Kako biti optimista?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Umesto "Moram i hoću" lepše zvuči "Tako će biti" yes3
Ništa u životu nije moranje osim, zna se čega..tako da jedan od načina da se gradi i održava optimizam je aktivnost umna i fizička nasuprtor apatiji. Da li će ona biti konstruktivna uopšte nije bitno, važno je samo stvoriti osećaj da se nešto dešava da je svaki dan prilika da se uradi bilo šta što će posredno ili neposredno unaprediti život yes3
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Ne bi bilo loše kad bi to moglo tako, ali obično čim neko vidi da si raspoložen i veseo jedva čeka da te ubije u pojam i skine ti taj osmeh sa lica. Mozda je ipak bolje ne biti toliko pozitivan i nasmejan, da ne bi bili drugačiji od drugih. :dntknw:

Ne pada mi uopste na pamet, menjati se( ako mi se smije, nasmijat cu se) :D ili da budem nesto sto nisam,sto zele drugi da budem, pa zbog koga, jer zbog mali, nebitni, nemocni i zlobnih patuljaka....
Svi ti zlobni mozda nisu uzalud pored nas.:dntknw:...mozda uvidimo koliko smo jaki, zbog cega padamo i sta mozemo kod sebe da promijenimo ili cak opustimo ukoliko nas nesto koci, sprijecava od napredka....

Spominjete drustvo i drzavu....sijetila sam se neceg u vezi te zelje po nekim boljim i sigurnijim danima od pokojnoga vladike Nikolaja Velimirovica...

Ako želiš popraviti svet, popravi prvo sebe.
Ako želiš popraviti državu, popravi prvo sebe.

Ako želiš popraviti narod, popravi prvo sebe.
Ako želiš popraviti selo, popravi prvo sebe.
Početi od sebe i popraviti prvo sebe-to je

Osnovno načelo pravoslavnog narodnog pokreta.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Ustati ujutro i poželeti " dobro jutro" novom danu, nasmešiti se nekome u prolazu, nadati se dobrom,
činiti dobro...

Izabrati svoj način... :D
Ja jesam.yes3
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Čovek ne može biti optimista, ako preko noći donese odluku:'' Od sutra sam optimista''. Čovek se rađa sa pozitivnim stavom.
Da li ćemo biti optimiste ili ne, zavisi od nas samih. Nekim ljudima je samo malo potrebno, da bi imali pozitivan stav o svemu...Konkretan primer je, primer dvoje ljudi (momak i devojka), koji žive u plavom trabantu, koji bukvalno nemaju ništa, a opet su nasmejani i žive u nadi da će im jednog dana biti bolje. Oni polaze od toga da imaju jedno drugo, i to im je sasvim dovoljno za početak...
Pitanje je, šta je kome potrebno za optimizam...Ponekad ni ''pun džak para'', ne može da kupi unutrašnje nezadovoljstvo i tugu čoveka.
Ako bi se svaki dan osvrtali na sve ono što nam se događa na poslu, u životu u okruženju, većina ne bi ni ustajala iz kreveta, jer ne bi imala motiv...

Ispostavilo se, da je ignorisanje svega lošeg što nam se dešava, najbolji optimizam....yes3
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2011
Poruka
65
Čovek se jednostavno rodi takav,a to dosta zavisi i od karakternih osobina svake ličnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Ne bih se bas slozio sa tim Verujte u najbolji moguci ishod. Mislim da covek mora da bude spreman na sve, i na najbolji i na najgori moguci ishod. Nista ne sme da ga izvede iz ravnoteze.
Isto, ne bih se slozio da je cak i neiskren osmeh dobar. To je dosta zamorno.
Slazem se da je najbolje okrenuti se iskrenim, pozitivnim ljudima. Ne treba bezati ni od onih koji su pesimiti. Uglavom, ne treba dozvoliti ljudima da uticu na nas zivot :)
 
Natrag
Top