni za glupake .
Da bi čovek mogao da diskutuje o poretku u svetu o centrima moći tj. o distribuciji moći i vlasti u svetu on treba da poznaje istoriju i same političke i ekonomske sisteme u svetu a naročito u SAD . Zatim treba da poznaje realne odnose unutar različitih lobija i interesnih grupa u Kongresu i Senatu, kao i na lokalnom nivou . Pričati i pisati ovako bezveze kako iza svake organizacije stoji neko tajno udruženje masona jer eto nađen je trougao na naboru haljine je ordinalna glupost.
Uticaj masona u svetu i SAD je veliki ali taj uticaj nije subordinativni već idejni , drugačije rečeno ideološki . Masoni nisu ni preduzeće ni politička orgnizacija niti imaju za cilj osvajanje vlasti. Njihov cilj jeste širenje uticaja i ideologije slobodnog zidarstva. Uostalom među masonima bilo je dosta politički suprotstavljenih ličnosti. To što ih mnogi ljudi povezuju sa mafijom i vladarima iz senke koji kontrolišu sve živo za to su i sami krivi zbog svoje tajnovitosti i zatvorenosti.
Sve u svemu pisati o tome kako su masoni vladari novog svetskog poretka, kako su oni obožavaoci lucifera ,pisati da su Živojin Mišić , Njegoš, Jovan Dučić i svi drugi luciferovi vojnici ne može se nikako drugačije nazvati nego glupošću.
Osnovna literatura koju su koristili diskutanti na forumu čiji je link dat jeste pisanije uvaženog analitičara svekolike stvarnosti Dejana Lučića.
Već sam jednom napisao da ljudi treba da se obrazuju čitajući ozbiljnu literaturu a ne bizarnosti i budalaštine od raznih nadri - analitičara poput Dejana Lučića.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Prvo nevredjaj da je neko glup kad covek vredja drugog coveka, kad nemoze da dokaze svoju ideju ili ono sto tvrdi suprotno od onog sto mu je receno, tim samim dokazuje samo svoju slabost.

link koji sam ti postavio radi dole nize, i probaj svaki od njih prijatelju masona i amera.

SVI IDEALISTI SU POMRLI DAJ MI BAREM JEDNOG KOJI JE JOS UVEK NA VLASTI ZA POSLEDNJIH 5 000g SAMO JE JEDAN VECNI VLADAR.

GOSPOD BOOOOOOOOOOOOG!!!!!!!!!!!

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

POSTAVICU TI DOKAZE KASNIJE MORAM DA IH SPREMIM.

A NASI KRALJEVI MINISTRI I PREDSEDNICI SU UVEK BILI LOPOVI, KAO I OVI SADA ZBOG KOJIH JA I MOJA FAMILIJA ZIVIMO U INOSTRANSTVU,I MNOGO DRUGIH NASIH ZEMLJAKA.

A NISU BOLJI NI OVI NA ZAPADU SVE ISTA BANDA MILIONERA I MILIJARDERA s "WOLTSTREET"
PROCITAJ KNJIGU ILUMINATI I MASONI ILI POGLEDAJ FILM OMASONIMA, ILUMINATIMA,TAMPLIJERIMA ONI SU ISTO.

Jevreji su u vlasti celog sveta a oni su glavni i najveci masoni.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Prvo ja nisam prijatelj masona , nekoliko sam puta napisao da me ne interesuju . Međutim to nije razlog da treba da verujem u maloumne konstrukcije Dejana Lučića i ostalih kvazi analitičara kako su Njegoš i Ž. Mišić luciferovi vojnici a on je veliki Srbin i rodoljub naravno sve dok prodaje svoje blentave knjige.
Drugo , link koji si mi dao za drugi forum radi ali njihovi linkovi ne rade, Takođe klip na you tube-u "novi svedcki nporedak+i masonstvo" ne može da se nađe.
Na kraju, tema nisu idealisti i Gospod Bloooog već masoni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
A literatura je glediste filozofa i pisaca ovog sveta a moj svet je onaj u kom ce carovati moj gospod koji mi mje dao jedinstvenu knjigu koju cenim svom dusom svojom.

A vase knjige i filozofi naucnici itd dovele su ovaj svet do kraja, nema daje nekoliko nuklearnih bombica i the end.

Bas ti koji rade sve to oni su glupi jer nevide sta rade, i sta ce biti a mi vidimo jer nismo glupi.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Zaboravio sam da napisem bez +masoni

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

U pravu si nerade juce su radili ne razumem procitaJ nesto i tamo o masonima,

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da prijatelju izvini imas pravo odaljili smo se od teme
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top