Šta je novo?

kalorifer na toplu vodu

• Začetnik teme stsasa
  • Datum pokretanja
V

vlada valjevo

Član
Učlanjen(a)
18.12.2012
Poruka
10
hvala.izbacili ste tek polovinu mog teksta.verovatno mi je ogranicen broj karaktera.nisam to znao.dakle da brojim slova.

L

LUKSOR

Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
3
Nije lijepo prepadati ljude dobre volje i želnje samostalnog rada.
Nema tu nikakvih većih opasnosti, a naročito eksplozija. U najgorem slučaju ako dođe do nekog ekstra velikog pritiska, što kućna pumpa za grijanje ni u snu ne može proizvesti, onda nema ništa drugo. Može se desito da usljed ne zagrijavanja i mržnjenja dođe do pucanja cijevi ili samog grejnog tijela ako u njemu ostane voda pa zaledi. ovo zagrijavanje plastenika sa parnim grijanjem iz kuće je ok, ali se isto moglo izvesti sa crnim plastičnim cijevima koje služe za vodu i slične namjene i trpe pritisak od nekoliko bara (preko 3 bara) što je sasvim dovoljno. Treba ih jednostavno u nekoliko redova pružiti po zemlji pored staza u plasteniku ili ako smetaju napraviti nosače sa strana zidova plastenika i kačiti ih na njih i na noseće stubove.Svakako da manje i sporije griju,u odnosu na hladnjk sa ventilatorom, ali ako imaju dovoljnu dužinu to se nadoknađuje,a cijena je mnogo manja.
Ko nema parno grijanje a želi zagrijavati i štititi od mraza i slično strujom, najbolje riješenje je ubaciti nekoliko jačih sijalica u plastenik ravnomjerno raspoređenih i malo odmaknutih od zidova plastenika da ne bi oštetili toplotom zidove. Može se čak koristiti i neki termostat kao od bojlera ili Ta peći koji bi ih automatski uključivao kada temperatura opadne. Ima jako nogo raznih mogućnosti i samo naprijed. nemojte biti temeruti i samo skupo plaćati nešto što i sami možete učiniti.

stsasa

stsasa

Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Tako je Luksore BRAVO.Slazem se da covek treba da uradi sam sve sto moze jer je i jeftinije i bolje pogotovo u danasnje vreme kad je VRLO VRLO tesko naci dobrog i postenog majstora. Za mnoge stvari samo malcice treba ukljuciti mozak.Velika vecina ljudi kad im treba neka sprava i slicno automatski idu u prodavnicu da kupe a danasnji proizvodi su dosta losijeg kvaliteta nego pre 20-30 godina.Maltene su za jednokratnu upotrebu.
Najbolji primer je i ovaj kalorifer koji kao sto sam rekao me je kostao oko 7000 din za razliku od novog koji je 20000-35000

Sto se tice plasticnih cevi za grejanje plastenika sve sam ja proracunao
Cena bi bila slicna ili malo veca za plastiku ali plastika ima i svojih mana zbog cega je nisam radio
Prvo ona slabo provodi toplotu pa mora veca temperatura vode sto znaci vise i goriva
Drugo plastika pocinje da se uvija kad se zagreje pa se ljudima desavalo da cev ode u stranu ili gore (u plastenicima) pa moras da je vezujes
Trece cim pocne da se uvija eventualni vazduh ne moze da izadje i eto problema

A sto se tice grejanja sijalicama,ja sam to radio ranije ali kad sam imao vrlo mali plastenik. Ovaj danasnji se ne bi isplatilo zbog cene struje. A u slucaju nestanka struje da i ne pricamo

Pozdrav i Vladi iz Valjeva. Ideja ti nije losa

Z

zeljos plast

Učlanjen(a)
10.11.2013
Poruka
5
Fantastično, moraću razmisliti o tome. To može i za kuću, mali potrošač i super stvarčica.

C

cokija

Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
103
Idealno za vikendicu. Bravo!

jolemisa

jolemisa

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.135
Pogledajte prilog 26626 Evo jedne slicice
inace dovodne cevi su FI 25
ventilator je od bilo kojeg kalorifera brzine od 1300 do 1500 o/min
hladnjak je od pasata b3
celu zimu je radio :)

ovakva 2 kalorifera su mi grejala plastenik od 50 m2
temperatura vode od 50 stepeni je bila dovoljna i na -25 stepeni napolju
Ako budes mogao i kad budes mogao,nabavi trafo ulje,umesto vode.Jeste momentalno skuplje,ali je veoma dugotrajnije i duze drzi toplotu.Auuu tek sam sada video da je to sistem parnog grejanja.Nista od predloga.