Kako ,i od čega je Isus umro ,i za što je umro? Isusovo uskrsnuće , istina ili mit?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pile moje,
Jel Adam bio Bog ili savrseni covek?
Ako to znas ,dobio si pola odgovora.

Pa čitaj, ne može čovjek da otkupi čovjeka, može samo Bog koji postao čovjek.

Ne trebam da ti dajem stihove iz Biblije, čitao si.

Tako da je samo Bog mogao da nosi grijehe ljudi. I da umre za ljude, Bog u tijelu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pa čitaj, ne može čovjek da otkupi čovjeka, može samo Bog koji postao čovjek.

Ne trebam da ti dajem stihove iz Biblije, čitao si.

Tako da je samo Bog mogao da nosi grijehe ljudi. I da umre za ljude, Bog u tijelu.

Los ti je odgovor.
Cena mora da bude ISTA .
hajde malo da ti pomognem da razmislis svojom glavicom.
Savrsen zivot coveka za savrsen zivot coveka.??? jel se slazes?
Kao sto su Adam i Eva stvoreni Savrseni,a njihovo potomstvo nasledilo od njih greh.....koji je jedini covek mogao da ih otkupi od greaha i na koji nacin?
zasto bi bog dosao kao covek?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Cijena je mnogo skuplja, zato piše KUPLJENI STE SKUPO. Kako može biti isti, što onda nisi sebe otkupio ili neki anđeo stvorenje da te otkupi. Čitaj da SAMO BOG može da otkupi ljude.
Otkupnina za savrseni zivot jeste savrseni zivot,jel se barem tu slazes sa mnom ili imas da dodas jos nesto???
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Njegova smrt je odnela sve nase grehe.

Točno

On je mogao da zivi kolko god zeli i ne bi umro jer je savrsen kao sto je i Adam stvoren savrsen.

Ivovo je u redu , onje mogao da živi , koliko god želi .
Ovo mi nije jasno , savršen je ko Adam stvoren ????????????????????????
Isus nije stvoren , on je Bog rođen u tjelu , bar mene tako uče , dali je to pogrešno neznam , a i nebi voljela znati

Ali iz svoje ljubavi prema nama on je polozio svoj zivot kao otkup za ljudske grehe.

Točno , pokazao je pravu ljubav prema svojim stvorenjima , da vredi za njih umret , i uskrsnut.
Jedno pitanje za sve : Kakav jo to OTAC , i još BOG , kad je dao svog sina ubit , jenostavno rečeno dao ga na klanje ?????????????????
Tuje jednostavno logično objašnjenje , Isus je taj Bog koji daje sam sebe , za naše spasenje .
Jer taj BOG JAHVE je pokazao dase može roditi , živeti kao čovek ,i umret kao čovek , i sam sebe uskrsnuti , jer toje bit pravoga Boga
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da ovde mnogi ne shvataju sustinu plana spasenja, vec samo povrsno uzimaju biblijske izjave.

U vezi toga samo jedno pitanje.

Ako je Hristova smrt odnela sve nase grehe, i ako je covek od tog casa postao savrsen - kako je onda moguce da se covecanstvo jos uvek nalazi u stanju greha, i zasto ljudi grese.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mislim da ovde mnogi ne shvataju sustinu plana spasenja, vec samo povrsno uzimaju biblijske izjave.

U vezi toga samo jedno pitanje.

Ako je Hristova smrt odnela sve nase grehe, i ako je covek od tog casa postao savrsen - kako je onda moguce da se covecanstvo jos uvek nalazi u stanju greha, i zasto ljudi grese

Pa jeste odnio naše grijehe, ali koji su iskreno pokajani, mnogi to zloupotreb. pa nastavljaju da griješe, zato isus može da posreduje jer je odnio sve grijehe. Dakle svima je ponuđeno spasenje, ali nije odnio one koji ostaju nepokajani. Za njih smrt ne vrijedi. Onda žrtva ne vrijedi nad grijesima koji su nepokajani. I širem smislu vrijedi jer je to ponuđeno svima. Umro je za sve ljude i svim vremenima. Sa svim griejsima i svi su spaseni po toj žrtvi, ali Bog kaže da će izbrisati onoga ko je zgriješio a ne kaje se. Dakle postoji mogućnost da ljudi budu isključeni iz spasenja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Toje pitanje pravo , ako smo spašeni od greha , zašto još uvjek grešimo

To ima dvije dimenzije, ponuđeno je svima u tom smislu je Isus umro za sve. Ali samo onaj ko se pokaje za njega je žrtva obavljena. Mi smo svi grešni i svi smo zaslužni da što je Isus umro na krstu. Dakle svi smo ga svojom zaslugom odveli na krst. I On jeste umro za sve. Nema djelimične žrtve, ali ljudi koji se ne pokaju za njih nema žrtve njihovom krivicom.

Jovan 1,29A sjutradan vidje Jovan Isusa gdje ide k njemu, i reče: gle, jagnje Božije koje uze na se grijehe svijeta.

Galatima 1,4

Koji dade sebe za grijehe naše da izbavi nas od sadašnjega svijeta zloga, po volji Boga i oca našega,
1. Jovanova 2,2 I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta.
 
Natrag
Top