Kako bivši svedoci vide svet Jehovinog naroda

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
RISE, citao sam tvoj odgovor na kritiku one sto tvrdi da je bila JS:
"Govoris o istoriji JS? Da su sa Carls Raselom bili krstoljupci,da su pusili,slavili bozic,uskrs,da su neki imali cak i vise zena???Da li ti uopste znas kako se zvala grupa koju je predvodio Rasel?
Znas li uopste od kada se verska organizacija JS naziva JS?
Nemas ti blage veze sa JS."

RISE, koliko ja poznajem JS, nema nikakve veze kako su se nekad zvali a kako kasnije.
Reci nam kakva je razlika izmedju onih koji su se zvali "Studenti Biblije, i onih koji su se kasnije nazvali JS?
Ista su verovanja, samo je ime promenjeno.

Drugo, zena je u pravu, u pocetrku Rasl i njegove pristalice su praznovale Bozic, Uskrs i imali mnoga nakaradna verovanja.
To ne mora se uzeti kao negativno, progresivno su upoznavali Bibliju i menjali svoja verovanja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Kako bivši svedoci vide svet Jehovinog naroda

Tako kako je upoznao JS-ke, i nije se predao vucjem stadu tj vukovima s jagnjecom kozom i nije izneverio Gospoda u (svetskom novom poretku,jer Novi Sv Poredak, je najveci vrag i uvek je bio i bice pravoslavlju,kroz sve vekove a takodje i prvom Hriscanstvu)Oni su najveci prevaranti ,Svet mrzi Hrista a ne jehovu jer u jevandjelju jasno sam Isus govori ocu ja proslavih ime tvoje a sada ti proslavi ime moje jer je Isus svrsetak ovog poretka a ne jehova...

Isus sam a takodje i apostoli nikada nisu izgovorili (jehova) a(jehousa ili josua sto znaci ja sam s vama)....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Preporucujem knjigu Blagoja Samardjija - Da li je to kula strazara, koja sadrzi ispovesti bivsih pripadnika Jehowinih svedoka, i njihova losa iskustva, kao i poreklo, i razvoj organizacije JS i njihova ucenja sagledana kroz prizmu svetog pisma.
Knjiga se moze nabaviti u izdavackoj kuci Preporod u Beogradu, ulica Radoslava Grujica broj 4 ( bivsa ulica Bozidara Adjije ), na Vracaru.

Pozdrav..
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Fridolin_Leiber_Holy_Trinity_s.jpg



Dragi moji i ja vama želim sve najbolje i narvno mnogo sereće u vašem pokušaju da preobraćate Jehovine Svedoke! evo za početak vama prilika da im propovedate evanđelje tog vašeg ELOHIMA množine što prestavlja jedninu kao Hristosa a naravno i da im obijasnite zabludu kako JEHOVA nije jedan JEHOVA! niti JEHOVA jeste jedini JEHOVA. Obijasnite im da su u zabludi što veruju kuli stražari da je JEHOVA jedini istiniti Bog i Otac, KAŽITE im da je to zabluda jer JEHOVA kao na vašoj slici nije jedan niti jeste jedini. KAŽITE im da ELOHIMI množine jestu Sveta Trojca kao na slici(a to znači da jedan je ELOHIM množine što prestavlja jedninu ali sa TRI (3) lica kako se na slici vidi.
Obijasnite zabludu kule stražara da lice Svetoga Duha ELOHIM množine što prestavlja jedninu jeste ženskog roda i sve redom šta je Hrišćanstvo.

PAGAN INFLUENCE UPON THE TRINITY
Obijasnite im da je karikatura i paganstvo ako je JEHOVA jedan Bog!

HISTORICAL DEVELOPMENT OF TRINITY
Obijasnite im i kako pravi Hristov sledbenik treba da veruje u SVETO TROJSTVO jer tako to su radili i vaši praoci od Tertuliana pa na ovamo.


Conclusion [/B][/COLOR]Biblija jeste grčka mitologija a ne REČ JEHOVINA a pravo HRIŠĆANSTVO nastaje (185 AD - 254 AD).Constantine instituted a mandatory belief in the trinity and the Nicene Creed had taken hold. All who did not believe in the trinity doctrine were persecuted and killed.[/B][/COLOR] Every available instrument of torture was used on the “nonbeliever.” The Nicene Creed has since been amended, but it is still read today in many of the Protestant and Catholic churches. Those churches that associate themselves with the World Council of Churches now require belief in the trinity doctrine.
What is interesting is that we find that all Pagan religions from the time of Babylon adopted in one form or another, a Trinity doctrine or a triad of gods. In Babylon it was Nimrod, Semiramas, and Tammuz. In Egypt it was Osiris, Isis, and Horus. Within Israel paganism it was Kether, Hokhmah, and Binah. In Plato's philosophy it was the Unknown Father, Nous/Logos, and the world soul. The Greek triad was composed of Zeus, Athena and Apollo. These three were said by the pagans to 'agree in one.'
Now you know where the real teaching of the “trinity” started. Not from the Holy Scriptures but pagan worship[/B]. If you are honest with yourself, there has always been something mysterious and confusing about trying to fully understand the trinity. When trying to explain the trinity to a non-believer, you struggle to find the words to this complicated three in one God.boldovano da se bolje vidi.



Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dragai moji samo imajte na umu da ima i pismenih JEHOVINH Svedoka koji znaju i čitati i pisati, pogotovo imaju i PC i zato sa njima nije lako. Zapamtite da kada LAŽETE bar pola te iste LAŽI i vi poverovali da ne bude baš naočigled kako se dragi poelbuster našao LAŽOV uhvaćen u zamku.


Čoveče! još nisam video lepše oslikan masonski znak...perfektno...svi elementi tu.
Zraci sunca jer im je bog Tamuz.Piramida kao druga kula koju nedaju da se sruši i napraviše ih mnoge svuda a najveće tamo gde je sedeo ,,mali radoica,,u Egiptu.Unutra sakriveni svi podaci kome služe i ko im daje znanje za njihov posao.
I naravno Luciferovo oko sa još par pokazatelja ko je ko.
Crkve to imaju odavno jer se TAJNA krije ali ne ovako PREDIVNO. Baš sve po drugoj zapovesti bez greške.
Pozdravi Semiramidu kad joj se obratiš.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Preporucujem knjigu Blagoja Samardjija - Da li je to kula strazara, koja sadrzi ispovesti bivsih pripadnika Jehowinih svedoka, i njihova losa iskustva, kao i poreklo, i razvoj organizacije JS i njihova ucenja sagledana kroz prizmu svetog pisma.
Knjiga se moze nabaviti u izdavackoj kuci Preporod u Beogradu, ulica Radoslava Grujica broj 4 ( bivsa ulica Bozidara Adjije ), na Vracaru.

Pozdrav..
Ili drugim rečima u Adventnu biblioteku, čova pobegao od svedoka pa ga Jelena namamčila.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Čoveče! još nisam video lepše oslikan masonski znak...perfektno...svi elementi tu.
Zraci sunca jer im je bog Tamuz.Piramida kao druga kula koju nedaju da se sruši i napraviše ih mnoge svuda a najveće tamo gde je sedeo ,,mali radoica,,u Egiptu.Unutra sakriveni svi podaci kome služe i ko im daje znanje za njihov posao.
I naravno Luciferovo oko sa još par pokazatelja ko je ko.
Crkve to imaju odavno jer se TAJNA krije ali ne ovako PREDIVNO. Baš sve po drugoj zapovesti bez greške.
Pozdravi Semiramidu kad joj se obratiš.



Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


Ili drugim rečima u Adventnu biblioteku, čova pobegao od svedoka pa ga Jelena namamčila.

Ja neznam gde je AApocketz iskopao te masonske ikone mozda kod katolika i li drugih crkvi koje nepravilno tumace Oca,Sina,Sv Duha,ali evo stavljam sve ikone koje postoje u pravoslavlju i nigde nema masonskih znaka a sto se tice marije deve netreba je mesati sa onim bozanstvima kojeje on postavio u neznanju jer u bibliji jasno pise da ce se roditi dete (isaija 9:6) u matveju takodje rodice se dete od deve i zvace ga "EMANUIL" itd.

Evo stavljam link pravoslavnih ikona, pa mi nadjite gde ima masonskih znaka?

Картинки по запросу pravoslavne ikone
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ja neznam gde je AApocketz iskopao te masonske ikone mozda kod katolika i li drugih crkvi koje nepravilno tumace Oca,Sina,Sv Duha,ali evo stavljam sve ikone koje postoje u pravoslavlju i nigde nema masonskih znaka a sto se tice marije deve netreba je mesati sa onim bozanstvima kojeje on postavio u neznanju jer u bibliji jasno pise da ce se roditi dete (isaija 9:6) u matveju takodje rodice se dete od deve i zvace ga "EMANUIL" itd.

Evo stavljam link pravoslavnih ikona, pa mi nadjite gde ima masonskih znaka?

Картинки по запросу pravoslavne ikone


Što ne nosiš te slike u filološki fakultet pa dokoni neka tamo gledaju u njihova dupla ogledala, pa da vidimo koje krdo nečastivih i masonskih znakova ima u tim pravoslavnim ikonama.
Što se tiče da ti se rodi dete od decice i ime mu EMANUEL, kao da kriješ od ostalih forumaša ko je sa vama? koji svemocući Bog se to rodio i umro na krstu :)
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Prijatelju, dokle ces tako javno i dsko huliti na Boga?

Odgovor je jasno iznet u Jevandjelju:

"U POCETKU BECE REC, I REC BESE U BOGA, I BOG BESE REC.... I REC POSTADE TELO." Jovan 1,1.14.

Rec je Bog! Rec je postala telo, znaci Bog se utelovio u ljudsko telo.

A ti ako zelis nastavi i dalje da hulis, samo tesko se onom ko tako drsko huli na Boga i jasne izjave Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Što ne nosiš te slike u filološki fakultet pa dokoni neka tamo gledaju u njihova dupla ogledala, pa da vidimo koje krdo nečastivih i masonskih znakova ima u tim pravoslavnim ikonama.
Što se tiče da ti se rodi dete od decice i ime mu EMANUEL, kao da kriješ od ostalih forumaša ko je sa vama? koji svemocući Bog se to rodio i umro na krstu :)
Tandara mandara sto pobeze ko poparen?Sta cemo sa Enohom,to je valjda prosto jel umro ili nije?Ili je u pitanju opet neka tandara mandara mantra iz Bruklina od vernog roba?Milism ako tako kaze verni rob onda je u redu jel da?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj cika Miko
kao prvo zelim da te pozdravim,tebe a i sve ostale.
kao drugo nije sija nego vrat.
Nisu se zvali studenti Biblije nego istrazivaci Biblije.Od mene nikad neces bolje znati JS,dzaba ti tvoje godine,kad nisi posecivao JS,kad nisi proucavao literaturu JS itd.
Ovo sto koristite protiv JS,kao "dokaze",to je veoma smesno,a da nije smesno bilo bi veoma zalosno.Ja bi to najbolje okarakterisao kao NATO propagandu ili kao demoniziranje srpskoga naroda.Kao sto se srpski narod satanizuje zadnjih 20 godina,od strane istih ,iste snage vec nekih 100godina pokusavaju da satanizuju JS.
Da si ti ili neko od tvojih sami proucavali delo JS,pa da ste nasli nesto lose i rekli to je lose,pa da vam kazem cestitam.
Naprotiv vi koristite fasisticke "dokaze"protiv JS.Sta si ti to nasao sam???
Kakve ove bedne slike prikazujete???Ne budite smesni?Slicne slike sa piramidama se nalaze po mnogim crkvama.
Carls Rasel kao predvodnik "istrazivaca Biblije"se nije previse razlikovao od verovanja crkve svog vremena.
Tek kad je video da nesto smrdi u nauci takozvanog hriscanstva,resio je da nadje od cega potice taj smrad i nasao ga je.
Poreklo tog smrada potice od onih koji su jos u I veku nase ere pokusali da podmetnu drugo jevandjelje
Efesanima 1 glava 6-8
Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Nakon smrti poslednjeg apostola ,hriscanski otpad se siptario do Atanasija i cara konstantina koji su ga ozakonili.
Nauka tog otpada traje i dan danas za takozvane hriscane.
Oni su srecni u ovom nemoralnom svetu punom parada Sramote.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Rise baate,

ne mislim da je to toliko vazno, ali, koliko je meni poznato Jehovini svedoci u pocetku nazivali su se "Studenti Biblije".

THE EARLY YEARS AND THE SCHISMS
C. T. Russell, the founder of the Watchtower Bible & Track Society (WTBTS) maintained unquestionable control over his religious organization. From its small beginnings in Pittsburgh, Pa. in the early 1870's it had become a thriving new religion by the time of Russell’s death in October 31, 1916. During his years as President and Pastor of what was then known as the INTERNATIONAL BIBLE STUDENTS ASOCIATION (IBSA) this man Russell wrote profusely. It can be truthfully said that his writings promoted a denial of every major evangelical belief: a total rejection of the Trinity, deity of Christ, personage and deity of the Holy Spirit, denial of a physical resurrection, a rejection of any eternal retribution for the lost, and a denial of a conscious awareness after death. Some of his aberrant teachings include the following: Christ’s second advent having occurred invisibly in the fall of 1874, a second chance for salvation after the grave to some during the millennium, the ‘Times of the Gentiles’ ended in 1914, the body of believers are ‘The Christ’ to mention just a few. To such a man holding this unorthodox theology came such accolades as, "He was the greatest religious teacher since St. Paul, and did more than any other man of modern times to establish the faith of the people in the Scriptures."1
 
Natrag
Top