Kako biti optimista?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Kako biti optimista?







Nije lako gledati pozitivno na budućnost u zemlji u kojoj se više od 700. 000 ljudi nalazi na birou za rad Nacionalne službe za zapošljavanje, a više od milion iz dana u dan živi na granici siromaštva. Nije lako biti optimista u zemlji u kojoj je najsvetlija perspektiva ono što bi se u bilo kojoj drugoj situaciji moglo smatrati ponižavajućim. Ipak, očajavanje nije rešenje. Jedno staro učenje kaže da pozitivne misli i vera u bilo šta (samo je važno da vera postoji), može doprineti da se snovi zaista i ostvare. Zato, danas vas učimo kako da i u najtežim trenucima, onda kada crnje ne može biti, naoružani osmehom pronađete svoje svetlo na kraju tunela. Krećemo!


Okreni se pozitivnim aktivnostima

Siguran način da se “smoriš kao crv” jeste da ceo dan provedeš uz “najnovije vesti”. U poslednje vreme vesti su postale demorališući skup crnih hronika u kojima te čak i vremenska prognoza baca u bedak − veoma hladno i oblačno, sa snegom. Da bi se oslobodio lošeg raspoloženja, moraš se osloboditi njegovih izvora. Za početak makar promeni vesti, pusti muziku, odgledaj neki dobar film, dokumentarnu ili naučno-obrazovnu emisiju. Televizija je krcata kvalitenim programom, samo što od aktuelne komercijale ovakve teme retko dobijaju šansu.

Iskreno, najpametnije je da isključiš TV. Kada jednom to učiniš imaćeš vremena za sve za šta ga već mesecima nemaš. Televizija je hipnotišući opijat čija je jedina funkcija da parališe tvoju svest i atrofira moć zdravog i samostalnog rasuđivanja. Zadatak za ovu nedelju − gledanje televizije svedi na minimum.

Okruži se pozitivnim ljudima

Kada si okružen ljudima koji stalno imaju neke probleme i stalno su pesimistični depresivci nesumnjivo ćeš i sam takav postati. To su ljudi koji crpe energiju, a koji su sa druge strane izuzetni egoisti jer u svom samosažaljevanju i ne pomišljaju na tebe. Jedino što je njima bitno jesu ONI. Zato, nemoj osećati grižu savesti, već zaštiti sebe. Provodi što manje vremena sa negativnim ljudima, a okruži se onima koji ti prijaju i koji ti vraćaju osmeh na lice. I ne brini za manične depresivce. Oni uvek lako nađu svoje nove žrtve, što se problema tiče ne zaluđuj se da si im mogao pomoći, a nisi. Ko želi da reši problem, taj ga i reši.

Osmeh

Kažu da osmeh, pa čak i kada je neiskren leči i produžava život. Stanovnici Indonezije odavno imaju tradiciju škola smejanja u kojima vežbaju kako da smehom oteraju lošu energiju i da uvek budu pozitivni. Osmeh je najjeftiniji i najlakši način da ulepšate nekome život. Samim tim i sebi. Smejte se više, bićete raspoloženiji.

Verujte u najbolji mogući ishod

Kada imate mnogo nesigurnosti, sumnji i predrasuda u rezultat nekog plana, sve su šanse da vam se taj plan neće ni ostvariti. Eliminišite sve negativne konotacije iz vaših misli, i jednostavno ne dovodite u pitanje uspeh, jer samo tako on može biti zagarantovan.

NE zamenite sa DA

Dajte šansu pozitivnom razrešenju situacije. Reči koje vam od sada zabranjujemo da koristite jesu NE, NE MOGU i AKO. Umesto toga upotrebljavajte DA, MORAM i HOĆU. Ko traži daće mu se. Svima nama je u životu potrebno samo malo više hrabrosti da bismo ostvarili sve svoje snove. Pre svega moramo verovati u sebe, a tek onda će neko verovati u nas. Ne gubite vreme na samosažaljevanje, budite konstruktivni, radite na ostvarenju svog plana, ne čekajte da se ostvari sam od sebe. Nećete dočekati.




Izvor: Muški magazin
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
3.294
Otkud smem sa osmehom na ulicu,odmah bi pomislili da nisam normalan.Probajte da idete ulicom i zvizducete sebi neku omiljenu melodiju,primeticete kako se osvrcu za vama ili vas zaobilaze.Takvo ponasanje na ulici je postalo nenormalno,nikome ni do cega nije
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Paradizo dobrodošao u Srbiju, zemlju u kojoj ljudi ne mogu da podnesu tuđi uspeh i u kojoj bi dali da te svi spuste na njihov (nesposobni) nivo.

Kada se naši građani budu ugledali na uspešne ljude umesto što laju, onda će se ova zemlja pretvoriti u zemlju optimista.

Kad kažem uspešne ljude mislim na one koji su legalno, sopstvenim radom stekli nešto u životu...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Svidja mi se tema,svidja mi se ceo tekst.Stvarno bi bilo idealno ponasati se tako i misliti uvek pozitivno da bi se desavalo pozitivno.
Sve je teze i najvecim optimistima, poput mene da osmeh koji mi je uvek lako bilo nabaciti i zadrzim na licu u toku celog dana.Mislim da to ne bi ni bilo normalno :( ali se trudim da na sve gledam sa vedrije strane,uvek posle kise dodje sunce i dugaaaa :D
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Ne bi bilo loše kad bi to moglo tako, ali obično čim neko vidi da si raspoložen i veseo jedva čeka da te ubije u pojam i skine ti taj osmeh sa lica. Mozda je ipak bolje ne biti toliko pozitivan i nasmejan, da ne bi bili drugačiji od drugih. :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Ne bi bilo loše kad bi to moglo tako, ali obično čim neko vidi da si raspoložen i veseo jedva čeka da te ubije u pojam i skine ti taj osmeh sa lica. Mozda je ipak bolje ne biti toliko pozitivan i nasmejan, da ne bi bili drugačiji od drugih. :dntknw:

To je slično onome što sam napisao u mom postu, kad uspeš u životu ljudi jedva čekaju da propadneš.

To si ti isto rekla samo na drugačijem primeru.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Moj Rekontra, teško, jako teško je da čovjek danas bude optimist. Ali, idemo točku po točku, pa ćemo vidjeti što će na kraju ispasti.


1. Okreni se pozitivnim aktivnostima

Slažem se. "Danas sam bacio radio (TV) kroz prozor". Mali citat, novovalni.
Međutim, ovi iz Muškog magazina ne predlažu koje su to pozitivne aktivnosti, kojima bi se kao trebali okrenuti. Ja predlažem vježbanje. Dobra fizička kondicija nikada nije na odmet. A ako to još rezultira i kojom "pločicom"? Možda se i "promet" poveća. Seksualni, normalno.
Uz to, poznato je da fizički napor pridonosi smanjenju stresa.


2. Okruži se pozitivnim ljudima

E, ovo će biti teško. Prvo, takvih ljudi skoro pa i nema. A ako ih i ima, baš mene da čekaju za drugara. Moš mislit.


3. Osmeh

Slažem se. Nastojim se smijati što više.


4. Verujte u najbolji mogući ishod

Slažem se. Ali se bojim da moja vjera previše ne pomaže. Jer na putu do uspjeha obično te čekaju sve šupak do šupka i nastoje onemogućiti, tako da sumnjam da tu vjera može što pomoći.


5. NE zamenite sa DA

Nisam baš siguran da ovo može pomoći mom uspjehu. A i zamjena "teza" može biti izuzetno opasna. Ako naletiš na nekog "geja".



Pa, na kraju, kada pogledam,čini se da i nije toliko loše.
Skoro bi se reklo da mi je optimizam na pozitivnoj nuli.;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Tesko je posle svega da nas narod bude optimista. Godinama nas vode politicki olosi. Ne moze nam biti bolje sa ovom vladom, koja je sastavljena od ljudi koji su u proslosti naneli mnogo zla ovom napacenom narodu, od sifrovane organizacije pajaca na celu sa najvecim politickim diletantom, od laznih evropejaca koji ne razmisljaju svojom glavom, vec idu po tudja misljenja, ponosni su sto sluze stranim interesima. Presednik drzave je nadmeni-narcisoidni- praznoglavi mekusac, koji zeli biti novi diktator. Ubijaju svaku nadu coveku u bolje sutra. Medijski nas truju, ponavljajuci kao papagaji jedne iste price o boljoj buducnosti. Spremni su i na pakt sa djavolom, samo da bi opstali na vlasti. Trebaju nam novi ljudi, vredni, posteni, cestiti, koji ce raditi za dobrobit naroda, a ne za svoje licne interese.

Teska su vremena, ljudi se brzo razocaraju, ali ne treba odustati, dusa nam je od Boga podarena. Treba biti optimista, verovati u bolje sutra i pokusati da se izboris za bolji zivot.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Reči koje vam od sada zabranjujemo da koristite jesu NE, NE MOGU i AKO. Umesto toga upotrebljavajte DA, MORAM i HOĆU.

Ovo bi moglo biti jako skakljivo ako bih primenjivala bas na sve i za sve prilike i okolnosti :lol:
Ali ako tako strucnjaci iz muskog magazina kazu :roll: :???: treba im verovati na rec :lol:
Bicu bas *ebeni optimista :D
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Erik-Slažem se sa prvom tačkom, vežbanje. Ako ništa drugo (pored toga što je zdravo) bar se čovek lepše oseća, mnogo "čistije", oslobođen negativne energije koja se skuplja. Nisam pobornik besomučnog dizanja tegova u teretani, već običnog fizičkog rada, trčanje, makar i šetnja.
Delija 10-Potpuno si u pravu, ali iz ove kože se ne može! I što je najgore-biće sve teže. Ali, ako sebi ne stvoriš trenutke sreće, svoj mir, sitne stvari koje te čine srećnim-drugi neće ni toliko...
 
Natrag
Top