Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
VRHUNAC SLAVLJENJA

Pogledajte kako fariseji ljutito reaguju zato što djeca slave i obožavaju Isusa.

15 A kad videše glavari sveštenički i književnici čudesa što učini, i decu gde viču u crkvi i govore: Osana sinu Davidovom, rasrdiše se. Matej 21,15

16 I rekoše Mu: Čuješ li šta ovi govore? A Isus reče im: Da! Zar niste nikad čitali: Iz usta male dece i koja sisaju načinio si sebi hvalu? Matej 25,16


U tom Psalmu djeca slave Boga i hvale Boga.

3 U ustima djece i dojenčadi hvalu si spremio protiv neprijatelja, da postidiš mrzitelja, zlotvora. Psalam 8,3

Izraz Hosana sinu Davidovu je pjevanje i hvala Bogu. Bukvalno znači “SPASI NAS SINE DAVIDOV”.


Obožavanje Isusa


Ništa ne dokazuje toliko kao reakcija ljudi.

Luka 19,37 A kad se već bio približio obronku Maslinske gore, sve ono mnoštvo učenika, puno radosti, poče iza glasa hvaliti Boga za sva silna djela što ih vidješe:

Luka 19,38 "Blagoslovljen Kralj, Onaj koji dolazi u ime Gospodnje! Na nebu mir! Slava na visinama!


Luka 19,39 Nato mu neki farizeji iz mnoštva rekoše: "Učitelju, prekori svoje učenike.


SAMO BOG OPRAŠTA GRIJEHE


5 A Isus videvši veru njihovu reče uzetome: Sinko! Opraštaju ti se gresi tvoji. Marko 2,5

Pogledajte reakciju fariseja. 6 A onde seđahu neki od književnika i pomišljahu u srcima svojim:

7 Šta ovaj tako huli na Boga? Ko može opraštati grehe osim jednog Boga?

Marko 2,6-7


9. Šta je lakše? Reći uzetome: Opraštaju ti se grijesi; ili reći: Ustani i uzmi odar svoj, i hodi? 10. No da znate da vlast ima Sin Čovječiji na zemlji opraštati grijehe, reče uzetome: Marko 2,9-10


1 Blagosiljaj, dušo moja, Gospoda, i sve što je u meni sveto ime Njegovo.

2 Blagosiljaj, dušo moja, Gospoda, i ne zaboravljaj nijedno dobro što ti je učinio.

3 On ti prašta sve grehe i isceljuje sve bolesti tvoje; Psalam 103,1-3

Isaija 43,25 Ja, ja sam brišem tvoje prestupe sebe radi, i grehe tvoje ne pominjem.


I prohođaše Isus po svim gradovima i selima učeći po zbornicama njihovim i propovijedajući jevanđelje o carstvu, i iscjeljujući svaku bolest i svaku nemoć po ljudima. (Mat. 9:35)


9. Šta je lakše? Reći uzetome: Opraštaju ti se grijesi; ili reći: Ustani i uzmi odar svoj, i hodi?


10. No da znate da vlast ima Sin Čovječiji na zemlji opraštati grijehe, reče uzetome:


Marko 2,9-10


KO JE ALFA I OMEGA


7Gle, DOLAZI s oblacima i gledat će ga svako oko, svi koji su ga proboli, i naricat će nad njim sva plemena zemaljska. Da! Amen.

8Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog - Onaj koji jest i koji bijaše i koji DOLAZI, Svevladar.

Jasno je da dolazi Isus. Znači Isus je Alfa i Omega. U Otkrivenju 1,17-18 je takođe Isus prvi i posljednji. I u Otkrivenju 2,8 Isus je prvi i posljednji.

U Isaiji 44,6 Jahve je PRVI i POSLJEDNJI. Kao i u Isaiji 48,12. U Otkrivenju 22,7 Isus dolazi. A u 22,12-13 isto piše da DOLAZI BRZO kao i i u Otkrivenju 22,7. A u Otkrivenju 22,13 se jasno vidi da alfa i omega isto što i prvi i posljednji


U Otkrivenju 22,13 kao što je već naglašeno ALFA i Omega je isto što i PRVI i POSLJEDNJI a u Otkrivenju 1,17-18 znamo da je Isus prvi i posljednji. Dakle Isus je alfa i omega. Kao što je i Jahve PRVI i POSLJEDNJI Isaija 44,6

One koji smatraju da Isus nije AiO je veoma lako oboriti. Oni kažu Alfa i Omega je samo Otac.

Alfa i Omega je isto što i prvi i posljednji Otkrivenje 22,13

Oni kažu Isus je prvi i posljednji.

Ali i Jahve je prvi i posljednji Isaija 44,6


KOGA PROBODOŠE


10 I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem. Zaharija 12, 10

Proboden je Isus.

Otkrivenje 1,7 Eno, ide s oblacima, i ugledaće ga svako oko, i koji ga probodoše; i zaplakaće za njim sva koljena zemaljska. Da, zaista.


PASTIR MOJ


11 Kao pastir pašće stado svoje; u naručje svoje sabraće jaganjce, i u nedrima će ih nositi, a dojilice će voditi polako. Isaija 40,11


Psalam 23,1 Psalam. Davidov. Jahve je pastir moj: ni u čem ja ne oskudijevam;

Jeremija 31,10Čujte, o narodi, riječ Jahvinu, objavite je širom dalekih otoka: "Onaj što rasprši Izraela, opet ga sabire i čuva ga k`o pastir stado svoje!


Vidjeti još Jezekilj 34,11-12


Bog je pastir u SZ, a Isus u NZ. Isus je Bog.

11 Ja sam pastir dobri; pastir dobri dušu svoju polaže za ovce.

14 Ja sam pastir dobri i znam svoje, i moje mene znaju. Jovan 10,11 i 14


STENA


4 Delo je te Stene savršeno, jer su svi putevi Njegovi pravda; Bog je veran, bez nepravde; pravedan je i istinit. 5. Mojsijeva 32,4

4 Uzdajte se u Gospoda doveka, jer je Gospod Gospod Večna stena. Isaija 26,4


Psalam 18,32 Jer tko je Bog osim Jahve? Tko li je hridina osim Boga našega?


2. Samuilova 22,2 I reče: Gospod je moja stijena i grad moj i izbavitelj moj.

Postanak 49,24 Ali luk mu čvrst ostaje, mišice mu ojačale, rukom Jakog Jakovljeva, imenom Pastira, Stijene Izraela,


Isus je stijena.


4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.

1. Korinćanima 10,4


MAČ


Bog kažnjava mačem.

16 Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda. Isaija 66,16

Isus kažnjava mačem.

15 I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja. Otrkrivenje 19,15


BOGA SLAVITE U SRCIMA SVOJIM


DOKAZ DA JE ISUS BOG, nastavak III

30. мај 2014. у 17:05

UPOREDNI STIHOVI


Boga slavite u srcima svojim.

13 Gospoda nad vojskama svetite; i On neka vam je strah i bojazan. Isaija 8,13

Isusa Gospoda slavite u srcima svojim.

1. Petrova 3,15 Naprotiv, Gospodin - Krist neka vam bude svet, u srcima vašim, te budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama,


Obasjavaće ih Bog.

23 I grad ne potrebuje ni sunce ni mesec da svetle u njemu; jer ga slava Božija prosvetli, i žižak je njegov Jagnje. Otkrivenje 21,23

5 I noći tamo neće biti, i neće potrebovati videla od žiška, ni videla sunčanog, jer će ih obasjavati Gospod Bog, i carovaće va vek veka. Otkrivenje 22,5


Obasjaće te Hristos.


14 Zato govori: Ustani ti koji spavaš i vaskrsni iz mrtvih, i obasjaće te Hristos. Efescima 5,14


Božiji svjedoci.

10 Vi ste moji svedoci, veli Gospod, i sluga moj koga izabrah, da biste znali i verovali mi i razumeli da sam ja; pre mene nije bilo Boga niti će posle mene biti. Isaija 43,10

Isusovi svjedoci, Isus je Bog.

8 Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.

Djela apostolska 1,8



Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na čelima spasenih.

4 I gledaće lice Njegovo, i ime Njegovo biće na čelima njihovim. Otrkrivenje 22,4

Gledaćemo lice Isusovo.

2 Ljubazni! Sad smo deca Božija, i još se ne pokaza šta ćemo biti; nego znamo da kad se pokaže, bićemo kao i On, jer ćemo Ga videti kao što jeste. 1. Jovanova 3,2


- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog.

9 A vi niste u telu nego u duhu; jer Duh Božji u vama živi. A ako ko nema Duh Hristov, on nije Njegov. Rimljanima 8,9


ISUS BEZ SVAKE SUMNJE JE BOG


Molitva je prizivanje Boga, obraćanje Bogu.

16 I sad šta oklevaš? Ustani i krsti se, i operi se od greha svojih, prizvavši ime Gospoda Isusa. Djela 22,16
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pogledajmo, proučimo ime Isusa Krista u činu krštenja na oprost grijeha

krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga znači:

-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jehovu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se

-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu- Isusu Kristu kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi

-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
pogledajmo, proučimo ime Isusa Krista u činu krštenja na oprost grijeha

krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga znači:

-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jehovu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se

-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu- Isusu Kristu kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi

-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život
A ko je rekao da Otac nije jedini pravi Bog? Malo si pobrkao lončiće, to ne umanjuje Isusovo Božanstvo. Isus je to dobio naslijeđem. Jesi ti manje čovjek od svog oca. U kom smislu je ejdini pravi Bog, to se naravno nisi pitao. Jedini ne rođeni, samopostojeći Bog izvor svega. Eto sada znaš. A sada mi dokaži koja je to osobina kod Isusa koju nema, a Otac je ima?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega
nije u pitanju ovdje da li je Isus od Boga "Jehove" primio atribute božanstva
nego
želim ljudim usmjeriti um da traže u Svetom Pismu dokaze,
da je "JEHOVA" jedan jedini Bog

ti gore u svom odgovoru navodiš ljude na krivi put,
učeći ih da je Isus - Bog

trudiš se svim silama dokazati nešto nemoguće
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
dragi moj kolega
nije u pitanju ovdje da li je Isus od Boga "Jehove" primio atribute božanstva
nego
želim ljudim usmjeriti um da traže u Svetom Pismu dokaze,
da je "JEHOVA" jedan jedini Bog

ti gore u svom odgovoru navodiš ljude na krivi put,
učeći ih da je Isus - Bog

trudiš se svim silama dokazati nešto nemoguće
Upadaš u apsurd, pa osobina bića je ono što ga svrstava u to. Ljudi imaju ljudsku prirodu, Bog Božansku.

Kako može neko imati božansku prirodu a da nije Bog. Za sebe probaj da zamisliš da imaš ljudsku prirodu, a nisi čovjek. Naravno da je Isus Bog, Bog po svojoj prirodi. U pravo ti to radiš, kažeš da nije Bog a da ima božanske atribute.

Van svake logike, Isus nije samopostojeći Bog, nego naslijeđem od Oca tj. rođenjem. Sada sebe zamisli da nisi čovjek, nego samo sin, a da je tvoj otac samo čovjek.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ali mi imamo jednoga Boga Oca, od kojega je sve, i mi za njega, i jednoga Gospodina Isusa Krista, po kojemu je sve, i mi po njemu.
Prva poslanica Korinćanima 8:6

Blagoslovljen Bog i Otac Gospodina našega Isusa Krista, on koji nas blagoslovi svakim blagoslovom duhovnim u nebesima, u Kristu.
Poslanica Efežanima 1:3

pozdrav kolega
može li Sveto Pismo biti jasnije ??
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
16 I sad šta oklevaš? Ustani i krsti se, i operi se od greha svojih, prizvavši ime Gospoda Isusa. Djela 22,16

Zanimljivo, nisam ranije obracao paznju na ovaj stih, ali ovde jasno pise da krstena osoba treba da ''prizove Ime Gospoda Isusa Hrista'' u molitvi , i dok J.S. kazu da mi nikako ne smemo uputiti molitvu Isusu, a ovaj stih uci da treba, ovo ih obara ko nista! Jos ako tome dodamo onaj stih gde se Apostol Stefan Molio Hristu, stvari su jasne..

Molitva je cin obozavanja, ako Isus nije Bog, bilo bi suludo upucivati Isusu bilo kakve molitve...
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovani kolega
izgleda još nisi najbolje shvatio
u početku, prije pada u grijeh ljudi su mogli biti u direktnom kontaktu - komunikaciji s Bogom
nakon pada u grijeh, sva komunikacija, molitve, zahvale, sve ide preko Isusa Krista
koji je posrednik i Spasitelj
ako bi danas čovjek, bilo koji uputio molitvu direktno Bogu, bez Isusa Krista, ta molitva neče biti primljena niti uslišena
sve se radi kroz Isusa Krista
do onog momenta kada Isus Prestane posredovati za ljudski rod
kada On kaže u Svetinji nad Svetinjom: " Svršeno je" !, ljudski rod ostaje bez posrednika
pravednici su opravdani jer su to željeli i pokazali budući da su poštivali Božji Zakon svih 10.zapovijedi
nepravednici su ostali nepravedni jer se nisu trudi ostaviti grijeh i pokoriti se Bogu

tada počinje ono strašno vrijeme največe nevolje na zemlji
i od tada se ponovo sve molitve upučuju direkt Bogu "JEHOVI" jer zastupnika i posrednika više nema
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
poštovani kolega
izgleda još nisi najbolje shvatio
u početku, prije pada u grijeh ljudi su mogli biti u direktnom kontaktu - komunikaciji s Bogom
nakon pada u grijeh, sva komunikacija, molitve, zahvale, sve ide preko Isusa Krista
koji je posrednik i Spasitelj
ako bi danas čovjek, bilo koji uputio molitvu direktno Bogu, bez Isusa Krista, ta molitva neče biti primljena niti uslišena
sve se radi kroz Isusa Krista
do onog momenta kada Isus Prestane posredovati za ljudski rod
kada On kaže u Svetinji nad Svetinjom: " Svršeno je" !, ljudski rod ostaje bez posrednika
pravednici su opravdani jer su to željeli i pokazali budući da su poštivali Božji Zakon svih 10.zapovijedi
nepravednici su ostali nepravedni jer se nisu trudi ostaviti grijeh i pokoriti se Bogu

tada počinje ono strašno vrijeme največe nevolje na zemlji
i od tada se ponovo sve molitve upučuju direkt Bogu "JEHOVI" jer zastupnika i posrednika više nema

Aha, znaci oni p.n.e -Avram, Mojsije, David - svi oni su se molili bez da su pominjali Isusovo Ime.
I znaci oni ce propasti?

Ne stoji ti ova filozofija moras malo bolje smisliti.

Znaci kazes: Isus je posrednik preko koga mi upucujemo molitve Bogu?
Dobro velis..
A sad vidi ovo:
''Ali posrednika nema kad postoji samo jedna strana, a Bog je samo jedan. Je li onda Zakon protiv Božjih obećanja?''
Upravo ono sto vi ne razumete je ovde objasnjeno! To sto je Isus posrednik i istovremeno Bog nije kontradiktorno!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
poštovani kolega
izgleda još nisi najbolje shvatio
u početku, prije pada u grijeh ljudi su mogli biti u direktnom kontaktu - komunikaciji s Bogom
nakon pada u grijeh, sva komunikacija, molitve, zahvale, sve ide preko Isusa Krista
koji je posrednik i Spasitelj
ako bi danas čovjek, bilo koji uputio molitvu direktno Bogu, bez Isusa Krista, ta molitva neče biti primljena niti uslišena
sve se radi kroz Isusa Krista
do onog momenta kada Isus Prestane posredovati za ljudski rod
kada On kaže u Svetinji nad Svetinjom: " Svršeno je" !, ljudski rod ostaje bez posrednika
pravednici su opravdani jer su to željeli i pokazali budući da su poštivali Božji Zakon svih 10.zapovijedi
nepravednici su ostali nepravedni jer se nisu trudi ostaviti grijeh i pokoriti se Bogu

tada počinje ono strašno vrijeme največe nevolje na zemlji
i od tada se ponovo sve molitve upučuju direkt Bogu "JEHOVI" jer zastupnika i posrednika više nema
Očigledno je da ti nisi kolega shvatio. nešto te neće logika od Boga što izlazi je Bog, od mačke mačka itd.

Pa ko može biti jedini posrednik osim nekog ko je i Bog i čovjek. A izgleda da te Stefan nije posluša molio se direktno Isusu. Pa kako Isus onda nije Bog ako sve ide preko Njega, samo neko je Bog ima Božansku prirodu može da prima molitve.

Isus jeste Bog po prirodi, a ne u ličnosti. Debelo su te prevarili JS, lukavi su oni.

ISUS GOVORI Luka 23:46 » "I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu."

STEFAN GOVORI 59I dok su ga kamenovali, Stjepan je zazivao: Gospodine Isuse, primi duh moj! Djela 7

ISUS GOVORI Luka 23,34 A Isus je govorio: "Oče, oprosti im, ne znaju što čine!"

STEFAN GOVORI 60Onda se baci na koljena i povika iza glasa: Gospodine, ne uzmi im ovo za grijeh! Kada to reče, usnu. Djela 7

Vidiš da se može moliti i Isusu. Osim toga zaboravio si da se Isusovo ime isto priziva. IMa još dosta vode da protekne dok ti to shvatiš. Otac je postao Bog Isusu kada je postao Isus čovjek. Zloupotrebljavaš dio u kojem je Isus postao čovjek da dokažeš da Isus nije Bog.

Možeš samo da dokazuješ da je Isus čovjek, a ne i da je Bog. Osim toga izbjegavaš ovo.

ISUS JE BOG KOJI JE POSTAO ČOVJEK


14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca. Jovan 1,14

Isus je Riječ Božija u Bibliji je Riječ Božija poistovjećena sa Bogom.

Bog se javio u tijelu.

16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi. 1. Timotiju 3,16


3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. Jovan 1,3

Riječ Božija u SZ.

Psalam 33,6 Riječju Gospodnjom nebesa se stvoriše, i duhom usta njegovijeh sva vojska njihova.

Isus je RIJEČ BOŽIJA.

13 I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija. Otkrivenje 19,13


BOG STVORITELJ


Otac svjedoči da je Isus stvoritelj.

Jevrejima 1,10 I opet: ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su djela ruku tvojijeh: Jevrejima 1,11Ona će proći, a ti ostaješ: i sva će ostarjeti kao haljina,

Jevrejima 1,12 I savićeš ih kao haljinu, i izmijeniće se: a ti si onaj isti, i tvojijeh godina neće nestati.


Jevrejima 1,8 A sinu: prijestol je tvoj, Bože, va vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvoga.

Isus ima sve osobine Boga jer je Bog.

Sada ćemo vidjeti da Isus zna sve, sveprisutan je itd.


BOG SVEZNAJUĆI.


20 Jer ako nam zazire srce naše, Bog je veći od srca našeg i zna sve. 1. Jovanova 3,20

Isus je sveznajući.

Jevrejima 4,12 Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.


Jevrejima 4,13 I nema tvari nepoznate pred njim, nego je sve golo i otkriveno pred očima onoga kojemu govorimo.

Isus je Riječ Božija. A ovdje stoji da Riječ Božija sve zna.

Petar na pokajanju kaže "Gospode ti znaš sve... Jovan 21,17 -- Ivan 2,24

No sam se Isus njima nije povjeravao jer ih je sve dobro poznavao Ivan 2,25 i nije trebalo da mu tko daje svjedočanstvo o čovjeku: ta sam je dobro znao što je u čovjeku.

2. Dnevnika 6,30 Ti čuj s neba, iz stana svojega, i oprosti i podaj svakome po putovima njegovijem, što znaš u srcu njegovu, jer ti sam znaš srca sinova čovječijih;


SVEPRISUTAN


Bog je sveprisutan.

3 Oči su Gospodnje na svakom mestu gledajući zle i dobre. Izreke 15,3

Isus je sveprisutan.

14 Ali hvala Bogu koji svagda nama daje pobedu u Hristu Isusu, i kroz nas javlja miris poznanja svog na svakom mestu. 2. Korinćanima 2,14

20 Jer gde su dva ili tri sabrani u ime moje onde sam ja među njima. Matej18,20

Matej 28,20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovijedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka vijeka. Amin.

DOKAZ DA JE ISUS BOG, nastavak IV

30. мај 2014. у 22:11

BOG ŠALJE PROROKE

.

25 Otkad iziđoše oci vaši iz zemlje misirske do danas, slah k vama sve sluge svoje proroke svaki dan zarana i bez prestanka.Jeremija 7,25

Isus šalje proroke.

34 Zato evo ja ću k vama poslati proroke i premudre i književnike; i vi ćete jedne pobiti i raspeti a jedne biti po zbornicama svojim i goniti od grada do grada, Matej 23,34


Bog je izabrao sluge.


Isaija 43,10 Vi ste moji svjedoci, veli Gospod, i sluga moj kojega izabrah, da biste znali i vjerovali mi i razumjeli da sam ja; prije mene nije bilo Boga niti će poslije mene biti.

Isus je birao apostole.

Ivan 15,16 Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas i postavih vas da idete i rod donosite i rod vaš da ostane te vam Otac dadne što ga god zaištete u moje ime.


Bog šalje anđela.


6 I reče mi: Ovo su reči verne i istinite, i Gospod Bog svetih proroka posla anđela svog da pokaže slugama svojim šta će biti skoro.Otkrivenje 22,6

Isus šalje anđela.

16 Ja Isus poslah anđela svog da vam ovo posvedoči u crkvama. Ja sam koren i rod Davidov, i sjajna zvezda Danica. Otkrivenje 22,16


11 K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše. Jovan 1,11


Ako Isus nije Bog kako je došao kod svojih.

Matej 1:21 21 Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od grijeha njihovih.

Ako Isus nije Bog kako piše “narod svoj”. Da nije Bog pisalo bi “narod Božiji”.


A JA VAM KAŽEM


Matej 5,27 Čuli ste kako je kazano starima: ne čini preljube.

Matej 5,28 A ja vam kažem da svaki koji pogleda na ženu sa željom, već je učinio preljubu u srcu svojemu.

Ne čini preljube je jedna od 10 Božijih zapovijesti. Ako Isus nije Bog kako onda smije da kaže nešto svoje na Božiju zapovijest?


ZAPOVIJESTI BOŽIJE


15 Ako imate ljubav k meni, zapovjesti moje držite. 21 Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam. Ivan 14,15 i 21


Govori Bog Jahve


“O, da si pazio na zapovjesti moje! Mir bi tvoj bio kao rijeka, i pravda tvoja kao valovi morski!” (Isaija 48,18)


A Isus kaže:


“Ako zapovesti moje uzdržite, ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svojega i ostajem u ljubavi njegovoj. Ovo vam kazah, da radost moja u vama ostane i radost vaša se ispuni.” (Ivan 15,10.11)


Ovdje je jasno da su Otac i Sin jedan Bog koji je dao zapovijesti.


“Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti njegove drži, jer to je sve čovjeku” Propovednik 12:13-14


“Jer je ovo ljubav Božja da zapovesti njegove držimo.” (1. Jovanova 5,3)


Da li je iko od proroka, praočeva, apostola itd. rekao ovo?

Ovo niko ne bi mogao reći ako nije Bog. Ako bi neko rekao ko nije Bog onda je taj čovjek ili lud ili bogohulnik koji želi sebe da izjednači sa Bogom.

Jovan 14,9 Isus mu reče: toliko sam vrijeme s vama i nijesi me poznao, Filipe? koji vidje mene, vidje oca mog; pa kako ti govoriš: pokaži nam oca?


23 Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao. Jovan 5,23

Kako to da se neko poštuje kao i Bog, ako ta osoba nije Bog?

Isus će da sudi svima jer je Bog.

22 Jer Otac ne sudi nikome, nego sav sud dade Sinu, Jovan 5,22

Kako će da sudi ako ne zna sve. Pozivanje na to da će pravedni da sude grešnima ne umanjuje to da je Isus Bog Sudija.


U ISUSU JE SVA PUNINA BOŽANSTVA


Kolosanima 1,19 Jer bi volja očina da se u nj useli sva punina,

Kolosanima 2,9Jer u njemu živi svaka punina Božanstva tjelesno.

Titu 2,13

"tou megalou theou kai soteros hemon Iesou Christou" - velikoga Boga i Spasitelja Isusa Krista. Zbog toga što određeni član (u genitivu jednine muškog roda) stoji samo ispred "theou" (Boga) a ne i ispred "kai soteros hemon Iesous Christou" jasno slijedi da je Isus Krist u ovome tekstu nazvan Bogom i Spasiteljem. Kad bi stajao član i ispred imenice "spasitelj", onda bi to značilo da su Bog i Isus dvije odvojene osobe u ovom tekstu. No, toga nema, stoga slijedi ono što i rekoh - Isus je Bog i Spasitelj. To Pismo jasno kaže. IZVOR: ATF


ISUS JE BOG


2. Petrova 1,1 Šimun Petar, sluga i apostol Isusa Krista, onima koje pravednošću Boga našega i Spasitelja Isusa Krista zapade ista dragocjena vjera kao i nas.

Bog je stekao Crkvu SVOJOM krvlju.

Djela apostolska 20,28 Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;


ISUS DAJE VJEČNI ŽIVOT


Govori Bog 6 I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Otkrivenje 21,6


Govori Isus 13Odgovori joj Isus: Tko god pije ove vode, opet će ožednjeti. 14A tko bude pio vode koju ću mu ja dati, ne, neće ožednjeti nikada: voda koju ću mu ja dati postat će u njemu izvorom vode koja struji u život vječni. Ivan 4

A za dalje prijatelju Spidi pogledaj još na desetine stihova iz Biblije. Na blogu su radili najveći stručnjaci za jevrejski, aramejski i grčki.

A ti samo još da počneš govoriti da je Isus stvoren i odmah možeš kod JS.

http://littleguyintheeye.com/jesus-yhwh/

Da malo probamo tvojom logikom, ja imam ljudsku prirodu ali nisam čovjek.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top