Kad duša boli

Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Duševni bol se u organizmu može manifestovati na različite načine u stomaku grudima ili u glavi i to u obliku jednog velikog pritiska i tereta.

Ja sam osećala u grudima, tu negde, blizu srca, veliku prazninu. Ni teret ni pritisak, već veliku, veliku prazninu. Kao da mi se iščupalo srce i na njegovom mestu ostao krater.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Kakva bleda uteha

Kada kažemo ,,ko zna zasto je to dobro,,?
Kada doživimo neuspeh, kada se desi nešto loše ili se ne desi očekivano,
kada neko boluje, pati, umire...?
Tada mene duša boli!
Samo bi falilo da mi neko kaže ,,ko zna zašto je to dobro,,
STRAŠNO !!!
Hvala ali neka hvala!
Radije ću da me duša boli nego da se tako tešim!
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Kada kažemo ,,ko zna zasto je to dobro,,?
Kada doživimo neuspeh, kada se desi nešto loše ili se ne desi očekivano,
kada neko boluje, pati, umire...?
Tada mene duša boli!
Samo bi falilo da mi neko kaže ,,ko zna zašto je to dobro,,
STRAŠNO !!!
Hvala ali neka hvala!
Radije ću da me duša boli nego da se tako tešim!

A šta, na primer, neko dopadne u zatvor (12 meseci) ali mu je zbog toga spašen mladi život?

Zar onda nije "ko zna zašto je to dobro" što je dospeo u zatvor?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kada kažemo ,,ko zna zasto je to dobro,,?
Kada doživimo neuspeh, kada se desi nešto loše ili se ne desi očekivano,
kada neko boluje, pati, umire...?
Tada mene duša boli!
Samo bi falilo da mi neko kaže ,,ko zna zašto je to dobro,,
STRAŠNO !!!
Hvala ali neka hvala!
Radije ću da me duša boli nego da se tako tešim!

Možda to nije pravi odgovor koji te zadovoljava ali to ne znači da zbog toga bol treba da bude veći. Bilo kakvo sredstvo koje nas spasava bola je bolje nego da stanje ostane isto ili gore. Kad se sredimo i kad budemo jači i stabilniji razmišljaćemo o ponosu i boljim rešenjima ako je tad to uopšte bitno, pošto je problem rešen :)

A šta, na primer, neko dopadne u zatvor (12 meseci) ali mu je zbog toga spašen mladi život?
Zar onda nije "ko zna zašto je to dobro" što je dospeo u zatvor?

Onda svako zna zašto je to dobro jer svrha zatvora je prevaspitavanje...u stvari to bi trebalo da bude...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Da, mogla sam biti jasnija.
Strašno mi je kada ljudi koriste tu rečenicu za svaku situaciju.
Ako sama sebi kažem tako nešto, izgleda da se mirim sa neuspehom,bolom... i da ništa neću preduzeti.
A nikada nisam čula da ljudi kojima je zaista stalo do nekoga koga žele utešiti koriste to.
Zagrljaj, stisak ruke, osmeh,osećaj da niste sami... to je uteha. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
ja sam sam sebi puno puta rekao, ko zna zašto je to dobro, i nisam se predavao nikako, sportski rečeno priznam poraz pa teram dalje...
ali mi je u nekim drugim situacijama prijalo i ovo sve što si navela...
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Da, mogla sam biti jasnija.
Strašno mi je kada ljudi koriste tu rečenicu za svaku situaciju.
Ako sama sebi kažem tako nešto, izgleda da se mirim sa neuspehom,bolom... i da ništa neću preduzeti.
A nikada nisam čula da ljudi kojima je zaista stalo do nekoga koga žele utešiti koriste to.
Zagrljaj, stisak ruke, osmeh,osećaj da niste sami... to je uteha. ;)

Šta misliš, da li bi kad tako nešto kažeš sama sebi to moglo da se shvati da samo pokušavaš da stvari sagledaš i iz drugog ugla, da ih ne gledaš samo kao poraz, nesreću, bol.

To je ono kako možeš u takvim situacijama da pomogneš sama sebi. A "zagrljaj, stisak ruke, osmeh, osećaj da niste sami", to teško možeš da pružiš sama sebi (sem ako nisi šizofreničarka). Za to je potreban još neko :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Da, mogla sam biti jasnija.
Strašno mi je kada ljudi koriste tu rečenicu za svaku situaciju.
Ako sama sebi kažem tako nešto, izgleda da se mirim sa neuspehom,bolom... i da ništa neću preduzeti.
A nikada nisam čula da ljudi kojima je zaista stalo do nekoga koga žele utešiti koriste to.
Zagrljaj, stisak ruke, osmeh,osećaj da niste sami... to je uteha. ;)

Možda ta rečenica zvuči kao izlizana navika koja se koristi tek tako, bez pravog sadržaja ali ne mora da znači...ljudi je koriste i da bi podržali i sebe ali i druge zato što veruju ili žele da veruju da će biti bolje sreće u nekoj drugoj prilici. Ako nam bliska osoba kaže takvu ili sličnu "poznatu" rečenicu to ne znači da ne želi ili ne ulaže dovoljno napora da nam pomogne.
Nekada i mi sami imamo prevelika očekivanja, tražimo mnogo i očekujemo odmah za nas najbolje rešenje. A prijatelji čak i ako su su savesni, iskreni i odgovorni nisu uvek u stanju da nam pomognu pa zato da nas ne bi ostavili na cedilu pribegavaju tim "poznatim" rečenicama, u najboljoj nameri, jer od ćutanja nema gore izdaje
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Samo sam htela da kažem da , kad mene duša boli (to je ono stanje kad pucam po šavovima), ne može da me uteši takva priča. Normalno je da svako različito reaguje. Ja bih da odmah nešto promenim a nije uvek moguće:(
Neko voli podstrek(možes ti to), neko osmeh, neko dobar vic...:dance2:
Da se ne rasplinem!
Pozdrav svima
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Samo sam htela da kažem da , kad mene duša boli (to je ono stanje kad pucam po šavovima), ne može da me uteši takva priča. Normalno je da svako različito reaguje. Ja bih da odmah nešto promenim a nije uvek moguće:(
Neko voli podstrek(možes ti to), neko osmeh, neko dobar vic...:dance2:
Da se ne rasplinem!
Pozdrav svima

Video sam tvoj prethodni komentar, onaj što je nestao...ne stigoh da odgovorim...ne mogu sad da se setim šta je tačno pisalo ali čini mi se da je bila dilema da li treba da se borimo sami ili je nemoguće bez podrške drugih i neka poslovica na kraju...:dntknw:
Slažem se svi mi različito reagujemo pa čak i u istim situacijama se drugačije ponašamo. Meni neki put nikakva reč ne pomaže dok se sam ne sredim :dntknw: A podrška, ne bi trebalo da škodi makar da shvatimo da nismo sami...bilo kakva reč samo da izazove reakciju da bi krenuli dalje yes3
 
Natrag
Top