Katolicizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
2.stoljeće nisu posljednja vremena. Ti si "prorok posljednjih vremena", to sam za sebe tvrdiš.:)

Za apostole je njihovo vreme bilo poslednje jer su verovali da ce Isus doci za njihovog zivota.

Tokom cele istorije su postojali oni koji su ucili nauke djavolske, ali ce u poslednjem vremenu one biti u ekspanziji.

Te nauke ce moci da se prepoznaju da su od djavola jedino putem biblije.

Ja jesam licno od Gospoda pozvan za vesnika i propovednika, ali ja objavljujem jevandjelje i potrebu pripreme za skori Hristov dolazak.

Ko nema biblijsko ucenje vec iznosi ljudske filozofije, on je od djavola.

Ako uci biblija da je Papa djavo, znaci ucis i ti! Kao nisi rekao da je Papa djavo a postavljao si krunu sa racunicom 666? To koliko se ti ovde pravis blesav, to nije normalno. Stvarno!

Posto biblija uci da je Vatikan antihriscanska organizacija a papa antihrist, onda je to i moje uverenje.

Ali meni to nije prioritetna tema, niti ja o njoj trubim na sva zvona.

Jesam postavljao fotografije krune sa natpisom "VICARIUS FILLI DEI" namesnik sina Bozjeg koji daje zbir 666, ali kao odgovor na temu, i to mozda samo jedanput.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja jesam licno od Gospoda pozvan za vesnika i propovednika,

Pokaži Božju pozivnicu.

Posto biblija uci da je Vatikan antihriscanska organizacija a papa antihrist, onda je to i moje uverenje.

Gdje se Vatikan spominje u Bibliji? :)

Jesam postavljao fotografije krune sa natpisom "VICARIUS FILLI DEI" namesnik sina Bozjeg koji daje zbir 666,

Vicarius filii dei nije papin naziv niti papina titula. :) Papa nosi naziv Vicarius Christi.

P.S. Ellen Gould White - 50 (L) + 50 (L) + 5 (U) + 50 (L) +500 (D) + 5 + 5 (W) 1 (I) = 666
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vicarius filii dei nije papin naziv niti papina titula. :) Papa nosi naziv Vicarius Christi.

P.S. Ellen Gould White - 50 (L) + 50 (L) + 5 (U) + 50 (L) +500 (D) + 5 + 5 (W) 1 (I) = 666

Tačno tako, ali ovim Hixslopovcima i Riveristima je malo teško da prihvate činjenice. Da nije, ne bi poverovali da MIler&Corp (pioneers) nose "evanđelje".

PS. Nigde u Svetom Pismu ne piše da će otelotvorenje palog serafa biti muško.... koliko znamo i žena je čovek. Ujedno, nema samo jednog antihrista. Množina ih je....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pokaži Božju pozivnicu.

Moja iskustvva gde mi je Bog licno govorio i pozvao me u sluzbu.

Gdje se Vatikan spominje u Bibliji? :)

U prorocanstvima iz Danila i otkrivenja kao mali rog koji nastaje nakon mnogobozackog rima ( rog predstavlja vlast ), kao zver koja u periodu 1260 godina mracnog srednjeg veka progoni Bozju crkvu, kao zena koja sedi na zveri i sedam gora u okolini Vatikana..itd..

Vicarius filii dei nije papin naziv niti papina titula. :) Papa nosi naziv Vicarius Christi.

P.S. Ellen Gould White - 50 (L) + 50 (L) + 5 (U) + 50 (L) +500 (D) + 5 + 5 (W) 1 (I) = 666

Ovde si sam sebe obelodanio kao lazova.

Dakle, zbir Ellen G White ne daje broj 666 iz razloga sto slovo U nije V, i W nije dva puta 5 vec jednom.

Dakle, zbir njenog imena je 656, a ne 666.

Papska titula VICARIVS FILII DEI daje zbir 666.

Sve ostalo i mnogo vise pogledati na sajtu:

VICARIUS FILII DEI
666, The Number of the Beast
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
P.S. Ellen Gould White - 50 (L) + 50 (L) + 5 (U) + 50 (L) +500 (D) + 5 + 5 (W) 1 (I) = 666

Ovde si sam sebe obelodanio kao lazova.

Dakle, zbir Ellen G White ne daje broj 666 iz razloga
sto slovo U nije V, i W nije dva puta 5 vec jednom.

Pogledajte, kad treba, kako slovo U može biti i slovo V: ;)

Šta znači broj 666? Ako pogledate kapu koju papa često nosi, videćete da na njoj piše "VICARIUS FILII DEI", što znači "zamenik sina Božjeg". U tom natpisu leži odgovor. Ako su vam poznati rimski brojevi lako možete izračunati: V=5, I=1, C=100, A,R=0, U=V=5, S=F=0, L=50, D=500, E=0; 5 + 1 + 100 + 1 + 5 + 1 + 50 + 1 + 1 + 500 + 1, i kad se sve to sabere dobijamo broj 666. Znači, svako slovo u natpisu na kapi koju papa nosi ima određenu vrednost u rimskim brojevima. Zbir tih brojeva, odnosno slova daje broj 666. Proročanstvo je zaista fascinantno.

Nema ništa fascinantnije od toga kako ti sebe iz posta u post "objelodanjuješ kao lažova". I, jarane, može li U biti V?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cak i da je tako opet nije 666.

Ellen Gould White na Engleskom, na Srpskom ELEN ( JELENA ) GOLD VAJT.

Papska titula je na latinskom.

U svakom slucaju si promasio.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema ništa fascinantnije od toga kako ti sebe iz posta u post "objelodanjuješ kao lažova". I, jarane, može li U biti V?

Prozivao on tebe, mene, mireta, koga god, uzalud je. Ostaje činjenica da je EGWizam laž, od oca laži, preko sina i kćeri laži.

Ps. Fascinantno je kako sledbenike "duha proroštva" ujedinjuje pored činjenice da se klanjaju tom duhu (od krvi i mesa) i mržnja prema Una Sancta Catholica et Apostolica.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Prvo, ono nije papina titula, i drugo, kakve veze ima latinski jezik? Ivan je Otkrivenje napisao na grčkom. :)

Laodikeja na grčkom iznosi 666. :)

Uzalud mu govoriš. Osnovne stvari iz istorije Hrišćanstva ne poznaju, što i nije za ćudo, jer su se sa istim upoznali preko dubioznog tumačenja King James Version ili Lutherovog kompajliranja mažoretskog teksta.

Šta mislite, na kome su jeziku ono kratko razgovarali Isus i Pilat? Da nisu možda koristili usluge sudskog tumača, kako bi ovi možda hteli da poverujemo. Ili na kome su jeziku sa Rimljanima razgovarali članovi sanehedrina? Koristili ruke i noge?

Razgovarali su na Koine grčkom, drugom jeziku Rimskog Carstva. I dan danas se na pravim teološkim studijama uči Grčki.

Čitav je Novi Zavet na tom jeziku napisan, čitav, a zaludni "umovi" (Miroljub Petrović i njemu slični) pokušavaše, i što je još možda gore i dalje pokušavaju da koine prevedu na Hebrejski (sve se nadajući da će pronaći nekakvu "tajnu" koju je "zla" Crkva "prikrila) ,pa im "tumačenja" izgledaju kao frankenštajni, doslovno su himerična, o blasfemijama da ne govorim.

Ps. Na hebrejskom je 666 u stvari www.... :) Dakle, ovo pišemo preko "antihrista".... :cool:
 
Natrag
Top