Kako je sve nastalo.

Član
Učlanjen(a)
16.07.2009
Poruka
7
Све је то фино, али како водао , угљеник и кисеоник постану живи, почну да се крећу, храме, размножавају ?
Шта покреће ту ланчану реакцију _
Или кад би то све било тако, онда би човеку кад умре, могли да отклонимо недостатак који еј довео до смрти и човек би наставио да живи, као машина , замени се део и она опет ради, али код живих бића није тако.
Постоје успони и падови у цивилизацији. Египћани су имали развијену цивилизацију пре 3000 година, још се не зна како су градили пирамиде, како су дошли до математичких сазнања, а како сад се тамо живи ?
Исто еј са Инкама, Мајама, Кином.....
Није религија настала пре 2000 година него до самих почетка човечанства. Још један римски ситоричар написао да се могу наћи народи без градова, писма или новца, али да се нађе народ нез богова, то не иде.
Техника и вера нису у сукобу, шта ми вреди техника, ако еј користм на злои да мучим и убијам друге људе ?


Poenta je da voda, ugljenik i kiseonik nepostaju zivi nikad, ja sam rekao da su zivi organizmi svi bazirani na ta tri hemijska elementa, naravno da ima jos necega poput minerala aminokiselina proteina i sl... ali svi zajedno cine zivi organizam i tu je nekada davno verovatno doslo do lančane reakcije i pojave života. Osvrnimo se oko sebe i videcemo da imamo slicnosti sa ostalim živim bićima i to ne malih... na primer 5 prstiju ima velika većina kopnenih životinja, uključujući i čoveka stim da su neke životinje evolucijom kao i bušmani se prilagodili i adaptirali da prežive, nije li tako?
Usponi i padovi civilizacija, pa za egipćane je malo naduvana priča za te iste piramide, jer nije to nemoguće napraviti čim je jednom napravljeno znači da može sigurno opet, nekažem da je to malen posao ali pogledaj sta kažu naučnici a ne televizija.
A što se same religije tiče sve je kažem delo ljudskih ruku, grupica pametnih da iskoriste sve ostale u svoju korist i time se dokopaju moći i vladarstva. Narod držati u iluzijama da postoji viša sila... pa eto zar nestoji u bibliji da je duga signal od boga da neće biti potopa, danas znamo da je to prelamanje svetlosti, što znači da se radi o zatupljivanju narodnih masa i da neidu prema nauci jer su prvobitni kažnjeni zbog drveta znanja ili ti jabuke. Isto na primer prorok muhamed je zaslužan za prasetinu sto muslimani ne jedu, mogli su da idu u nedogled tako a nepismeni da ih slušaju.
Tehnika i vera nisu u sukobu, tehnika se danas koristi za mnoge nehumane stvari, razni virusi, bolesti... bombe, radijacija... i ko zna šta još i onda se ratuje za nešto što je "sveto" i nestaje čovek ( život ) zarad tuđih interesa od istih onih koji kažu da su mu ga i podarili.
Ja se nadam da će se ljudski rod jednom probuditi potpuno i zbaciti svaku vrstu verovanja i okrenuti se harmoniji življenja normalnog života.



 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Odes prvo naucis SVE o atomu i periodicnom sistemu elemenata, pa se vratis da ponovo kazes to sto si rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ужасно је читати како присталице некакве "науке" не признају саму науку. Све што им не одговара није наука. Ако се нешто не уклапа у њихово веровање, аутоматски постаје креационизам. Будалаштина. Креационизам не мора да буде везан за Бога, чак многи креационисти верују да су дошли са астероидом, да су их дизајнирали ванземаљци играјући се са ДНК ланцем и др. Много АТЕИСТА има међу креационистима. Али предрасуде и недовољно знање чине од безбожника самообмањивача.

Одмах што следи ако се не сложиш са њиховим теоријама и флоскулама је да те "убаце" у неку групацију, да те етикетирају. Е, онда си дискредитован са њиховог становишта и немаш права да говориш о њиховим теоријама. Ниси довољно упознат и просвећен. Живиш у облацима уместо да праснеш навелико од спознаје њихових теорија.
Све сами бисери којима ће се неко смејати у будућности.

Ви под "науком" подразумевате само Дарвинизам и оно што је око њега. Никаква друга опција није наука. Чак ни философија, историја, технологија и др. Све остале науке морају да се повинују вашој "науци". Јер ми који не прихватамо ваше теорије, тачније теорије неких људи, ми испадосмо оспоривачи комплетне науке и њених достигнућа. Чак испаде да и хемијске елементе одбацујемо, математику и њене закономерности. Како ли је у вашој глави сам Бог зна...
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ужасно је читати како присталице некакве "науке" не признају саму науку. Све што им не одговара није наука. Ако се нешто не уклапа у њихово веровање, аутоматски постаје креационизам. Будалаштина. Креационизам не мора да буде везан за Бога, чак многи креационисти верују да су дошли са астероидом, да су их дизајнирали ванземаљци играјући се са ДНК ланцем и др. Много АТЕИСТА има међу креационистима. Али предрасуде и недовољно знање чине од безбожника самообмањивача.

Одмах што следи ако се не сложиш са њиховим теоријама и флоскулама је да те "убаце" у неку групацију, да те етикетирају. Е, онда си дискредитован са њиховог становишта и немаш права да говориш о њиховим теоријама. Ниси довољно упознат и просвећен. Живиш у облацима уместо да праснеш навелико од спознаје њихових теорија.
Све сами бисери којима ће се неко смејати у будућности.

Ви под "науком" подразумевате само Дарвинизам и оно што је око њега. Никаква друга опција није наука. Чак ни философија, историја, технологија и др. Све остале науке морају да се повинују вашој "науци". Јер ми који не прихватамо ваше теорије, тачније теорије неких људи, ми испадосмо оспоривачи комплетне науке и њених достигнућа. Чак испаде да и хемијске елементе одбацујемо, математику и њене закономерности. Како ли је у вашој глави сам Бог зна...

Zato sto mnogi kreacionisti veruju nesto, to nesto ne dobija legitimitet. Daj neki argument, nemoj samo da kukas i da se pozivas na verovanje. Svaki vas kreacionisticki "argument" je razbijen. Za svoje bajkovite tvrdnje nemate dokaze, dok ste mogli spaljivali ste, sakatili, proterivali bilo koga ko je postavljao pitanja ili tvrdio drugacije. Imas obraza da pricas o nauci i tehnologiji? Kako te nije sramota? Pre par postova si pricao o tome kako ako nesto vredi u nauci ono bude primenjeno. Gde je primena kreacionisticke "nauke"? Gde je? Daj neki tehnoliski proizvod tog debilizma. Nema. A jel znas zato nema? Zato sto je kreacionizam glupost.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ужасно је читати како присталице некакве "науке" не признају саму науку. Све што им не одговара није наука.

Bravo. Jedino, sto se ti nalazis sa te strane.

Креационизам не мора да буде везан за Бога, чак многи креационисти верују да су дошли са астероидом, да су их дизајнирали ванземаљци играјући се са ДНК ланцем и др.

Pa istina moze biti samo jedna. Nauka nije ovde da nagadja i bavi se spekulacijama, vec da nam svima da odgovore koji nas zanimaju, ko smo, sta smo i odakle smo.

Много АТЕИСТА има међу креационистима.

Samo recenica nema smisla, kao ni 99% stvari koje je bilo koji kreacionista ikada rekao. Ne moze neko ko ne veruje u boga da veruje u njega.

Е, онда си дискредитован са њиховог становишта и немаш права да говориш о њиховим теоријама. Ниси довољно упознат и просвећен.

Kad ne razlikujes sta je DOKAZ i CINJENICA a sta je VEROVANJE, normalno. Imas pravo da govoris o naucnim teorijama, kako god zelis, cak je i lupetanje tvoje pravo. Ako zelis da pitas sta je double-slit eksperiment, sta je kvantna mehanika, sta je specijalna teorija relativiteta, sta je abiogeneza i o cemu govori, sta je evolucija i o cemu govori, SVAKI ateista ce ti rado pomoci i odgovoriti na ta pitanja.
Ali ako mislis da cu prihvatiti pobijanje bilo koje naucne teorije, bez dokaza i zato sto si ti eto tako to uvrteo u svojoj glavi, i zato sto pise u knjizi pisanoj pre 2000 godina, koja nema nikakve veze sa naukom, onda nisam ja u problemu. Nauka se ne bavi dokazivanjem niti pobijanjem stvari iz biblije.
Nauka ne poznaje termin boga, zato sto ne dokazuje istinitost necijih misli. Tvoje misli postoje u tvojoj glavi. Verovanje, to su tvoje misli.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Види се колико је ваше знање. Да човек може да води дијалог, прво мора да има бар приближно истог познаваоца термина. Ви очигледно много тога још не знате, само етикетирате безвезе. Креационизам не мора да укључује Бога, већ сам рекао и како. Нећу да се понављам. А знам да нисам једини који познаје бар нешто, на жалост има нас веома мало, али нас ипак има. На ваше разочарење.

Понекад поражени и не види свој пораз. Понекад незнање мисли да је тријумфовало, а празне речи саме за себе сведоче. Моји или ваши закључци нису битни, донеће сваки појединац који чита ко колико познаје материју и ко је оптерећен предрасудама, празним говоранцијама без смисла. А какве су коме мисли, сведочи сам живот тог кога мисли дефинишу. Јер као што цитирах једног великог умног човека: какве су ти мисли, такав ти је и живот.


Пуна су вам уста науке, да се човек обрадује кад чита. Кад оно, само следбеници било какве претпоставке. И шта год да искочи из "Бомбај штампе" ви одмах користите нама да натрљавате на нос. Као што рече један велики математичар: борба атеиста данас није са верницима, већ са Богом лично. Са Њим се ви индиректно свађате. Како у мислима, тако и овде.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Kreacionizam je pseudonaučna hipoteza po kojoj je celokupno čovečanstvo i sva živa bića, Zemlja, i kosmos kao sveobuhvatna celina, posljedica božanskog stvaralaštva, ili jednostavno Boga, opisanog u Starozavetnoj Knjizi postanja.

Jel treba jos nesto da se kaze o kreacionizmu i terminu koji bi ti da iskoristis, da opises nesto sto POTPUNO nema smisla?

Kreacionizam ne moze da iskljuci boga, kad je to verovanje da je bog stvorio svet. Ako iskljucis boga, sta ostaje? Stvorio svet?

Vidi, svedocio sam vise nego jednom slucaju gde fundamentalisti i religijski zagrizenici zavrse 6 meseci na mentalnim institucijama, a zatim sledecih par godina na teskim lekovima. Valja biti umeren u svemu.

Vazi, evo ja cu sada da zaboravim SVE sto znam a ti me ubedi da postoji bog. Da vidim kako ces to da uradis. Sacuvacu samo zdrav razum.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top