Kako biti optimista?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Deco moja,budite optimisti-sevajte odavde!!!:vorred:
I? Budite robovi u tuđoj državi? Izvini, ali moram da te pitam. Zašto ti nisi "sevao" ranije? Ili, zašto ne "sevaš" sada? Priču o godinama, kako si sad stariji, "pustio korenje", "sad je kasno", kako je ranije bilo lepo i nije bilo potrebe za tim i slične priče ne priznajem. Da ste bili pametniji (mislim na tvoju generaciju, ne znam koliko imaš godina, ali na osnovu onog: "deco moja...") ne biste dozvolili neke stvari... A videli ste... Ali, tad je bilo lepo, sad kad ne valja, ajde da svi odemo i poslednji nek' ugasi svetlo... Baš lepo! Da prodamo kuće strancima a mi odemo da se bogatimo po svetu...
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Ma,Re on misli "sevajte" u smislu - "sijajte ovde"...poput Alekse Santica (Ostajte ovde)! :D:D:D
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ma,Re on misli "sevajte" u smislu - "sijajte ovde"...poput Alekse Santica (Ostajte ovde)! :D:D:D
Ma da, Aleksa Šantić je živeo u utopijskom vremenu, tada je bilo još bolje za život nego u vreme "našeg tite"... Tema. Nisam je promašio, tema je optimizam, a optimista traži "zrno" nade i u vremenima kao što su ova... Menjajte sebe, a ne svet oko vas...
 
Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
286
Ponekad je tako malo potrebno da budes srecan, pozitivan, zadovoljan, ali isto tako je nekome potrebna citava vecnost da to shvati!? Sreca je zeleti ono sto imas, a ne imati ono sto zelis! Ja se toga drzim i mislim da je to vrlo pozitivan stav,i veoma optimistican! Slazem se i sa cinjenicom da se sa tim rodis, ali ipak mislim da vremenom moze i to da se nauci!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Zivimo u takvom vremenu u kome nema mesta za optimizam, a neosnovani optimizam vodi pravo u propast. Sva nasa nadanja pokazala su se kao jalova, celokupno nase poverenje koje smo ukazali narodnim predstavnicima iznevereno je, jedna od najvecih ljubavi u nasim zivotima, ljubav prema otadzbini, ostala je neuzvracena. Zato bolje ojacavati psihu pesimizmom i pustiti da nam sumnja i nepoverenje cuvaju ledja umesto gledati u zvezde i nadati se cudu. I Trojanci su se poradovali iznenadnom obrtu situacije, prerano opustili i sta ih je snaslo? Kako kaze cuveni Marfijev zakon: "Ako nesto moze da krene naopako, krenuce naopako."
 
Natrag
Top