KK Partizan

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Predsednik JSD Partizan: Nejednak tretman države 30.03.2014.

1551.jpg
Šef stručnog štaba Partizana NIS i predsednik JSD Partizan Duško Vujošević na današnjoj konferenciji za medije izložio je probleme sa kojima se suočava kako košarkaški klub, tako i svi ostali klubovi sportskog društva, objavio i vrednosti sponzorskih ugovora KK Partizan, kao i poreske obaveze koje klub izmiruje po utvrđenom sporazumu. Postavio je i veoma važna pitanja, pre svega usmerena na nejednak tretman države kada su u pitanju SD Crvena zvezda i JSD Partizan:

„Pred utakmicu sa Budućnosti došao sam iz kluba sa dosta sumornim raspoloženjem iz razloga što se nije imalo para za put u Krasnodar i hotel. Želeo sam da se alarmira javnost, navijači Partizana, da se pomogne klub koji je institucija, koji je godinama proizvodio mlade igrače za reprezentaciju. I ovog momenta je stecište vrlo talentovanog sastava koji zbog povreda ne demonstrira u punom sjaju mogućnosti.

Ali je potencijal pokazao i stvarno ga je šteta izgubiti. A ti ljudi nisu plaćeni! Prvo Kinziju se plaća, pa dalje... Ali tačno se zna, ne krije se, ko šta ko dobija. Tepić je jednom došao i rekao mi, Dule, kada ima nešto, mene stavi poslednjeg, meni je najmanje potrebno. Morao sam da uzmem pola plate da bih imao i za lekove, kako bih mogao da stojim pred njima, pred vama, da radim posao. Nisam imao morala da uzmem celu jednu platu, iako sam neplaćen više od godinu i po.

Ovo sve pričam pre svega da bih tim momcima omogućio neku platu. Pričam i zato što Partizan propada, jednim delom i greškom ljudi koji ga vode. Ali i zbog odnosa države prema Partizanu i što ne želim da to prođe nemo, ili uz aplauze. Nemam vremena za laži i druge rečenice.

Kada pričam? Ne pred izbore, pred glasanje, ili posle. I pre izbora je bilo jasno kako će biti, da je 50 odsto glasačkog tela izašlo i da je 25 odsto za opciju koja je dobila. Ona sada ima sve u rukama. Koga je moliti nije ga kuditi, ali pričam. Ne sklanjam se u strahu od reakcije, ne biram momenat. Važnije mi je da budem u miru sa samim sobom nego sa celim svetom. Čak mi nije ni osnova poenta borba za pravdu, već da ovim momcima koji krvavo rade obezbedim da budu plaćeni.

Možda su i mogle da se očekuju reakcije kakve su usledile pre svega od ljudi iz Crvene zvezde, ali ne vidim šta njima smeta moj pokušaj da se izborim da Partizan dođe do nekih finansijskih sredstava i da igrači budu plaćeni. Košarka nije produktivna delatnost i država za sportom ima potrebe zbog elana vitala nacije, kao za kulturom i zdravstvom.

Ako smo mi potrebni, onda mora da se ima drugačiji tretman. Partizan je dugogodišnji šampion zemlje, regije, ekipa koja reprezentuje na dostojanstven način u evropskim kupovima. Ove godine među 16, bilo je među osam, čak i do fajnal-fora sa neverovatno malim budžetom, a on nije ni obezbeđen.

Dobijamo određenu pomoć od državnih preduzeća. Normalno bi bilo da šampion dobije, putem sponzora, ima veliku pomoć. Ali, mi smo svesni da je tržište takvo da se nema velika potreba za reklamom, da se sredstva ne vraćaju, da je sponzorstvo vrsta pomoći države. Svesni smo da je potrebna i blagonaklonost politike.

Pomogao nam je Vučić da NIS postane sponzor, na tri godine, prva godina je fiksirana 800 hiljada evra, osam rata. Niko to nije obezbedio ekskluzivom, već Partizan brendom, statusom, igrama, rezultatima, reputacijom. Ali, i politika se umešala i zahvalni smo.

Drugi sponzor je Telekom, čiji je prvobitni ugovor bio 45 miliona dinara na 12 rata, pa je aneksima povećan za još 11 miliona. Tu je još Komercijalna banka koja je dala 250 hiljada, od čega je 100 hiljada otišlo kao garancija Evrolige da bi moglo da se igra, jer smo bili pod blokadom.

I Grad je po pravilniku dao 76 hiljada, a uzeo šest miliona dinara što je trebalo da bude dato. Te pare je Partizan dobio od, uslovno rečeno, države.

Koliko je Zvezda dobila i na osnovu čega, ne ulazim u tu priču. Samo sam govorio da nije u redu odnos države prema klubovima SD Crvena zvezda i JSD Partizan. Pri čemu, kada već pričamo o reketiranju sponzora, najveći ugovor je napravio Telekom sa FK Crvena zvezda. A to se dešavalo nakon što su navijači Zvezde vikali Borisu Tadiću da spase Srbiju i ubije se, pa je organizovano da šutira penale na stadionu i onda je potpisan najveći sponzorski ugovor tri miliona godišnje 2011. godine, na četiri godine.
To je povećano tako što je satelit firma Telekoma, Arenasport, dala za TV prava unapred 1,2 miliona.

Ne upoređujem između košarkaških klubova, ne tražim da se KK Partizan da onoliko koliko se daje FK Crvena zvezda. Neka se da FK Partizan. Poslednje što je dato fudbalskom klubu je kada je igrao Kup šampiona 700 hiljada evra u struji od Elektrodistribucije. Od tada ništa.

Ruski Gasprom dao je FK Crvena uvezda 4 miliona godišnje, pod Škundrićem i uticajem države kada je prodavan NIS. Dunav osiguranje je raskinuo ugovor sa Partizanom zbog teške finansijske situacije, a dao je donaciju FK Crvena zvezda od 400 hiljada evra.

Kada govorimo o porezu, tada kažem da postoji politika aparthejda. Naše poreske obaveze su 149,274,836 dinara. Starog duga. Gde je osnova oko 500 hiljada evra, a ostalo su kamate.

Mi smo klupskom greškom propustili priliku da uđemo u reprogram. Zašto? Zato što nismo imali pare da platimo igrače, mislili smo da će nas gledati kao druge sportske kolektive, da će biti još načina da uđemo u reprogram. Plaćamo i kamatu na kamatu, obezbeđenje bankama 7.000 evra mesečno servisiranje garancije za stari dug. I plus ove godine.

U međuvremenu imamo situaciju da je KK Crvena zvezda UPPR poreski dug smanjila na 2,5 odsto. Prvo, prijava obaveznog poreza je smešna, a čak i nije to. U Đilasovo vreme, pošto gospodin iz Zvezde govori da nisu imali nikakvu pomoć države u momentu kada se raspala. Kako nisu kada je prihvaćen stečaj. Da poreski dug bude smešno mali, da od tog smešnog duga 2,5 odsto bude plaćano u sledeće tri godine.

Račun FK Crvena zvezda je blokiran tri poslednja meseca zbog poreskog duga od 140 miliona dinara, a po reprogramu svako ko zakasni sa plaćanjem gubi pravo za izbegavanje kamata. Zanima me da li su sada u obavezi da plate kompletan poreski dug sa kamatom, kako isplaćuju plate? Tri meseca nisu platili, da li im se ukida reprogram. Evo na šta mislim kada kažem politika aparthejda u poreskom delu.

Problem je što ja ne ćutim. Kada tražim 10-15 hiljada evra za Partizan, onda je kriza. Onda se računa koliko za te pare može penzija da se isplati i koliko beba da se izleči. Znači ima para za penzije, za bebe i za Zvezdu!

Ako je država u takvoj situaciji, nema para ni za Partizan ni za Zvezdu. A ne ovako, gde je država postala bankomat FK Crvena zvezda. Zašto? Za koje rezultate? Nisam za to da se bilo ko gasi, već da se i nama pomogne da se ne ugasimo.

Ovi ljudi ćute, pre svega imam ja uticaj na njih, vezani su, mladi su, prave karijeru. Igraće do kraja prvenstva, onda ćemo da ih prodamo, pa to odgovara svima? Mi ćemo da vratimo neke dugove, ja ću da ćutim, a Partizan neće da bude jak i to tek drugima odgovara.

Kakvo je to silovanje države i sporta? Ja sam u životu ostvario sve što sam hteo, osim da osvojim Evroligu. Nikada nisam imao želju da se bavim politikom, ona se bavi nama. Moram da iznosim određene stvari, znajući da to meni izaziva nekomotnu poziciju, stvara moćne neprijatelje. A i da se bavim politikom, ne bih nikada učestvovao u fizičkoj likvidaciji nekog protivnika, već bih imao druge metode. Ne pričam iz politike, već ljudi nemaju banke!

I ljudi koji navijaju za Partizan koriste internet, telefone, voze kola, osiguravaju se... Javna preduzeća moraju da vode računa i o navijačima Partizana“
, zaključio je Vujošević.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
ABA - Partizan ima recept za F4!
  • 31. mart 2014.
U meču poslednjeg kola ligaškog dela takmičenja u ABA ligi, košarkaši Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu nad ekipom zagrebačke Cedevite, sa kojom će se sastati i u polufinalu završnog turnira.


tepic600143844020140121114414.jpg

Ekipa Partizana pobedom je završila ligaški deo sezone u ABA ligi. Crno-beli su pred svojim navijačima u ''Pioniru'' savladali Cedevitu rezultatom 77:68.
Iako večerašnja utakmica u ''Pioniru'' nije imala takmičarski značaj, jer su prve četiri pozicije već poznate, crno-beli su ovu svojevrsnu generalnu probu pred mnogo važniji duel u polufinalu fajnal fora, odigrali mnogo bolje od Zagrepčana i potvrdili da su bolja ekipa u ovom trenutku.

Uvodne minute meč obeležio je Davis Bertans, koji je otvorio utakmicu pogotkom za tri poena, a nešto kasnije sa linije penala doneo Partizanu početnih 5:0.

Usledila je serija gostiju od 6:0 za njihovo jedino vođstvo na ovoj utakmici (5:6), a onda Partizan ulazi u furiozni ritam, serijom od 10:0 za ubedljivih 15:6.

Crno-beli nisu dozvolili gostima da im to vođstvo ugroze, pa je Vujoševićev tim tokom čitavog meča bez problema održavao sasvim solidnu prednost.

Na poluvreme Partizan je odneo 13 poena viška (42:29), a u nastavku su stigli i do maksimalnih ''plus 18'' (65:47), pa Zagrepčani do kraja nisu imali nikakve šanse za preokret.

Na kraju, Davis Bertans najefikasniji sa 14 poena, Tepić je upisao 12, a Pavlović, Bogdanović i Gagić po 10 poena.

U poraženoj ekipi, Nurkić 15 poena, a Babić je upisao 13.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Crno-beli najgledaniji u regionu


Partizan odbranio titulu najgledanije ekipe u Jadranskoj ligi. U Pioniru, kada su crno-beli igrali kao domaćini, utakmice pratilo u proseku 5.775 navijača.

Utakmicom između Partizana i Cedevite završen je regularni deo Jadranske lige, a crno-beli su već odbranili jednu titulu osvojenu prošle godine - titulu za najgledaniju ekipu u takmičenju.

Partizan-navijaci.jpg

Izabranike Duška Vujoševića je ove sezone gledalo 117.475 gledalaca, a kao domaćin Partizan je u proseku imao podršku 5.775 navijača (ukupno 69.300).

"Biti najgledaniji tim drugu godinu zaredom veliki je uspeh, ali i potvrda svega onoga što Partizan godinama radi. Mi imamo vernu publiku, koja je i ove godine u teškim trenucima za klub stala uz mladi tim i dala mu vetar u leđa kada je to bilo najpotrebnije", rekao je poslovni direktor Partizana Mlađan Šilobad.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Vujošević prihvatio gostovanje u 'Utisku nedelje' 02.04.2014.

1555.jpg
Trener Partizana NIS i predsednik JSD Partizan Duško Vujošević dobio je poziv za gostovanje u emisiji "Utisak nedelje", autorke Olje Bećković. Vujošević je bez ikakvog uslovljavanja prihvatio javni poziv za gostovanje na TV B92.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
191
Тепић: Партизан има обавезу према навијачима
3 апр, 2014
У тренутку када је Нолан Смит спустио лопту у дриблинг којим је желео да започне контру Цедевите, са леђа се прикрао Миленко Тепић, украо напад противнику, стигао лопту тик поред аут линије и после непуне секунде бацио пас за ели-уп Саши Павловићу.

На паркету се одједном појавио онај кадет који је у финалу против Турске убацио 31 поен, јуниор који је први подизао трофеје, капитен златних младића Србије, члан Партизановог убитачног „ТНТ“ трија…

Момак који је постао и шампион Евролиге, али који од одласка из Хумске 2009. године није блистао оним сјајем који му је таленат налагао. Онда се вратио у вољени му Партизан, борио се, пробијао блокаду, враћао се у ритам.

А онда је почео да сипа тројке, да закуцава, да потпуно неутралише најбољег играча противника (Смита) и буде што му је суђено – лидер. Који не воли да се о њему превише говори.

- Стојим иза онога што сам рекао када сам се враћао, заиста немам никакву обавезу што се тиче личног учинка, већ само да Партизан игра боље. Мислим да је и са индивидуалне стране тако најбоље посматрати све што се дешава. Сви ћемо ми бити бољи како време буде одмицало, па тако и ја – гласила је Тепићева реплика на констатацију да резултати Партизана ипак све више зависе од његовог учинка, колико год он не желео да говори на ту тему.

Ипак, евидентно је да се боље осећате на терену?

- Рекао сам да ће и моје игре временом сигурно бити боље, што се и догађа. Морао сам да прођем период адаптирања, проналажења праве улоге у тиму. Кроз такву игру полако сам стицао самопоуздање. Тако се и тренутно осећам. Само се надам да ћемо наставити да побеђујемо.

И по минутима на паркету и по улози у игри, имате све већу одговорност?

- Нажалост, неке ствари су и изнуђене. Сплетом несрећних околности, пре свега због повреда прво Милосављевића, сада и Кинзија, ствари су се мењале. Добро је што се вратио Бертанс, Павловић је сада већ дуже време уз тим, тако да су се улоге мењале односу на различите ситуације. Наравно да осећам одговорност и обавезу. Генерално, Партизан има обавезу према навијачима и клубу да увек игра добро, да оправда реноме који је стицао годинама и покуша да настави низ, што није ни најмање лако. Али, тако се понашамо, надам се да ће дати и резултат – објашњава 27-годишњи Новосађанин.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Partizan igra, tvoje mesto je uz tim!

Košarkaški klub Partizan u petak, 4. aprila igra i poslednju utakmicu ovogodišnje Evrolige pred domaćom publikom. U Kombank Arenu dolazi litvanski Žalgiris, za još jedno odmeravanje snaga u Top 16 fazi najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.
1556.jpg

Najmlađi evroligaški tim napravio je veliki uspeh prolaskom u 16 najboljih timova u Evropi, a svaka pobeda u žestokoj konkurenciji je i trofej za crno-bele.
U Kombank Areni pali su CSKA, Makabi i Bajern Minhen, a tim Duška Vujoševića spreman je za sledeći izazov, susret sa još jednim velikanom evropske košarke.

Molimo naše navijače da navijaju sporski, korektno i na pravi način podrže košarkaški tim kluba iz Humske.

Susret nekadašnjih prvaka Evrope prilika je da se još jednom ispuni hala na Novom Beogradu i potvrdi činjenica da je Partizan ove sezone u Evroligi najgledaniji tim na domaćem terenu!

Parizan - Žalgiris, petak 4. april sa početkom u 20,45 časova!

Ulaznica ima na svim Eventim prodajnim mestima.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Četvrta pobeda u Top 16 fazi, savladan i Žalgiris! 04.04.2014.

1558.jpg
Partizan je savladao ekipu Žalgirisa u Kombank Areni i zabeležio četvrtu pobedu u Top 16 fazi Evrolige. Crno-beli su u poslednjoj evroligaškoj utakmici u ovoj sezoni pred domaćom publikom slavili protiv litvanskog tima rezultatom 77:67 (24:13, 17:21, 18:15, 18:18).

Odlično su meč počeli crno-beli kako u napadu, koji je bio tečan, tako i u odbrani, potpuno su poremetili rivala za seriju od 13:0. U reketu su sigurni bili Lovernj i Musli, a spolja su delovali Tepić i Bogdanović. Klimavičijus je konačno upisao prve poene za svoju ekipu, ali je odmah usledila Bertansova rola kako u odbrani, tako i van linije 6,75 za 21:4. Mali pad koncentracije u napadu šampiona Srbije iskoristili su gosti, prekinuo je to Andrić još jednom trojkom 24:11. Poenima Guditisa završena je i prva deonice 24:13.

Milaknis je u prvom napadu pogodio trojku, a odlična saradnja u napadu crno-belih donela je atraktivne poene Pavlovića i Lovernja 28:16. Pod košem su situacije rešavali Milutinov i Gagić, a agresivna odbrana kluba iz Humske donosila je rezultat 34:18. Vezane greške oba tima, rezultirale su periodom igre bez poena. Žalgiris je prekinuo post pre svega zahvaljujući kontranapadu, ali sun a drugoj strani Bertans i Lovernj bili na visini zadatka za 38:26. Novi period oscilacija u igri oba tima, iznova su prekinuli gosti prvi put spustivši dvocifrenu razliku 38:31. Dentmon je trojkom zaključio prvo poluvreme koje je završeno u korist crno-belih 41:34.

Ujednačena igra na startu treće četvrtine, ipak crno-beli su uspeli da povrate dvocifrenu prendost pre svega zahvaljujući koncentraciji u odbrani. Milutinov iz reketa dolazio do novi poena, Pavlović prodorima za 51:38. Istom igraču je u 27. minutu dosuđena tehnička greška što su gosti pretvorili u 51:44. Polaganja Tepića i Bertansa, anulirali su Kupsas i Pocijus 57:49. Milutinov je sa penala omogućio crno-belima plus 11 za odlučujuću deonicu.

Odličnu rolu na startu četvrtog kvartala imao je Tepić, uz podršku Lovernja za 69:53. Jasikivičijus je postigao trojku, ali odgovor na to je imao odlični Bertans 74:56. Izabranici trenera Vujoševića sigurno su utakmicu priveli kraju i sasvim zasluženo stigli do četvrte pobede u Top 16 faze Evrolige. Šampion Srbije i regiona slavio je u Kombank Areni rezultatom 77:67.

“Zadovoljan sam rezultatom, u jedom delu i igrom. Počeli smo dobro, ali to je izazvalo određenu opšutenost, kao proizvod toga što se izgubio strah od negativnog ishoda ovog meča. Neki su hteli da se jefitno dopadnu publici, izveli su nas iz igre, uneli nervozu. Žalgiris je dobra ekipa. Demonstrirali su koliko im je stalo da časno, sa što manjom razlikom, izgube. Ponašali su se kako bi trebalo. U svakom slučaju, nisu došli da se sami dobiju. To smo morali mi da uradimo i odradili smo dobro. Naravno, uvek može bolje, ali gledamo na taj način da je naš stvarni život uvek ispod realnog.
Pulika je još jedno pokazala svoju privrženost klubu u utakmici koja nije imala takmičarski naboj, došli su u velikom broju, sve vreme strasno bodrili ekipu. Ja im na tome zahvaljujem. Do završetka našeg takmičenja u evroligi imamo još jednu veoma tešku utakmicu sa ekipom Galatasaraja, koji zavisi ne samo od pobede već i koš razlike, tako da ćemo tu biti izloženi velikoj opasnosti. Svesni smo toga, jer želimo da dostojno završimo Evroligu kada se podvuče linija. S obzirom na sve probleme, blokadu računa na početku sezone, povrede, kao u nekoj igrici da se prolazi na složeniji način, uvek si na petom nivo, moraš da se boriš sa enormno puno nekih stvari, ali eto tako odjednom su se sve desile u jednoj sezoni, što nije lako da se pogodi.
U odnosu na sve te okolnosti, napravili smo veliki uspeh. Dobrim igrama plasirali smo se među 16 najboljih. Ostaje žal, da nije bilo tih povreda, mislim da bismo se do poslednjeg trenutka borilili i plasirali u osam u evropi što bi bilo zaista fantastično. Ali i ovako kažem, pogotovu u odnosu na ove okolnosti, zadovoljan sam.
Sami ste se uverili da ova mlada ekipa raste, napreduje i pojedinačno i timski. Prvo da završimo kao treba u Istanbulu, pa se okrećemo domaćoj ligi, čeka nas već vrlo teška utakmica u Kragujevcu, koji je uvek nezgodan domaćin. Najgore je na početku igrati sa bilo kim u tom smisli što su svi neporaženi, a teško je igrati sa neporaženim ekipama. To je za nas važno. Sledi nam i fajnal-for, koji nas očekuje u ovom mescecu. Verujem da oni koji vole Partizam i oni koji imaju obavezu i želju da ovaj grad i ova država imaju dva predstavnika u Evroligi naći načina da u ovom drugom obliku, finansijskom pomognu klubu da preživi i da te važne događaje dočeka sasvim spreman”, istakao je trener crno-belih Duško Vujošević.
[raw]<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/oOnnj0MJv5A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
191
Kinzi poručio iz Amerike: Grobari, vraćam se čim ozdravim!
pre 12 sati | mozzartsport.com
Američki košarkaš putem Instagrama i Tvitera odgovorio na apele Partizanovih navijača da se vrati u finišu sezone

13966405758581.jpg

Veličina slova A A A



Kako je moglo da bude, ovo su jako lepe vesti za navijače Partizana. Američki košarkaš Tarens Kinzi je putem društvenih mreža Instagram i Tviter poručio da se vraća na teren u crno-belom dresu čim zaleči povredu skočnog zgloba.

Prethodnih dana, Grobari su vodili internet kampanju za povratak Kinzija i apelovali na njega da ne okreće leđa tima u finišu sezone. Kinzi je pod misterioznim okolnostima odlučio da napusti Beograd pre desetak dana i nastavi lečenje povređenog zgloba u SAD. Ni trener Vujošević nije bio najjasniji što se tiče eventualnog povratka američkog protimca, ali sada je Kinzi razrešio sve dileme.
“Svim mojima navijačima i prijateljima iz Partizana, na pauzi sam kako bih zalečio povredu i da bih mogao što pre da se vratim na teren. Hvala vam na vašoj podršci i brizi. Vraćam se čim dobijem dozvolu lekara!”, poručio je Kinzi.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
SL: Radnički - Partizan NIS, ponedeljak 18h 06.04.2014.

1560.jpg
Startuje domaće prvenstvvo, a Partizan NIS u prvom kolu Superlige Srbije gostuje u Kragujevcu. Meč se ekipom Radničkog zakazan je za ponedeljak, 7. april sa početkom u 18 časova.

Nakon dva susreta ove sezone u regionalnom tamičenju crno-belih i kragujevačke ekipa, na redu su okršaji u nacionalnom šampionatu. Partizan NIS je oba puta ubedljivo savladao Radnički u ovoj takmičarskoj godini, u Kragujevcu rezultatom 92:66 i u Pioniru 82:70.

O predstojećem susretu i početku takmičenja u domaćoj ligi za sajt kluba iz Humske govorio je šef stručnog štaba aktuelnog šampiona Srbije Duško Vujošević:

„U okviru takmičarske sezone sada ulazimo i u novi ciklus, četvrti po redu ove godine. S obzirom da je to domaći šampionat za nas je od velikog značaja, radujemo se tom takmičenju. Zadovoljstvo je i što su se pojavili neki klubovi i timovi koji do sada nisu bili akteri Superlige. Borac se ponovo vratio na velika vrata kroz domaće takmičenje, a pojavila se i Crnokosa iz Kosjerića. To dovoljno islustruje da se i u drugim sredinama dosta kvalitetno radi. Naravno tu je Metalac, već godinama akter Superlige, kao i FMP. Naše aspiracije kao i uvek su na najvišem mogućem nivou kada je u pitanju domaći šampionat. Praktično od prvog kola i prve utakmice sa Radnikčkim u Kragujevcu, želimo da budemo na tom kursu i da opravdamo samu činjenicu da smo 12 godina u nizu prvaci. Svesni smo da to neće biti ni malo lako i jednostavno odbraniti. Svake godine i pretenzije drugih klubova su sve veće i veće. Ali jednostavno, Partizan kao klub, i u opšte rad u takvom klubu, zahteva da se uvek imaju najveće moguće ambicije.

U prvom kolu igramo protiv ekipe koja je ove godine ušla sa velikim ambicijama pre svega kada je u pitanju učešće u ABA ligi i Evrokupu. Oni su definitivno pokazali da poseduju jedan zavidan nivo kvaliteta. Bez obzira što su imali neke loše periode u okviru ABA liga, ipak su na jedan častan način odigrali do kraja, bez obzira na sve probleme, uspeli da izbore opstanak u regionalnom takmičenju. Samim tim što se kroz Superligu se stiče i pravo da se ponovo bude među četiri ekipe u regionu, Radnički u tom pravcu razmišljla i biće maksimalno motivisan, kao što je i uvek slučaj kada su u pitanju mečevi između kragujevačkog tima i Partizana. Ove sezone smo odigrali dve utakmice i jako dobro se poznajemo. Radnički se pojačao pre početka Superlige, a kao što je poznato imaće i podršku svojih navijača, na naglašeno dobrom domaćem terenu. Svesni smo težine posla koji nas čeka tamo, kao i činjenice da Radnički ima određeni kvalitet. I sam način igre koju prikazuje ekipa Radničkog dovoljno je dobro upozorenje za nas i sigurno da izisukuje da budemo maksimalno skoncentrisani i spremni za sve što nas čeka na utakmici. Želimo da pobedom počnemo takmičenje“
, rekao je Vujošević.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Trijumfalni start šampiona 07.04.2014.

1561.jpg

Partizan NIS je trijumfalno započeo odbranu trona u Superligi. Na vrućem terenu u Kragujevcu aktuelni šampion države savladao je domaći Radnički rezultatom 69:76 (28:22, 16:19, 6:19, 19:19).

Na samom startu meča crno-beli su zaostajali za rivalom koji je pogodio gotovo sve šuteve za tri poena i tako došao do dvocifrene prednosti – 26:16 u devetom minutu. Međutim, šut je solidno služio i goste, prvo Davisa Bertansa koji je ubacio dve trojke, potom i Aleksandra Pavlovića koji je postigao još dve. Čudesan pogodak Bogdana Bogdanovića sa pola terena uz zvuk sirene koji je označio finiš prve četvrtine, doveo je Partizan NIS na zaostatak od šest poena (28:22).

Ipak, bilo je jasno da Parni valjak polako počinje sa svojom igrom, a posle još dve trojke razigranih Bertansa i Pavlovića, na semaforu je pisalo 31:30. U 15. minutu utakmice Duško Vujošević, trener crno-belih, dobio je drugu tehničku grešku i kormilo Partizana preuzeo je prvi asistent Velimir Gašić. Još kratko je klub iz Humske tražio pravi ritam, tačnije do početka 20. minuta kada je Mlađan pogodio trojku za 44:36. Ispostaviće se da je tada krenula pobednička serija Partizana.

Do poluvremena su gosti napravili 5:0, da bi u prvih pet minuta trećeg perioda potpuno preokrenuli meč dopustivši Radničkom samo dva poena. Na drugoj strani Pavlović je postigao devet, Lovernj tri, a Gagić dva za ukupnu seriju 19:2 Partizana (46:55 u 25. minutu)! Do ulaska u poslednju četvrtinu Kragujevčani su samo uspeli da smanje zaostatak na sedam poena.

U 33. minutu Partizan je košem Milutinova poveo 63:55, ali je domaćin uzvratio preko Birčevića i Marinovića i pet minuta pre kraja prišao na samo poen zaostatka. Gašić je zatražio tajm-aut, najbolje reagovali Bertans i Pavlović i taj nalet Radničkog je odbijen. Usledio je novi, kada je Marinović minut i 17 sekundi pre kraja smanjio na 69:72. Loptu je u ruke uzeo Bogdanović, položio na drugi obruč i otklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika.

Radnički: Novak, Janković, Lešić 11, Jović, Mlađan 11, Kalinić 8, Birčević 18, Dimić 5, Balmazović 4, Brkić 2, Jevtović, Marinović 10.
Partizan NIS: Tepić 2, Lovernj 12, Pavlović 22, Dalo, Milutinov 5, Bogdanović 5, Gagić 10, Musli 2, Šalić, Andrić 3, Bezbradica, Bertans 15
.
 
Natrag
Top