Kako da vratim svoj hackovan Facebook profil nazad

Član
Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
61
Rekao je da je pokušao reset passa od FB a ne od maila. A nije ga uhvati neki prvoklasni haker koji pokušava da zavlada svijetom nego mu je neko ukrao čipove za poker. A to tvoje pasivno hakovanje je izumrlo kao i mamuti ako hoćeš išta da uradiš moraš da budeš gotov za 15min inače sve propada. Gdje ćeš da čekaš nekoliko dana da se domogneš nečijeg računa kad je dovoljno da malo čačkaš po history-u. A uz to phishing je jednostavniji od keylogginga.

Phishing je jednostavniji ali ne i delotvorniji.U poslednje vreme je tesko preuzeti FB nalog preko phishing-a jer ukoliko se ulogujes sa neke nepoznate adrese za taj nalog,AUTOMATSKI se to prijavljuje pravom korisniku ili sledi provera korisnika...

Nisam pomenuo "zavladavanje sveta" kao sto ti kazes...To moje "pasivno hakovanje" kako ga nazivas nije "izumrlo" za tvoju informaciju,cak je tako i bolje jer ko zna sta jos mozes da uzmes ili sta vec...
Ukoliko "cackas" po histoty-ju,ne mozes naci broj necijeg racuna ili lozinku!
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Da mi se to desilo ja bih prvo hakovao svoj mail a onda povratio fb.Mada mozes odmah direktno da hakujes fb ali ti je lakse da hakujes mail jednostavnije je.Kada povratis kontrolu nad fb i mailom nemoj vise nikom dozvoliti da ti sjeda za racunar jer je mogao ubaciti USB dok ti nisi gledao i tako da ti pokupi sve passworde.Koristi i neki dobar antivirus preporuka Kaspersky internet security 2011 tako i kada neko pokusa da ti pokupi passworde preko USB-a nece moci.I jos jedan savjet logovanje na fb i mail iskljucivo to radi sa svog racunara jer ako to uradis u internet clubu ili sa nekog drugog mjesta onaj koji je sjeo za racunar posle tebe je mogao to da ti uradi.Sta da ti jos kazem nego sretno:)
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
61
Da mi se to desilo ja bih prvo hakovao svoj mail a onda povratio fb.Mada mozes odmah direktno da hakujes fb ali ti je lakse da hakujes mail jednostavnije je.Kada povratis kontrolu nad fb i mailom nemoj vise nikom dozvoliti da ti sjeda za racunar jer je mogao ubaciti USB dok ti nisi gledao i tako da ti pokupi sve passworde.Koristi i neki dobar antivirus preporuka Kaspersky internet security 2011 tako i kada neko pokusa da ti pokupi passworde preko USB-a nece moci.I jos jedan savjet logovanje na fb i mail iskljucivo to radi sa svog racunara jer ako to uradis u internet clubu ili sa nekog drugog mjesta onaj koji je sjeo za racunar posle tebe je mogao to da ti uradi.Sta da ti jos kazem nego sretno:)

Prvo,facebook nalog NE MOZES "direknto" da hakujes kao sto ti kazes(verovatno si nasao neki od onih "cudotvornih" programa kojima mozes da "hakujes fejs"-bolje i ti skeniraj racunar zbog toga...).
Drugo,mail je 2-3% lakse hakovati od fejsa jer mozes koristiti metodu "brute-force" sto kod fejsa nije slucaj.(moze i tamo ali je teze...).Ipak,za sve ovo,ko zna koliko bi ti vremena trebalo.
Ove tvoje metode uopste nisu efikasne!

Ne mora da znaci da je neko preko usb-a pokupio sifre,postoji mnogo nacina za to!

Ne mozes nekome predloziti KAS 2011 a da ne znas konfiguraciju necijeg racunara jer za KAS treba jaka masina!

Jedino sto si pogodio je ovo za internet klubove ali i to do nekle...Naime,na tudjim racunarima,izbegavaj ako ne moras da se logujes na BILO KOJI sajt jer je veci rizik od kradje naloga na nekom sajtu na koji si se ulogovao!To da je nalog mogao da mu ukrade neko ko je seo posle njega nije moguce jer se prilikom odjavljivanja ili zatvaranja browser-a,automatski izlogujete sa fejsa(nije uvek slucaj ali u 98% jeste) + sto je predpostavljam taj racunar imao instaliran softver za internet klubove pa se racunar restartovao prilikom nestanka kredita tj.uplacenog vremena u internet kafeu!
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
2
Zdravo , puno pozdrava do svih clenova ovog foruma i sve dobre ljude.
Ja se ne razumem puno u te hakerske trikove a i nisam mislio da bi neko bio toliko prljav da bi unistio coveku sve pristupe zbog svoje sitne koristi, prvo to nije uopste eticki ni moralno takav "covek" stvarno zasluzuje kaznu, ja sam osetio na svoju kozu sta znaci biti zrtva tih prljavih gadova.
Imeno hakovan mi je fejsbook i email promenjeno je sve unutra i ne mogu vec nekoliko dana da vratim svoj e mail koji mi je i tekako bitan jer mi je vezan za posao i licne stvari .
evo kako izgleda moj fb sa strane : Rgtrtgrgfgfg Gfgrgrfgfgrgfgrgfgrgfgrgfgrg | Facebook
promenjeno na neki indoneziski jezik.
a u mom emailu je promenjeno i tajno pitanje i neke druge stvari tako da sada sam u jos tezu situaciju jer i tehnicka pomoc hotmaila je rezervisana.
ja vec tri dana ne spavam trazim nacina da sam hakujem svoj e mail ili fb ali to mi nije poslo za rukom jer sve te programcice na netu do sad nisu proraradile , gnevan sam ko ris .....
unapred hvala na svaku pomoc.
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2010
Poruka
2
Fejsbuk sam vratio :), ostao mi samo jos e mail ( na hotmailu je )
A email mi je vazniji.
Onaj ko je to uradio je ostavio telefonski broj za sms da dobija ukoliko se sa druge ip adrese ukljuci neko.
Lik je iz avganistana.
Ako mi neko moze pomoci za email da odhakujem bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav Djedaj
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Rekao je da je pokušao reset passa od FB a ne od maila. A nije ga uhvati neki prvoklasni haker koji pokušava da zavlada svijetom nego mu je neko ukrao čipove za poker. A to tvoje pasivno hakovanje je izumrlo kao i mamuti ako hoćeš išta da uradiš moraš da budeš gotov za 15min inače sve propada. Gdje ćeš da čekaš nekoliko dana da se domogneš nečijeg računa kad je dovoljno da malo čačkaš po history-u. A uz to phishing je jednostavniji od keylogginga.
Slušaj prijatelju da ti ja kažem kao iskusnog kome su dva puta otimali po 2M čipova za prošlu godinu.Dva-tri dana sam se mučio i namučio ali sam vratio svoj profil.Prvo što treba da uradiš jeste na kojoj si se @adresi prijavio na FB moraš da izmeniš Pass. na @adresi pa onda ćeš otići da se uloguješ na FB i tada ćeš tražiti izmenu Pass. na FB i on će ti poslati poruku na sadašnju @adresu na kojoj si promenio lozinku i tada ćeš verifikovati nalog na FB.
 
Učlanjen(a)
07.09.2011
Poruka
1
pomoc

hakovan mi je FB nalog i promenjena mi je lozinka...postoji li nacin da povratim moj nalog???unapred hvala...
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
28
Imas opciju na Fejsu Reset password. Tada ce ti biti poslata poruka na email na koji si napravio Facebook nalog. jednostavno iskoristis podatke koji su ti oni poslali, i vratis svoj profil nazad. (To je laksa varijanta)
Teza varijanta je ukoliko ti je promenjena sifra i na hotmailu, ili gmaili odnosno na tom mailu na koji ti je prijavljan Facebook nalog. Onda moras prvo da povratis taj email, i tek posle da povratis Fejs.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2011
Poruka
1
mozes li na yahoo da mi vrati ko bilo kako meil da mogu da vratim feis men aaj sanse mucio se par dana i nemozem da vratim sfiru...pzzz
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
73
Pozdrav

Posto je ovaj tvoj problem presao u raspravu ovde pojedini clanova ja se obracam direktno tebi:

*prvo da bih ti neko hakovao nalog na fb prvo hakne e-mail pa tek tada FB
*prvi korak je da fb ostavis na stranu i pokusas da vratis e-mail (hotmail,yahoo,gmail itdd)
*seti se svog sigurnosnog pitanja koje si popunjavao dok si pravio svoj e-mail primer = kako se zvao tvoj prvi ucitelj? Pa ti si napisao naprimer pero,i seti se onog polja gde si upisao svoju alternativnu adresu ( naprimer ako ti je prava test@gmail.com ti si stavio alternativnu testt@gmail.com.
jer samo tako mozes da povratis hotmail i gore navedene service i nikako drugo pre si mogao da vratis i da haknes ciji hoces nalog medjutim danas ne mozes jer je smanjena mogucnost na minimum e sad druga je tema ko i kako je dosao do tvoje lozinke za e-mail ti se pozabavi trenutnim problemom i ako mozes preko ovih stvari da resis ako to uspes posle moze i dete da udje na fb dobijes povratni link i resetujes sifru ali to je slag na torti ovi prvi koraci su ti najtezi....

Toliko od mene i srecno :yea:
 
Natrag
Top