Ko je Zver iz Knjige Otkrivenja?

Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Bludnica je lažna, naopaka mimikrirana, maskirana, religija i to tako da liči na onu čije je oličenje Hrist. Ta je lako pregurala sve padove velikih ekonomsko političkih sistema. Od Vavilona, preko Rima do SAD i NATO. Jaši ih sve, usmerava da se uzdižu, usmerava da padnu, i koristi sve vreme te mehanizme da vlada. Dok jeden od vladajućih ekonomsko političkih sistema ne skapira mehanizam i krene fizički da eliminiše sve religije koje će se pre odricati vere i hrista nego umirati za nju. Naravno pravi vernici, će umirati za svoju veru ali je to poziv za armagedon. To je poslednji znak da se Isus Hrist definitivno vrati. I vratiće se. Pravi vernici se raspoznaju po tome što se jednostavno ne plaše biblijskog smaka sveta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ndp je odgovorio dobro.eu.ce najpre dati vlast drugoj zveri,a potom ce od Boga biti upotrebljena da se podigne na istu i da je unisti.Bog daje u srce,pise tako.
druga zver niti je adventist.cr.niti amerika,vec smo kazali da se mora pratiti sve napisano,ne deo Reci,ili neko ljudsko nadmudrivanje i nagadjanje. amerika nema usta,ne dolazi sa sedam brezuljaka itd. to je antihrist sa brojem 666.dobro je napomenuto da je taj broj vezan za onog ko ce sesti u crkvu Bozju i govoriti da je BOG i da je to dobijeno njegovim iskazom,zamenik sina Bozjeg.tako se izdao sam. amerika niti je sela u crkvi,niti se tako oglasila kao zamenik sina Bozjeg.


Ja govorim o dve zveri iz 13 poglavlja otkrivenja, od koje prva izlazi iz mora i i ma sedam glava i rogova deset a druga iz zemlje i ima dva roga kao u jagnjeta.

More u bibliji predstavlja narode i plemena i jezike, i to tumacenje se nalazi u knjizi proroka Danila gde Bog kaze Danilu "A more sto si video odakle izlazi zver ono su narodi, plemena i jezici"

Sa druge strane zemlja predstavlja nenastanjeno tlo odnosno pustinju.

Dakle prva zver su Evropska zajednica, deset rogova su simbol vlasti, odnosno predstavlja 10 najrazvijenijih drzava Evrope.
Za razliku od toga, prva zver Amerika koja u pocetku izgleda kao jagnje, sto je simbol Isusa Hrista, odnosno ima slobodoljubive karakteristike, ali ce tokom vremena kako biblija kaze `Progovoriti kao azdaha, odnosno postati progoniteljska sila.

Ova zver ce dati silu prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
Ovo isceljenje rane smrtne je dogadjaj iz istorije kada je papstvo u jednom trenutku izgubilo svoju vlast, ali je potom ta vlast bila vracena, sto ce izazvati da se cela zemlja pokloni zveri odnosno papstvu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Bludnica je lažna, naopaka mimikrirana, maskirana, religija i to tako da liči na onu čije je oličenje Hrist. Ta je lako pregurala sve padove velikih ekonomsko političkih sistema. Od Vavilona, preko Rima do SAD i NATO. Jaši ih sve, usmerava da se uzdižu, usmerava da padnu, i koristi sve vreme te mehanizme da vlada. Dok jeden od vladajućih ekonomsko političkih sistema ne skapira mehanizam i krene fizički da eliminiše sve religije koje će se pre odricati vere i hrista nego umirati za nju. Naravno pravi vernici, će umirati za svoju veru ali je to poziv za armagedon. To je poslednji znak da se Isus Hrist definitivno vrati. I vratiće se. Pravi vernici se raspoznaju po tome što se jednostavno ne plaše biblijskog smaka sveta.
postoji i razlog samo zašto se ne plaše Biblijskog smaka sveta,jer u njemu Hristovi pripadnici crkve neveste device čiste neće učestvovati,već će biti sa ženikom Hristom na svadbenom veselju ,gore,ne na zemlji u izlivanju velikih nevolja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
događaji u vrijeme francuske revolucije su oduzeli vlast papskoj crkvi da proganja i ubija prave kršćane, tada protestante, godine 1798 je čak i papa bio uhičen i odveden u ropstvo
dakle otada je papstvo izgubilo moć da civilno i preko civilnih institucija progoni i ubija one koji se ne slažu sa njihovim dogmama koji su čista suprotnost Svetom pismu
to je dakle smrtna rana prvoj zvijeri
iscjeljenje te smrtne rane tek dolazi
budući da sada trenutno ta crkva ima jedan rog, i njime može progoniti neistomišljenike, isključivati ih iz vjerske zajednice, drugi rog im tek izrasta
a taj drugi rog je ponovno dobivanje vlasti da ubijaju sve one koji se ne slažu s njima
drugi rog če izrasti iz ekumene koju predvode rimska i adventisitčka crkva
zadatak je ustoličiti papu za vrhovnog moralnog arbitra cijelog svijeta
znači staviti grešnog čovjeka na mjesto Boga
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja govorim o dve zveri iz 13 poglavlja otkrivenja, od koje prva izlazi iz mora i i ma sedam glava i rogova deset a druga iz zemlje i ima dva roga kao u jagnjeta.

More u bibliji predstavlja narode i plemena i jezike, i to tumacenje se nalazi u knjizi proroka Danila gde Bog kaze Danilu "A more sto si video odakle izlazi zver ono su narodi, plemena i jezici"

Sa druge strane zemlja predstavlja nenastanjeno tlo odnosno pustinju.

Dakle prva zver su Evropska zajednica, deset rogova su simbol vlasti, odnosno predstavlja 10 najrazvijenijih drzava Evrope.
Za razliku od toga, prva zver Amerika koja u pocetku izgleda kao jagnje, sto je simbol Isusa Hrista, odnosno ima slobodoljubive karakteristike, ali ce tokom vremena kako biblija kaze `Progovoriti kao azdaha, odnosno postati progoniteljska sila.

Ova zver ce dati silu prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
Ovo isceljenje rane smrtne je dogadjaj iz istorije kada je papstvo u jednom trenutku izgubilo svoju vlast, ali je potom ta vlast bila vracena, sto ce izazvati da se cela zemlja pokloni zveri odnosno papstvu.
SPEDI kao da dobija koji pojen vise ovde.
samo malo,nisam baš dobro razumeo te laodikeja oko pšapstva prvo si rekao da je prva zver eu rim a potom pominješ dole i papstvo kao prvu uzver,koja je? ili nisam razumeo,ovo pitam informativno.
što se tiče amerike kao druge zveri,već sam rekao svoje mišljenje da je to papstvo koje će na kraju iznedriti antihrista . amerika nema usta ,neće sesti na tron u crki i druge stvari koje jasno u Pismu kucaju na uši našeda je reč o osobi ne državi. zašto izbacuješ pod izrastanjem roga a ukucavaš ameriku? zar papa nije uvek u tome,govori stvarno kao jedno mazno jagnje,mir,vam,miiir vaaam! i kao da je jagnje Hristos,ali kad deluje ,kako već deluje lažno doista govori kao aždaha! ako iko pada tako blisko opisu sa predhodnom lokacijom odakle deluje sa sedam brezuljaka,onda kako mislis da premestis čitav kontinent na sedam igli "za šivenje zakrpa" to još i nekako,ali da pogreškom zašiješ istinu može biti netolerantno!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prva zver je verskopoliticki sistem, odnosno Rimokatolicka crkva koja ima vlast nad carevima zemaljskim koji deluju u njenu korist, sto potvrdjuju deset rogova koji predstavljaju deset najrazvijenijih drzava Evrope.
Ona se pojavljuje iz mora, odnosno u gusto naseljenom delu sveta. Za razliku od toga, druga zver - Amerika izlazi iz zemlje, odnosno nenaseljenog dela sveta.
Ona ima dva roga kao u jagnjeta, sto predstavlja slobodoljubive karakteristike koje su Sjedinjene Americke drzave posedovale u pocetku, odnosno gradjanske i verske slobode, mada se ovi rogovi mogu tumaciti i kao oblici vlasti na kojima je Amerika sazdana, a to su Demokratija i Rebulikanstvo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
10 rogova dolazi iz 7 perioda kršćanske crkve
efez 1
smirna 1
pergam 1
tijatira 2
sard 2
filadelfija 1
laodiceja 2, od 1833g.- sadašnje vrijeme do samog dolaska Spasitelja
svaki ovaj preiod ima po jedan rog, a tijatira sard i laodiceja 2 roga
dakle zvijer ima sedam glava
sedam glava je sedam perioda kršćanske crkve
a rogovi na glavama predstavljaju silu koju imaju zvijer
dakle kada zvijer ima jedan rog, ima crkvenu vlast nad ljudima, može ih isključivati iz zajednice,
a kad joj naraste drugi rog, onda može neistomišljenike kažnjavati, progoniti i ubijati

druga zvijer-amerika če učiniti da se svi ljudi poklone prvoj zvijeri-papskoj crkvi
kojoj se iscjeli smrtna rana
dakle amerika če napraviti takav sustav kojim če se cijeli svijet tjerati na poštivanje zakona, odredbi i duha rimske crkve i ustanove papstva
amerika to neče učiniti sama od sebe, nego na lukavi, zli poticaj, pritisak
adventističke crkve
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spidy.
Govoris protiv Adventista i to pogresnim licnim predpostavkama koje nemaju temelja u pismu a sa druge strane propagiras Adventisticka ucenja, a potom kazes da su to ucenja koja je Adventizam preuzeo od Vatikana, to mi je nerazumljivo i kontradiktorno.

Mene licno zanima koju zajednicu predstavljas.
Da mozda ne Baptiste sedmog dana?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Prva zver je verskopoliticki sistem, odnosno Rimokatolicka crkva koja ima vlast nad carevima zemaljskim koji deluju u njenu korist, sto potvrdjuju deset rogova koji predstavljaju deset najrazvijenijih drzava Evrope.
Ona se pojavljuje iz mora, odnosno u gusto naseljenom delu sveta. Za razliku od toga, druga zver - Amerika izlazi iz zemlje, odnosno nenaseljenog dela sveta.
Ona ima dva roga kao u jagnjeta, sto predstavlja slobodoljubive karakteristike koje su Sjedinjene Americke drzave posedovale u pocetku, odnosno gradjanske i verske slobode, mada se ovi rogovi mogu tumaciti i kao oblici vlasti na kojima je Amerika sazdana, a to su Demokratija i Rebulikanstvo.
kako amerika izlazi iz nenaseljenog dela sveta? ne razume te baš ovde.? ona izlazi iz zemlje druga zver. samo jedna zemlja je jedinstvena ,univerzalna po stanovnicima katiolicima,vatikan. sve ostalo sliči pre prvoj zveri iz mora naroda. kao i eu tako i amerika izlazi iz mora naroda,doseljenika.
medjutim druga zver kaže se jasno je jednaka broju čoveka. gde je amerika sela na presto u crkvi na crkveni tron i gde je ona rekla ,ja sam zamenik sina Božjega. kako ona u danilu kako kaže imausta ,dakle opisana kao čovek,ne kao država? doista mislim da je to sa amerikom proizvoljnost. nema podupirača u Reči. može sličiti,sve može sličiti,čak i ciganmala neka možese napakovati da je druga zver u "đž "pozorišnoj predstavi. kada opisuje tu drugu zver u 17.gl. otkrivenja tu se još jasnije pokazuje da ona dolazi iz rima sa sedam brežuljaka. amerika nikako ne može da se ukuca na sedam brežuljaka.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
@peko
Pročita li se u cjelini 1. poslanica Solunjanima vidi se da sv. Pavao Solunjane bodri i savjetuje. Bilo je nekih koji su tada čekali drugi Isusov dolazak, rasprodali imanja, itd. ali, Pavao im kaže: niste sinovi tame da bi vas Dan zaskočio kao kradljivac, nego budni budite u vjeri. I dok neki još budu govorili: "Mir i sigurnost", zadesit će ih iznenadna propast kao trudovi trudnicu i neće umaći.
Riječ je o prividnom i lažnom miru, bolje rečeno komoditetu, a ne o miru kao daru Božjem.
Ovog Božića isam slušala Papinu poruku, ali njegove božićne poruke su gotovo uvijek o miru. O čemu bi se moglo uopće govoriti na Božić, osim o miru koji je Isus svojim rođenjem donio na zemlju? Pa, "ON je MIR naš".
Ne znam zašto si povezao te dvije stvari. Mir kao uljuljkanost u ovaj svijet i pouzdanje u vlastite snage u želji za sigurnošću i Papine riječie o miru. On je apelirao na prekid ratnih sukoba u Siriji govoreći da je mir dar Boćji za sve ljude na zemlji.

Ne znam kakav je to video i zašto se na kraju ponavljaju riječi.
Možda neka reška ili montaža, stvarno ne znam.
Inače, Papine riječi: "Bog ušao u ljudski rod, ali taj isti Bog ne može ući u ljudsko srce , ako mu ja ne otvorim vrata..." To znamo da je istina.

Nisi provalila da sam ja montirao ovaj video kako ćeš onda provaliti neke dosta skrivenije stvari ? Pavle jeste pisao Solunjanima ali je pisao i nama. Zapazi da se to odnosi na vreme samog kraja, to se nije desilo Solunjanima. Ne bi trebali da zanemarujemo današnje govore o miru jer to može da bude ispunjenje proročanstva. Znam da Papi nije prvi božić da govori o miru ali zadnja vremena nisu godine nego decenije tako ih i treba razumeti.
 
Natrag
Top