Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A gdje su ti argumenti? U pljuvački? Bože sačuvaj, "stroj za pljuvanje" - "žbuker-pljuvač", govori o svojim argumentima.

Argumente tražiti od akolite kulta alergičnih na argumente je uzaludno. Uostalom, kakve "argumente" može nebitini u sebe zaljubljeni stvor isprogramiran kultističkim "junkom" da iznese osim pljuvanja i pljuvanja, prozivanja i ismevanja?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Katolicima i ne treba kazna od Boga, oni su sami sebi kazna što i vidimo po događajima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Katolicima i ne treba kazna od Boga, oni su sami sebi kazna što i vidimo po događajima.

Kakvi smo mi, takav je i naš B(b)og. Ako ljubimo druge, naš Bog je Ljubav. Onima koje ljubimo svakako ćemo i opraštati, zato je naš Bog Bog koji prašta. Ako se priznamo grešnima i slabima, trebamo Boga koji spašava i oslobađa, i zato je naš Bog Spasitelj i Osloboditelj. I na koncu, ako je naš Bog Ljubav, Praštatelj, Spasitelj i Osloboditelj, onda ćemo se našem Bogu moliti da se svim ljudima smiluje, da im oprosti, da ih spasi i oslobodi.

Ako li pak ne volimo i ne ljubimo druge, ni naš bog nije ljubav. Ako ne možemo oprostiti drugima, ni naš Bog nije Bog koji prašta. Ako smo oholice, koji misle da su bolji od svih drugih, onda ni naš bog nije Osloboditelj i Spasitelj, jer oholicama ne treba čak ni takav Bog. Na koncu, ovakvima, bez ljubavi i oholima, i njihov bog će biti mrzitelj i razaratelj. Zato će ovakvi, preko svojih bogova, svima drugima prijetiti. Ovakvi bi drugima sve što im je sveto oskvrnuli, pa zato i prijete svojim bogom kako će on to učiniti. Ovakvi bi razarali sve što nije njihovo, pa zato drugima i prijete "svojim bogom razaračem". Oni bi sve druge kaznili, zato i prijete "svojim nemilosrdnim bogom".

Da zaključimo. Naš B(b)og je uvijek i naša projekcija u njemu. Ako mi ljubimo druge, naš Bog je Ljubav, Osloboditelj i Spasitelj. Ako ne ljubimo druge, naši bogovi su tužitelji, suci, kaznitelji, razaratelji i uništitelji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Oni bi sve druge kaznili, zato i prijete "svojim nemilosrdnim bogom".

Lepo je Stvarnoslap sve to izlagao, da vece lazi od toga nema.

Ovo je zamena teze, jer Rimokatolicka i Pravoslavna crkva su tokom cele istorije progonile neistomisljenike, a Vatikan sve takve mucio na spravama za mucenje, ubijao i spaljivao na lomacama.

To je isti Duh koji i danas obelezje tradicionalnih crkava, ali se danas koriste drugacije metode, a to su napisi po novinama i kampanja protiv takozvanih sekti, po principu "vuk dlaku menja ali cud nikada"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo je zamena teze, jer Rimokatolicka i Pravoslavna crkva su tokom cele istorije progonile neistomisljenike, a Vatikan sve takve mucio na spravama za mucenje, ubijao i spaljivao na lomacama.

To je isti Duh koji i danas obelezje tradicionalnih crkava, ali se danas koriste drugacije metode, a to su napisi po novinama i kampanja protiv takozvanih sekti, po principu "vuk dlaku menja ali cud nikada"

Klasična protestantska patološka laž.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Klasična protestantska patološka laž.

Šta se drugo i može očekivati od onih čiji je "bog" "uništitelj svetova", "sudija", "račundžija" i lažov.

Da zaključimo. Naš B(b)og je uvijek i naša projekcija u njemu. Ako mi ljubimo druge, naš Bog je Ljubav, Osloboditelj i Spasitelj. Ako ne ljubimo druge, naši bogovi su tužitelji, suci, kaznitelji, razaratelji i uništitelji.

Kako ne postoji više bogova, onda je jasno da je "bog" onih koji tužakaju, kažnjavaju, sude, razaraju i uništavaju upravo lažni "bog", doslovno "Ja sam koji nisam", pali seraf lično.
 
Natrag
Top