Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ovo mu dodje kao reklamna ploca za postavljanje propagandnog materijala sa tudjih sajtova, a ne kao tema za razgovor na forumu..

Nije li reklamiranje tudjih sajtova i tekstova zabranjeno?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Postoji li nada za umrle?




Bog je rekao Adamu: „[Ti] si prah i u prah ćeš se vratiti.“ (POSTANAK 3:19)


1. Šta Božja Reč kaže o tome?
Kada je Isus stigao u Vitaniju blizu Jerusalima, njegov prijatelj Lazar je već četiri dana bio mrtav. Isus je otišao do njegovog groba zajedno s Martom i Marijom, sestrama preminulog. Ubrzo se okupilo mnoštvo ljudi. Možete li zamisliti Martinu i Marijinu radost kada je Isus oživeo Lazara? Pročitajte Jovana 11:21-24, 38-44.

Marti je već bilo poznato da postoji nada za umrle. Znala je da će ih Jehova uskrsnuti da bi ponovo živeli na zemlji. Pročitajte Jova 14:14, 15.

2. U kakvom se stanju nalaze mrtvi?
Ljudi su načinjeni od zemaljskog praha (Postanak 2:7; 3:19). Budući da smo materijalna stvorenja, u našem telu ne prebiva duša, koja posle smrti negde odlazi i nastavlja da živi. Kad umremo, mozak prestaje da funkcioniše i sve naše misli i osećanja nestaju. Zato Lazar nije ništa rekao o vremenu dok je bio mrtav, jer mrtvi nisu svesni ničega. Pročitajte Propovednika 9:5, 6, 10.

Da li Bog posle smrti muči ljude u paklu? Pošto Biblija kaže da mrtvi nisu svesni ničega, sasvim je jasno da je učenje o paklu laž koja sramoti Boga. Njemu je odvratna i sama pomisao na mučenje ljudi. Pročitajte Jeremiju 7:31.

3. Mogu li mrtvi komunicirati s nama?
Mrtvi ne mogu ni da govore ni da čuju (Psalam 115:17). Ali neki zli anđeli se mogu obratiti živima, lažno se predstavljajući kao umrli ljudi (2. Petrova 2:4). Jehova zabranjuje da pokušavamo da stupimo u kontakt s mrtvima. Pročitajte Ponovljene zakone 18:10, 11.

4. Ko će biti uskrsnut?
U život na zemlji biće vraćeni milioni umrlih. Uskrsnuće čak i neki koji nisu poznavali Boga i činili su loše stvari. Pročitajte Luku 23:43 i Dela apostolska 24:15.

Oni koji uskrsnu imaće priliku da saznaju istinu o Bogu i da svojom poslušnošću pokažu veru u Isusa (Otkrivenje 20:11-13). Ako budu činili dobro, moći će večno da žive na zemlji. Pročitajte Jovana 5:28, 29.

5. Šta nam uskrsenje govori o Jehovi?
Za umrle postoji nada zato što je Bog poslao svog Sina da položi život za nas. Uskrsenje je potvrda Jehovine ljubavi i nezaslužene dobrote. Kada dođe vreme da se umrli vrate u život, koga biste posebno želeli da vidite? Pročitajte Jovana 3:16 i Rimljanima 6:23.

Ovo su neka od pitanja koja muče čitavo čovečanstvo na koja nam Jehova daje jasan odgovor.

:mig:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Bez veze, ovim ignorisanjem od strane Maleckog, se vidi kako Jehovini Svedoci tretiraju "iskljucene clanove", za njih su oni kao "mrtvi". Malecki je ovde sve koji "sumnjaju u učenje kule strazare" stavio na "ignore" i "iskljucio", kod njih se "sumnja ne dozvoljava" a "iskljuceni" su "kao mrtvi".
Malecki samo sprovodi "ucenje kule strazare" o "mrtvima"...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Možda veseljak Malecki krišom zgrabi komadić hleba i staviu džep pa kući pojede a vino prespe malo u svoju flašicu i zato je radostan znajući da on čini po reči apotola a pre svega Isusovih ni briga ga nije što svi oni kraljevi propadaju pa će on sam carevati.
Jedeš li Malecki ili ne ?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Uvek su u nekoj žurbi kad neznaju odgovor ili ako ih otkriva kao lažne učitelje i nije strašno što bacaju mamce neukima već što zloupotrebljavaju Božje ime i nazivaju lažnu organizaciju Božjom a jedini ispravni naziv za njih je Rašini svedoci.
Mali jedeš li ti telo Hristovo ili ne?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neka Bog spasi sve iskrene ljude koji teže za istinom..i ako danas nemaju svetlost po nekim pitanjima vere..

Pozdrav svim iskrenim Jehowinim svedocima - ali i svima ostalim, i neka im Gospod da otvoreno srce za vreme koje dolazi u kome će Bog objaviti istinu i sebe celom svetu.

Amin!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Neka Bog spasi sve iskrene ljude koji teže za istinom..i ako danas nemaju svetlost po nekim pitanjima vere..

Pozdrav svim iskrenim Jehowinim svedocima - ali i svima ostalim, i neka im Gospod da otvoreno srce za vreme koje dolazi u kome će Bog objaviti istinu i sebe celom svetu.

Amin!

Sve to neka Bog prvo tebi podari i otvori da više nisi u službi pobune i da odbaciš vešticina dela i nagađanja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve to neka Bog prvo tebi podari i otvori da više nisi u službi pobune i da odbaciš vešticina dela i nagađanja.

Sve što veći duh protivljenja i mržnje budeš gajio prema ljudima koji ne prihvataju tvoje ideje - više ćeš se kajati pred onim koji sve vidi i zna, ali verujem da ćeš imati priliuku koju će Bog dati ne samo tebi, već i svim ljudima, da se obratiš i budeš pravi čovek, pun ljubavi i posredničkog duha,

Ja istinu imam koju mi svedoči sam Bog i njegov Duh, a imam i ljubav Božju, i hvala mu i slava na tome.

Osim toga, ja se nisam obraćao lično tebi u svom prethodnom komentaru - već uopšteno svim ljudima, pa prema tome - nije kulturno da se čovek meša tamo gde mu nije mesto, i da kao što kaže i ona narodna poslovica "bude mirođija u svakoj čorbi"

Tebi sve najbolje!

Prethodni komentar:

http://serbianforum.org/threads/jehovini-svedoci.67090/page-311#post-1697084
 
Natrag
Top