Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
tripo41, ne znam sto toliko raspravljas sa speedeyem, kad vjerujete isto...on mi je negdje napisao ovo da - "Isus ima tri atributa božanstva: svemoć, sveznanje i sveprisutnost ali uvijek uzdiže svog Oca "Jehovu" kao Jedinog Boga Isus nemože biti duhovno stvorenje, jer je jedini nestvoreni sva živa bića, stvorena su od neke vrste materije a Isus je Jednin porođen od Oca Jehove svojim glasom Bog je progovorio: iziđi iz mene Sine moj dakle Jedino je Isus izašao iz sjaja, slave, moći i veličanstva "Jehove" od prije nego što je Svemira bilo, Isus je bio jedno s Ocem "Jehova", Ga je osobno obrazovao u svemu, u svim granama znanosti ispunio Ga svojim Duhom Svetim i ljubavi Isus Krist je vidljivi dio, nevidljivog Boga"

Ako ti i ja tripo isto vjerujemo, je ne vidim u cemu speedy grijesi...on kaze da Isus nije stvoren, nego jedini porodjen od Oca. Isus uvijek slavi svoga Boga...npr. u Otkrivenju kaze, ko pobijedi postavit cu ga stupom u hramu Boga MOJEGA. Niti u tome speedy ne grijesi. Sve je Sin Bozji naslijedio od Oca. Kada Isus kaze - da cini ono sto on vidi od svoga Oca, u cemu speedy grijesi kad kaze da ga je osobno obrazovao. Zakljucak - speedy tvrdi da postoji jedan Bog Otac od kojega je sve, dok za Sina veli da je prirodu naslijedio od svoga Oca te je kao takav sveznajuc, svepristuan, svemocan...znaci vi vjerujete isto.....udruzite snage zajedno i ispovijedajte vjeru da je Isus Krist Sin Boga Zivoga...zar to nije bila prva Pavlova propovijed da je Isus Sin Bozji - Djela 9,20.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo želim da ga uvjerim da ne bude formalista. Jer sam sreo i adventista koji isto misle kao i ja i ti i spidi a kažu da je Bog. A prvo sam mislio da je JS.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja vas uopste ne razumem, vi ne mozete ni medju sobom da se slozite, a kako cete druge nauciti?
Sta vi verujete? Trojstvo nije, nego je nesto izmedju vec kako se kome svidja...
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ŠTA ZNAČI IZRAZ SIN BOŽIJI


Isus je bukvalno sin svoga Oca. Otac se nije oženio i dobio sina. Izrazi sin i otac označavaju prirodu. Otac i sin su iste prirode. Isus je postojao još prije stvaranja, znači da je oduvijek. Isus jeste izašao od Oca ali prije stvaranja, kada nije ni postojalo vrijeme. (Mihej 5,2) Bog nije ograničen vremenom.


Niko sebe nije proglasio sinom Božijim osim Isusa. Sva pozivanja onih koji zastupaju jeres (njihova jeres glasi Isus je sin Božiji, i Adam je sin Božiji pa jel Adam Bog) da Isus nije Bog pada u vodu. Isus je samog sebe proglasio za Sina Božijeg, što znači da je sebe proglasio Bogom jer On to i jeste. Da je Isusu stalo za koga Ga drže jasno se vidi u Bibliji.


Matej 16,15 Reče im Isus: a vi šta mislite ko sam ja? Matej 16,16 A Simon Petar odgovori i reče: ti si Hristos, sin Boga živoga.


Matej 16,17 I odgovarajući Isus reče mu: blago tebi, Simone sine Jonin! Jer tijelo i krv nijesu to tebi javili, nego otac moj koji je na nebesima.

Da je Isus stvorenje po onima koji tako misle onda ne bi ni pitao apostole za koga ga drže.


JA JESAM


Prvosveštenik je tražio od Isusa da kaže da li je On Sin Blagoslovenog. Samim tim što Ga je zakleo Bogom bilo je jasno da Isus mora da odgovori. “Zaklinjem te Bogom živim da nam kažeš jesi li ti Hristos, Sin Božiji?" (Matej 26:63).

Isus odgovara.


Marko 14,62 A Isus odgovori: "Ja Jesam; i vidjet ćete Sina čovječjega gdje sjedi s desne Svemogućega i dolazi na oblacima nebeskim."


Obratite pažnju kako veliki sveštenik reaguje kad Isus kaže: Ja Jesam, a isto takođe i zbog toga što sjedi s desne strane Oca i da dolazi na oblacima nebeskim.


Marko 14,63 Nato veliki svećenik razdrije haljine i reče: "Što nam još trebaju svjedoci?


Marko 14,64 Čuli ste hulu. Što vam se čini?" Oni svi presudiše da zaslužuje smrt.


1. dokaz “Ja jesam” je direktno priznanje da je Bog i pozivanje na stih iz Izlaska gdje Bog Mojsiju kaže “Ja jesam koji jesam” “Ja jesam” posla me k vama.

2. sjedi sa desne strane Oca. Sjediti sa desne strane Oca znači zakoniti nasljednik. A to može biti samo Onaj ko ima istu prirodu kao Otac.


NA OBLACIMA


YHWH ide na oblacima 5. Mojsijeva 33:26


26 Izrailju! Niko nije kao Bog, koji ide po nebu tebi u pomoć, i u veličanstvu svom na oblacima.

Isus ide na oblacima. 7 Eno, ide s oblacima...Otkrivenje 1,7


30 I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom. Matej 24,30


Psalam 104,3 takođe vidjeti.

Proglašavanjem sebe za Sina Božijeg značilo je izjednačavanjem sebe sa Bogom. “Odgovoriše mu Jevreji: mi imamo zakon i po tom zakonu on mora da umre, zato što se sam proglasio za Sina Božijeg(Jovan 19:7)


VIZIJA JEZEKILJEVA


JZK 43:1 Potom me odvede k vratima koja gledaju na istok.

JZK 43:2 I gle, slava Boga Izrailjeva dohodjase od istoka, i glas joj bijase kao glas velike vode, i zemlja se sjase od slave njegove Jezekilj 43

--Šesti izli svoju čašu na Eufrat, rijeku veliku. I presahnu voda te načini prolaz kraljima s istoka sunčeva. Otkrivenje 16,12

27 Jer kako što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav će biti dolazak sina čovječijega. Matej 24,27


JA SAM - SAM JA


24 Tako vam kazah da ćete pomreti u gresima svojim; jer ako ne uzverujete da SAM JA, pomrećete u gresima svojim. Jovan 8,24


10. Vi ste moji svjedoci, veli Gospod, i sluga moj kojega izabrah, da biste znali i vjerovali mi i razumjeli da SAM JA ; prije mene nije bilo Boga niti će poslije mene biti. Isaija 43,10


Jasno je da Isus govori u Isaiji 43,10


Ja sam i ja jesam je isto.


Jer isto znači.


YHWH ima isti korijen kao i ego eimi. U jevrejskom je taj korijen glagol haia "biti" što je na eng. "TO BE"


ego eimi (ἐγώ εἰμι)[pronunciation?] "I am", "I exist", is the first person singular present tense of the verb "to be" in ancient Greek.


Scholars believe that "YHWH," or "Yahweh" is the third person singular form of the ancient Hebrew verb, "haya," meaning "to be."


ISUS JESTE YHVH


Isus znači YHWH je spasitelj. Dakle ime Isus sadrži YHWH, i upravo se ono nalazi zbog toga što je Isus spasitelj.


Isus je otkriveni spasitelj Starog zavjeta a to je Bog.


A sada pogledajmo ova dva stiha iz Biblije i još koji su iza i ispred.


14 Ja sam koji jesam, reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: 'Ja jesam' posla me k vama." Izlazak 3


Westminster Leningrad Codex וַיֹּ֤אמֶר אֱלֹהִים֙ אֶל־מֹשֶׁ֔ה אֶֽהְיֶ֖ה אֲשֶׁ֣ר אֶֽהְיֶ֑ה וַיֹּ֗אמֶר כֹּ֤ה תֹאמַר֙ לִבְנֵ֣י יִשְׂרָאֵ֔ל אֶֽהְיֶ֖ה שְׁלָחַ֥נִי אֲלֵיכֶֽם׃


14καὶ εἶπεν ὁ θεὸς πρὸς μωυσῆν ἐγώ εἰμι ὁ ὤν καὶ εἶπεν οὕτως ἐρεῖς τοῖς υἱοῖς ισραηλ ὁ ὢν ἀπέσταλκέν με πρὸς ὑμᾶς Izlazak 3,14
Ti radiš ono što je Lucifer samo pokušao -
IZJEDNAČUJEŠ stvorenje Isusa sa STVORITELJEM BOGOM JAHVOM
----------------------------------------------------------------------------
Kaznu za TO znaš?
--------------------

Tko je tvoj BOG?
Kako Mu je IME?
Dokaži svoju tvrdnju jasnim Biblijskim stihovima tipa
IME BOGA JE..............................
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lucifer nije izjednacio Isusa sa Bogom - vec je hteo sebe da izjednaci sa njim.
Isus je oduvek bio Bog jednak njemu.

Upravo je Luciferovo ucenje koje danas postoji i u Masoneriji- da su i Lucifer i Gospod Isus Hristos stvorena bica i da je on Lucifer bio zbacen sa neba na ovu zemlju zbog zavisti koju je gajio prema Isusu koji je postavljen na visi polozaj od njega.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
G Isus nije nikada reko - JA SAM BOG
ali
reko je više puta da je ČOVJEK
---------------------------------------------


ISUS – ČOVJEK – SAM ZA SEBE

MATEJ 26,24
Sin Čovječji, istina, odlazi kako je o njemu pisano, ali jao čovjeku onomu koji predaje Sina Čovječjega. Tomu bi čovjeku bolje bilo da se ni rodio nije.
MARKO 14,21
Sin Čovječji, istina, odlazi kako je o njemu pisano, ali jao čovjeku onomu koji ga predaje. Tomu bi čovjeku bolje bilo da se ni rodio nije!
LUKA 22,22
Sin Čovječji, istina, ide kako je određeno, ali jao čovjeku onomu koji ga predaje.
posluhom Jednoga mnogi postati pravednici.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
G Isus nije nikada reko - JA SAM BOG
ali
reko je više puta da je ČOVJEK
---------------------------------------------


ISUS – ČOVJEK – SAM ZA SEBE

MATEJ 26,24
Sin Čovječji, istina, odlazi kako je o njemu pisano, ali jao čovjeku onomu koji predaje Sina Čovječjega. Tomu bi čovjeku bolje bilo da se ni rodio nije.
MARKO 14,21
Sin Čovječji, istina, odlazi kako je o njemu pisano, ali jao čovjeku onomu koji ga predaje. Tomu bi čovjeku bolje bilo da se ni rodio nije!
LUKA 22,22
Sin Čovječji, istina, ide kako je određeno, ali jao čovjeku onomu koji ga predaje.
posluhom Jednoga mnogi postati pravednici.

Auu ala su ti argumenti!

Kazi mi sta mislis zasto je Isus za sebe govorio u trecem licu: ''Sin Covecji'' - ima li to neku pouku za tebe?

Zamisli da ja kazem: ''Ljudsko bice ide kako mu je odredjeno, ali tesko onom koji se odrekne tog ljudskog bica'' - a pri tom govorim za sebe.
Ja ako sam covek - ''govorim kao covek'' i ''ukazujem na sebe'' u prvom licu, a Hrisos govori kao da je bio u stranom organizmu!

NIJE ON BIO SAMO COVEK, VEC UTELOVLJENI BOG!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada bi ovaj izraz SIN ČOVEČIJI izolovali i rekli da ne postoje drugi tekstovi koji govore o prirodi Gospoda Isusa - tada bi i sami navodno dobri poznavaoci biblije došli u čorsokak, jer bi to značilo da je Isus SAMO čovek rođen od čoveka - odnosno žene.

Ipak, kao što je i Mire napomenuo - Isus je utelovljeni Bog, svojim rođenjem je na sebe preuzeo ljudsku prirodu zadržavši Božansku.
Zato se to u bibliji naziva tajnom utelovljenja, gde je Isus svojim rođenjem postao čovek podložan slabostima, ranjavanju i smrti, a ujedno nije prestao biti Bog.

Ova misao navodi čoveka da razmišlja o veličini žrtve i cene koju je nebo bilo spremno da plati, da se sam Bog odrekne svog Božanskog položaja i punine svoje Božanske prirode i da na sebe primi ljudsku nesavršenu prirodu - da bi spasio čoveka od greha i večne smrti.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO i ŠTO je G Isus za Apostole - pisce Biblije?
================================


ISUS – ČOVJEK OD APOSTOLA


DJELA APOSTOLSKA 2,22
"izraelci, čujte ove riječi: isusa nazarećanina, ČOVJEKA kojega bog pred vama potvrdi silnim djelima, čudesima i znamenjima koja, kao što znate, po njemu učini među vama -

DJELA APOSTOLSKA 17,31
jer ustanovi Dan u koji će suditi svijetu po pravdi, po ČOVJEKU kojega odredi, pred svima ovjerovi uskrisivši ga od mrtvih.


RIMLJANIMA 5,15
ali s darom nije kao s grijehom. jer ako su grijehom jednoga mnogi umrli, mnogo se obilatije na sve razlila milost božja, milost darovana u jednom ČOVJEKU, isusu kristu.

RIMLJANIMA 5,19
doista, kao što su neposluhom jednoga čovjeka mnogi postali grešnici tako će i posluhom jednoga mnogi postati pravednici.

1. KORINĆANIMA 15,21
doista po čovjeku smrt, po ČOVJEKU i uskrsnuće od mrtvih!

1. KORINĆANIMA 15,45
tako je i pisano: prvi čovjek, adam, postade živa duša, posljednji adam - duh životvorni.

1. KORINĆANIMA 15,47
prvi je čovjek od zemlje, zemljan; drugi ČOVJEK - s neba.

1. TIMOTEJU 2,5
jer jedan je bog, jedan je i posrednik između boga i ljudi, ČOVJEK - krist isus,
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
TKO i ŠTO je G Isus za Apostole - pisce Biblije?
================================


ISUS – ČOVJEK OD APOSTOLA


DJELA APOSTOLSKA 2,22
"izraelci, čujte ove riječi: isusa nazarećanina, ČOVJEKA kojega bog pred vama potvrdi silnim djelima, čudesima i znamenjima koja, kao što znate, po njemu učini među vama -

DJELA APOSTOLSKA 17,31
jer ustanovi Dan u koji će suditi svijetu po pravdi, po ČOVJEKU kojega odredi, pred svima ovjerovi uskrisivši ga od mrtvih.


RIMLJANIMA 5,15
ali s darom nije kao s grijehom. jer ako su grijehom jednoga mnogi umrli, mnogo se obilatije na sve razlila milost božja, milost darovana u jednom ČOVJEKU, isusu kristu.

RIMLJANIMA 5,19
doista, kao što su neposluhom jednoga čovjeka mnogi postali grešnici tako će i posluhom jednoga mnogi postati pravednici.

1. KORINĆANIMA 15,21
doista po čovjeku smrt, po ČOVJEKU i uskrsnuće od mrtvih!

1. KORINĆANIMA 15,45
tako je i pisano: prvi čovjek, adam, postade živa duša, posljednji adam - duh životvorni.

1. KORINĆANIMA 15,47
prvi je čovjek od zemlje, zemljan; drugi ČOVJEK - s neba.

1. TIMOTEJU 2,5
jer jedan je bog, jedan je i posrednik između boga i ljudi, ČOVJEK - krist isus,

Lepo ti radis, uzmes samo tekstove koji govore o Hristovoj ljudskoj prirodi, pa onda kazes: ''Isus je samo covek'' - kada bi se ovde govorilo o ''njegovoj pravoj prirodi'' to bi znacilo da ''Isus nije imao predpostojanje'' -vec je ''samo covek''.

Da li je Isus po tebi: ''samo covek'' ili je ''imao nebesko predpostojanje''???

Ako je imao ''nebesko predpostojanje'' onda ni ti ne mozes tvrditi: ''Isus je samo covek''!


Postoje drugi tekstovi koji opisuju njegovo ''predpostojanje'' odnosno ''zivot na nebu''.
U tim drugim tekstovima se kaze da je ''on Bog''.
To sto ti radis je uzimanje jednih a zanemarivanje drugih tekstova, i zapravo je 'tumacenje van konteksta'.

Ono sto sam ja primetio -kada Isus za sebe kaze: ''Sin Covecji''- je tacno zapazanje -jer obicno ljudsko bice nikada ne bi o sebi govorilo ''u trecem licu''. Isus tako govori zato sto mu je telo bilo strano i nije bilo njegova prava priroda, vec mu je dato.A on je bio vise od coveka, sto nam potvrdjuju i ostali stihovi koje ti zanemarujes.
On je bio Bog.

Ti mozes pisati sta hoces, ali kod pravih poznavaoca Biblije ovakve tvrdnje van konteksta ne prolaze, zapravo to sto pises je smesno.
 
Natrag
Top