Kako bivši svedoci vide svet Jehovinog naroda

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za malu budnicu
Moj jezik jeste prebrz,ali na nepravdu odgovaram tako,kako odgovaram.Nisam slatkoreciv,vec ako lazes,ja ti u lice kazem da lazes,ne okolisavam,kad vidim kuda srljas u svojoj zlobi.
Gle sad tvoje filozofije
Ti si se sama iskljucila iz JS.Zalosno za osobu tvoje inteligencije.Tvoje spijuniranje u cilju stvaranja razdora je propalo,bas steta.

Pazi sad pa ovu glupost
Pokazujes predivnu sliku ,a ispod nje pogane reci "hiljadu puta ponovljena laz postaje istina"
Seti se otkrivenja 21:2,4 "Unistice SMRT zauvek"
Ti se usudjujes da kazes Da Bog laze da ce vaskrsnuti mrtve za zivot na zemlji???Mislis da Bog nije sposoban za tako nesto.Vala ja bi tebe iskljucio iz JS.Ne bi ti kod mene prosla sa samoiskljucenjem.Cak sta vise kod mene se nikada ne bi ni krstila kao JS.

Slagali,pa precatali?
Jesi li ti imala jezik da ih pitas?
Zasto si se krstavala ako nisi saznala nista jer su "Precutali'???

Ti si bre jedna obicna folirantkinja.Nema nikakvog precutkivanja nicega kod JS.To su samo tvoje lazi kojima se zanosis,a zelis da zaneses i mnoge druge.

Govoris o istoriji JS? Da su sa Carls Raselom bili krstoljupci,da su pusili,slavili bozic,uskrs,da su neki imali cak i vise zena???Da li ti uopste znas kako se zvala grupa koju je predvodio Rasel?
Znas li uopste od kada se verska organizacija JS naziva JS?
Nemas ti blage veze sa JS.
Cak sta vise mislim da se nikad nisi ni krstila kao JS,jel iznosis velike budalastine.

za zokija
I sta kazes ?ja se ponasam sve ruznije?
JS prave pokolje u svetu,o cemu pisu novine????
Da li si ti normalan covece?
Tvoja zloba prema JS,je ogromna,i mislis da ja treba to da progutam?
Pokusavas takve bljuvotine da prebacis sa tvojih NATO fasista na JS.
Ne cine li takve bljuvotine tvoji Nato fasisti koji su nas bombardovali,kao i mnoge druge,bas zahvaljujuci indoktrinaciji takvih kao sto ste ti i tvoji fundamentolci.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Ima li vecih fundametalista od vas je li Risko?Pa vi kada biste imali vlast u rukama,krstasi i Al Kaida bi bili mala deca za vas.Vi biste sa uzivanjem pobili sve koji ne sluze...kome ono bese svemocnom ili silnom Bogu,je li Risko?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Pa vidi se kako ti i tvoji fundamentolci drzite narod u neznanju i strahu od JS.
A o vasim svakodnevnim ubistvima,ratovanju i kriminalnim radnjama i da ne govorim.
Od JS ste napravili strasila,da ih niko ne sme ni zapitati.
Da vas covek ne zna,pomislio bi da JS ubijaju ,siluju,kradu i lazu...,ali sve se zna o religiji pogotovo tvojoj i vasih.
Vase licemerstvo je gore od licemerstva fariseja i sadukeja Isusovog doba.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Ne rise. :mrgreen:

Sa zlom zvanim JS samo oštro, beskompromisno (ako vam ne daj bože pokucaju na vrata) i razbeže se k'o miševi. yes3 Od raznih prevarantskih sektica koje prodaju maglu oni su najdosadniji. yes3
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Da,bas tako Tito
sa zlom zvanim verski fundamentolizam samo ostro i beskompromisno
Evo pitanja za sve fundamentolce
Evo pitanja koja se postavljaju Atanasijevim trojicarima i na koja oni ne znaju odgovor,i samo slezu ramenima
1.zasto je Bog dao Mojsiju titulu Elohim(Bog) (1.mojs 7:1)
2.kako to da svedoce i voda i krv?da nisu i voda i krv,bas kao i duh osobe? (1.jovanova 5:8)
3.dokle vise umetanja u dk prevod? .Odkud alfa i omega u Otkrivenju 1:10 DK,
kad ga nigde nema u grckom,pa ni na mnogim drugim jezicima???
4.Sta je sa Jovanom 17:23 23 Ja u njima i Ti u meni ?Kako to Isus moze da bude u nama ,a otac u sinu???
Od ovakvih pitanja se fundamentolci razbeze ko misevi po rupama.Od svih prevarantskih sekti ,Atanasijevi trojicari su najgori,najdosadniji i najgluplji.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
.
Jehovini svedoci,u stvari mora da se kaže organizacija jer svedoci su samo žrtve.
Organizacija ili "verni i mudri sluga" je toliko truda uložila da svi članovi misle po tom šablonu.
Znači u svakoj situaciji kada ti govoriš nekom svedoku on sve ono što ti kažeš jednostavno NE ČUJE.
Ni jednog trenutka neće pomisliti da to što ti govoriš ima ikakvog značaja.
Jer svedok ZNA da je u istini.

Kod mene vec dugo dolazi jedan stariji covek JS i mi smo dobri prijatelji.

Pocreli smo da izucavamo i njihove studije.
Kad smo dosli do godine 1914. njegovo tumacenje nije bilo u skladu ni sa Biblijom ni sa istorijom.
Pripemio sam oko 10 knjiga, istorija, komentara u kojima se nalaze suprotne informacije onome sto je on tvrdio. Sve te knjige sam otvorio i ma stolu stavio jednu na drugu, tako da je to izgledala povelika gomila papira.
Uzeo sam prvu knjigu i procitao dokaz da je njegovo ucenje pogresno.
On me je upitao, da li sve te knjige o tome tako govore?
Rekao sam da se sve slazu.
On mi je nha to rekao: "Mozete naci stotinu takvih dokaza, za mene to nista ne znaci, ja cu ostati uz vernog roba (slugu) upravno telo u Brooklynu."

Na to sam rekao, onda smo zavrsili sa proucavanjem. Medjutim, nikad nije prestao da dolazi. Kad mu ja iznesem dokaze, on mi na to kaze: "Ja sam ostavio svoju suprugu i dom i dosao da vama propovedam radosnu vest a ne vi meni, to nije fer da ovo vreme koristite da vi meni propovedate."

Zaista izgleda da su kod njih zatvoreni svi prilazi i oni su nauceni da ne raqzmisljaju samo, nego sve mora biti u skladu sa upravnim telom.

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Hej RISE,

objasnjeno je to tebi odavno, nego da ja tebe upitam nesto:

Poznato je da vi ne verujete u Trojstvo, da li sam u pravu?

Sta je Gospod Isus Hristos hteo da kaze ovom izjavom:
"Idite dakle i naucite sve narode KRSTECI IH U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA." Matej 28,19.

Otkuda da Hristos nije rekao u ime Oca, ili u ime Sina ili u ime Svetoga Duha, nego je jasno naglasio u ime svatri lica Bozanstva?

Drugo, vi tvrdite da Sveti Duh nije licnost nego samo sila, energija, da li je tako?

Kako je onda Isus mogao da naredi ucenicima da krstavaju i u ime Svetog Duha?

Trece, mozes li nam reci formulu koju staresina JS izgovara prilikom krstenja kandidata?
Da li je samo u ime Jehove, ili je u ime svatri lica Bozanstva kao sto je Hristos naredio?

Ne zaboravi da sam bio prisutan kad tvoja braca krstavaju.

Sve najbolje

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

RESE,
ti si uvek bio smiren i stalozen, a sta se to sada desilo.
Otkud je NATO Zokijeva organizacija. Zoki je Stbin, kako si smeo da ga uporedis sa fasistima.
Zar ne bi bilo bolje da diskutujeto o temi, a ne o govornicima.

Sve najbolje

Dodato posle 2 Sati 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Godinama poznajem Jehovine svedoke, prilicno dobro poznajem pozitivne i negativne njihove strane, ali
mislim da ovaj izvestaj o ubistvu 13 osba nije tacan.
Prica izgleda uverljiva jer se spominju osobe po imeu i njihova starost, ali ja mislim da to uopste nisu JS
nego mozda neka vrsta satanista.

Dodato posle 16 Sati 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

@Mala budnica

Read more: Two Jehovah's Witnesses 'murdered 13 people on mission from God to cleanse world of sinners' | Mail Online

Mislim da su upravo takvi ljudi i napravili one pokolje po svetu o čemu su novine pisale.

Nisam Jehovni svedok, ali vec godinama poznajem mnoge od njih. Ima mnogo cega sto oni uce sa cime se ne slazem,
ali svedok sam da oni nisu takvi ljudi kao sto su opisani u tom clanku.

Sve indikacije svedoce da je to obicna montaza. To je pisao onaj koji ih mrzi.

Kada se izvrsi analiza tekta vidi se da je prica izmisljena.

Nije jasno navedeno u kom gradu se to desilo,vremekada se desilo, niti precizna lokacija.

Da bi prica bila ubedljiva, autor iznosi imena zrtava, ali zasto nam nije dao njihovu adresu da mozemo ispitati
tvrdnju?

Ovakvih izmisljenih prica ima mnogo, i mislim da ozbiljni ljudi ne bi trebali da se osvrcu na njih.

Ako ste tako nesto negde i desilo, to svakako nije delo Jehovnih svedoka, nego mozda delo neke vrste satanista.

I glupost koja je izneta d aje navodno tajcovek rekao da one koje pobije ce imati u drugom zivotu, To uopste nije hriscanski koncept. Muslimani veruju da ce u drugom zivoti svaki dobiti nege nevine devojke, a JS tako ne veruju. Tako prema svim izgledima vidimo d aje prica izmisljena.

RISE, predlozio bih ti da ovaj clanak posaljes Upravnom telu u Brooklynu i da zatrazis od njih sta oni o tome znaju i
da nas posle toga izvestis sta su ti odgovorili.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo cika Miko
Drago mi je da te cujem,i vidim realno pisanje.
Pre svega hvala na odbrani JS u vezi ubijanja.fotomontaza,i da je to pisao onaj ko mrzi JS.
Sto se tice trojstva i svega pisemo na temama predvidjenim za to.
U svakom slucaju ne na temi satanizacije JS,koju i poulbuster podrzava i smeska se.
Oni koji pisu ovakve teme,zaboravljaju da se ovakvim temama raspiruje VERSKA MRZNJA i netrepeljivost prema drugim VERSKIM zajednicama,i da je to predkorak za linc JS.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Oni koji pisu ovakve teme,zaboravljaju da se ovakvim temama raspiruje VERSKA MRZNJA i netrepeljivost prema drugim VERSKIM zajednicama,i da je to predkorak za linc JS.

Ti koji govoriš za ostale veroispovesti da su budalaštine, to nije verska netrpeljivost????
Hvala za definiciju.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
joksir ti mesas babe i zabe.
Jedno je kad te neko optuzi za ubistva,a drugo je kad te optuzi da pricas budalastine.
Vidis kakva je tvoja pamet ???
Ti kao onaj koji veruje ,da je Buduci Buda kao Krasni beli SLON,oplodio svoju majku,i potom se rodio,ne kao beba ,vec kao zreo i jos PROSVECEN covek.....Jel ti verujes u ta tvoja budisticka ucenja koja propagiras na temi budizma???
Ma ne cudi me nista kako prihvatas satanizaciju JS i da su JS ubice,kriminalci ,pijanice,izelice,kurvari,lopovi....
Vise verujete Lazi i budalastinama i podmetanjima,nego pravoj istini.
Sta je Budalastina ,a sta verska mrznja???
Ali kad smo kod budizma,poznato je i da su i budisti mnogo krvi prolili u ime svoga Budice....
slatkorecivi,filozofi koji se predstavljaju kao dobrice,rade kao i ostala njihova braca iz krive religije..., mnoga zla i budalasta dela.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
joksir ti mesas babe i zabe.
Jedno je kad te neko optuzi za ubistva,a drugo je kad te optuzi da pricas budalastine.
Vidis kakva je tvoja pamet ???
Ti kao onaj koji veruje ,da je Buduci Buda kao Krasni beli SLON,oplodio svoju majku,i potom se rodio,ne kao beba ,vec kao zreo i jos PROSVECEN covek.....Jel ti verujes u ta tvoja budisticka ucenja koja propagiras na temi budizma???
Ma ne cudi me nista kako prihvatas satanizaciju JS i da su JS ubice,kriminalci ,pijanice,izelice,kurvari,lopovi....
Vise verujete Lazi i budalastinama i podmetanjima,nego pravoj istini.
Sta je Budalastina ,a sta verska mrznja???
Ali kad smo kod budizma,poznato je i da su i budisti mnogo krvi prolili u ime svoga Budice....
slatkorecivi,filozofi koji se predstavljaju kao dobrice,rade kao i ostala njihova braca iz krive religije..., mnoga zla i budalasta dela.

UŽAS wacko2 nemam komentara :zip:
 
Natrag
Top