Kako je sve nastalo.

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ti to zoves neoborivim dokazima?

7IHbjj2.png


;) nadam se da umes da citas sta je ovde napisano.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, pogledaj ceo materijal, nemoj vaditi delove iz konteksta.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja objasni mi onaj pasus iz biblije gde se spominju cetiri ugla zemlje
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Jesam religiozan ali nisam kreacionista. Smeta mi ta teorija možda zato što je prvi na ideju o velikom prasku došao upravo jedan sveštenik i fizičar (Georges Lemaître). Smeta mi ideja da je svet nastao u jednom prasku, trenutno, što jako podseća na kreacionizam. Kreacionizam bez Boga.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako mislis na tekst iz otkrivenja 7. 1 koji glasi: "И потом видјех четири анђела гдје стоје на четири угла земље, и држе четири вјетра земаљска, да не душе вјетар на земљу, ни на море, ни на икако дрво" ovde otkrivenje koje je delom napisano simbolicnim jezikom ne govori o stvarnim vetrovima, vec o nevoljama ( ratnim sukobima, prirodnim katastrofama, progonstvu Hriscana, itd ) koje ce nastati pred sam kraj ljudske istorije.

More u bibliji predstavlja narode, a vetrovi nevolje koje ce biti pustene na to more.

 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Prvo, nikakav prasak se nije dogodio, vec SIRENJE, EKSPANZIJA materije i prostora.
Kako moze vadjenje zemlje iz sesira, koja je ravna, da podseca na teoriju velikog praska?

Moras da razlikujes jednu stvar, nijedna naucna teorija ili otkrice, nije doslo zbog religijskog ucenja, to da li je neko religiozan i naucnik, nema nikakve veze, nije mu religija pomogla da dodje do nekog naucnog otkrica. Desilo se upravo obrnuto. Naucna otkrica se kose sa prastarim verovanjem o svemu.

Zato, danas kada se vidi koliko je biblija pogresna u svemu sto pise, izmislja se alegorija i proizvoljno tumacenje svega u njoj, samo da bi se po svaku cenu nekim iracionalnim razmisljanjima odbranila vera, pod pritiskom dokaza. Ljudi su poceli da razmisljaju. Neki jednostavno odbijaju, pa jos ovima sto razmisljaju, daju sotonisticke epitete, sve u slast koristeci sve tehnoloske napravice, koji su proizvod tih 'sotonistickih' ljudi.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A koje to uglove ima okrugla planeta ?

To ne oznacava ugove u bukvalnom smislu, vec se govori o tacno odredjenim mestima ili tackama gde ovi anddjeli stoje ravnomerno jedan prema drugome na cetiri kraja sveta, i ta ravomernost daje odredjene zamisljene linije koje se dodiruju i stvaraju zamisljene uglove.

Recimo slicno ovom:

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
hahaha ok izvini, nisam skapirao da pricaju o zamisljenim linijama :D
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
A kako mogu da stoje na cetiri kraja sveta, kad krajevi na sferi ne postoje? I kako su mogli da se vide, kad, ako stojis u ravnici, ne vidis coveka zbog okruglosti zemlje, posle samo par kilometara?
 
Natrag
Top