Katolicizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Potpuno besmisleno i pagansko, samo neka Isus ne spasava, bitno je da uz obožavanje svetaca i kipova obožavate dijelove tijela.

NE! To je biblijski utemeljena pobožnost i dana vjernicima za štovanje i zgradnju. Ako obožavamo Isusa onda obožavamo i Njegovo Srce, makar mi ne koristimo izraz obožavati, nego častiti, slaviti i zahvaljivati.

Ako kažem -Tripo ima dobro srce.- to ćeš dobro razumjeti jer znači više nego da sam rekla -Tripo je dobar.
Ali, mogu reći i -Tripo ima pokvareno srce. No, ne kažem ja ništa, ti ćeš sam vidjeti jer znaš da "iz obilja srca usta govore".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
NE! To je biblijski utemeljena pobožnost i dana vjernicima za štovanje i zgradnju. Ako obožavamo Isusa onda obožavamo i Njegovo Srce, makar mi ne koristimo izraz obožavati, nego častiti, slaviti i zahvaljivati.

Ako kažem -Tripo ima dobro srce.- to ćeš dobro razumjeti jer znači više nego da sam rekla -Tripo je dobar.
Ali, mogu reći i -Tripo ima pokvareno srce. No, ne kažem ja ništa, ti ćeš sam vidjeti jer znaš da "iz obilja srca usta govore".

Eh, kada bi on to mogao da shvati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Problem je u tome sto jevandjeoski Hriscani zele da se zadrze samo na onome sto uci pismo, bez tradicionalnih dodavanja bilo cega, bilo kakvih praznika, obicaja, obreda, pravila, jezickih zavrzlama ili zackoljica kao sto su u ovom slucaju "Marijino srce ili Isusovo srce" i od toga stvarati dogmu..itd..

Ovo se sve uglavnom koristi kao sredstvo drzanja ljudi u vlasti neznanja o sustinskim pitanjima vere, jer se pogled ljudi skrece sa jevandjelja i od sustinske potrebe ljudskog bica za istinskim obracenjem, ka formi vere koja ne nosi sa sobom nista, jer ako je ljudska, onda stvarno nije vredna paznje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mogao bi on to shvatiti, ali bi se trebao odreći mnogo toga... ili barem jedne važne stvari, a to je svjesno kršenje Zlatnog pravila.

Toga se on odreći ne može jer on to pravilo i ne sledi, nego vračaru iz Maine-a USA i njen "lajt šou" subotnji.
Dakle...

Anathema je još uvek nad njim.

Ps. Još nešto pokazuje tko je njihov "bog"... ponos i arogancija, iste one osobine koje njihovom "bogu" ne daju da se pokaje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovom coveku DarthShoneu nema pomoci.
Za njega je Isus uzalud prolio svoju krv i podneo toliku zrtvu, jer on to sve gazi svojim nogama.

On formalno mozda slavi praznik Isusovog srca, a po njegovom srcu gazi, a pocetni dokaz su i same njegove reci koje ga osudjuju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Problem je u tome sto jevandjeoski Hriscani zele da se zadrze samo na onome sto uci pismo, bez tradicionalnih dodavanja bilo cega, bilo kakvih praznika, obicaja, obreda, pravila, jezickih zavrzlama ili zackoljica kao sto su u ovom slucaju "Marijino srce ili Isusovo srce" i od toga stvarati dogmu..itd.

To što vi mislite za sebe i što radite s Biblijom, to je vaša stvar. Kristova Crkva nije promijenila doktrinu u proteklih 20 stoljeća, ali u organizaciji i novim životnim prilikama može promijeniti običaje, blagdane, pobožnosti u svrhu što boljeg izgrađivanja vjernika u Crkvi.


Ovo se sve uglavnom koristi kao sredstvo drzanja ljudi u vlasti neznanja o sustinskim pitanjima vere

To nije istina. Već sam ti u prethodnim postovima objasnila da za kateheze i pouke u vjeri postoje druga mjesta i vrijeme. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom, kao i obavljanje Prvih petaka i sve druge marijanske pobožnosti ne obavezuju katolike, ali večina ih rado obavlja jer ima duhovnu korist.


Ovom coveku DarthShoneu nema pomoci.
Za njega je Isus uzalud prolio svoju krv i podneo toliku zrtvu, jer on to sve gazi svojim nogama.

Pa, Isus mu pomaže, što bi mu mi još trebali pomagati. Nije mala beba ...:dance2:u vjeri.

pocetni dokaz su i same njegove reci koje ga osudjuju.

Ako će Gospodin suditi Dartha po njegovim riječima, a što će biti s tobom?
Zar za tebe ne vrijedi Isusova riječ- Ne sudite da ne budete osuđeni?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako će Gospodin suditi Dartha po njegovim riječima, a što će biti s tobom?
Zar za tebe ne vrijedi Isusova riječ- Ne sudite da ne budete osuđeni?

Svima će suditi On Bog. Ne samo meni.

Kriv li sam, neka me kazni..

Ali, prestati ne mogu, sve i da želim to.

Krista Bogom priznajem, i Njega sledim, Njemu verujem.



Za razliku od onih koji Ga samo spominju, a stvorenjem, nekakvim posinjenim "bićem" Ga prikazuju.

Primih Evanđelje i trudim se da ga živim onako kako najbolje umem.


Ne navještam ono što ne postoji.

I ne sudim ljudima nego idejama.

Duhovima sudim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo izgovori i nista drugo.
To je pokrivalo za vasu promsenu teologiju.

Isabeleta.

Hristova crkva nije menjala doktrinu 20 vekova, ali Rimokstolicka nije stara 20 vekova, vec nastaje sa Konstantinom i Justinijanom, 500 godina posle Hrista..
I njena doktrina ima samo tanko Hriscansko ruho.
Unutra je Vavilonsko mnogobostvo, masonstvo, i satanizam.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta.

Hristova crkva nije menjala doktrinu 20 vekova, ali Rimokstolicka nije stara 20 vekova, vec nastaje sa Konstantinom i Justinijanom, 500 godina posle Hrista..
I njena doktrina ima samo tanko Hriscansko ruho.
Unutra je Vavilonsko mnogobostvo, masonstvo, i satanizam.

Hvala ti lijepa. Ja za tvoju crkvu neću reći da je sotonska, možda bih trebala, ali neću.
Sud prepuštam Gospodinu.

Ali, reći ću sve što mislim da je dobro, kao i ono što spoznam da je krivo u adventističkoj doktrini i da je protiv Evanđelja, i to s dokazima. Jer ti za ovo što pišeš, dokaza nemaš.
Dakle, točno kako je Darth rekao, sudimo duhu koji djeluje među vama, a to nije Duh Božji.
 
Natrag
Top