Knjige za samopomoć?

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Da li čitate knjige za samopomoć i šta mislite o njima?
Mogu li zaista pomoći?
Verujete li u ''moć pozitivnog mišljenja''?
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
31
Nisam čula za tu knjigu,ali verujem u to šta su psiholozi napisali,ima tu nešto pozitivno,da promeniš mišljenje u pozitivno...na primer,pročitala sam jednu od Lujze Hej, ona mi je sve pomogla...bila sam negativac,a sad pozitivna :) Mirna mi je duša :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Apsolutno pozitivno mišljenje igra veoma značajnu ulogu u našem životu. Pozitivno misliti znači biti raspoložen i kreativan, isto kao što negativno misliti, znači biti depresivan i pasivan. Naročito je važno pozitivno misliti kada se čovjek nađe u nekim problemima, a posebno zdravstvenim. Čak je i nauka dokazala da pozitna misao u takvim slučajevima pomaže čovjeku isto kao i lijek koji uzima. Da ne pominjemo placebo efekat. I on je, zapravo, rezultat pozitivnog mišljenja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Da li čitate knjige za samopomoć i šta mislite o njima?
Mogu li zaista pomoći?
Verujete li u ''moć pozitivnog mišljenja''?

Ne citam ih i mislim,govorim o sebi,da ne bi imale uticaja na moje trenutno (ne)raspolozenje.Verujem da je dobro misliti ali ne verujem u to da ce se dogoditi "cuda" o kojima se u tim knjigama pise.Nasi postupci i reakcije se razlikuju od trenutka do trenutka, svi mi gradimo i izgradjujemo sebe individulano...
Verujem u moc pozitivnog misljenja ali ne u stilu "Misli na Sunce i bice ti toplije" ili slicno...Verovanje sto se toga tice se prvenstveno odnosi na svakodnevne stvari,svakako treba biti optimista (podsvest moze mnogo da utice) koliko god je to danas moguce,ali ipak smatram da trebamo biti svesni realnosti i mogucnosti jer ni podsvest nije cudo...
I,takodje smatram da je optimizam mac sa dve ostrice ako se ide do neke krajnosti.Pozitivnim razmisljanjem podsticemo sebe da uvek sagledamo drugu stranu svega u zivotu,naravno,pozitivnu,a da zanemarimo realnost...Mozda...
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Cuo sam negde da su te knjige pocele da se pisu posle velike ekonomske krize a evo i do sada se to odrzalo, nicu ko pecurke posle kise. Mislim da ljudi pisu takve knjige samo da bi uzeli neke pare. Pozitivno misljenje je svakako dobro ali ne bas i uvek izvodljivo.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Rad na podsvesti zahteva vreme i znanje. Teško da ćeš postići neki napredak ako svaki dan po 20 puta govoriš "Od danas mislim pozitivno''. Moraš da budeš svestan koji problem nosiš u duši i šta želiš da ostvariš. Na primer: svaki dan možeš govoriti naglas "Želim da kupim nova kola", i od srca to želiš...al'šta vredi kad komšija uvek ima bolji... Tu nema ispunjenja želje, jer si mnogo više utrošio energije na ono što drugi imaju, nego na ono što ti želiš. To je samo jedan banalan primer.
Sergej Nikolaevič Lazarev je to mnogo lepo objasnio u svojim knjigama (Dijagnostika karme ). I ono što je interesantno on na podsvest utiče molitvama. Ali ako je to problem može se krenuti i sa knjigom Moć podsvesti-Džozef Marfi. Rad na pozitivnom mišljenju je proces koji traje godinama, da bi se osetio neki rezultat!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa, ovaj primjer što si navela, nije baš najsretniji. Želje su jedno a pozitivno mišljenje je nešto drugo. Ali da nastavimo sa istim primjerom. Željeti da imaš bolji auto je želja, ambicija..., a zadovoljiti se autom koji je lošiji od auta tvoga komšije, je pozitivno mišljenje. Kidati se što nemaš auto kao tvoj komšija je negatino mišljenje. Prvo ne muti tvoje zadovoljtvo, a drugo te baca u depresiju i loše raspoloženje.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Pa, ovaj primjer što si navela, nije baš najsretniji. Želje su jedno a pozitivno mišljenje je nešto drugo. Ali da nastavimo sa istim primjerom. Željeti da imaš bolji auto je želja, ambicija..., a zadovoljiti se autom koji je lošiji od auta tvoga komšije, je pozitivno mišljenje. Kidati se što nemaš auto kao tvoj komšija je negatino mišljenje. Prvo ne muti tvoje zadovoljtvo, a drugo te baca u depresiju i loše raspoloženje.

Osećam se kao u školi...Kao kad učiteljica kontroliše zadatke, a tebi neprijatno što ti je našla nešto što nije dobro. Šalim se...
Primer je bio banalan, napomenula sam. Ti si lepo razumeo šta je poenta moje priče. Znači teško je misliti pozitivno, ako i dalje trošiš energiju na nebitne stvari. Raditi na podsvesti u cilju postizanja pozitivnog mišljenja i stava, je proces koji dugo traje i ne treba se razočarati, ako rezultati nisu odmah vidljivi. Treba da veruješ u ono što radiš, a rezultati će sami doći.
Da li je sad dobro?:vorred:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Osećam se kao u školi...Kao kad učiteljica kontroliše zadatke, a tebi neprijatno što ti je našla nešto što nije dobro. Šalim se...
Primer je bio banalan, napomenula sam. Ti si lepo razumeo šta je poenta moje priče. Znači teško je misliti pozitivno, ako i dalje trošiš energiju na nebitne stvari. Raditi na podsvesti u cilju postizanja pozitivnog mišljenja i stava, je proces koji dugo traje i ne treba se razočarati, ako rezultati nisu odmah vidljivi. Treba da veruješ u ono što radiš, a rezultati će sami doći.
Da li je sad dobro?:vorred:
:lol::lol::lol: Odlično (5)! Sjedi!
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Da li ste znali da su knjige koje nas uče da pozitivno mislimo među najprodavanijim?
Mada ih danas svako piše, kao što reče Letoh.
Da li to znači da nam svima treba pomoć?
To me je zaista zabrinulo, jer sam i sama kupila nekoliko.
Više sam u pozitivnoj fazi ali imam padove. Sama se podižem ali sam se pitala, postoji li lakši način.
Izgleda ne postoji.
 
Natrag
Top