Katolicizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve to moze da bude forma ako nema licnog iskustva sa Bogom i Gospodom Isusom.

Meni je licno pokazano jednom prilikom da Isus place i zali ljude.

A sto se tice mojih licnih iskustava, to je nesto sto prevazilazi moc ljudskog shvatanja, to covek mora licno da dozivi, tu puninu ljubavi, radosti, i mira.

Zelim svakome da to dozivi, jer to je elemenat koji ovaj svet ne poseduje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nece te
U subotu je Srce Marijino a u Nedelju je Sv. Anto Padovanski.

Nece te Isus na sudu pitati da li si slavio praznik srca Marijinog, vec da li si svoje srce predao njemu.

Marija je svoje srce predala Bogu, ali nicije srce pa ni Marijino ne spasava.

Ne spasava cak ni Isusovo - dok se covek ne odrekne greha, i odluci da se preda Bogu i da odpocne novi zivot u zajednici sa Bogom i silom Svetoga Duha.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
A sto se tice mojih licnih iskustava, to je nesto sto prevazilazi moc ljudskog shvatanja, to covek mora licno da dozivi, tu puninu ljubavi, radosti, i mira.

Da, i to iskustvo Božje ljubavi se ne zaboravlja. Sve kad bi i htio, ne bi ga mogao izbrisati jer je duboko utisnuto u dušu. Mogu proći i godine, ali spomen na to iskustvo Božje uvijek je živo.


Zelim svakome da to dozivi, jer to je elemenat koji ovaj svet ne poseduje.

Teško je objasniti nekome tko ne vjeruje i najbolje je da svatko sam doživi i iskusi. A Bog je darežljiv i bogat milosrđem, On svima želi dati i daje svima koji traže.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Marija je svoje srce predala Bogu, ali nicije srce pa ni Marijino ne spasava.

Marija nam je u svemu uzor, a kad spominješ predanje, njezin -Fiat/ Evo, službenice Gospodnje! najljepši je primjer kako ćemo omiliti Gospodinu. Upravo onako kako je Ona rekla u Kani Galilejskoj:
"Učinite sve što vam kaže..."


Ne spasava cak ni Isusovo - dok se covek ne odrekne greha

Srce Isusovo je simbol ljubavi Božje prema nama.
Ne spašava nas sama pobožnost prema Božanskom Srcu, ali Božje srce da.
I kad se grijehom odijelimo od Boga, milosrdni Isus nas zove k sebi: "Dođite k meni svi koji ste umorni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. Uzmite na sebe moj jaram i učite od mene jer sam krotka i ponizna srca. Tako ćete naći spokoj dušama svojim." ( Mt, 11, 28)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Daje, ali ne i onima koji bi da to što dobiju iskoriste da sebe uzdignu nad drugima.

Niti jedan od proroka nije taj dar tražio, niti o tome daru pomislio.

Naravno da mi ne možemo ništa za sebe ugrabiti od Boga. :) I naravno da Bog na poniznog čovjeka gleda , a oholicu ostavlja u ćošku. No, Bog je darežljiv. Svoj svojoj djeci On daje jer "sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima." Zar se netko može požaliti da je Bog prema njemu bio škrt?
U tom smislu, Bog svima daje i ne umara se dajući i opraštajući.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta, lepo pricas sa nagovestajem iskrenosti..
U tom smislu, nije Bog digao ruke od Katolika, ima gomila iskrenih, ali koji su zavedeni.

po onome sto je Bog otkrio - on ce dati priliku i zivima i mrtvima da spoznaju puninu istine, i sto rece jedan brat "tada ce i papisti postati Adventisti"

Naravno ne u bukvalnom zemaljskom smislu, vec prihvatiti Bozansku istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Srce Isusovo je simbol ljubavi Božje prema nama.
Ne spašava nas sama pobožnost prema Božanskom Srcu, ali Božje srce da.a

Potpuno besmisleno i pagansko, samo neka Isus ne spasava, bitno je da uz obožavanje svetaca i kipova obožavate dijelove tijela.

Da vam je bitan Isus ne bi imali svece posrednike. Pa tako vaš lažni Isus pada na emocije svoje majke.

Majka vam dođe kao veza kod Isusa, a On veza kod Oca. Zato su vam takva djela.
 
Natrag
Top