Kako bivši svedoci vide svet Jehovinog naroda

Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Kako to da Jahve ima narod a taj narod ne zna ko je Jahve?
Po čijem obličju i ko načini čoveka pitanja su za one što sebe nazivaju svedocima iako je to rečeno Jevrejima.
Ko je Melhisedek braćo svedoci?
Koje nam je ime dato za spasenje i NEMA DRUGOG?
Slušam.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Kako to da Jahve ima narod a taj narod ne zna ko je Jahve?
Po čijem obličju i ko načini čoveka pitanja su za one što sebe nazivaju svedocima iako je to rečeno Jevrejima.
Ko je Melhisedek braćo svedoci?
Koje nam je ime dato za spasenje i NEMA DRUGOG?
Koga je prorok video s leđa?
Ko je STENA?
Slušam.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Što ne nosiš te slike u filološki fakultet pa dokoni neka tamo gledaju u njihova dupla ogledala, pa da vidimo koje krdo nečastivih i masonskih znakova ima u tim pravoslavnim ikonama.
Što se tiče da ti se rodi dete od decice i ime mu EMANUEL, kao da kriješ od ostalih forumaša ko je sa vama? koji svemocući Bog se to rodio i umro na krstu :)

Zasto da ih nosim ? ja postavih te ikone da dokazem pred forumom da lazete ,da kod nas ima piramida, ja dokazah a vi ne!!!

A ti prijatelju dokazi da ih kod vas nema, ajd sad.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I jos ja dokazah, da ih kod vas ima i previse i da ste vi prosto masoncici.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Što ne nosiš te slike u filološki fakultet pa dokoni neka tamo gledaju u njihova dupla ogledala, pa da vidimo koje krdo nečastivih i masonskih znakova ima u tim pravoslavnim ikonama.
Što se tiče da ti se rodi dete od decice i ime mu EMANUEL, kao da kriješ od ostalih forumaša ko je sa vama? koji svemocući Bog se to rodio i umro na krstu :)

Ja postavih te ikone da mi nadjes piramidu, a ne da se ponasas kao cinik!

U vasim zurnalima ih je previse prijatelju!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Što ne nosiš te slike u filološki fakultet pa dokoni neka tamo gledaju u njihova dupla ogledala, pa da vidimo koje krdo nečastivih i masonskih znakova ima u tim pravoslavnim ikonama.
Što se tiče da ti se rodi dete od decice i ime mu EMANUEL, kao da kriješ od ostalih forumaša ko je sa vama? koji svemocući Bog se to rodio i umro na krstu :)

PA NADJE LI TI PIRAMIDU (MASONSKU ) Ili oko u piramidi ili bilo koji masonski znak,kao u vasim casopisima KS-re???

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

PA NADJE LI TI PIRAMIDU (MASONSKU ) Ili oko u piramidi ili bilo koji masonski znak,kao u vasim casopisima KS-re???
Ili da pise u piramidi (JHVH) i to s jednim okom ovozemalskog Boga, pod imenom sotona.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Kratak video sa prevodom na naš jezik,gde bivši Jehovini svedoci iznose svoja iskustva.
[video=youtube_share;aDQZ2FCSWok]http://youtu.be/aDQZ2FCSWok[/video]
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
[h=3]Kako jedna bivša svedokinja vidi Kulu stražaru[/h]
Ovaj tekst sam kopirao sa interneta,iako tekst nema poreklo verujem da će oni koji ga budu čitali prepoznati puno sličnosti u njihovoj okolini.Pročitajte , proverite da li je tekst autentičan .
Da li je istinit ili lažan.Radovalo bi me da pročitam komentar ,kako su drugi doživeli ovaj tekst.
Iskreno ,najviše me interesuje kako ga Jehovini svedoci doživljavaju.

Martha Ivey
Drustvo Kula strazara onako kako ga vidi Marta Ivej

Kada sam izrazila sumnju u organizaciju Kule strazare, zamolili ste me da svoju sumnju napisem i dostavim upravi da biste lakse mogli dati pravilan odgovori na moja pitanja.

Kada sam imala 17 godina bila sam impresionirana, kada su mi Jehovini svedoci rekli da ce 1975. godine doci kraj ovoga gresnoga sveta i poceti raj na Zemlji. Posto je do smaka sveta preostalo samo jos malo vremena, marljivo sam proucavala ucenje Kule strazare i ubrzo bila krstena. Bila sam uverena da je to Bozja organizacija i zato nisam ni mislila da bih trebalo da ispitam njeno ucenje. Kao i mnogi Jehovini svedoci danas, prihvatila sam svaku njihovu izjavu kao cinjenicu i dokaz i verovala da je to jedina istina. Medjutim, istina se ne menja, ona stoji sama za sebe - nepobitna je.

Jehovini svedoci su me naucili da je Kula strazara danas "jedini kanal za komunikaciju izmedju Boga i ljudi" na Zemlji. Medjutiam, moje istrazivanje dalo je suprotne rezultate. Mnoga predvidjanja iz proslosti nisu se ispunila kao sto su Jehovini svedoci verovala i propovedali; zbog toga danas pokusavaju da pokriju proslost i iznova napisu istoriju svoje zajednice u kojoj je izrazena samo poluistina u kojoj se prikazuje da su se dogadjaji zbili drugacije nego sto jesu. To me je do temalja razocaralo, jer sam verovala da je ovo ucenje utvrdjeno na nepomicnim temeljima.

Napravila sam listu objavljenih prorocanstava koja se nisu ispunila. Nikako ne mogu da shvatim kako se to moglo desiti. Uceni smo da prihvatimo ucenje upravnog tela Kule strazare kao ucenje od Boga dato, a u njemu se nalaze tolike zablude. Zbog svega toga postavila sam mnoga pitanja:
1. Pocetak "poslednjeg vremena" bio je odredjen za godinu: 1799. 1874. 1910. 1914, 1915.
2. Kraj "vremena posletka" bio je predvi|djn za: 1914. 1925. 1975.
3. Vreme Hristove paruzije (nevidljive pojave) trebalo je da bude 1874. 1914. 1925.
4. Kula strazara istice kao nepobitnu cinjenicu da je "bez sumnje" Isus se pojavio 1874. i poceo da vlada carstvom od 1878. godine.
5. Da je Jerusalim bio razoren 606. godine pre Hrista, a kasnije su taj datum preneli na 607. a ovo je osnova vase hronologije i teologije.
6. Prorekli ste da ce Armagedon poceti 1874. 1914. 1920. 1925. 1975. Sve je ovo pismeno i usmeno objavljeno.
7. Predvideli ste vaskrsenje patrijaraha 1925. godine.
8. Da ce kraj 6000 godina ljudskog postojanja bit 1874. 1975. godine.
9. Sada tvrdite da ce Hristov dolazak, ipak, biti vidljiv, a ne nevidljiv kao sto ste nekad ucili.
10. Da je Isus dosao nevidljivo 1874. ovo je kasnije promenjeno. Kako je moguce da je Kula strazara kanal istine i Bozja organizacija, a stalno se koleba i menja svoje izjave o Hristovom dolasku?
11. Ako je Isus nevidljivo dosao 1914. zasto to niste znali onda, vec godinama kasnije?
Mnogi Jehoivini svedoci i danas veruju u ove zablude i smatraju ih "hranom za ovo vreme"...
Pitanje transfuzije krvi mnogo puta je menjano. Jedno vreme transfuzija je bila potpuno odbacena. Posle je bilo odobreno da se moze primiti samo jedanput i smatrana je lekom, a ne hranom. Zar je to vodjstvo od Boga koji se nikad ne menja? Godine 1978. izjavili ste da je primanje transfuzije krvi "pitanje licne savesti", a ipak oni koji su je primili bili su iskljuceni.
Godine 1967. bilo je zabranjeno presadjivanje organa, a oni koji su ih primili nazvani su ljudozderima. Godine 1980. i to je odobreno kao "pitanje savesti". Da li bi Bog koji se ne menja (Malahija 3,6) dozvolio da ljudi umru liseni vakcine i transfuzije? Mnogi Jehovini svedoci umrli su zbog ovih zabluda.

Ove mnogobrojne promene su neshvatljive, a Bibliji nepoznate. Noje je prorekao da ce za 120 godina doci potop i u proreceno vreme bio je potop. Kako clanovi Jehovinih svedoka mogu da se oslone na svoje vodjstvo, kad su toliko puta bili iznevereni i odvedeni stranputicom?

Upravno telo Jehopvinih svedoka kontrolise svaki deo naseg zivota: kako se oblacimo, sta citamo, sta govorimo, s kime se druzimo, kako i gde provodimo svoje slobodno vreme, odmor, koju vrstu posla mozemo raditi, cak i kako mislimo. Nije nam dozvoljeno da donesemo nikakvu odluku, osim one koja je u skladu sa misljenjem upravnog tela. Ako sledimo svoju savest, bivamo iskljuceni.
Ko su oni koji tako kruto vrse kontrolu? Iznenadila sam se kad sam procitala Raslovu izjavu, osnivaca Jehovinih svedoka: "Kada se Uran i Jupiter sretnu u ljudskom znaku Akvariusa 1914. godine, dugo ocekivana vera zapalice vatru i osloboditi coveka da radi na svom licnom spasenju i ostvari snove svih poeta i mudraca u istoriji." Izgleda da su astrologija i piramidologija igrale glavnu ulogu u odredjivanju 1914. godine. Moze li to biti Bozje uputstvo? Prekontrolisala sam izvore drustva Kule strazare, koje su navodili u dokazivanju 607. i 1914. godine. Pronasla sam da su informacije nekorektne ili pogresno primenjene da bi poduprle Raslovo misljenje. Godina 1914. je temelj svega sto Jehovini svedoci veruju. Zar nije cudo da verska organizacija pogresno konstruise dokaze i rusi sve sto ne podupire njeno ucenje.
Jehovini svedoci predstavljaju se kao proroci.

Dokazi za to su sledeci:
1. Nepobitna cinjenica je da je poslednje vreme pocelo 1799. i da je Gospodnje prisustvo pocelo 1874. Obratimo paznju na rec "nepobitno".
2. "Nema potrebe da menjamo brojke i kad bismo hteli mi ih ne mozemo promenuti. Mi verujemo da su to Bozji datumi, a ne nasi, ali zapamtite da kraj 1914. nije datum pocetka, nego kraj vremena nevolja."
3. "Nema nikakve sumnje u pogledu hronologije datuma 1874. 1914. 1918. 1925. godine. Bog e stavio pecat na 1914. i 1918. godinu, bez mogucnosti promene..." "Nema vise pitanja o 1925. godini nego sta je bilo 1914?" Posto su priznali da je odredjivanje 1925. godine pogresno, zar nije pogresno i odredjivanje 1914. koje je dozivelo promasaj?
4. "Ocekuje se veliki dogadjaj koji dolazi za 26 godina. Sve svetske vlade bice srusene i rasformirane."
5. "Od oktobra 1872. zivimo u sestom milenijumu."
6. "Ovaj period vremena mora da se zavrsi 1925. godine... Sa sigurnoscu mozemo reci da milioni ljudi koji sada zive necve umreti".
7. "Mozemo ocekivati da budemo svedoci vaskrsenja vernih patrijaraha 1925. godine da potpuno preobraze covecanstvo i stvore vidljivo, legalno predstavnistvo novog poretka na Zemlji."
Naravno, Armagedon se nije desio l925. niti su patrijarsi vaskrsli kao sto je bilo proreceno u oktobru one godine. Jehovisti pokusavaju da sa sebe skinu odgovornost za propagandu da ce 1975. gresnici biti unisteni i da ce biti uspostavljen raj na Zemlji. Vrlo dobro se secam da sam to propovedala...
"Vidis li taj paradajz", rekao mi je jedan od njihovih propovednika, "ovaj isti paradajz cemo jesti u novome svetu." Njegova zena u rukama je drzala bebu koja je sada 22 godine stara i rekla mu: "Ti si posebno dete... Jos uvek ces biti beba u Jehovinom novom svetu". Jos jedan primer. Zena jednog propovednika savetovala me je da bacim sve knjige koje sam kupila za moje dete, koje je tada imalo dve godine zbog toga "sto ono nece odrasti da bi ih citalo pre Armagedona, a novi svet je pred vratima. Onda ce za ctanje imati bolju literaturu". Onaj decak sada ima 24 godine. Ovo su samo pojedinci, ali oni su svedoci onoga sta su Jehovini svedoci verovali pre 1975. godine.

Da vam dam jos jedan primer, a ima ih mnogo. "Neka nezavisna proucavanja bibliske hronologije postojala su od davnina. Medjutim, u 20. veku proucavanja hronologije ne uklapaju se u tradicionalnu hriscansku teologiju. Rezultat ovih nezavisnih proucavanja odredio je datum da je covek bio stvoren 4026. godine pre Hrista. Prema ovoj istinitoj hronologiji, 6000 godina od stvaranja coveka zavrsavaju se 1975. godine, a sedmi period od hiljadu godina ljudske istorije pocece u jesen 1975. Tako 6000 godina ljudske egsistencije na Zemlji uskoro ce se zavrsiti, da, zavrsice se u ovoj generaciji. Tako za nekoliko godina nase generacije ulazimo sa Jehovom Bogom u sedmi dan covekovog postojanja."
U maju 1974. Jehovin propovednik je rekao: "Izvestaj poziva bracu da prodaju kuce, vlasnistvo i da planiraju da provedu ostatak vremena u pionirskoj sluzbi propovedanja. Ovo je sigurno najbolji nacin da se provede kratko preostalo vreme pre nego sto dodje kraj gresnoga sveta." Uprava je hrabrila vernike da izvrse ovakve gluposti. Mnogi od vernika koji su ih poslusali usli su u starost bez ikakvih prihoda, kuce ili bilo kakvog poseda... samo zato sto su verovali u ucenje da ce 1975. doci novi svet... Kada se zavrsila 1975. a Armagedon se nije desio hiljade vernih bili su razocarani. Medjutim, uprava je prebacila krivicu na clanove od kojih su zahtevali da ih verno i bezuslovno slusaju.

Uprava je neprestano ponavljala: "Nikad nismo u Jehovino ime prorokovali, nikad u ime Jehove nismo ovo govorili." Ovo je najveca glupost koju sam ikada cula. U casopisu "Probudite se" pre oktobra 1975. pisalo je: "Najvazinije je da ovaj casopis gradi poverenje u Stvoriteljevo obecanje miroljubivog i sigurnog novog poretka pre nego sto ce proci generacija koja je videla dogadjaje 1914. godne."
"Stvoriteljevo obecanje..." Pitam vas ako ovaj Stvoritelj nije Jehova o kome stvoritelju govore? Oni sa sigurnoscu tvrde da je ovo Jehovino obecanje i govore u Njegovo ime... A kada po nestanku generacije od 1914. nije poceo novi svet sa svojim novim poretkom, a poslednji svedoci iz 1914. izumiru, uprava sad to ucenje prikazuje kao spekulaciju pojedinaca, a oni su ovo propovedali vise od pedeset godina. Medjutim, u toku toga vremena ovo nije propovedano kao spekulacija vec kao ozbiljna vest koja dolazi neposredno od Jehove.
Sta bi se desilo sa clanom ove organizacije koji bi 1970. tvrdio da je vest o kraju sistema ovog gresnoga sveta 1975. spekulacija? Bez sumnje, bio bi iskljucen. Nije li to dokaz da je i vasa postavka godine 1914. samo spekulacija? Nisu li vasa mnoga sadasnja ucenja i tumacenja nista drugo osim privatna ljudska tumacenja? Kad god su vasa predvidjanja promasila, zasto je uvek kriv narod, a ne vi u glavnoj upravi? Zasto Kula strazara uvek daje ovakva obavestenja: "Jehovin narod je u ovo vreme mislio..." ili "Braca su nekad spekulisala...?" Zasto ne kazete: "Verni i tajni robovi su verovali u ovo ucenje..." ili "Upravno telo je ponekada guralo pogresne ideje..." Sramote narod, a sami su krivi. Zasto uprava tako brzo krivi bracu za pogresna i lazna ucenja kada oni nikako ne ucestvuju u stvaranju novih teorija?
Literatura koju izdaje glavna uprava uci da nije pozeljno da clanovi nezavisno studiraju Bibliju ili druge knjige i da takvim proucavanjima ne mogu razumeti Sveto pismo, jer je to "knjiga organizacije" i ne pripada pojedincima. Na ovaj nacin stavljate vesu vrednost na casopise Kule strazare i ljudske spise nego na nadahnutu Bozju rec. Na nasim sastancima za svakih pet reci iz Biblije citamo stotine objasnjenja, misljenja i komentara organizacije koji na taj nacin usmeravaju vernike da prihvate njihovo misljenje.
Cinjenica je da uprava uvek pridaje vise vaznosti svojim izjavama nego nadahnutj Bozjoj reci, a to se najbolje vidi u sledecem navodu: "Ne samo da narod ne moze da vidi Bozji plan ako samo proucava Bibliju, vec vidimo, ako neko ostavi proucavanje Biblije, cak iako ju je nekad proucavao, i ako se posle deset godina vrati proucavanju, za dve godine ponovo ce pasti u tamu..." (WT 9/1/ 1910) Pitanje je da li je ko pao u tamu zato sto je proucavao Kulu strazaru?

U toku proslih decenija Jehovini svedoci dali su toliko prorocanstava koja se neprestano pokazuju kao pogresna. Biblija postavlja pitanje: "Kako cemo poznati rec koju nije Gospod rekao? Sta bi prorok rekao u ime Gospodnje, pa se ne zbude i ne navrsi se, to je rec koju nije rekao Gospod; nego je iz oholosti rekao onaj prorok, ne boj ga se." (5. Mojsijeva 18,21.22)

Prema ovome prava definicija Kule strazare je lazni prorok; ne jedanpu, dvaput, vec mnogo puta su se prevarili u svom proricanju. Jehova je savrsen, svi Njegovi zakljucci su savrseni i nikada ne gresi. "Jer ja Gospod ne menjam se." (Malahija 3,6) Ako se jehovisticko ucenje stalno menja, to je dokaz da ne potice od nepogresivog Boga.
Drustvo Kula strazara zahteva od vernika bezuslovnu poslusnost koja pripada samo Bogu. To je jednako idolopoklonstvu u kome ne zelim da imam nikakvog ucesca.

Zbog svega toga izjavljujem da se odmah odvajam od drustva Kula strazara. Nisam niti cu odbaciti Boga Jehovu ni Isusa Hrista. Odbacujem drustvo Kula strazara, a to nije otpad. Ako cete to smatrati kao otpad to ce biti vase privatno misljenje, a nemate prava da bilo kome namecete svoje misljenje. Ne prihvatam vasu definiciju otpada i zabranjujem vam da mi se tako obracate, javno ili privatno mojoj deci. Takodje od sada zabranjujem da imate ma kakve privatne sastanke sa mojom maloletnom decom, izuzev ako sam ja prisutna. Moje dvoje odrasle dece, Dzenifer i Dejvid koji jos pohadjaju vase sastanke su punoletni, imaju pravo slobodnog izbora i ja ne zelim da se mesam u njihovu odluku...
Verujem da su vecina Jehovinih svedoka dobri i iskreni ljudi, koji veruju da cine sto je pravo kao sto sam i ja mislila. Nikoga ne mrzim u toj organizaciji, niti zelim da bilo kome nametnem svoje misljenje. Medjutim, sada sam cvrsto uverena da drustvo Kula strazara nije Bozja organizacija i da nas je sve tesko prevarilo. Ovu odluku odvajanja nisam lako donela, vec sa mnogo proucavanja, razmisljanja i molitve. Bez obzira kakvu odluku ce moja familija doneti, moja osecanja i odnosi prema njima nisu se promenuli niti ce se ikad promenuti. Uvek cu ih voleti i rado celim da ih vidim dokle god sam ziva, bez obzira sta ce verovati.

Pitali ste me kuda cu ici i ako to nije istina, sta je? Apostol Petar nije postavio pitanje "kuda" vec "kome". "Gospode kome cemo ici? Ti imas rec vecnoga zivota." (Jovan 6,68) Petar nije govorio o organizaciji vec o Isusu Hristu koji je rekao: "Ja sam put istina i zivot... niko nec doci k Ocu do kroza me." (Jovan 14,6) Spasenje je Bozji dar samo ga treba primiti, a primamo ga ako Hrista primimo. "Istite i dace vam se", rekao je Isus, "trazite i naci cete; kucajte i otvorice vam se." (Matej 7,7.8) Cvrsto verujem ovim recima koje ne dolaze od organizacije vec od Sina Bozjega.

Marta Ivej

Jehovini svedoci: Kako jedna bivša svedokinja vidi Kulu stražaru
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Bivši Jehovini svedoci su počeli da se organizuju u borbi protiv laži Kule stražare.
Pogledajte šta ovi ljudi imaju da kažu, pa onda pitajte Jehovine svedoke šta oni misle(ili misle da misle) i onda uporedite te priče i biće vam mnogo lakše da vidite da Jehovini svedoci stvarno žive u zatvoru bez zidova.



CC za prevod na naš jezik.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Da imaju moc (JS) kao sto su nekada imale crkve, sta bi radili svojim bivsim vernicima? Sta mislis?
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Bivši Jehovini svedoci su počeli da se organizuju u borbi protiv laži Kule stražare.
Pogledajte šta ovi ljudi imaju da kažu, pa onda pitajte Jehovine svedoke šta oni misle(ili misle da misle) i onda uporedite te priče i biće vam mnogo lakše da vidite da Jehovini svedoci stvarno žive u zatvoru bez zidova.


Ajde busteru, iz aviona se vidi da ni jedan od ovih nista ne zna o JS a kamo li da je bio jedan od njih.

Ni jedan od njih ne iznosi ni jedan Biblijski dokaz protiv njih, vec samo reklamira sebe.

Da ti kazem ja nesto onako krajnje dobronamerno!
Ako iskreno tragas za Bogom i zelis da mu nesebicno ugodis, ne slusaj nikog i neveruj nikom osim Bibliji. Znas koje je zapovesti Bog izrekao ( ostavio ) u njoj ( ali samo u njoj, ne u nekoj drugoj organizaciji [veri] ) okreni se oko sebe i pogledaj ko ih doslovce izvrsuje i tako ces znati ko je Boziji narod.
Ne budi pristrasan, sto kazu ni po babu ni po stricevima.
Prece od svega je ugoditi Bogu, a NE praviti od gorkog slatko.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ajde busteru, iz aviona se vidi da ni jedan od ovih nista ne zna o JS a kamo li da je bio jedan od njih.

Ni jedan od njih ne iznosi ni jedan Biblijski dokaz protiv njih, vec samo reklamira sebe.

Da ti kazem ja nesto onako krajnje dobronamerno!
Ako iskreno tragas za Bogom i zelis da mu nesebicno ugodis, ne slusaj nikog i neveruj nikom osim Bibliji. Znas koje je zapovesti Bog izrekao ( ostavio ) u njoj ( ali samo u njoj, ne u nekoj drugoj organizaciji [veri] ) okreni se oko sebe i pogledaj ko ih doslovce izvrsuje i tako ces znati ko je Boziji narod.
Ne budi pristrasan, sto kazu ni po babu ni po stricevima.
Prece od svega je ugoditi Bogu, a NE praviti od gorkog slatko.

Pozdrav

Meni bi bilo jako drago kada bi ti prvi poslušao svoj vlastiti savet.Probaj ti da ne slušaš Kulu stražaru i čitaj samo Sveto pismo i videćeš da nije onako kao što ti na prvi pogled izgleda.
Da ne bi bilo kako govorim prazne reči:
Kulastrazara01121981_Seite_26.jpg




Kulastrazara01121981_Seite_27.jpg




14 S vremena na vrijeme pojavljuju se u redovima Jehovinog naroda osobe, koje su,
kao prvobitno sotona, zauzele nezavisno stanovište tražeći greške.One ne žele služiti
»rame uz rame« sa bratstvom diljem svijeta.(Usporedi sa Efežanima 2:19—22.)
Umjesto toga, predstavljaju one, koji »prkosno okrenuše leđa« Jehovinoj riječij(Zah. 7:11,
12). Klevećući uzor »čistog jezika«, kojim je Jehova tako dobrostivo učio svoj narod u
toku proteklog stoljeća,I te oholice pokušavaju odvući »ovce« od međunarodnog »stada
«, koje je Isus sakupio ovdje na Zemlji(Iv. 10:7—10,16).
Pokušavaju posijati sumnje i odvojiti bezazlene od bogatog »stola«duhovne hrane, koja se služi u dvoranama Jehovinih svjedoka, gdje doista 'ništa ne nedostaje(Ps' 23:1—6).
Takvi govore da je dovoljno čitati samo Bibliju, bilo pojedinačno ili u malim grupama kod kuće.Ali, čudno,
takvim 'čitanjem Biblije' ponovno su se vratili otpadničkim naukama, koje je kršćansko
svećenstvo učilo prije sto godina.Neki su čak počeli ponovo slaviti »kršćanske« praznike, kao na primjer rimske Saturnalije.25. decembra.



E sad ti meni prijatelju pričaj o samostalnom čitanju Svetog pisma i o "istinama"Kule stražare.
Ja čitam samo Sveto pismo i vidiš gde sam ,ti čitaš Kulu stražaru verujući da ozbiljno studiraš Bibliju.Ti su u sekti koja je oasna upravo po tebe.Zato ja tebe molim da počneš da čitaš Sveto pismo i to po mogućstvu sva ostala izdanja osim Novog sveta jer to nije prevod nego adaptacija Svetog pisma za potrebe sekte.
Kod:
http://biblijajehovinihsvedokanovisvet.blogspot.com/

@Risbg
Za tebe kao i svakog drugog Jehovinog svedoka je sve ono što nije prošlo kroz ružičaste naočare Kule stražare mržnja i laž.
Film je snimljen po istinitim događajima, a ti vidiš u filmu ono što ti (Kula stražara) želiš da vidiš.
I mogli bi redom scenu po scenu,ali kad si spomenuo rođendan vidi se da si samo malo premotao film i da nisi stvarno odgledao inače bi video da se čestitanje rođendana dešava u školi a da nije rođendanska proslava.
Ajde odvoji malo vremena,pregledaj ceo film i da ga razmotrimo tačku po tačku pa da vidimo o kakvoj se mržnji radi.
Mislim da je i ovaj film dobra prilika da odbraniš Kulu lažaru.
 
Natrag
Top