Ko je najveći diktator?

Najveći diktator je...

  • Sadam Husein

    Votes: 2 3,1%
  • Fidel Kastro

    Votes: 13 20,3%
  • Adolf Hitler

    Votes: 18 28,1%
  • Džordž Buš

    Votes: 7 10,9%
  • Josif Visarionovič Džugašvili Staljin

    Votes: 16 25,0%
  • Bilo čija tašta

    Votes: 8 12,5%

  • Total voters
    64
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Lomio sam se između Staljina i Hitlera, na kraju ipak Staljin.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Glasao za: Josif Visarionovič Džugašvili Staljin

Mada ja bih na prvo nesto stavio: Idi Amin Dada ( nije u anketi) - ugandski diktator,vladao je Ugandom od 1971 do 1979,za vreme svog mandata pojeo je desetak svojih ministara (onih koji mu nisu bili po volji),dobio politički azil u Francuskoj gde je i umro,tim azilom spasao se smrtne kazne zbog kanibalizma i diktature nad ugandskim narodom ( na hiljade ih je likvidirano).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sadam, okrenuo je Irak protiv celog sveta. Iako je zemlja izuzetno bogata naftom živelo se veoma bedno a na izbora skoro 100% podrške

Mada i tašta ume da zavodi red, na svoj način :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Glasao za: Josif Visarionovič Džugašvili Staljin

Mada ja bih na prvo nesto stavio: Idi Amin Dada ( nije u anketi) - ugandski diktator,vladao je Ugandom od 1971 do 1979,za vreme svog mandata pojeo je desetak svojih ministara (onih koji mu nisu bili po volji),dobio politički azil u Francuskoj gde je i umro,tim azilom spasao se smrtne kazne zbog kanibalizma i diktature nad ugandskim narodom ( na hiljade ih je likvidirano).

Za ovo nisam znao.
Koji bolesnik!
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Još se dvoumim izmedju Čaušesko i Džingis Kan.... staljin i hića su mala deca za ovu dvojicu idiota.

Glasao za: Josif Visarionovič Džugašvili Staljin

Mada ja bih na prvo nesto stavio: Idi Amin Dada ( nije u anketi) - ugandski diktator,vladao je Ugandom od 1971 do 1979,za vreme svog mandata pojeo je desetak svojih ministara (onih koji mu nisu bili po volji),dobio politički azil u Francuskoj gde je i umro,tim azilom spasao se smrtne kazne zbog kanibalizma i diktature nad ugandskim narodom ( na hiljade ih je likvidirano).

Da ovo je potpuno tačno. Kao i to da je najviše voleo da jede tek rođene bebe. da dobro ste čuli BEBE, malu decu... Koliko treba biti poremećen da bi jeo živu decu jbt wacko2
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
BILO KOJI predsednik SAD, od 1918, naovamo...
I to MNOGO GORI od bilo kog gorenavedenog ( izuzev Geoge W. Bush jr, jelte)
Bože moj, oni su 'branioci slobodnog sveta' (ima li neki emotikon za zgražavanje i zgrožavanje?)
E, pod tom firmom, se direktno mešaju u kontrolisanje sloboda svoje nacije (???nacije??? al, ajde), što im i nije najveći uzus odbrane slobode sveta, kao to bi bilo npr posedovanje, kontrolisanje (pretnja istim) i najgore, upotreba oružja za masovno uništenje- biološkog, hemijskog i atomskog, svima koji nisu jelte, oslobođene demokrate... Za sve mlađe i slabije sa sećanjem, istorija u osnovnoj školi piše da su 'branioci slobode' JEDINE dve atomske bombe, 'u borbenim dejstvima' šinuli na Hirošimu i Nagasaki (Japan), 1945. godine, sravnile dotične gradove, ostavile pustoš i generacije lokalnog stanovništva da se nosi sa ranim i kasnim sekvelama radijacione bolesti kroz generacije...
Tokom '60tih godina XX veka, uspešno su upotrebili 'agent orange'- hemikaliju made in USA koju su raspršavali iznad svih zelenih površina Vijetnama. 'Oslobodilačka' supstanca koja je nanosila 'slobodu' zemljištu od bilo koje vrste zelenila- bez vatre je spalila SVE od drveća džungli do mahovine. Zaključno sa pirinčanim poljima- skoro 100posotni izvor hrane, za lokalno stanovništvo. Usput, lokalci su uz 'dijetu', od branioca slobode dobili i BINGO- generacije poroda sakatih zbog hroničnog trovanja hemikalijom koja je ostala da kruži u ekosistemu i lancu ishrane...
Čisto da setim, ovog se i ja sećam sa svoje kože, u toku proleća 1999. leta Gospodnjeg, Branioci Slobode su surduknuli na glave stanovništva tadašnje Jugoslavije, sada Srbije, još uvek neodređenu količinu eksplozivnih materija 'obogaćenih' 'osiromašenim' uranijumom... Jedno od objašnjenja za 'onaj drugi'- nedemokratski deo čovečanstva (onaj nji'ov- demokratski, ostao je uskraćen za informacije o delovanju alatki za uterivanje sloboda i demokratije), bilo je tipa, šta bre 'oćete, to je bre siromašni uran, on NE ZRAČI I UOPŠTE NIJE ŠTETAN ZA LJUDE!!!
Nekad davno, dok sam još studirao, profesorka radiološke zaštite predavala je o akcidentima koji se mogu desiti sa radioaktivnim materijalima (dobrano je to bilo pre 1999te). U slučajevima da se zbrinjavaju žrtve sa mesta takvog incidenta, najmanje potrebe je da im prineseš sondu gajgerovog brojača. Poenta je da će ti nesretnici pre riknuti od raznorazne problematike koje sobom nosi TROVANJE TEŠKIM METALIMA!!! Parafraziraću profesorku B.Đ.- optimista meri dozu ozračenja, pesimista dozu metala u krvi (ipak sam davno studirao)... Što bih voleo pojasniti; osiromašeni uranijum (štagod to, u stvari bilo) MOŽDA ne zrači jonizujućim zračenjem (kao i velika većina njegovih izotopa) ali je sam po sebi IZUZETNO otrovan!!!! I akumulira se u telu- kostima, jetri npr... I ulazi u lance ishrane svih ekosistema! Ne samo jadnika nad čijim glavama je ur(a)nisana demokratija... Malo sam zloban kad pomislim da će i novopečene istočnoevropske, ali BAŠ friškonovopečene evroatlantske demokratije, našeg prvog komšiluka osetiti blagodeti teškometalne demonkrat, izvinite, demokratije...
Eni vej, ako ste još budni, navedoh neke uzuse i priloge savremenoj istoriji sloboda.. Da se povežem sa naslovom; Da li je npr Visarionovič Džungašvili na duge staze ubijao i to globalno- van teritorije SSSR-a; pa još i oblongirano- i buduće generacije? Kao npr J.F. Kenedi i njegov kakolisezvaše? naslednik? Da li je tako nešto radio i onaj Bliskoistočni Nečastivi- Sadam? Jerbo dokazi o njegovom oružju za masovno uništenje imaju uporište imaju samo i nigde više sem u tekstovima 'demokratskh medija' Guardian-u, washington post-u i tome podobnim novinama, te reportažama proverenih stubova demokratije- CNN, CBS, BBC i ostali transatlantskih skraćenica i ni u kakvoj drugoj realnosti...
Onaj pogani, ispervertirano sadistički Fidel od Kube, jedini je političar u ovom veku, koji će umreti bez pezosa na svom računu. Koji, usput NIKAD NIKOM NIJE BRANIO DA NAPUSTI KUBU!!!
Ako sam bio isuviše razuđen, konfuzan, možda gorak, izvinjavam se, a ko ovo čita, NAJISKRENIJE MU SE ZAHVALJUJEM NA PAŽNJI!!!
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Niko kao Ivan Grozni! Sadam nije bio nikakav diktator, nego vladar čvrste ruke. Samo to. Diktatorom su ga proglasili CCN i Bush.
Slažem se u mnogome sa onim što je napisao milutinz, s tim što američke predsjednike ne bih nazvao diktatorima, nego zločincima. Da dodam samo ovo: Noam Čomski, profesor na nekoliko američkih univerziteta, publicista i filozof, rekao je ovo - parafraziram: Svim američkim predsjednicima posle drugog svjetskog rata, moglo bi se suditi za ratne zločine, koje su počinili širom svijeta!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
To stoji..ali nad Kastrom ( ako ga nisam pomesao sa nekim ) je pokusavano MNOGO atentata..nzm tacno...mislim da je preko 100...i nijednom nisu uspeli da ga ubiju :O Uvek se izvuce na neku srecu :) Opet kazem..ako ga nisam pomesao sa nekim...mada mislim da nisam :p

638 puta je pokusan atentat na Fidela Kastra.

Sto se same teme tice, ne razumem pitanje jer je neodredjeno formulisano- Ko je najveci diktator? U kom smislu najveci- da li po broju likvidiranih politickih neistomisljenika ili po dobrim stvarima koje je uradio jer nije svaki diktator po default-u negativna licnost. Kod nas, na primer, cim je uveden visestranacki sistem, pocela je politicka prostitucija. Tako da oblik vladavine prvenstveno zavisi od mentaliteta naroda kojim se vlada.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Niko kao Ivan Grozni! Sadam nije bio nikakav diktator, nego vladar čvrste ruke. Samo to. Diktatorom su ga proglasili CCN i Bush.
Slažem se u mnogome sa onim što je napisao milutinz, s tim što američke predsjednike ne bih nazvao diktatorima, nego zločincima. Da dodam samo ovo: Noam Čomski, profesor na nekoliko američkih univerziteta, publicista i filozof, rekao je ovo - parafraziram: Svim američkim predsjednicima posle drugog svjetskog rata, moglo bi se suditi za ratne zločine, koje su počinili širom svijeta!

To je jedna tema o kojoj bi se moglo nasiroko pisati sa stanovista medjunarodnog prava, ali, s obzirom da sam citirao ovaj post, necu nista drugo reci osim da stajem iza svake reci napisane u njemu. Pozdrav za clana Jurivaka!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top