Ko je kao bog?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Zaokret, post: 1383563, member: 588.753"] I nadalje nema stiha - Isus je Anađeo,
Isus je Mihael.
NEMA!
[/ QUOTE]

Ima
jevrejima 2:9
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa , koji je za smrt što podnese vjenčan slavom i časti, da bi milošću Božjom sve okusio smrt. [/ QUOTE]
-------------------------------------------------- ------------------------
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Hebrejima 2,9

ali Njega, za malo manjeg od anđela, Isusa, vidimo zbog pretrpljene smrti slavom i časti ovjenčana da milošću Božjom bude svakome na korist što je on smrt okusio.
---------------------------------
Ako je Isus MANJI OD ANĐELA - onda ne može biti anđeo!
Prosto ko pasulj.

-------------------------------

Imaš li stih - Isus je Anđeo.
Ili
Isus kaže - Ja sam Anđeo.
?

Isus je Mihael.
Isus kaže - Ja sam Mihael.
?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Najbolji prevod za ovaj stih je od Vuka Karadzica.
jevrejima 2:9
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa ,
Ovde je srpski prevod DK veoma jasan,i on jasno ukazuje da je Isus bio andjeo.
Odavde mozemo nauciti mnogo toga.
Mozemo nauciti da Isus nije Bog Svemoguci,jer ga je Bog Svemoguci ucinio takvim,a ne on sam sebe!
Nadalje kad znamo da Isus nije pravi Bog Svemoguci,sta mislis gde je on na lestvici hijerarhije?
Trece ne zaboravi da je ime Isus dobio tek kad je bio na zemlji.Kako se zvao dok nijedosao na zemlju???
Price solomonove 30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?

Ko ce izbaviti ljude na zemlji? Mihailo ili Isus?
Zasto prorok Danilo nigde ne spominje Isusa,nego kneza(andjela) Mihaila?
Da nije mozda Isus taj KNEZ mira iz isaije 9:6?
Danilo 12:1
1 A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.
Isaija 9:6
6 Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

Drugi prevodi kao NW prevode jevrejima 2:9 ovako
али видимо Исуса, који је био учињен мало мањим од анђела, крунисаног славом и чашћу јер је претрпео смрт, да би тиме по Божјој незаслуженој доброти окусио смрт за свакога.

CRO Hebrews 2:9 ali Njega, za malo manjeg od andjela, Isusa, vidimo zbog pretrpljene smrti slavom i טבsti ovjenטana da milošזu Božjom bude svakome na korist što je on smrt okusio. (Heb 2:9 CRO)
Tacno je da je Isus na zemlji bio covek,a ne andjeo.,ali zar ti mislis da je Isus na nebu bio Svemoguci Bog Jehova???
A ako nije bio,pitanje je za tebe,sta je onda Isus bio na nebu???,i naravno kako se zvao?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
[QUOTE = "Zaokret, post: 1383563, member: 588.753"] I nadalje nema stiha - Isus je Anađeo,
Isus je Mihael.
NEMA!
[/ QUOTE]

Ima
jevrejima 2:9
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa , koji je za smrt što podnese vjenčan slavom i časti, da bi milošću Božjom sve okusio smrt. [/ QUOTE]
-------------------------------------------------- ------------------------
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Hebrejima 2,9

ali Njega, za malo manjeg od anđela, Isusa, vidimo zbog pretrpljene smrti slavom i časti ovjenčana da milošću Božjom bude svakome na korist što je on smrt okusio.
---------------------------------
Ako je Isus MANJI OD ANĐELA - onda ne može biti anđeo!
Prosto ko pasulj.

-------------------------------

Imaš li stih - Isus je Anđeo.
Ili
Isus kaže - Ja sam Anđeo.
?

Isus je Mihael.
Isus kaže - Ja sam Mihael.
?

Haj da pogledamo Jeveja 2 neke za svakog od nas bitne stvari. Ja ću da ih podvučem.
Hebrejima 2. poglavlje

Hebrejima 2,1Zato treba da mi svesrdnije prianjamo uz ono što čusmo da ne bismo promašili.
Hebrejima 2,2Jer ako je riječ po anđelima izrečena bila čvrsta te je svaki prijestup i neposluh primio pravednu plaću,
Hebrejima 2,3kako li ćemo mi umaći ako zanemarimo toliko spasenje? Spasenje koje je počeo propovijedati Gospodin, koje su nam potvrdili slušatelji,
Hebrejima 2,4a suposvjedočio Bog znamenjima i čudesima, najrazličitijim silnim djelima i darivanjima Duha Svetoga po svojoj volji.
Hebrejima 2,5Nije doista anđelima podložio budući svijet o kojem govorimo.
Hebrejima 2,6Netko negdje posvjedoči: Što je čovjek da ga se spominješ, sin čovječji te ga pohađaš.
Hebrejima 2,7Ti ga tek za malo učini manjim od anđela, slavom i časti njega ovjenča,
Hebrejima 2,8njemu pod noge sve podloži. Kad mu, doista, sve podloži, ništa ne ostavi što mu ne bi bilo podloženo. Sad još ne vidimo da mu je sve podloženo,
Hebrejima 2,9ali Njega, za malo manjeg od anđela, Isusa, vidimo zbog pretrpljene smrti slavom i časti ovjenčana da milošću Božjom bude svakome na korist što je on smrt okusio.
Hebrejima 2,10Dolikovalo je doista da Onaj radi kojega je sve i po kojemu je sve - kako bi mnoge sinove priveo k slavi - po patnjama do savršenstva dovede Početnika njihova spasenja.
Hebrejima 2,11Ta i Posvetitelj i posvećeni - svi su od jednoga! Zato se on i ne stidi zvati ih braćom,
Hebrejima 2,12kad veli: Braći ću svojoj naviještat ime tvoje, hvalit ću te usred zbora.
Hebrejima 2,13I još: Ja ću se u njega uzdati, i još: Evo, ja i djeca koju mi Bog dade.
Hebrejima 2,14Pa budući da djeca imaju zajedničku krv i meso, i sam on tako postade u tome sudionikom da smrću obeskrijepi onoga koji imaše moć smrti, to jest đavla,
Hebrejima 2,15pa oslobodi one koji - od straha pred smrću - kroza sav život bijahu podložni ropstvu.
Hebrejima 2,16Ta ne zauzima se dašto za anđele, nego se zauzima za potomstvo Abrahamovo.
Hebrejima 2,17Stoga je trebalo da u svemu postane braći sličan, da milosrdan bude i ovjerovljen Veliki svećenik u odnosu prema Bogu kako bi okajavao grijehe naroda.

Hebrejima 2,18Doista, u čemu je iskušan trpio, može iskušavanima pomoći.

Hajd da razgovaramo o tome šta je podvučeno!

A ako imate i vi predlog da se šta podvuče, nemam ništa protiv da se i o tome razgovara.

JAHVE, JAHVE je moj Bog.
Živ bio JEHOVA.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Isus Hrist je kao Bog.On je taj za koga je pisalo da on nosi Bozje ime u sebi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Otkrivenje 4:1 Tада сам видео Јагње како стоји на гори Сиону и с њим 144 000 оних којима је на челу написано његово име и име његовог Оца.
Dakle Dva imena su "zapisana" na njihovim celima,a ne tri kao sto bi mozda neko zeleo.
I naravno Jagnje je predstavlalo Isusa Hrista a 144000 ljude otkupljene sa zemlje na nebo.
Dakle Isus je kao Bog.
 
Natrag
Top