Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kakav Miroljubc crni. Taj više ne zna što vjeruje.

Nikakvo čudo, kad ga je još kao bezbožnika mlatnula "mokra krpa duha proroštva".

Zamisli da taj dobije izbore, sve koje on ne voli bi bili gotovi. U tim njegovim izjavama, u svim skoro nema ništa kršćanskog. Sinkretista teže vrste. Ja tog čovjeka ne pratim.

Nije nikada ni bilo ništa kršćanskoga u njegovim izjavama. Još gore, od samoga početka njegova "javnog djelovanja" (kad je 'zasubotaren') on je u službi antikrista i zadaća mu je bila nasrtati na Kristovu Crkvu. Ovaj ovdje Jovan Prezviter je svojevrsni "Miroljubov klon". Kao što je Jovan ovdje u nekoliko navrata isticao kako su "jedini pravi Isusovi sljedbenici Nazareni", a ne nikakvi kršćani iz poganstva, tako i Miroljub tvrdi da apostoli nisu uopće kršćani. Oni su Jevreji, kaže Miroljub 'drugovenčani', koji su bili Isusovi učenici.

Instituciju kao čovjeka ne znam. Isto njegovo ophođenje sa drugim na forumu me ne zanima. Ali materijal, knjige, članci su većinom odlični. Ima najbolji materijal od svih tih - npr. od Zdravka Vučinića kršćanska mreža ili tako se zova njegova stranica uopšte ne posjećujem.

A ja bih rekao da su mu materijali i knjige "za onu stvar". A kako i može biti nešto bolje od takvog "tipa", kojemu je "najjači argumenti u diskusiji sa znalcima - baniranje s foruma"?

A zašto ti ne kažeš koje ti katoličke stranice čitaš - sigurno si protiv onih karizmatika i onog časopisa Kristofori ili tako nešto - tu spada i onaj indijski svećenik James - jer mi je tetka u tim krugovima - spominje svećenike koji razgovaraju sa Isusom, te neki svećenik iz Posavine, Zovko ili tako nešto.

Pratim nekoliko katoličkih stranica, ali ako bih neku trebao izdvojiti rekao bih "Konzervativac.com". I nisam protiv 'ovih' ili 'onih' u Katoličkoj crkvi, jer svi su oni prolazni, a u Crkvi ostaje vladati red i poredak koji je star dvije tisuće godina, dakle apostolski. I ja nemam baš nikakva straha što se toga tiče i što će se događati u Katoličkoj crkvi. Ne zbog toga što vjerujem papi i što mi papa nešto znači i jamči, nego zbog toga što vjerujem Bogu, kako mu ne vjerovati, a Bog obeća i zajamči svojoj Crkvi da je ni vrata paklena neće nadvladati. I zato se vi, koji tvrdite da je Kristova Crkva postala Bludnica, nemate pravo zvati kršćanima, Isusovim imenom, je upravo vi tom svojom tvrdnjom Isusa proglašavate lažovom. I zato svima takvima ponavljam i kažem - odlazite od mene antikristi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A ja bih rekao da su mu materijali i knjige "za onu stvar". A kako i može biti nešto bolje od takvog "tipa", kojemu je "najjači argumenti u diskusiji sa znalcima - baniranje s foruma"?

Ne za onu stvar, nego su svi "radovi" tog "autora" za potpalu ili kao zamene za toalet papir.

I zato se vi, koji tvrdite da je Kristova Crkva postala Bludnica, nemate pravo zvati kršćanima, Isusovim imenom, je upravo vi tom svojom tvrdnjom Isusa proglašavate lažovom. I zato svima takvima ponavljam i kažem - odlazite od mene antikristi.

Razlog zašto se oni ne mogu zvati Kršćanima je mnogo dublji. Oni ne samo da Isusa zbog njihovih nasrtaja na Crkvu, proglašavaju lažovom. Oni ga stvorenjem prikazuju, i lažovčinom drže, jer ne slede Njegove zapovesti.

Isus za njih, taj Mileritski nakot, Bog nije... jer da jeste, ne bi lažljivu bogohulnicu i njezinog "oca" Millera slušali i sledili.

Na Dvema Zapovestima počiva TANAKH I KETUVIM. Na dvema, a ne na senci shabatnoj kako ih je ubedila kamenom u glavu udarena gatara... .
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sami posteni Katolicki svestenici, poput bivseg Katolickog svestenika Wilijama Hogana ( 1854 godine ), pisu dela u kojima svedoce da je Rimokatolicizam od pocetka bio propast za ovaj svet, da je on on vodio covecanstvo u svaki oblik nazadovanja i zatucanosti, i intelektualne, i duhovne, i moralne, i naucne, i svake druge, a da je sa slobodom Protestantizma svet poceo da napreduje u svakom pogledu.

Sam Wilijam Hogan pita "da li je Italija kao centar Rimokatolicizma u nekom pogledu superiornija u odnosu na druge drzave?"
Ne, cak je po gornjim negativnim karakteristikama i uznapredovala.

Wilijam Hogan pise "da su Rimske doktrine umrtvile duh i unistile zivot svake drzave"

Ovo se moze videti i u radjanju i svih negativnih pojava u Italiji, poput fasizma dvadesetog veka, politickim, drustvenim, i moralnim intrigama same drzave Italije, kao i Rimokatolickog klera koji nije nista bolji od srednjevekovnog klericizma obucenog u ruho opste svetovnosti i teznje za globalnim svetovnim uticajem
.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo se moze videti

Kako je danas propali proroče, proroče koji govoriš u drskosti?

Prošao rok
tvoje "proročke najave" da će Bog vidljivo objaviti "svoj Zakon" i posebno vidljivu subotu u tome zakonu. Vidi dolje.

1620477275567.png

Vidiš li gore uokvireni datum - 23.03.2021. ??? Jutros ti je istekao zadnji rok objave koju si najavio, isteklo je punih 46 dana. Što se dogodilo da Bog kasni? Da nije kakvo nevrijeme oko Oriona? Je li Jelena trebala doći s Bogom na oblacima, a možda je u samoizolaciji zbog korone? A tko opet zna cijepe li se uopće gore. Daj vidi "di je Bog zaglibio". :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
eVidiš li gore uokvireni datum - 23.03.2021. ??? Jutros ti je istekao zadnji rok objave koju si najavio, isteklo je punih 46 dana. Što se dogodilo da Bog kasni? Da nije kakvo nevrijeme oko Oriona? Je li Jelena trebala doći s Bogom na oblacima, a možda je u samoizolaciji zbog korone? A tko opet zna cijepe li se uopće gore. Daj vidi "di je Bog zaglibio".

To je tvoja duhovna hrana, druge i nemaš. Jel ti sada srce (pagansko) puno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kako je danas propali proroče,

Hranjenje velikog EGA
Moje ime

I na kraju, pojedinost vezana za Numeričku - brojčanu vrednost mog imena Dragan Mićić, koje daje zbir 128.

D - 5 / R - 20 / A - 1 / G - 4 / A - 1 / N - 16

M - 15 / I - 10 / C - 23 / I - 10 / C - 23

= 128

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do zaposlenja moje majke 1972 godine, koje je kao što sam napomenuo bitno odredilo dalji tok događaja - moje rođenje i životne prilike, prošlo je 128 godina.

Kao sto je gore navedeno, numerička - brojčana vrednost Imena Elen G Wajt napisano na Engleskom jeziku Ellen G White, takođe daje zbir 128.

Kao što možemo videti, Bog stavlja pečat Božanskog poslanstva i na ovaj način, kao što je to uvek i činio u biblijskoj istoriji, i otkriva ga onima koji znaju da prepoznaju njegove namere skrivene u proročkim datumima i brojevima.. Amin
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je.
21 marta 2021 godine kao biblijskog pocetka godine na ravnodnevicu jeste odpocelo poslelednje vreme, i Bog je to potvrdio znakom cetiri zemljotresa 20 marta, i to sa simbolicnim udaljenostima od glavnih gradova, od kojih je jedna 1888 kilometara.

1888 je bitna godina iz istorije Adventne crkve, kojom je Bog danas pokazao da ce on konacno sam zavrsiti delo.

Sto se tice 40 dana za koje sam napisao da je moguce vreme kada ce Bog reagovati, nisam samo napisao 40, vec i mogucih 7 ili 46 dana.
A sada kazem, to moze biti i za 90 dana, i 120 dana, ili 144... to nisu moja prorocanstva, vec moje puko misljenje, jer mi to nije otkriveno u kom trenutku i kada nakon 21 marta ce Bog objaviti sebe.

Tako da je to Bozja stvar.
On ce to sigurno uciniti do kraja 2022 godine, odnosno 21 marta 2023 po nasem racunanju vremena, jer to je zadnji rok kada ce se istorija zavrsiti.

Sta je otkriveno otkriveno je, sta nije nije, ja to otvoreno kazem "ovo je otkrio, a ovo je moje misljenje"
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sto se tice 40 dana za koje sam napisao da je moguce vreme kada ce Bog reagovati, nisam samo napisao 40, vec i mogucih 7 ili 46 dana.
A sada kazem, to moze biti i za 90 dana, i 120 dana, ili 144... to nisu moja prorocanstva, vec moje puko misljenje, jer mi to nije otkriveno u kom trenutku i kada nakon 21 marta ce Bog objaviti sebe.

Hranjenje velikog EGA
Moje ime

I na kraju, pojedinost vezana za Numeričku - brojčanu vrednost mog imena Dragan Mićić, koje daje zbir 128.

D - 5 / R - 20 / A - 1 / G - 4 / A - 1 / N - 16

M - 15 / I - 10 / C - 23 / I - 10 / C - 23

= 128

- Od početka istražnog suda na nebu 1844 godine, do zaposlenja moje majke 1972 godine, koje je kao što sam napomenuo bitno odredilo dalji tok događaja - moje rođenje i životne prilike, prošlo je 128 godina.

Kao sto je gore navedeno, numerička - brojčana vrednost Imena Elen G Wajt napisano na Engleskom jeziku Ellen G White, takođe daje zbir 128.

Kao što možemo videti, Bog stavlja pečat Božanskog poslanstva i na ovaj način, kao što je to uvek i činio u biblijskoj istoriji, i otkriva ga onima koji znaju da prepoznaju njegove namere skrivene u proročkim datumima i brojevima.. Amin
 
Natrag
Top