Ko je kao bog?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Zaokret, post: 1366733, member: 588.753"] Mihailo iz Biblije jeste duhovno bice, jeste Bozji andjeo, koji je zbog svojih zasluga od Boga dobio titulu Arhandjel ili pak prvi andje o_On je taj koji predvodi 144000otkupljenih sa zemlje, koji zbacuje sotonu s neba na zemlju.Ne zaboravi da ime Isus koji je prozvan Krist, da mu je to ime dano tek dok je bio na zemlji.Dakle potpuno je ispravno razumijevanje da su Isus i Mihailo jedna te ista osoba. [/ QUOTE]

Da li je za tebe -
Gospodin Isus = Božji Sin?

Tema - KO JE KAO BOG?

Nitko - čak niti Gospodin Isus.

Isus je Božji Sin. A da Božji Sin nije = BOG, kaže stih:

Psalam 89,7
Ta tko je u oblacima ravan Jahvi ,
tko li je Jahvi sličan među sinovima božjim?
----------------------

NITKO - ni Gospodin Isus.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Za mene Gospod naš Isus Hrist je prvorodni Božiji sin, koji je moćni suvladar i postavljeni car u Božijem carstvu do određenog vremea. A po isteku tog vremena pokoriće se i biće pokoran jedinom Bogu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "AApocketz, post: 1377517, member: 205,55 tisuća"] Za mene Gospodin naš Isus Krist je prvorodni Božji sin, koji je moćni suvladar i postavljeni car u Božjem kraljevstvu do određenog vremea. A po isteku tog vremena pokorit se i biće pokoran jedinom Bogu. [/ QUOTE]

-------------------------------------------------- ------
Amen.

Da nadopunim onim što TTTejci - ne vole - stihovima:

1. Korinćanima 15,24
potom - svršetak, kad preda kraljevstvo Bogu i Ocu , pošto obeskrijepi svako Vrhovništvo, svaku Vlast i Silu.

1. Korinćanima 15,25
Doista, on treba da kraljuje dok ne podloži sve neprijatelje pod noge svoje.

1. Korinćanima 15,26
Kao posljednji neprijatelj bit će obeskrijepljena Smrt

1. Korinćanima 15,27
jer sve podloži nogama njegovim. A kad veli: Sve je podloženo, jasno - sve osim Onoga koji mu je sve podložio.

1. Korinćanima 15,28
I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu.

--------------------------------
Jasnije ne može biti!
Isus nije i neće nikada biti Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
1. Korinćanima 15,28
I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu.

Za mire000 i Laodikeju
Uzimajući u obzir tu vašu dogmu bez logike da je starozavetni Jevrejski Bog Elohim ( mnoštvo Bogova)JEHOVA isti novozavetni večni Bog Elohim Sin, odnosno Isus, pitam da mi pojasnite.

Kome će se svemogući večni Bog Sin pokoriti, izvinite, podložiti?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
[QUOTE = "Zaokret, post: 1366733, member: 588.753"] Mihailo iz Biblije jeste duhovno bice, jeste Bozji andjeo, koji je zbog svojih zasluga od Boga dobio titulu Arhandjel ili pak prvi andje o_On je taj koji predvodi 144000otkupljenih sa zemlje, koji zbacuje sotonu s neba na zemlju.Ne zaboravi da ime Isus koji je prozvan Krist, da mu je to ime dano tek dok je bio na zemlji.Dakle potpuno je ispravno razumijevanje da su Isus i Mihailo jedna te ista osoba. [/ QUOTE]

Da li je za tebe -
Gospodin Isus = Božji Sin?

Tema - KO JE KAO BOG?

Nitko - čak niti Gospodin Isus.

Isus je Božji Sin. A da Božji Sin nije = BOG, kaže stih:

Psalam 89,7
Ta tko je u oblacima ravan Jahvi ,
tko li je Jahvi sličan među sinovima božjim?
----------------------

NITKO - ni Gospodin Isus.

Ime Mihailo na jevrejskom u prevodu na nas jezik znaci "Ko je kao Bog"
Dal znas prevode i ostalih jevrejskih imena?
Ako ne znas ,za pocetak proveri prevod Mihaila na nas jezik.
Isus Hrist ,iako je Sin Bozji ,on ima sva ovlascenja od Boga Jehove,da postupa kao da je Bog,a u Bibliji je cak oznacen i kao Bog Silni! Pre nego sto je dosao na zemlju njegovo ime na nebu je Mihailo,i ostalo mu je i kad se vratio na nebo !
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Zašto se ne jave milioni miliona obožavaoci ELOHIMA da na ovoj temi izjasne "ko je taj što je kao Bog"?


Jahve, Jahve je moj Bog! Živ bio JEHOVA.
Kako je ime vašim Bogovima?


Isa. 46,9.Pamtite što je bilo od starine; jer sam ja Bog, i nema drugoga Boga, i niko nije kao ja,

Ako je i vama Biblija autoritet, onda sve je jasno ko pasulj.
Da li je i vama Biblija AUTORITET? ili ovo pitanje treba da se postavi na neku drugu temu?
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Mihael je Duhovno biće - Anđeo - Arkanđeo.
Isus je TIJELO!
Isus nije Mihael.
Covek iz danila kome je trebala pomoc kneza Mihaila nije bio nas Gospod Isus Hrist?
Odakle ti ta ideja?
Čitatelji pitaju
Je li Isus arhanđeo Mihael?

▪ Kratko rečeno, da. U mnogim je kulturama uobičajeno da ljudi imaju više imena. Isto je i s mnogim osobama koje se spominju u Bibliji. Naprimjer patrijarh Jakov zvao se i Izrael (1. Mojsijeva 35:10). Apostol Petar imao je pet imena: Simeon, Šimun, Petar, Kefa i Šimun Petar (Matej 10:2; 16:16; Ivan 1:42; Djela apostolska 15:7, 14, bilješka). Kako možemo biti sigurni da je Mihael još jedno Isusovo ime? Razmotrimo sljedeće biblijske dokaze.
U Bibliji se pet puta spominje moćno duhovno stvorenje Mihael. U knjizi proroka Danijela spominje se tri puta. U Danijelu 10:13, 21 čitamo da je Mihael, kojeg se naziva “knez” i “jedan od najviših knezova”, došao u pomoć jednom anđelu koji je bio poslan da izvrši jedan zadatak. U Danijelu 12:1 čitamo da će u vrijeme kraja “ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega”.
Mihael se spominje i u Otkrivenju 12:7. Ondje stoji da su se “Mihael i anđeli njegovi” borili u jednom vrlo važnom ratu, koji je doveo do zbacivanja Sotone Đavla i njegovih zlih anđela s neba.
Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”),
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Zaokret, post: 1381194, member: 588.753"] Ime Mihailo na hebrejskom u prijevodu na nas jezik znaci "Tko je kao Bog" [/QUOTE]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ljudi su KAO Bog!

Ljudi su na Božju Jahvinu sliku stvoreni.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dal znas prevode i ostalih židovskih imena?
Ako ne znas, za pocetak provjeri prijevod Mihaila na nas jezik.
Isus Krist, iako je Sin Bozji, on ima sva ovlaštenja od Boga Jehove, postupati kao da je Bog, au Bibliji je cak oznacen i kao Bog Silni! Prije nego sto je dosao na zemlju njegovo ime na nebu je Mihailo, i ostalo mu je i kad se vratio na nebo!

Isus Krist, iako je Sin Bozji, on ima sva ovlaštenja od Boga Jehove, postupati kao da je Bog, au Bibliji je cak oznacen i kao Bog Silni! Prije nego sto je dosao na zemlju njegovo ime na nebu je Mihailo, i ostalo mu je i kad se vratio na nebo!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I nadalje nema stiha - Isus je Anađeo,
Isus je Mihael.
NEMA!

TO je tvoje razmišljanje,
pardon - TO je dogma tvoje Zajednice.
---------------------------------------------

Gdje to piše da je Isus = Bog Silni?
,,,,,,,,,,,,
Za ljude piše da su BOGOVI!
----------------------------------------------

1,
Da li je Mihael = Anđeo?
2,
Da li je Anđeo = Duhovno biće?
3,
Da li je Isus = Tjelesno biće?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
[QUOTE = "Zaokret, post: 1381194, member: 588.753"] Ime Mihailo na hebrejskom u prijevodu na nas jezik znaci "Tko je kao Bog"
I nadalje nema stiha - Isus je Anađeo,
Isus je Mihael.
NEMA!
[/QUOTE]

Ima
jevrejima 2:9
9 A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Za Laodikeja i mire000

Ja sam tu gore nešto pito, http://serbianforum.org/threads/ko-je-kao-bog.412997/page-3#post-1379685
Zašto niko od vas neće da mi to pojasni? Kakva vam je ta vera ako vas neko nešto pita vi se pravite naivni da niste primetili šta se od vas traži?
I ja bi se sramotio kada bi ovde izmislio što šta, pogotovo ako se zna da meni Biblija nije nikakav autoritet već filozofija Tertulliana.
Čitate li vi šta vama ostali korisnici ovoga foruma napišu, ha? Šta vam pišu i šta od vas traže da vi napišete?
 
Natrag
Top