Kako je sve nastalo.

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Hitler je radio u ime Lucifera kome je svesno sluzio i bio u direktnom kontaktu sa njim kroz okultizam koji je praktikovao, sto znaci da je bio potpuno svestan postojanja Boga koga je odbacio i predao se satanizmu i teznji da vlada svetom.
On je bio svesni ateista, jer se klanjao Luciferu koji je i tvorac ateizma, postoje ateisti koji nesvesno sluze Luciferu jer odbijaju svaki oblik vere u Boga i postojanje Duhovnog sveta.
Svaki tvrdokorni ateista je nesvesni podanik Lucifera, bilo da mu svesno sluzi, ili zivi svoj obican svakodnevni zivot, jer postoje samo dva puta, Bozji kojim idu oni koji zive verom u njega, i Sotonin kojim idu oni koji ne prihvataju autoritet Boga vec coveka stavljaju na oprvo mesto.

Hitler je radio u ime tvog boga sa idejom vodiljom Martina Lutera.

Martin Luther and antisemitism - Wikipedia, the free encyclopediahttp://en.wikipedia.org/wiki/On_the_Jews_and_Their_Lies

K
oliko god pokusavao lazima i obmana da bezis od istine, ne vredi. U stvari mozda si u pravu, mozda je Hitler radio pod dejstvom Lucifera, sto znaci da je Martin Luter Lucifer glavom i bradom, sto dalje implicira da su protestanti Luciferovi podanici koji su zavedeni. Laodikeja, po tvom sopstvenom priznanju pripadas podkultu kulta koji je Lucifer licno osnovao. Laodikeja, ti si Luciferov predstavnik na ovom forumu. Zna se ko je otac a lazi a evo u svakom postu slazes nesto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema tu govora o lazi, vec je problem u tome sto problem ateizma gledamo sa dve tacke gledista.

Vi tvrdite da postoji samo sekularni ateizam u literaturi poznatiji kao sekularni Humanizam, dok dubljim izucavanjem ateizam predstavlja siri pojam, i zadire u sve religijske i drustvene pojave koje nisu vezane za pravo Hriscanstvo, sto je u sustini i ovo prvo i drugo ateizam u svojoj sustini, jer ateizam ima poreklo u prvom bicu koje je pozelelo da se izjednaci sa Bogom u istoriji svemira, cime je negirao autoritet svog tvorca, a to je sam Lucifer Sotona, i kasnije je on ovu ideologiju preneo na ovu planetu prevarivsi prve ljude rekavsi im da ce ako jedu sa zabranjenog ploda postati kao Bogovi.

To je ideologija svih ateistickih pokreta, kultova i religijskih tajnih drustava, sekularnog humanizma, masonerije, egzistencijalizam, itd.

Izvor - wikipedija.

Секуларни хуманизам је животни став који истиче разум, етику, друштвену правду и филозофски натурализам, при чему оштро критикује верске догме, натприродно, псеудонауку и сујеверје/предрасуде као темељ морала и доношења одлука. Један од главних ставова је тај да су људи способни да буду етички и морални без религије и богова. Само делимично се разликује од ренесансног хуманизма.[SUP][1][/SUP][SUP][2][/SUP][SUP][3][/SUP]
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja moras da razumes da racionalni ljudi kada cuju te gluposti odmah znaju da te treba smestiti u neku ustanovu, da si se rodio u pakistanu sada bi pljuvao hriscanstvo a velicao islam .
U svakom postu se ponasas kao da je hriscanstvo jedina religija, a ne jedna od desetina hiljada.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Sekularizam je ideja o razdvajanju crkve i drzave, i nije ogranicena na ateiste, i ti imas sekularne ideje, a nisi ateista. Znaci i sam vidis sta je lose, ne mora da ti se crta.
Sekularizam nije unistavanje crkve, niti tradicije, vec razdvajanje teokratije od politike.

Ateizam je iskljucivo neverovanje u koncepte supernaturalnog. A u to spada i tvoj djavolko.

Stvarno je dosadno ovo tvoje proizvoljno tumacenje ateizma, i poredjenja sa djavolima. Ne postoji takva stvar nigde sem u glavama vernika. A u tvojoj glavi ga je previse.

Vidis, da ima boga, realnot bi bila na tvojoj strani, a ja bi lupetao iracionalne stvari, pricao o stvarima bez dokaza. Ne bi tvoj voljeni bog dopustio da TI izgledas kao lud a ja ko normalan, vec bi bilo obrnuto. Pitas li se ikada zasto je 'bog' namestio svet tako da nista ne ide tebi u prilog, u dokazivanju, da nigde nema dokaza o bogu, da biblija NISTA od naucnih otkrica ne predvidja? Da ti iskusava veru? Da te pravi majmunom, da verujes u ono za sta nema nigde nikakvih dokaza, oslanjajuci se slepo na veru a ZNA kako te je stvorio? Pa to bre neki sadista, naspram kog sotona iz tvoje maste izgleda ko mala beba.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nema tu govora o lazi, vec je problem u tome sto problem ateizma gledamo sa dve tacke gledista.

Vi tvrdite da postoji samo sekularni ateizam u literaturi poznatiji kao sekularni Humanizam, dok dubljim izucavanjem ateizam predstavlja siri pojam, i zadire u sve religijske i drustvene pojave koje nisu vezane za pravo Hriscanstvo, sto je u sustini i ovo prvo i drugo ateizam u svojoj sustini, jer ateizam ima poreklo u prvom bicu koje je pozelelo da se izjednaci sa Bogom u istoriji svemira, cime je negirao autoritet svog tvorca, a to je sam Lucifer Sotona, i kasnije je on ovu ideologiju preneo na ovu planetu prevarivsi prve ljude rekavsi im da ce ako jedu sa zabranjenog ploda postati kao Bogovi.

To je ideologija svih ateistickih pokreta, kultova i religijskih tajnih drustava, sekularnog humanizma, masonerije, egzistencijalizam, itd.

Izvor - wikipedija.

Секуларни хуманизам је животни став који истиче разум, етику, друштвену правду и филозофски натурализам, при чему оштро критикује верске догме, натприродно, псеудонауку и сујеверје/предрасуде као темељ морала и доношења одлука. Један од главних ставова је тај да су људи способни да буду етички и морални без религије и богова. Само делимично се разликује од ренесансног хуманизма.[SUP][1][/SUP][SUP][2][/SUP][SUP][3][/SUP]

Ja tvrdim da je Martin Luter preteca Adolfa Hitlera.

Four hundred years after it was written, the Nazis displayed On the Jews and Their Lies during Nuremberg rallies.

Nuremberg Rally - Wikipedia, the free encyclopediaBundesarchiv_Bild_183-2004-0312-507,_Nürnberg,_Reichsparteitag,_Rede_Adolf_Hitler.jpg

Jel vidis ovu sliku? E tu su sirili ideje Martina Lutera. Bukvalno. Tu. Luterove ideje. Razumes?



 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema tu ni ludosti, vec neupucenosti sto se tice samog porekla ateizma.
To znači da mi moramo tražiti početak, a to nije kako vi tvrdite u pukoj ideji da se negira postojanje Boga, koja je navodno pohranjena naučnim činjenicama koji ga negiraju.
Ateizam ima dublje korene, i potiče od samog Lucifera i njegovih predstavnika koji ovu ideju plasiraju čovečanstvu, kao i evoluciju uzevši monopol nad naukom, kada prihvatite ovu činjenicu sam ateizam će po prirodi pasti u vodu, jer je Bog realnost.

Već sam napomenuo, ne postoje naučne čiinjenice koje negiraju postojanje Boga i istinitost biblijskih izveštaja, već naučni monopolizam to želi tako da prikaže ljudima laicima.
Stvar je sasvim suprotna, kompletna nauka potvrđuje postojanje tvorca i tačnost biblijskih istorijskih izveštaja.

Ovo o Martinu luteru je bez veze, prazna filozofija.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
omg...Ateizam nije negacija postojanja boga, to je ko da si rekao da ja negiram da ti postojis iako ti ovde pricas sa mnom.
Ateizam je odsustvo vere u boga, kao sto nesakupljanje markica nije hobi, ili kao sto celavost nije boja kose.

Mozes li da shvatis da ti VERUJES u postojanje boga, jer da znas 100% da postoji bog, ne bi verovao u njega, vec bi znao.
Isto tako, ja NE VERUJEM, zato sto ne postoji jedan dokaz da me ubedi u suprotno.
NEVEROVATI nije isto sto i negacija dokazanog.
Prvo je potpuno osnovano, drugo potpuno neosnovano, logicki.
Verovanje i negacija dokazanog su ono sto TI primenjujes, sto je potpuno nelogicno.
Ne trebaju da postoje naucne cinjenice koje negiraju postojanje boga, vec treba da postoje cinjenice koje dokazuju POSTOJANJE.
Shvatas li ti razliku da se nauka ne bavi negacijom boga, vec objasnjavanjem stvari koje postoje?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ако је по вама човек настао без Божјег утицаја и био природни атеиста, како се онда у њему јавио појам религије и да је почео са тог гледишта да објашњава појаве које га окружују ?
Ако је био примитиван, како је онда вера остала код умних и просвећених људи, генија као што су Пунин, Тесла и други.
Видимо да животиње немају религију, а ако је човек који по вама настао од животиње има, онда је он назаднији од животиња у духовном смислу ?
Религија је као и енергија, може да се притају, да промени облик, али никада неће нестати.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Moras razlikovati puko verovanje da ima necega, sto neko naziva bog (energija, nesto tamo, itd), i religijsko ucenje, pracenje religije, i postovanje doslovce svega sto je u bibliji ili kuranu ili tori. Nije svaki nivo verovanja isti, necije verovanje ne utice na ljude oko njih, a neko pak, ne samo da namece svoju veru, vec sve politicke ideje koje idu uz veru.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
omg...Ateizam nije negacija postojanja boga, to je ko da si rekao da ja negiram da ti postojis iako ti ovde pricas sa mnom.
Ateizam je odsustvo vere u boga, kao sto nesakupljanje markica nije hobi, ili kao sto celavost nije boja kose.

Nedostatak vere u Boga je proizvod jednog drugog nedostatka, a to je zelja i htenje da se Bog potrazi.
Dakle, ateista ima nedostatak vere u Boga ne zato sto se njegovo postojanje ne moze dokazati, nego zato sto on namerno licno ne zeli da ga potrazi i sagleeda objektivno sve dokaze koji govore u prilog njegovog postojanja.

Mozes li da shvatis da ti VERUJES u postojanje boga, jer da znas 100% da postoji bog, ne bi verovao u njega, vec bi znao.
Isto tako, ja NE VERUJEM, zato sto ne postoji jedan dokaz da me ubedi u suprotno.

Ja ne verujem u postojanje Boga, ja znam da on postoji jer sam doziveo licni kontakt sa njim, on mi se licno otkrio i pokazao mi svoju slavu, govorio mi, iscelio od Bolesti rekavsi mi da je to on ucinio i da ce dalje ciniti ako ostanem u zajednici sa njim,, kao i moje bliznje na moje molitve, itd,
Moja iskustva sa njim su mnogobrojna.

Ti ne zelis dokaz koji bi te uverio u postojanje Boga, da ga zelis ti bi ga licno potrazio zamolivsi licno Boga da ti se otkrije i pokaze ti svoju slavu, ako treba i fizicku pojavu, jer je Bog svemoguc.


NEVEROVATI nije isto sto i negacija dokazanog.
Prvo je potpuno osnovano, drugo potpuno neosnovano, logicki.
Verovanje i negacija dokazanog su ono sto TI primenjujes, sto je potpuno nelogicno.
Ne trebaju da postoje naucne cinjenice koje negiraju postojanje boga, vec treba da postoje cinjenice koje dokazuju POSTOJANJE.
Shvatas li ti razliku da se nauka ne bavi negacijom boga, vec objasnjavanjem stvari koje postoje?

Nauka nikada nece pronaci Boga koristeci postojece metode, tacnije Boga ne mozes otkriti u epruveti, vec u licnom trazenju da se on otkrije coveku i pokaze mu se.
Postoje mnostvo naucnih cinjenica koje potvrdjuju da su biblijski izvestaji o stvaranju i odredjenih dogadjaja zapisanih u bibliji istiniti, kao i biblijska istoricnost i naucnost.
Ipak, sto se tice licnog Bozjeg otkrivanja coveku, ono se dogadja u licnom covekovom trazenju da mu se Bog otkrije i pokaze mu svoju slavu, i cak je moguce da mu se Bog fizicki pokaze, jer je Bog svemoguc.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top