Kako je sve nastalo.

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Energija je neunistiva i ne moze se stvoriti. Prvo sto morate razumeti je da energija ne cini niti prostor niti vreme.
Singularnost je rec koja opisuje nepostojanje materije, vremena i prostora, odnosno nijedne od trenutno postojecih dimenzija.

Singularnost ili singularitet je centralni deo crne rupe u kojoj se svi atomi i sve čestice, koje se nađu u njoj, raščlanjuju i dele, isčezavaju, ili prelaze u neki drugi vid energije. Ono što se tačno zna je da u singlarnosti ne postoji nijedna dimenzija: niti visina, niti širina, niti dužina niti vreme.
U toj singularnosti energija je i dalje prisutna, bez obzira sto je prostor jedna beskonacna tacka. Ta tacka nema meru ni vremena ni prostora. Apsolutno nista bez energije ne postoji, to je oksimoron, jer da je ikada postojalo, mi ne bismo bili ovde.

Dokazano je da materija moze nastati ni iz cega, ona se formira od energije. Medjutim, materija se pri kreiranju od energije, pravi iz dva dela, materije i antimaterije. U pocetku ekspanzije svemira, iliti velikog praska, ta materija postaje i nestaje vrlo malo posle kreiranja, medjutim, to se desava samo u samom pocetku zbog malog prostora u kome materija i antimaterija nastaju. Sirenjem svemira, odnosno simultanim pravljenjem prostora, nastaje plodno tlo da antimaterija promasi materiju sa kojim je parnjak, te materija ostaje u egzistenciji.
U ovom kreiranju, sve sile + prostor, vreme, sve se kreira simultano, i ne moze se kreirati jedno bez drugoga. Znaci, jedno drugo uslovljavaju da postoje, kruzno, i ako se izuzme bilo koja stavka, svemir ne postoji. Ako lupite po vodi, talas MORA da se stvori ako je voda tecna. Potpuno isti princip zavisnosti i ovde vazi, osnovni elementi koji su nastali iz velikog praska moraju nastati upravo tako i nikako drugacije. Da li je svemir pokusavao da postane drugaciji pa se urusavao sam na sebe, je potpuno irelevantno i prelazi u sferu spekulacija. Zamislite da pokusavamo da opisemo krug koji to nije. Tek kad sva informacija koja je potrebna da cini ovaj krug gde sve zavisi jedno od drugog, tek se tada dobija veliki prasak. Energija je ta koja je uslovila nastanak svih sila onakvim kakve jesu.

Prvi osnovni element koji nastaje, je najjednostavniji element u prirodi, vodonik. Pod uticajem ogromnih temperatura u ovom praistorijskom univerzumu, koji je star ni jednu sekundu, stvaraju se uslovi za kreiranje i visih elemenata, kompleksnijih. Sam materijal od koga je sacinjen prostor, se siri, i 'postaje'. Znaci, prostor smatramo samo onim sto sadrzi nesto sto je merljivo, nesto sto fizicki postoji. Za prostor su neophodne dve tacke najmanje. Tako da, zakljucak je da prostor ne postoji bez atoma, koji su osnovne jedinice.

Svemir, kao i sve u njemu, evoluira po principu zatvorenog kruga. Nista ne moze da se desi ako prethodno ne postoje svi uslovi da se nesto desi. Da je svemir pri nastajanju bio hladan, ne bi nastao vodonik. Ali nije mogao da bude hladan, zato sto je sva energija bila u jednoj tacki. I ne bi se rasirila da nije ovog, i to se ne bi desilo da nije bilo onog, i tako u krug.

E sad, ja znam da kopa svakog vernika da postavi pitanje, a sta je bilo pre velikog praska?

Odgovor je: Vreme i prostor nisu postojali pre velikog praska, tako da pitanje da se odgovori sta je bilo pre nego sto je postalo vreme, nema smisla, nije logicko.
Da li ste vi postojali pre nego sto ste se rodili? Niste.

Jednostavan odgovor je, da bi vreme postojalo, mora da postoji materija i mora da postoji prostor u kojoj ce ta materija biti. Odnosno, postanak materije direktno pravi prostor, prostor ne postoji nezavistan od materije.

Postoji jos jedno pitanje: a u cemu je svemir sadrzan? Ljudski mozak ne moze da pojmi da svemir nije sadrzan u nekom extra prostoru koji postoji van granica svemira. Svemir nije balon koji je naduvan. Opet, da bi postojao prostor, mora da postoji materija. Tamo gde postoji materija, postoji i prostor koji je deo naseg univerzuma. Oksimoron o postojanju apsolutno nicega, ne moze da postoji u realnom svetu, zato sto ni mi ne bi postojali.

Pa onda opet pitanje: a kako je nastala singularnost iz koje je nastao veliki prasak. Ovo pitanje je opet oksimoron, jer se pretpostavlja da je singularnost kreirana i da pre nje nije postojalo nista. Sve je pocelo da postoji iz singularnosti.

To su ta tri pitanja, koja su u principu nelogicna, zahtevaju odgovor, a ne moze da se pojmi da, da bi se formiralo ono sto mi zovemo prostor, potrebna je materija. Da bi postojalo vreme, mora da postoji prostor. Da bi postojao prostor morao je svemir da se rasiri iz singularnosti. Ne postoji ni prostor ni vreme van te singularnosti, kao ni u njoj.

Opet, kada se postavi pitanje, a sto nije svemir nastao pre 1000 milijardi godina, cela poenta je kako vi gledate na vreme. Vi ste samo rodjeni u ovom periodu svemira, zato sto ste unutar njega, ali bice svemir star i toliko, ali vi necete biti tu da postavite pitanje zasto onda svemir nije star 20000 milijardi godina.

Mi zivimo u ovom vremenu, zato sto se za ovo vreme, negde ovde, stvorio USLOV, zatvorio krug, koji je bio potreban da bi zivot nastao. Odnosno, da bi se nasi praproteini poceli zdruzivati, te formirati kompleksnije hemijske elemente.

Znam da sve ovo zvuci zbunjujuce, ali postoji razlog za to. Mi gledamo svemir iznutra, a ne spolja. Navikli smo da sve gledamo spolja. Ovo je jedna jedina stvar u kojoj se zapravo mi nalazimo, i tesko je da pojmimo kako izgleda biti unutar necega.

Inace, vakuum koji pominjem, ne mislim na vestacki napravljen i izoliran vakuum u laboratoriji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
odgovor na pitanje kako je sve nastalo nalazi su u Bibliji
na prvoj stranici
blago ljudima koji razumiju
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Spedy12, uozbilji se. Već smo konstatovali da Biblijski opis stvaranja, sam po sebi na osnovu onoga što tamo piše, nema nikakvog smisla.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ово као политичка настава у ЈНА.
Мамурни поручник предаје о положају радничке класе у СФРЈ :

Наш радник заради 100 марака и боље живи него онај што ради у Немачкој за 3.00о марака ! Јел ово јасно, има ли питања ?

Јавља се Един из Бихаћа : Зашто онда друже поручниче наши људи иду у Њемачку да раде, а не долазе Швабе код нас ?
Поручник црвени : Марш на полигон, која политичка за вас је атомски и препреке, бандо једна !

Тако и ово нема ништа и материје, ни енергије, ни времена одједном све само до себе , уз узрока настаје.
А знамо данас да од готове материје не може настати неки савршени облик без рада и плана.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Spedy12, uozbilji se. Već smo konstatovali da Biblijski opis stvaranja, sam po sebi na osnovu onoga što tamo piše, nema nikakvog smisla.

možda jeste vi nevjernici
ali
mi kršćani vjerujemo u Sveto Pismo - Bibliju
i
nečemo da nam nekakva masonerija, jezuitizam, maže moći svojim lažima
nama to zaista netreba
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
odgovor na pitanje kako je sve nastalo nalazi su u Bibliji
na prvoj stranici

Zamisli, covek iz bronzanog doba nasao da opisuje nesto sto je van njegovih mogucnosti, i onda coveku u 21. veku kojem je sve lepo objasnjeno, nastavi da tvrdi da je onaj od pre 20 vekova bio u pravu. Znaci, po tebi, sve sto je covek otkrio za 20 vekova, 2000 godina, nije zapravo tako kao sto jeste, ali i dalje koristis SVE sto je nauka otkrila: struju, kompjuter, televizor, internet, lekove, koje, kada bi nesto od toga znao kako radi, video da je u direktnoj vezi sa onim sto porices.

Тако и ово нема ништа и материје, ни енергије, ни времена одједном све само до себе , уз узрока настаје.

Zapravo ovo je TVOJ kreacionisticki opis, gde ni iz cega, bog koji je samostvoren?, stvara nesto iz nicega.

Procitaj sta sam ja napisao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Онда би требало одбацити Хомера, Херодота сву класичну књижевност која се убуђале, народне умотворине......
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opis stvaranja u prvoj knjizi Mojsijevoj je naucno dokazan, i sama genetika dokazuje da smo mi nastali od elemenata koji se nalaze na zemlji, odnosno u njenom sastavu, i od jednog ljudskog para.
Takodje, da je biblijska tvrdnja da je sav zivotinjski svet stvoren po svojim vrstama - istinita, i da ne postoji zajednicki predak, i da je sve stvoreno kreirano u vrlo malom vremenskom roku.

Isto tako, geologija je dokazala da zemlja nijee starija od 6000 godina, i da se u istoriji dogodio globalni potop, a kasnije takodje svet obnovljen od malog broja ljudi.

Takodje, da biblijski rodoslovi koji se spominju u Mojsijevim knjigama, a koji pocinju od Adama, i u poslepotopnom vremenu od Noja i njegovih sinova, pominju praoce razlicitih nacija koje danas naseljavaju Evropu i svet.

Neupucen covek moze izjavi svasta u svom neznanju, ali to ne osporava istinitost otkrica koja potvrdjuju istinitost kako izvestaja o stvaranju, tako i sve druge izvestaje u bibliji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kreacionizam.

Ne postoji 4.3 milijarde godina, to je obmana zvanicne nauke da bi pobila istinitost biblijskih izvestaja.
 
Natrag
Top