Kако је богу име?

Član
Učlanjen(a)
23.05.2011
Poruka
6
Mislim da je Gospodovo ime Jehova
ali yar je to bitno.Kao sto napisa Sekspir>Ime nije nista! Sve sto nazivas ruzom slatko bi mirisalo i sa drugim imenom
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
netacno Bog ima mnogo imena a jedno od njih je YHWH i ne mozes da ubacujes samoglasnike tamo gde ih nikada nije bilo
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Veliki pozdrav nikeprodaja.

JS koriste JHVH kao ,adut, za pridobijanje slabo poučenih osoba.
U Pismu ima 15 imena kojima se Bog predstavlja u različitim službama.
Svako označava određenu službu kroz koju se Bog objavljuje pa tako se Izrailju predstavi između ostalih i kao JHVH.
Bog se ne odriče ni jednog imena jer je svako deo Njegove službe.
Ako kažemo da je samo JHVH Božije ime onda izgleda slabo stojimo sa poznavanjem izvesne knjige.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
A zasto ste izbacili Jehova iz Biblije i ne upotrebljavate ga?
Hocete li da izbacite i Isusa iz Biblije?
To je valjda sledeci potez?
Evo primer slike izbacivanja Bozjeg imena,zute strane sa Jehovom 1893,a bele strane bez Bozjeg imena 1995,i na sta to lici???.
I sta bi ?,nema odgovor na pitanje?
Izbacili ste Jehova i ubacili rec Gospod.
5.moj 4:2 kaze sledece
Ništa ne dodajte k reči koju vam ja zapovedam, niti oduzmite od nje, da biste sačuvali zapovesti Gospoda Boga svog koje vam ja zapovedam.

JHVH holandija 1892-1995 willibrord7.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Niko ne spori JEDNO od imena već POTVRĐUJE više njih kao što piše.
Zašto JS izbacuju ostalih 14 imena.
Ime označava osobu i njenu funkciju kao i silu.
Kao JHVH se predstavio Izrailju ali se predstavio sa još mnoštvom imena koja se nalaze u Pismu. Da nebi bilo uzimanja UZALUD imena Božijeg stavi se titula Bog ili Gospod ali koga zanima pravi naziv nije problem naći.
Šta znače reči da nema drugog IMENA datog ljudima osim imena JEHOŠUA i šta znači to ime koje je nekome anđeo?
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
23.08.2009
Poruka
5
Bog sve vidi,cuje,zna itd - bog je dobar itd - ALAH,HRIST,JEHOVA amozda je bog zemaljska kugla tj. nebo - raj , pakao - srediste zemlje - po meni ima logike ha?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Niko ne spori JEDNO od imena već POTVRĐUJE više njih kao što piše.
Zašto JS izbacuju ostalih 14 imena.
Ime označava osobu i njenu funkciju kao i silu.
Kao JHVH se predstavio Izrailju ali se predstavio sa još mnoštvom imena koja se nalaze u Pismu. Da nebi bilo uzimanja UZALUD imena Božijeg stavi se titula Bog ili Gospod ali koga zanima pravi naziv nije problem naći.
Šta znače reči da nema drugog IMENA datog ljudima osim imena JEHOŠUA i šta znači to ime koje je nekome anđeo?
Pozdrav.

Pozdrav svima na diskusiji

Tražim od Baumastera da navede svaki biblijski za svako Božije ime da to proverimo.
Drugo daj obijašnjenja šta znači JEHOŠUA da vidimo zašto nema drugog imena datog ljudima.
Blagoje vama samo vam još treba da imate mir sa svim ljudima.
 
Natrag
Top