kalorifer na toplu vodu

Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Ljudi pomagajte.Cene kalorifera na toplu vodu su AJ ZDRAVO (300-400 evra-oni najmanji:beee:).Zbog toga sam resio da ga napravim.U principu kaloriferi su proste konstrukcije(kuciste,ventilator,grejno telo,zaluzina).Najveci problem mi je za grejno telo.Treba znati koje velicine,koji ulaz/izlaz cevi za vodu itd. Ono verovatno moze i da se napravi od bakarnih cevi. Ako znate nesto o tome bio bih vam zahvalan. Zaboravio sam da dodam da meni treba snaga kalorifera da bude oko 10kW.POZ
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
uzmi hladnjak od auta kao grejnotelo i povezi ga na toplu vodu
Nisam dugo bio ovde.
To sam na kraju i uradio i super funkcionise.
Znaci sve u svemu kostao me je oko 7000 din (za razliku od 25000 do 35000 kolkiko kosta novi)
Preporucujem svima ovo.
Cim stignem slikacu ga
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
22032012302.jpg Evo jedne slicice
inace dovodne cevi su FI 25
ventilator je od bilo kojeg kalorifera brzine od 1300 do 1500 o/min
hladnjak je od pasata b3
celu zimu je radio :)

ovakva 2 kalorifera su mi grejala plastenik od 50 m2
temperatura vode od 50 stepeni je bila dovoljna i na -25 stepeni napolju
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2012
Poruka
1
Molio bih clana stsasa za malu pomoc, ja sam nabavio dva polovna kalorifera za vodu i zanima me kako si resio cirkulisanje vode u sistemu tj. kako grejati vodu ako u blizini nije centralno grejanje sto predpostavljam da nemas u plasteniku :)
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruka
1
Ljudi pomagajte.Cene kalorifera na toplu vodu su AJ ZDRAVO (300-400 evra-oni najmanji:beee:).Zbog toga sam resio da ga napravim.U principu kaloriferi su proste konstrukcije(kuciste,ventilator,grejno telo,zaluzina).Najveci problem mi je za grejno telo.Treba znati koje velicine,koji ulaz/izlaz cevi za vodu itd. Ono verovatno moze i da se napravi od bakarnih cevi. Ako znate nesto o tome bio bih vam zahvalan. Zaboravio sam da dodam da meni treba snaga kalorifera da bude oko 10kW.POZ


ljuboegeric
PAŽNJAAAAAA! Kalorifer od 10kW. je ozbiljna mašina. To može da se izvede u verziji "DOMAĆA RADINOST" po principu uradi sam, ali uz dobru asistenciju elektro inženjera koji ima iskustva sa termikom. Ovo nije za igranje jer može da dođe do ozbiljnih posledica,(explpzije uređaja). To je razlog što sam hteo da pomognem da neko ne nastrada. Oprez sa ovakvim stvarima.
Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Molio bih clana stsasa za malu pomoc, ja sam nabavio dva polovna kalorifera za vodu i zanima me kako si resio cirkulisanje vode u sistemu tj. kako grejati vodu ako u blizini nije centralno grejanje sto predpostavljam da nemas u plasteniku :)




Izvini druze dugo nisam bio ovde
Ja imam parno grejanje u kuci . Plastenik sam nakacio na to grejanje . Znaci veze se paralelno isto kao da dodajes jos jedan radijator na postojece grejanje. Nisam dodavao jos jednu pumpu jer nema potrebe .
Cirkulacija vode mora postojati .
E sad , mozda kod tebe treba dodatna pumpa ali treba probati bez nje pa ako ne valja lako je dodati
Vrlo je bitno da instalaciju cevi stavljas pod padom da bi na najvisoj tacki stavio ozraku. Jer ako nema pada, vazduh koji se stvori ne moze da izadje i to onda stvara problem

Kotao mi je udaljen od kalorifera oko 10 metara

MORAS IMATI KOTAO AKO NEMAS CENTRALNO GREJANJE
Jer sta bi zagrejalo vodu , zar ne :)


Nadam se da sam ti pomogao
POZ
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
ljuboegeric
PAŽNJAAAAAA! Kalorifer od 10kW. je ozbiljna mašina. To može da se izvede u verziji "DOMAĆA RADINOST" po principu uradi sam, ali uz dobru asistenciju elektro inženjera koji ima iskustva sa termikom. Ovo nije za igranje jer može da dođe do ozbiljnih posledica,(explpzije uređaja). To je razlog što sam hteo da pomognem da neko ne nastrada. Oprez sa ovakvim stvarima.
Pozdrav!


Mozes li molim te da mi objasnis kako moze doci do eksplozije ?

Bas me interesuje :)
 
Učlanjen(a)
18.12.2012
Poruka
10
Iskoristi i ustedi

Pozdrav vrednima i zainteresovanima..poznajem dosta temu o razmeni toplote.. Sto se tice vodenih kalorifera,neprevite nista..imate gotovo,komplet,iskoriscenje maksimalno za mnogo male pare..ja sam pre deset godina namontirao i drugima pravio..zapravo koristite spoljnu jedinice klima uredjaja..toga ima kod servisera.po otpadima.ima ih razni velicina..povadite sve od elektrike ikompresor..ostavi se zapravo kondezator to jest hladnjak u koji uvodimo toplu vodu..on je od bakarni cevi.gusto namotani.orebren je aluminijumskim sacem,rebrima.oba materijala su odlicni provodnici toplote sto mu daje dobar ucinak i pri manjim temperaturama
 
Natrag
Top