Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Isaija 54:17 kaže: "Nikakvo oružje protiv tebe načinjeno neće biti uspješno i zlim ćeš proglasiti svaki jezik koji se na sudu podigne na tebe. To je nasljedstvo slugu Jehovinih i od mene je pravednost njihova”, kaže Jehova."

Niko i ništa ne može da zaustavi Jehovin narod da objavljuje istinu!
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Isaija 54:17 kaže: "Nikakvo oružje protiv tebe načinjeno neće biti uspješno i zlim ćeš proglasiti svaki jezik koji se na sudu podigne na tebe. To je nasljedstvo slugu Jehovinih i od mene je pravednost njihova”, kaže Jehova."

Niko i ništa ne može da zaustavi Jehovin narod da objavljuje istinu!

Sad stvarno moram da se nasmejem.

Citiram ti izvod iz tvojih novina i linka koji si ti postavio i ti i dalje tvrdiš kako će

zlim ćeš proglasiti svaki jezik koji se na sudu podigne na tebe.

Kako možeš da kažeš da objavljuješ istinu kada te konfrontiraju sa istinom jedino što ti

preostaje je da uzvikuješ parole tvoje organizacije.

Probudi se Malecki!!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2010
Poruka
13
Da jeste t su fini ljudi koji ne kradu izuzetno su posteni i kao sto biblija kaze "akako ce znati ako ima niko ne kaze"i zato se trude da pripovedaju o tome sto bog nalaze,,fino ljudi slusaju tamo neku knjigu sve je to lepo ali ta knjiga lagano moze da bude i grimova.,,.haah salu na stranu u nekim zemljama neke firme iskljucivo zaposljavaju jehovine svedoke jer ne kradu,, za razliku od ostatka covecanstva ., i da veruju da ce se spasti samo oni koji postuju bibljiju i deset zapovesti ,.ja sam inace ateista po opredeljenju i svidja mi se filozovija zaka freskoa koji je pokretac zeitgist pokreta ,,slicno razmisljamo ,,kucajte na tube zeitgist i videcete kakao vbi trebalo da izgleda danasnji svet., i jos nesto religije su izmisljene da pljackaju narod to je porezz koji su ljudi na prevaru odobrili ,,a predstavnici bilo koje crke su lopuze i prevaranti ima i onih koji stvarno veruju u boga i sve to ali ovi ostali im se smeju iza ledja i kazu "pogledaj ga ona budala hihihi "tako da ljudi moraju da shvate da je planeta postaje jedno surovo mesto za opstanak i bice sve gore i gore ako se ne dozovemo pameti .,.pozzz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Da jeste t su fini ljudi koji ne kradu izuzetno su posteni i kao sto biblija kaze "akako ce znati ako ima niko ne kaze"i zato se trude da pripovedaju o tome sto bog nalaze,,fino ljudi slusaju tamo neku knjigu sve je to lepo ali ta knjiga lagano moze da bude i grimova.,,.haah salu na stranu u nekim zemljama neke firme iskljucivo zaposljavaju jehovine svedoke jer ne kradu,, za razliku od ostatka covecanstva ., i da veruju da ce se spasti samo oni koji postuju bibljiju i deset zapovesti ,.ja sam inace ateista po opredeljenju i svidja mi se filozovija zaka freskoa koji je pokretac zeitgist pokreta ,,slicno razmisljamo ,,kucajte na tube zeitgist i videcete kakao vbi trebalo da izgleda danasnji svet., i jos nesto religije su izmisljene da pljackaju narod to je porezz koji su ljudi na prevaru odobrili ,,a predstavnici bilo koje crke su lopuze i prevaranti ima i onih koji stvarno veruju u boga i sve to ali ovi ostali im se smeju iza ledja i kazu "pogledaj ga ona budala hihihi "tako da ljudi moraju da shvate da je planeta postaje jedno surovo mesto za opstanak i bice sve gore i gore ako se ne dozovemo pameti .,.pozzz

2.Petrova 3:3,4 "Prije svega znajte ovo: u posljednjim će se danima pojaviti podrugljivci koji će se rugati, povoditi se za svojim željama 4 i govoriti: “Gdje je ta njegova obećana prisutnost? Otkada su naši praoci pomrli, sve stoji kao što je bilo od početka stvaranja

Dakle nije ništa novo što ima rugača, naprotiv to je jedan od znaka posednjih dana!

:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
2.Petrova 3:3,4 "Prije svega znajte ovo: u posljednjim će se danima pojaviti podrugljivci koji će se rugati, povoditi se za svojim željama 4 i govoriti: “Gdje je ta njegova obećana prisutnost? Otkada su naši praoci pomrli, sve stoji kao što je bilo od početka stvaranja

Dakle nije ništa novo što ima rugača, naprotiv to je jedan od znaka posednjih dana!

:yea:

Isto Druga poslanica Petrova:

16. Као што говори о овоме и у свима својим посланицама, у којима имају неке ствари тешке разумети, које ненаучени и неутврђени изврћу, као и остала писма, на своју погибао
17. А ви, дакле, љубазни, знајући напред, чувајте се да преваром безаконика не будете одведени с њима, и не отпаднете од своје тврђе;
18. Него напредујте у благодати и у познању Господа нашег и спаса Исуса Христа. Њему слава и сад и у вечна времена. Амин

Ovo se Malecki na vas odnosi.

Kako ste računali dolaske Božije i koliko puta ste omanuli?

Kada je Isus lepo rekao da ni on nezna nego samo Otac ?

Mateja24.36 A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam

Jel ste vi jehovini svedoci iznad Isusa Hrista kad znate ono što zna samo Otac??


A što se tih dana tiče kojima ti pretiš ...
za nas važi:

Јован, глава 3
16. Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.

.

Šta za tebe i tvoju bratiju važi...videćeš i sam.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Prava​
religija prepoznaje se po plodovima

Govoreći o razlici između onih koji na ispravan način obožavaju Boga i onih koji to ne čine, Isus Krist rekao je svojim sljedbenicima: “Zar se grožđe bere s trnja ili smokve s čička? Tako svako dobro drvo donosi dobar plod, a svako nevaljalo drvo donosi bezvrijedan plod. Dobro drvo ne može donijeti bezvrijedan plod, niti nevaljalo drvo može donijeti dobar plod. (...) Dakle, prepoznat ćete ih po plodovima njihovim.” Prema tome one koji obožavaju Boga na ispravan način prepoznaje se po njihovim plodovima, odnosno djelima. O kakvim se plodovima radi? (Matej 7:16-20).
Kao prvo, prava religija ujedinjuje vjernike jer ih potiče da ljube jedni druge. Isus je objasnio svojim učenicima: “Novu vam zapovijed dajem: Ljubite jedan drugoga! Kao što sam ja ljubio vas, tako i vi ljubite jedan drugoga! Po tome će svi znati da ste moji učenici, ako budete ljubili jedan drugoga.” Među pravim Isusovim sljedbenicima mora vladati ljubav po kojoj će ih promatrači nedvosmisleno prepoznati kao pripadnike prave religije (Ivan 13:34, 35).
Zbog toga je pravim kršćanima nezamislivo uzeti oružje i ratovati protiv suvjernika. Postupaju li tako i članovi crkava? U Drugom svjetskom ratu jedino su Jehovini svjedoci dosljedno i nepokolebljivo odbijali na bilo koji način podupirati ratne aktivnosti. Dr. Hanns Lilje, bivši protestantski biskup u njemačkom gradu Hannoveru, napisao je o Jehovinim svjedocima: “Oni s punim pravom mogu za sebe reći da su bili jedina značajnija skupina u Trećem Reichu koja zbog svoje savjesti nije sudjelovala u ratnim aktivnostima.” Tijekom tog rata Jehovini svjedoci u mnogim zemljama radije su trpjeli odmazdu nego podupirali rat.
Po kojim bi još plodovima trebali biti poznati Isusovi pravi učenici? Na početku poznate molitve Očenaš Isus je rekao: “Oče naš, koji jesi na nebesima, neka se sveti ime tvoje! Neka dođe kraljevstvo tvoje! Neka bude volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji!” Isus je tim riječima pokazao da je najvažnije svetiti Božje ime Jehova. Molio se da se putem Božjeg Kraljevstva Jehovina volja vrši na Zemlji. Koja je religija poznata po objavljivanju imena Jehova? Koja religija propovijeda da je Božje Kraljevstvo jedina nada da ljudi žive u miru na Zemlji? Jehovini svjedoci objavljuju dobru vijest o Kraljevstvu u 236 zemalja i tiskaju literaturu na više od 470 jezika (Matej 6:9, 10).
Osim toga Jehovini svjedoci oponašaju Isusa time što se ne miješaju u političke i društvene razmirice. “Nisu dio svijeta, kao što ni ja nisam dio svijeta”, rekao je Isus za svoje učenike. Usto Jehovini svjedoci smatraju da je Biblija Božja Riječ i uvjereni su da je “sve Pismo nadahnuto od Boga i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za odgajanje u pravednosti, da Božji čovjek bude posve sposoban i potpuno opremljen za svako dobro djelo” (Ivan 17:14, 17; 2. Timoteju 3:16, 17).​
Prava​
je religija drugačija

Samopožrtvovna ljubav, želja da se sveti Jehovino ime, objavljivanje Božjeg Kraljevstva, odvojenost od svijeta i vjera u Bibliju — sve su to plodovi po kojima se prepoznaje prava religija. Po njima se prava religija razlikuje od svih drugih religija. Nakon što je vodila nekoliko zanimljivih razgovora s Jehovinim svjedocima, jedna je žena zaključila: “Poznajem mnoge religije i sve su vrlo slične jedna drugoj. Jedino ste vi potpuno drugačiji.”
Iz svega navedenoga može se jasno zaključiti da sve religije ne vode istom Bogu. No postoji jedna religija koja se izdvaja od svih ostalih. To su Jehovini svjedoci, kojih u svijetu ima preko sedam milijuna. Time što propovijedaju o Božjoj Riječi, Bibliji, i drže se njenih zapovijedi postigli su ono što nije uspjelo nijednoj drugoj skupini ni organizaciji. Uspjeli su ujediniti ljude različitih nacionalnosti, jezika, etničke i rasne pripadnosti u obožavanju jedinog pravog Boga, Jehove. Oni će i vama rado pomoći da saznate više o pravom Bogu i o tome što on zahtijeva od vas. Tako ćete moći osjetiti mir i sigurnost koji su posljedica ispravnog obožavanja Boga. Nije li to vrijedno svakoga truda?

Kula Stražara Jun 1.2009. 14-15 str. u izdanju Organizacije Jehovinih svedoka​
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@ Malecki I

Hvala na postu

Koja je prava religija,ko je Božiji narod?

Jehovini svedoci!

Ko je najavljivao i stalno najavljuje da se vreme približilo?

Jehovini Svedoci!

Na koga nas Isus Hrist upozorava kada kaže:

Luka.21.8.

A on reče:pazite da vas ne zavedu;jer će mnogi doći u moje ime,govoreći:"Ja sam taj", i "Vreme se približilo".Neidite za njima!


Naravno na Jehovine Svedoke!
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2010
Poruka
13
malecki da te pitam kazi mi ,,svi jehovini svedoci godimama unazad koji su umrli sta ce biti sa njima oni ce da vaskrsnu i da idu da zive u obecanu zemlju ili kako vec,,zanima me sta ce biti sa tim ljudima
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
malecki da te pitam kazi mi ,,svi jehovini svedoci godimama unazad koji su umrli sta ce biti sa njima oni ce da vaskrsnu i da idu da zive u obecanu zemlju ili kako vec,,zanima me sta ce biti sa tim ljudima

Jehova obećava uskrsenje onih koji su zaspali smrtnim snom tokom čitave Biblije! recimo:
1. Danilo 12:2 zapisuje:"A mnogi od onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudit će se, jedni za život vječni, a drugi za sramotu i gadost vječnu."

2. Djela 24:15: “Imam nadu (...) da će Bog uskrsnuti i pravedne i nepravedne.” (Uskrsnut će osobe koje su živjele u skladu s Božjim pravednim zahtjevima, ali i one koje su iz neznanja postupale nepravedno. Biblija ne daje odgovor na svako naše pitanje o tome hoće li pojedine umrle osobe uskrsnuti. No možemo biti sigurni da Bog poznaje sve činjenice i da neće biti pristran. On je pravedan, ali i milosrdan, no zbog milosrđa neće zanemariti svoja pravedna načela.

:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2010
Poruka
13
malecki moras da priznas da to deluje smesno pa to nema ni u igrici final fantazy,,haahda bi verovao u te stvari moras da budes lud ili da si kao mali mnogo gledao crtace pa podsvesno mislis da je to ostvarivo,,
 
Natrag
Top