"Ko o čemu .....

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Немојмо сада да се засмејавамо. Сећам се својих постова када нисам ни помишљао да се препирем са било ким, док суботари и сведоци нису претерали и некако ме увукоше у расправу

To mogu da posvedocim, proverio sam forum od pocetka. Ti si medju prvima otvorio temu koja je govorila protiv svadja, a do tog trenutka niko nije pisao protiv adventista ni protiv bilo koga i onda su se pojavili oni da vicu kako su "ugrozeni" izmisljajuci.. Ne znam samo od cega su bili ugrozeni kad ih niko nije ni dirao, sve su bile teme o veri a ne napadacke teme..

Ne, nego su upravo oni pootvarali pljuvacke teme, ne moze se sakriti, sve pise..

Ти тада ниси био у тим водама, већ си говорио о погубности безбожништва, што свима треба да нам буде заједнички именитељ.

I to je tacno, on je u pocetku pisao protiv ateizma. Ali ni onda on nije bio pravoslavan, mislim da se pretvarao ili je imao klicu adventizma vec posejanu..

Можда је то неко и намерно смислио да убацује жишке међу нама како наша порука, тј. порука Јеванђеља не настави да се шири. Знам и ко.

Svi znamo ko je taj koji seje razdor, to je sotona. Njegov cilj nije da se mi slozimo i ujedinimo oko Hrista, vec da potkopa evandjelje..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Svi znamo ko je taj koji seje razdor, to je sotona. Njegov cilj nije da se mi slozimo i ujedinimo oko Hrista, vec da potkopa evandjelje..

Naravno da znamo, ali Mire, dozvoljeno mu je da nas rešeta. Do kraja vremena. Ne kako njegov sluga ovde ironiše "nešto vam dugo traje to rešetanje". Do kraja vremena. Ono što ne smemo nikako uraditi je ni da pomislimo da Evanđelje zarad mira u kući zamenimo sotononinim "zlatom za budale". Ma koliko isto bilo zavodljivo, ma koliko se propagatori istog služili i koristili lošim primerima, igrali na nečije nezadovoljstvo i razočaranost. Ono što oni nude, nije Božije, i ništa, i niko tu činjenicu promeniti neće.

Mogu se oni služiti Biblijom, nju citira i sam otac laži.

Mi moramo ostati verni onome što smo primili, a svoje razmirice, kojih na žalost što zbog ljudske slabosti, što zbog ne razumevanja ima, razrešiti bratski. Ovo se ne odnosi na njih, nego na Istok i Zapad Crkve, na Katolike i Pravoslavne.

Sa njima sve dok nas drže neprijateljima Evanđelja, a sotoninu veru Islam brane, nema bratskog razrešavanja razmirica.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da je u pocetku postojala Pravoslavna crkva, vi bi ste tada bili u pravu.

Ali na zalost, ili na srecu, u pocetku je postojala Hristova apostolska crkva sa sedistem u Jerusalimu.

Pravoslavlje je nastalo tek1054 godine, preuzevsi dogme Rimske crkve, ili tada Vizantije kao dela te Rimske crkve.

Crkva se prepoznaje po ucenju Hrista i apostola, i po duhu koji joj je dat.

Jos jedna bitna stvar je istinoljubivost, jer pripadnici Bozje crkve ne iznose neistine protiv drugih.

To znaci da vas SVE razotkriva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus je rekao da će Njegovi sljedbenici poznati po djelima, a ne po priči tipa "Mi smo prava crkva Božja".

Na vrhu ljestvice po kriminalu i korupciji su katoličke i pravosla. države.

I po načinu života zdravstvenog su najgori, visok stepen pušenja i pijenja alkohola.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isus je rekao da će Njegovi sljedbenici poznati po djelima, a ne po priči tipa "Mi smo prava crkva Božja".

Pa vi isticete kako ste prava crkva a dela na forumu vam uzas!

Ja ti pruzim ruku pomirenja a ti me udaras! Toliko o tvojim delima!

Na vrhu ljestvice po kriminalu i korupciji su katoličke i pravosla. države.

Nikakve veze drzave nemaju sa crkvom. Drzave su sekularne!

Ako sa tim imaju veze drzave, pa onda ste vi gori od nas, jer u toj americi (protestantskoj drzavi) imate sataniste, vestice, pedofile, manijake, transvestite i homoseksualce, seks revoluciju. Pored toga umesto da propovedate evandjelje ljudima, vi im pustate bombe sa neba i ubijate ih! Umesto da sirite mir i ljubav, udarate ih macem, sirite takozvane "vrednosti" i "slobode", pa namecete nekakvu izvikanu demokratiju putem diktature. A to su sve slobode seksualnih manijaka lezbejki i pedifila kojima ste zarazili ceo svet..

Ako je to Hriscanstvo koje nam nudite hvala vam!

Osim toga, korupcija nikakve veze nema sa religijom jer u drustvu gde svi imaju dovoljno za zivot nema lopova. Dokaz je Dubai, Kina i druge nehriscanske zemlje, gde je stopa kriminala gotovo nula.

Nije istina da je amerika a pogotovo ne evropa u manjoj stopi kriminala od ovih, to je dezinformacija propaganda i laz! Amerika ima najvisu stopu kriminala u svetu! Jedino sto je sebe ucinila popularnom holivudskim filmovima i predstavila kao raj! To i jeste raj za kriminalce i one koji hoce da se obogate, jer tamo mozes legalno krasti, a zakoni te podsticu - "kapitalizam" "bogacenje" i "izrabljivanje" drugih ljudi zarad vlastitih interesa!

Ako nesto nije u sukobu sa zakonom to ne znaci da je i moralno! Amerikanci su unistili komunizam (socijalizam) jer je bio najveca pretnja njihovoj ekonomiji - "kapitalizmu", kao sto sad i vidimo po ekspanziji kineske ekonomije, koja je vec prestigla ameriku i postala sila br. 1.

Sto se nas na balkanu tice, vi ste nam doneli vase vrednosti i "guzicare", promenili nam istoriju, urusili nam identitet, nacinili nas zavisnima od sebe. Razorili nam drustvo, ekonomiju, da bi moglii da parazitirate i crpite nase resurse. Posvadjali ste nas medjusobno po sistemu "zavadi pa vladaj" a to je najlakse bilo na balkanu, dok ste u zemljama treceg sveta stvarali "pokret otpora" kao i u Srbiji, isti scenario ista prica se ponavila u Ukrjini i po celom svetu. Stvarate nove nacije delite ljude izmedju njih samih, i tako slabite neprijatelja..

Mi smo totalno glupi sto vam to dozvoljavamo, a vi ste pokvareni i zli. Nista sa Bogom nemate, a pogotovo ta izvikana amerika ili "protestantske drzave" koje pominjes i koje su zapravo satanisticke tvorevine.

I po načinu života zdravstvenog su najgori, visok stepen pušenja i pijenja alkohola.

I ovo sam oborio! Poredis nas sa zemljama u kojima je paklica cigareta toliko sukpa da im se ne isplati pusiti pa zato izbegavaju. Nije to zato sto su toboze fini ili imaju versku averziju prema cigari! Koja religija molim te, osim adventisticke, uopste brani cigaru a vas u americi i evropi nema ni 2%!

Dakle, nije ovde rec o veri, vec ti zloupotrebljavas podatke!

Isto je sa alkoholom, u tim zemljama je osobama mladjim od 18 strogo zabranjen alkohol, dok kod nas niko i ne vodi racuna o tome! Takodje je zabranjeno piti posle 23h dok kod nas ne postoji takav zakon!

Pored toga, u Srbiji i nerazvijenim zemljama ljudi nalaze utehu u ovim stvarima jer im pomazu da se oslobode stresa, dok u razvijenim zemljama nemaju straha, pa im pusenje alkohol i poroci nisu potrebni. Ali zato padaju u nesvest kad im ne daj Boze "nestane struja" pa misle da je dosao kraj sveta ili da je poceo III svestski rat. Zato je njima mnogo lakse manipulisati i praviti ih majmunima nego nas, mnogo su mentalno nestabilniji!

Na kraju, razlog zasto su ove drzave "razvijenije" od nas, lezi u cinjenici da su "imperijalisticke" i "parazitske". Oni su ti koji druge napadaju, koji vode ratove, svadjaju narode, slabe drzave, a onda love u mutnom crpeci nam resurse.

Kradu umove i odvode ih da rade za njih da im razvijaju ekonomiju, pa mi onda ostajemo bez umova potrebnih za podizanje nase zemlje. Zato su nam svi politicari bukvalno idioti koji vode narod u sunovrat!

Elem, ti pojma nemas o politici, a koristis je u religiozne svrhe, sto je ovde zabranjeno. Prijavio sam tvoj post vec jednom, i ako budes opet pisao o tome prijavicu ponovo da znas!

Nemoj da posle bude da te nisam upozorio, ti krsis pravilnik.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mi smo totalno glupi sto vam to dozvoljavamo, a vi ste pokvareni i zli. Nista sa Bogom nemate, a pogotovo ta izvikana amerika ili "protestantske drzave" koje pominjes i koje su zapravo satanisticke tvorevine.

MIre, ne radi se o njima, oni su i u toj americi nebitni. Njih na celom svetu ima oko 20.000.000, a to nije ni procenat stanovništva SAD. Osnovni razlog zašto ovaj "genije" kukuriče o "djelima" je taj što misli da time povećava vrednost svoh ega i svone "remnanat".č Kada bi tako radio u toj istoj SAD, Evangelici i ostali bi ga pojeli za užinu, osim ako se ne bi bavio u SAD lukrativnim poslom, zavoženja masa tele evangelizacijom.

Jedini razlozi zašto se u SAD uopšte trpe svakojake gnusobe i budalaštine leži u pravosudnom sistemu koji počuiva n presedanu, i tumačenju prvog amandmana ustava SAD. Ovi, EGWisti to dobro koriste, kao i to što je vera u SAD, čast izuzecima sam0 i isključivo biznis. Samo novac.

Elem, ti pojma nemas o politici, a koristis je u religiozne svrhe, sto je ovde zabranjeno.

Mire, i ne treba im da imaju pojma, dovoljno je samo da podmažu ovde ili onde, i imaju uticaj na donošenje zakona. Šta misliš ko je uzrok uspona kriminalnih društava tokom dvadesetih godina prošlog veka? Ili ko stoji iza antipušačke histerije? Mali Perica? Ne, Mire, za to su zaslužni Sola Scriptura advokati, lobisti...U prvom slučaju su Baptisti uspeli da proguraju zabranu točenja alkohola u ustav, dok su se u slučaju duvana ,zbog komplikovanog načina izmene ustava zadovoljili samo izmenama zakona.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Danas je covek moj komsija zavrsio u bolnici jer je imao predinfarktno stanje, i da je dosao kasnije mozda ne bi ostao ziv.

Njegova supruga me je zamolila da odem i da joj javim kako je, ali u medjuvremenu su joj javili da mu je ugradjen stent.

Inace, covek je strastveni pusac, i jede samo meso.

Шта су стентови
Када се на артеријама које хране срце (коронарне артерије) развију сужења која настају као последица нагомилавања масти дуж зида крвног суда, долази до смањења протока крви у одређено подручје срца. Недовољан доток крви у одређено подручје срца доприноси да тај део срца пати (исхемија), а то се манифестује појавом симптома у виду бола, стезања или печења у грудима.


Toliko o njihovom insistiranju na nezdravom zivotu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Toliko o njihovom insistiranju na nezdravom zivotu.

Što onda ne jedu pacove kada je Bog svu hranu očistio.

Kada sam pitao jednog popa zašto ne jedu pacove ako je Bog sve očistio, on mi reče da jedu u Kini pacove, a mi smo Srbi pa jedemo svinju.

Tako je samog sebe pobio da je jede svinjetinu jer je očišćena, jede jer je Srbin, dakle drže se običaja, a ne Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dovoljno vidjeti Angloameriku i Latinsku Ameriku i biće vam jasno gdje je deformacija, a gdje je reformacija.

Od 50 gradova najopasnijih po kriminalu čak 40 je gdje zagospodarila KC.

Tu je prestala trava da raste.
 
Natrag
Top