Judaizam

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Predivne reči zar ne? Čista božija ljubav kojom je ljubio "svet"!

Bog voli sve ljude, i želi sve ljude da spasi, pa to je slučaj kako u novom, tako i u starom zavetu, a to možemo videti iz sledeće Božje izjave:

"A tuđine ( mnogobošce ) koji pristanu uz Gospoda da Mu služe i da ljube ime Gospodnje, da Mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svom molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svim narodima"
( knjiga proroka Isaije 56. 6 - 7 )

Pojedini starozavetni događaji se moraju sagledavati upravo u kontekstu ove Božje težnje da spasi sve ljude, u koju je uključen i sud Božji za one koji to spasenje odbiju, sud koji je Bog vršio preko izabranog naroda Izrailja, ali i lično, što možemo videti u sudovima nad gradovima Sodomom i Gomorom, koji su bili leglo razvrata i nemorala.

Kada čitamo stari zavet, mi vidimo da se Bog u to vreme otkrivao ljudima, da je otkrivao svoju slavu, činio čuda, i da su i mnogobožački narodi mogli da vide ove natprirodne manifestacije Božjeg delovanja.

Ipak, ti mnogobožački narodi se nisu obratili Bogu, već su ostajali u svojim bezakonjima, a proučavajući mnogoboštvo kao pojam - možemo videti šta su ti narodi sve činili "prinosili su žrtve svojim bogovima koje su uključivale i ljudske žrtve, malu decu koje su spaljivali, potom činili razvratne gozbe na kojima su pravili orgije, ili pak praktikovali takozvanu svetu prostituciju u hramovima boginje plodnosti..itd"

Bog je imao i te kako razloga da na te ljude izlije svoje sudove.

Ako je tako, ko smo mi da Bogu protivrečimo.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Eh kolega mi našo još jedne predivne reči tako da čim On padne pašće i zlo. Sada znamo ko je u stvari pravi gospodar zla i da sam ja u pravu kao i obično.
Isajija 45
Kod:
7 Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ali Jevreje bas briga za sve ovo nase pisanje....
Vecina njih i ne veruje u Boga ,vec su pomodari kao i ovi nasi...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U svakom slučaju nisi u pravu, a hajde da vidimo i zašto.

Pomenuo si sledeći tekst da bi dokazao svoju teoriju.

"Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to"
( Isaija 45. 7 )

To znači po tebi "da je Bog sam đavo, sotona, i on sve to čini na štetu čoveka, i on je naveo Adama i Jevu na neposlušnost, i Kaina da ubije Avelja, i on je stvorio sva zla u svetu do današnjeg dana"

Naravno, to sve može tako izgledati kada se ne biuzeo ceo kontekst biblije o pojavi zla, i čoveku koji ima slobodnu volju da prihvati ili dobro ili zlo, a biblija nije kontradiktorna samoj sebi.

Dakle, cela stvar se upravo mora sagledati u kontekstu ove čovekove slobodne volje odabira između dobra i zla.

Po bibliji - sotona je uzročnik sveg zla, i on navodi čoveka na greh.
Čovek koji slobodnom voljom odabere neposlušnost Bogu, i izabere greh kao alternativu, Bog takvog čoveka neće zaustaviti u njegovom odabiru, već će ga poštovati kao čovekov akt slobodne volje.
Takođe, čovek koji odabere zlo, on potpada pod vlast sotone, i tada ga snalaze različite nevolje na tom putu zla, kai i sudovi Božji.

U tom smislu - Bog jeste nosilac sudova, ali su oni posledica čovekovog odabira da služi zlu i sotoni, a ne Božje samovolje da kažnjava čoveka bez ikakvog vidljivog povoda.

Dakle, sudovi Božji su posledica greha, ali i služe kao pomoć onima koji stradaju od grešnika ili uzurpirani pod teretom sotoninih kušnji.

"Ti si strašan prokletim oholicama, koje zastranjuju od zapovesti Tvojih" ( psalam 119. 21 )

"Od pretnje Tvoje, Bože Jakovljev, dremlju kola i konj.
Ti si strašan, i ko će se održati pred licem Tvojim kad se razgneviš?
S neba javljaš sud; zemlja se prepada i ćuti,

Kad Bog ustaje na sud, da pomogne svima koji stradaju na zemlji" ( psalam 76. 6 - 9 )
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Isajija 45
Kod:
7 Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.


Када човек прочита ту реченицу улази у стање збуњености. Како апсолутно добри Бог ствара зло? Зар није "бунтовик" отац лажи, крвник људски? Зар не говори Бог за њега да ствара зло?

Верник има две солуције: пита неког или почне сам да испитује. Неверник то дочека као радосну вест, јер он у свом мраку не тражи светлост (објашњење), већ ликујући поскочи јер "нађе доказ да Бог признаје да је зао". А он (неверник) хулећи (чинећи грех души својој) тако сам зло ствара. Апсурд.


Isaija 45 7.jpg

ra': adversity
Original Word: רָע
Part of Speech: Adjective; noun masculine; noun feminine
Transliteration: ra'
Phonetic Spelling: (rah)
Short Definition: adversity

adversity:
  • nedaće
  • nesreće
  • nevolja

1. Мојсијева, глава 31
24. Али Бог дође Лавану Сирину ноћу у сну, и рече му: Чувај се да не говориш с Јаковом ни лепо ни ружно.

Mojsije 31 24.jpg

Дакле, не мисли се на зло као грех (завист, лаж, убиство, превара, издаја, самољубље, хвалисавост, превртљивост, гордост, поноситост, идолопоклонство, блуд и разврат - содомија,...) већ на нешто супротно од мира. Као када човек каж: зло ми је (лоше ми је, није ми добро). У духу Писма, кога богомрзац никако не може добити да разуме (не дозвољава Господ док се човек не покаје и преда Христу), када се каже:

"Пустићу зло на народ мисирски"

...мисли се на невољу у виду скакаваца, мушица, жаба и др. Не пушта Господ грех ("оно" зло) на народ у виду прељубе, врачања, идолатрије, убијања,...

У контексту реченице:


7. Који правим светлост и стварам мрак, градим мир и стварам зло; ја Господ чиним све то.

...Господ гради мир и ствара немир (невољу). Зашто Господ ствара невољу (немир)? Када се прочитају речи испред овога што богомрзци воле да извуку као адут, све постаје јасније.

5. Ја сам Господ, и нема другог, осим мене нема бога; опасах те, премда ме не знаш,
6. Да би познали од истока сунчаног и од запада да нема другог осим мене; ја сам Господ и нема другог,

Eh kolega mi našo još jedne predivne reči tako da čim On padne pašće i zlo. Sada znamo ko je u stvari pravi gospodar zla i da sam ja u pravu kao i obično.
[/CODE]

Бојим се да си много у криву, тј. у злу. Знаш ти добро ко је прави господар зла и ко те наговара да хулиш на Бога.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jevrejima fali samo jedno, a to je Hristos.

Katolicima fali odricanje od mnogobostva, prihvatanje biblijskih nacela, i Hristos.

Ko je u boljoj poziciji, to je ocigledno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jevrejima fali samo jedno, a to je Hristos.

Katolicima fali odricanje od mnogobostva, prihvatanje biblijskih nacela, i Hristos.

Ko je u boljoj poziciji, to je ocigledno.

A vama fali da vas nalupaju i to pismom koje toliko "držite" da ste ga ukrasili ******* proročice.

Napisati da Katolicima, a to znači i Pravoslavcima nedostaje poštovanje pisma, iako je ta ista Crkva kanonizovala to pismo, uključivši u njega i Hebrejski Torah je arogantna bezobraština, i možda bi se mogla uzeti kao olakšavajuća okolnost, jer nemate blage veze šta naučavate. Ali reći da im nedostaje Hristos- Mesija, je blasfemija koja se samo i mogla očekivati od "zajednice" koja je od Hebreja pokrala sve, osim obrezanja, iskrivlla same osnove, i sebi pripisala titulu "remnant church". Koliko vaša zajednica poštuje Hebreje vidi se i iz toga da je vaša proročica tvrdila da se Izrael nikada neće obnoviti.

Vi navodno imate sve, jer to je ono što se može pročitati iz vaših komentara, vaših spisa i "propovedanja", ali to je neistina. Nemate ništa sem lupetanja proročice, i klanjanja njoj, arogantnoj neznalici koja nije imala ni kap Hebrejske krvi, a ovamo se usudila da čitavu doktrinu uspostavi na Judaizaciji i to iskasapljenoj, Hrišćanstva. Isto kao i Raselovci koji bi u Izraelu bili kamenovani zbog profanisanja HASHEM-a i nakaradnom izgovaranja istog. Tetragramatron se ne izgovara Jehova, ili anglosaksonski Džehova. Značenje nije isto. Tetragramtron znači ONAJ KOJI JESTE, dok Raselovsko lupetanje ima pogrdno značenje. I vi otpad otpada se usuđujete nekome da pridikujete, pa vaši su snimili klip u kome pljuju po Hebrejima, tačnije po Talmudu. Istom onom Talmudu koji vi bezobrazno koristite kao oružje za napade na Crkvu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
SPAS JE OD ŽIDOVA

=============================

Sam Bog Otac Jedini JHVH kaže:
..........................................................

ZAHARIJA 8,23

Ovako govori Jahve nad Vojskama!

U ONE ĆE DANE DESET LJUDI OD NARODA SVIH JEZIKA

HVATATI JEDNOG ŽIDOVA ZA SKUT GOVOREĆI:

`IDEMO S VAMA, JER ČUSMO DA JE S VAMA BOG.`



NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ


Sam Sin od Boga Oca JHVH
G Yehoshua - kaže:
................................................

IVAN 4,22

Vi se klanjate onome što ne poznate,

a mi se klanjamo onome što poznamo

jer SPASENJE DOLAZI OD ŽIDOVA.


============================================

a Bog Židova je JHVH Otac
a NE Sin G Yehošua


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde vam je DarthShone pismo?

Jevreji ga drze i postuju ( stari zavet ), a vi ne postujete ni jedno, vec mnogobozacke obicaje i verovanja koji nemaju veze sa pismom.
 
Natrag
Top