Jevrejski Bog i Neznabozacki Bog

Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Pozdrav i Vama,
Jevrejski Bog je jedan i isti za ceo svet,i ime mu je Jehova,.
Ili vi mislite da je taj Svemoguci Bog po imenu Isus???
Pa kom Bogu se molio Isus Hrist 33.5 godine za Zemlji????
Da se nije mozda molio samome sebi???
Kom Bogu je ucio ucenike da se moli?
Od kuda to da Hrist ili Mesija znaci Bog???
Da nije mozda i Mojsije bio Bog ,kao i sto je Konstantin za sebe to tvrdio da je bog?
2.Moj 7:1 govori kako je Bog dao Mojsiju titulu Bog. Ima li tu nesto pogresno???
Nadalje Jovan 1:1 postoji tema na ovom forumu ,sve sam objasnio i objasnjavam,
a sto se tice vaseg drugog pitanja,
Pa kao sto je za Jevreje bio problem Sin,za vas je problem Otac.
Vi nikako da shvatite da je Sin oduvek podlozan svome Ocu.
Da je Isus u vasim fantazijama jednak Bogu Ocu,bio bi tada nazvan BRAT Blizanac ,pa bi se i tada razlikovao od brata Boga.
Setite se Isusove price o Vinogradaru i vinogradarevom sinu ,bice vam valjda jasnije.

Svako dobro,
Za Kralja Isusa Hrista i mir medju ljudima dobre volje.
Поздрав.

Објашњења везе с везом немају. Да се не понављам, шта кажете на мој претходни пост (видим како одговарате)? Оповргните библијске стихове који доказују да је Исус Христос Бог.
Мојсије није био Бог, али Ви можда не разликујете речи Мојсијеве и речи Господа Исуса Христа? Знате ли због чега се Мојсије није удостојио да види Обећану Земљу? А знате ли да речи које је Господ Исус говорио за време земаљског живота имају и те како већу тежину од Мојсијевих? Ко се поклонио Исусу Христу на гори Тавор, Мојсије и Илија или неко пети? Каквом силом не могоше апостоли да разлуче шта се заправо десило?
Син Божији, а није Бог? Да ли сте свесни у које глупости заправо верујете и још ширите те исте глупости около, да би се још неко "упецао"?

Свако добро,
У име Оца и Сина и Светога Духа! Амин!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Поздрав.

Објашњења везе с везом немају. Да се не понављам, шта кажете на мој претходни пост (видим како одговарате)? Оповргните библијске стихове који доказују да је Исус Христос Бог.
Мојсије није био Бог, али Ви можда не разликујете речи Мојсијеве и речи Господа Исуса Христа? Знате ли због чега се Мојсије није удостојио да види Обећану Земљу? А знате ли да речи које је Господ Исус говорио за време земаљског живота имају и те како већу тежину од Мојсијевих? Ко се поклонио Исусу Христу на гори Тавор, Мојсије и Илија или неко пети? Каквом силом не могоше апостоли да разлуче шта се заправо десило?
Син Божији, а није Бог? Да ли сте свесни у које глупости заправо верујете и још ширите те исте глупости около, да би се још неко "упецао"?

Свако добро,
У име Оца и Сина и Светога Духа! Амин!
Pozdrav
Ovde na forumu postoje stotine tema.
Probajte da se skoncentrisete na temu,a ne da na jednoj temi pisemo o svim religioznim stvarima.
Ako smo se slozili da je Jevrejski Bog jedan za sve ljude na zemlji i da mu je ime Jehova,mozemo na sledecu temu da ti dokazem kroz Bibliju tvoje zablude.
I naravno da je Jehova Bog taj koji moze koju god hoce titulu da da drugome ,pa i titulu Boga koju je podario Mojsiju.
Zar mislis da Mojsije nije cinio cuda kao Bog?
2 Mojsijeva, glava 7
1 I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Pozdrav
Ovde na forumu postoje stotine tema.
Probajte da se skoncentrisete na temu,a ne da na jednoj temi pisemo o svim religioznim stvarima.
Ako smo se slozili da je Jevrejski Bog jedan za sve ljude na zemlji i da mu je ime Jehova,mozemo na sledecu temu da ti dokazem kroz Bibliju tvoje zablude.
I naravno da je Jehova Bog taj koji moze koju god hoce titulu da da drugome ,pa i titulu Boga koju je podario Mojsiju.
Zar mislis da Mojsije nije cinio cuda kao Bog?
2 Mojsijeva, glava 7
1 I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Браво. Нисам ја рекао да није чинио чуда, али и није чинио чуда која је чинио Господ, али отом-потом. Јеврејски Бог и незнабожачки Бог. То је тема. Као прво, морате да ставите у тему нешто што није субјективно и нешто што није двосмислено, нпр. Јехова или Света Тројица итд, а не јеврејски (какав је то "јеврејски Бог") и незнабожачки бог (незнабожачки "богови" су у ствари демони, којима су се људи клањали, а то што изједначавате Бога са демонима још је један показатељ куда води логика Јеховиних сведока).
Друго, концентришите се Ви и одговорите ми на ове стихове које сам навео и на очигледне доказе који доказују зашто је Господ наш, Исус Христос, Бог. Не видим да сте ми шта одговорили, оспорили, али зато се љутите кад Вам скренем пажњу.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
(какав је то "јеврејски Бог") и незнабожачки бог (незнабожачки "богови" су у ствари демони, којима су се људи клањали, а то што изједначавате Бога са демонима још је један показатељ куда води логика Јеховиних сведока).
Друго, концентришите се Ви и одговорите ми на ове стихове које сам навео и на очигледне доказе који доказују зашто је Господ наш, Исус Христос, Бог.

Dobro si mu odgovorio. Moguće je da on želi dokazati kako je njegov bog jehova pravi Bog, a naš Bog, Presveto Trojstvo ili Sveta Trojica preslika nekakvog neznabožačkoh boga. Strašno je što rade. :rolleyes: Ne priznaju Isusovo božanstvo i zato su u velikoj zabludi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Браво. Нисам ја рекао да није чинио чуда, али и није чинио чуда која је чинио Господ, али отом-потом. Јеврејски Бог и незнабожачки Бог. То је тема. Као прво, морате да ставите у тему нешто што није субјективно и нешто што није двосмислено, нпр. Јехова или Света Тројица итд, а не јеврејски (какав је то "јеврејски Бог") и незнабожачки бог (незнабожачки "богови" су у ствари демони, којима су се људи клањали, а то што изједначавате Бога са демонима још је један показатељ куда води логика Јеховиних сведока).
Друго, концентришите се Ви и одговорите ми на ове стихове које сам навео и на очигледне доказе који доказују зашто је Господ наш, Исус Христос, Бог. Не видим да сте ми шта одговорили, оспорили, али зато се љутите кад Вам скренем пажњу.
Eto vidis kolko je tvoje neznanje ogromno?
Pises da je neznabozacki bog ,bog demona???
Jel tako mislio i ap.Pavle kad je pisao Rimljanima u
Rimljanima, glava 3
29 Ili je samo jevrejski Bog, a ne i neznabožački? Da, i neznabožački.
CRO Acts 4:26 Ustaju kraljevi zemaljski, Knezovi se rňtł protiv Gospodina i protiv Pomazanika njegova. (Acts 4:26 CRO)
Dela apostolska, glava 4
26 Sastaše se carevi zemaljski, i knezovi se sabraše ujedno na Gospoda i na Hrista Njegovog.
Da li i ovde ne vidis razliku izmedju dve osobe pa mislis da su jedno dal trojedno?
Ali ja to Vama pisem bratski,ne dam Vam pametujem,vec da samo pocnete da razmisljate malo i svojom glavom.
Kako vi razumete ove stihove iz Rimljana i dela ap?
Pozdrav
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Eto vidis kolko je tvoje neznanje ogromno?
Pises da je neznabozacki bog ,bog demona???
Jel tako mislio i ap.Pavle kad je pisao Rimljanima u
Rimljanima, glava 3
29 Ili je samo jevrejski Bog, a ne i neznabožački? Da, i neznabožački.
CRO Acts 4:26 Ustaju kraljevi zemaljski, Knezovi se rňtł protiv Gospodina i protiv Pomazanika njegova. (Acts 4:26 CRO)
Dela apostolska, glava 4
26 Sastaše se carevi zemaljski, i knezovi se sabraše ujedno na Gospoda i na Hrista Njegovog.
Da li i ovde ne vidis razliku izmedju dve osobe pa mislis da su jedno dal trojedno?
Ali ja to Vama pisem bratski,ne dam Vam pametujem,vec da samo pocnete da razmisljate malo i svojom glavom.
Kako vi razumete ove stihove iz Rimljana i dela ap?
Pozdrav
Извињавам се за незнабожачког Бога, нисмо се разумели, јер ако се гледа другачије, може и да значи другачије.
Одговорићу Вам како тумачим, тек кад Ви мени одговорите како тумачите стихове из #75 ове теме.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Извињавам се за незнабожачког Бога, нисмо се разумели, јер ако се гледа другачије, може и да значи другачије.
Одговорићу Вам како тумачим, тек кад Ви мени одговорите како тумачите стихове из #75 ове теме.
Dragi moj brate Murate, :)
drago mi je da si priznao gresku,ima kod tebe materijala da postanes pravi Hriscanin.
Na post #75 ,odgovorio sam u postu #76
Ne znam sta Vas tu buni?
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Dragi moj brate Murate, :)
drago mi je da si priznao gresku,ima kod tebe materijala da postanes pravi Hriscanin.
Na post #75 ,odgovorio sam u postu #76
Ne znam sta Vas tu buni?
Ништа Ви нисте одговорили, само сте скренули на Св. Константина Великог (и опет и за то мене оптужили да пишем о другој теми негде друго). Одговорие ми на ова болдована, пошто нисте били у стању да одговорите, још кажете како сте Ви одговорили. Па Ви само скрећете и скрећете са једне ствари на другу, када Вам неко докаже да Вам теорије немају везе са везом.

Види ко ми рече да има материјала да постанем прави Хришћанин :)
1) Одговорите ми, када је, по Вама, Хришћанство "изгубило" прави смисао? Коју годину наводите?
2) Како тумачите 1 Тм 3; 16?
3) Ко је био Исус Христос по Вашем мудровању? Како тумачите овај стих? "Јер ме Христос не посла да крштавам него да проповедам Јеванђеље, не мудрим речима, да се не обеснажи крст Христов. Јер је реч о крсту лудост онима који гину, а сила Божија нама који се спасавамо" (1. Кор 2; 17 и 18)

4) Мислите ли да Богу није угодно што га славимо и кроз његове свете? Мислите ли да ето, тек тако, из "чиста мира" силази Света Светлост од Бога када је молитвом призове искључиво (православни) јерусалимски патријарх? Мислите да ли да из чиста мира људи добијају исцелења од моштију и од икона (а многи и од Светог Причешћа)?

5) Остали сте без текста када Вам доказах да и Св. владика Николај Велимировић (кога Ви својатате, само не знам зашто) говори о Светој Тројици, а не о неком раздељивању, те Јехова, те Син, те неке глупости?

6) Јесте ли уопште прочитали 20 писама Јеховином сведоку? Потребније је Вама, него мени. Оповргните ми сваку ставку.


Немојте ми само рећи да ово нема везе са темом, јер има и те како. Све ове ствари говоре против ваших мудровања и откривају нам ко је Бог заправо.

П.С: Јесте ли Ви уопште крштени или која је ваша церемонија?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ништа Ви нисте одговорили, само сте скренули на Св. Константина Великог (и опет и за то мене оптужили да пишем о другој теми негде друго). Одговорие ми на ова болдована, пошто нисте били у стању да одговорите, још кажете како сте Ви одговорили. Па Ви само скрећете и скрећете са једне ствари на другу, када Вам неко докаже да Вам теорије немају везе са везом.

Види ко ми рече да има материјала да постанем прави Хришћанин:)
1) Одговорите ми, када је, по Вама, Хришћанство "изгубило" прави смисао? Коју годину наводите?
2) Како тумачите 1 Тм 3; 16?
3) Ко је био Исус Христос по Вашем мудровању? Како тумачите овај стих? "Јер ме Христос не посла да крштавам него да проповедам Јеванђеље, не мудрим речима, да се не обеснажи крст Христов. Јер је реч о крсту лудост онима који гину, а сила Божија нама који се спасавамо" (1. Кор 2; 17 и 18)

4) Мислите ли да Богу није угодно што га славимо и кроз његове свете? Мислите ли да ето, тек тако, из "чиста мира" силази Света Светлост од Бога када је молитвом призове искључиво (православни) јерусалимски патријарх? Мислите да ли да из чиста мира људи добијају исцелења од моштију и од икона (а многи и од Светог Причешћа)?

5) Остали сте без текста када Вам доказах да и Св. владика Николај Велимировић (кога Ви својатате, само не знам зашто) говори о Светој Тројици, а не о неком раздељивању, те Јехова, те Син, те неке глупости?

6) Јесте ли уопште прочитали 20 писама Јеховином сведоку? Потребније је Вама, него мени. Оповргните ми сваку ставку.


Немојте ми само рећи да ово нема везе са темом, јер има и те како. Све ове ствари говоре против ваших мудровања и откривају нам ко је Бог заправо.

П.С: Јесте ли Ви уопште крштени или која је ваша церемонија?
Hajde ponovo da Vam odgovorim,
mada vasa pitanja ovde nemaju blage veze sa ovom tematikom.
Vasa pitanja,moji odgovori.
Sledeci put odgovaram samo na temama kojima pripadaju postavljena pitanja.

1) Одговорите ми, када је, по Вама, Хришћанство "изгубило" прави смисао? Коју годину наводите?
Moj odgovor.
Izvorno Hriscanstvo se nikada nije i nikada nece izgubiti,pogotovo svoj smisao!
Ali Sektastvo se naglo pocelo siriti nakon smrti apostola Jovana. Sektastvo je uzimalo sve vise maha,i kulminiralo je kada je dozvolilo da ih Rimski Cezar Konstantin stavi pod svoju vlast,da im preda "simbol" hriscanstva i svoje zapovedi.
2.Solunjanima 2:
3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
5 Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
6 I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.

2) Како тумачите 1 Тм 3; 16?
CRO 1 Timothy 3:16 Da, po sveopćem uvjerenju, veliko je Otajstvo pobožnosti: On, očitovan u tijelu, opravdan u Duhu, viđen od anđelâ, propovijedan među narodima, vjerovan u svijetu, uznesen u slavu. (1 Tim. 3:16 CRO)
BGT 1 Timothy 3:16 καὶ ὁμολογουμένως μέγα ἐστὶν τὸ τῆς εὐσεβείας μυστήριον· ὃς ἐφανερώθη ἐν σαρκί, ἐδικαιώθη ἐν πνεύματι, ὤφθη ἀγγέλοις, ἐκηρύχθη ἐν ἔθνεσιν, ἐπιστεύθη ἐν κόσμῳ, ἀνελήμφθη ἐν δόξῃ. (1 Tim. 3:16 BGT)
Ovde se misli na Isusa Hrista?,ne znam sta ti tu nije jasno?

3) Ко је био Исус Христос по Вашем мудровању? Како тумачите овај стих? "Јер ме Христос не посла да крштавам него да проповедам Јеванђеље, не мудрим речима, да се не обеснажи крст Христов. Јер је реч о крсту лудост онима који гину, а сила Божија нама који се спасавамо" (1. Кор 2; 17 и 18)
Kao Prvo nauci se da postavljas ispravnu adresu stihova
Radi se o stihu iz 1.Kor 1: 17,18 a ne iz druge glave.Drugi put cu ti samo napisati da takav stih na tom mestu ne postoji.
Pogledaj malo i druge prevode grckog teksta..
17 Јер Христ ме није послао да крштавам, него да објављујем добру вест, и то не мудрим речима, да се не обезвреди Христов мученички стуб.
18 Оно што се говори о мученичком стубу лудост је онима који одлазе у пропаст, а нама који добијамо спасење то је доказ Божје моћи.
Izraz mucenicki stub kojim se prevodi grcka rec "stavros" zeli da ukaze na patnju i sramotu s kojim ce se Isusovi sledbenici suociti.(Matej 16:24;Jevrejima 12:2).Da li mislis da su apostoli uzimali bukvalno krst i nosili sa sobom???
pretrpe mucenicki stub (krst) ne mareci za SRAMOTU
...


4) Мислите ли да Богу није угодно што га славимо и кроз његове свете? Мислите ли да ето, тек тако, из "чиста мира" силази Света Светлост од Бога када је молитвом призове искључиво (православни) јерусалимски патријарх? Мислите да ли да из чиста мира људи добијају исцелења од моштију и од икона (а многи и од Светог Причешћа)?
Moj odgovor je iz Biblije.
Isus nas je naucio kroz molitvu Oce Nas kako da se molimo.To valjda znas . Bog prihvata molitve iskljucivo i samo preko jedinog posrednika ,Isusa Hriista.
Nadalje kada je ap.Jovan kleknuo pred andjelom,ovaj ga je podigao i kazao da se samo Bogu treba klanjati,a i on andjeo je samo Bozji sluga.
A to tvoje sujeverje
,glava Haralampija,i ruka Jovana Krstitelja postavio sam bas teme o njima i naravno ,verovatno vec znas sta vec mislim o tome,ali procitaj pa pisi...


5) Остали сте без текста када Вам доказах да и Св. владика Николај Велимировић (кога Ви својатате, само не знам зашто) говори о Светој Тројици, а не о неком раздељивању, те Јехова, те Син, те неке глупости?
Moj odgovor je da ja verujem samo Bogu i Bibliji.
Veoma sam se pozitivno iznenadio kad sam video da vladika Nikolaj priznaje Jehovu kao Boga Jevreja.,On je zaista hiljadu puta napredniji od popa Save pa do ovog sto je sada na vlasti. A sta ostalo vladika govori o Svetoj Trojici itd nisam ga nit slusao,nit procitao,ali po vasoj radosti sigurno govori isto sto i vi.,a moj odgovor bi i njemu bio isti kao i vama.


6) Јесте ли уопште прочитали 20 писама Јеховином сведоку? Потребније је Вама, него мени. Оповргните ми сваку ставку.
Moj odgovor :Nemam pojma o kojih to 20 pisama JS pises,ali Ja sam ovde napisao 240 tema tako da ste dobili odgovor ne samo na 20 vasih pitanja nego na svaku stavku iz Biblije o kojoj vi nikada niste ni razmisljali,sem nesto nakaradno sklupcano sa misticnim sujeverjem. Pa odgovorite vi na moje teme i odgovore .Ovde su sa mnom pisali mnogo pametniji od Vas ,ali me nisu razuverili,sem ako nisu postali pametniji poslusavsi Biblijske savete koje sam im objasnio ljudskim recima a ne filozofsko sujevernim...

Sledeci put ocekujem pitanja u vezi sa doticnom temom.
Ako se slazete da je Jehova Bog Otac ,isti Bog kome su se molili i Isus Hrist i svi Jevreji,mozemo na sledecu temu,ali ako se ne slazete hajde da nastavimo.

P.S. Da ja sam se iskljucio iz SPC,tako da nisam pravoslavac.
I evo vec dugo dugo godina se izuzetno lepo osecam otkako sam izasao iz ropstva tradicije i sujeverja i bogohulnih nauka za koje se SPC zalaze.
 
Natrag
Top