Kad duša boli

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Kad duša boli



Svako je barem jednom rekao..."duša me boli". I stvarno boli, ali ne znamo gde tačno. Da li je to onaj bol u grudima ili stomaku, kad vas onako štrecne ili kad imate osećaaj da vam se telo "cepa" od bola...

Koje su to bile situacije, u kojima ste izgovorili tu rečenicu? Ima li leka duši koja boli
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ja mislim da "dušu koja boli" leči samo vreme.
Prvi put sam to u toj meri osetila kada sam izgubila neke bliske ljude, par puta zbog ljubavi, i još jednom, kad mi se dragi teško razboleo.
Ja se, u takvim momentima osećam kao da mi se više ne živi. Kao da želim da umrem. Ne, nikad mi nije palo na pamet da "dignem ruku na sebe", ali mi se više puta desilo da ne želim da živim.
Bogu hvala, s godinama se na neke stvari navikneš, naučiš da živiš s njima, pa ti i sve ostalo ide lakše.
Ali, definitivno mislim da je jedini lek vreme.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ranijih godina mi se često dešavalo da kažem duša me boli a razlog tome uvek je bio vezan za meni bliske ljude,kada vidim kako propadaju,mnogi iz moje generacije tačnije razreda srednje više i nisu živi....iako sam se trudila da im pomognem koliko god je bilo u mojoj moći a kasnije čujem da su mrtvi e onda sam imala običaj da kažem duša me boli ali to je više osećaj koji mi pritiska grudi kao da imam kamen na njima i ne mogu disati,razmišljati,koncentrisati se na bilo šta.Sve u svemu jako loš osećaj zvan "duša me boli".
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Duševni bol se u organizmu može manifestovati na različite načine u stomaku grudima ili u glavi i to u obliku jednog velikog pritiska i tereta. Uopšte meni je teško kada bilo šta radim a doživim neuspeh ili se to loše završi a znam da sam mogao i morao bolje ili su se neke greške ponovile. To ne znači baš da ću da klonem kada izgubim u tabliću ili na basketu ipak se zna koje su stvari u životu prioritetne u svako doba. Naravno teško mi je i kada se nesreća dogodi nekoj meni bliskoj osobi naročito kada se to kontinuirano dešava a ne postoji način da pomognem ili ono što preduzimam ne daje rezultata.
Lek... organizam valjda vremenom očvrsne i mnoge stvari lakše podnosi iako nikada ne može toliko da ojača da unapred odbije svaki bol. Iako se nekad čini da bolu nema kraja treba imati u vidu, koliko je baš tad moguće, da je vreme ipak naš najveći saveznik .
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
1
Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.


Duško Radović
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Tako malo odgovora

Ljudi ne vole da pričaju o tome kako ih DUŠA BOLI. Možda bi bilo lakše.
Bol je vreme između dva osmeha.
Čekanje, nestrpljenje...
Samo čekam da prođe!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Kad pogazimo svoje reči, srušimo svoje snove i ne ostvarimo ambicije, a pogledamo se u ogledalo...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
...beznađe u nama, samopouzdanje na "rezervi", a samoispitivanje na nuli...

i boli sve dok ne nađemo "dobro" u "zlu" koje nas je snašlo...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
...beznađe u nama, samopouzdanje na "rezervi", a samoispitivanje na nuli...

i boli sve dok ne nađemo "dobro" u "zlu" koje nas je snašlo...

Kako li ćeš samo naći dobro u zlu? Ili se, možda, povodiš za onom narodnom: "svako zlo nije za zlo"? Ja baš ne vjerujem u to. Kada čovjeka snađe neko zlo, on i u tom slučaju poseže za racionalizacijom, pa otuda i ovakva poslovica.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
...kaže se ko zna zašto je to dobro...
e to ti je otprilike, kad te napusti "ljubav" ne znači da se srušio svet, možda se otvara novi bolji život...
jer "zlo" koje mi "vidimo" nekad je daleko od bilo kog zla...ali naše "oči" tako vide u tim "bolnim" momentima...
 
Natrag
Top