Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Možemo, ali pod jednim uslovom da ni jedna sektaška zajednica ne nameće sebe kao nosioca istine.

Napadi su naime plod upravo toga.

Neka oni slobodno veruju kako imaju istinu. Nije problem u tome. Vec u fanaticnom nametanju, i sprecavanju drugih da izraze svoja misljenja.

Ti si ovde gost, kao i svi drugi, dosao si na ovaj forum, u tudju kucu, i tako treba i da se ponasas! Da postujes pravila onog ko te je primio, i da drugima dajes rec, a ne da im zapusavas usta!

Ljudi imaju prava da misle i veruju drugacije od tebe! I sta sad hoces, da im uskratis to pravo, i da ih ucutkas?

E to je ono sto oni rade!

Dosli su na ovaj forum, u tudju kucu, da namecu? Ne postuju ni domacina, ni njegove goste!

Pa ako neko hoce svima da namece na silu, takvog i u licnom kontaktu izbegavamo, a kamo li ovde na forumu da trpimo njihovo nasilje?

Kad bi neko u realnosti ovo radio, kad bi napadao tudje goste, dobio bi po nosu, zato oni i kriju svoj identitet, kao sto se Tripo krije iza imena drugog coveka! Boje se posledica..

[Cast izuzecima, koji to ne rade..]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neka oni slobodno veruju kako imaju istinu. Nije problem u tome. Vec u fanaticnom nametanju, i sprecavanju drugih da izraze svoja misljenja.

Upravo sam to i napisao.

Kad bi neko u realnosti ovo radio, kad bi napadao tudje goste, dobio bi po nosu, zato oni i kriju svoj identitet, kao sto se Tripo krije iza imena drugog coveka! Boje se posledica..

I te kako bi dobili po nosu, ali nemoj to pominjati, jer će se neko već naći prozvanim da laprda o tome kako je to naš "duh".....
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Neka oni slobodno veruju kako imaju istinu. Nije problem u tome. Vec u fanaticnom nametanju, i sprecavanju drugih da izraze svoja misljenja.

Ti si ovde gost, kao i svi drugi, dosao si na ovaj forum, u tudju kucu, i tako treba i da se ponasas! Da postujes pravila onog ko te je primio, i da drugima dajes rec, a ne da im zapusavas usta!

Ljudi imaju prava da misle i veruju drugacije od tebe! I sta sad hoces, da im uskratis to pravo, i da ih ucutkas?

E to je ono sto oni rade!

Dosli su na ovaj forum, u tudju kucu, da namecu? Ne postuju ni domacina, ni njegove goste!

Pa ako neko hoce svima da namece na silu, takvog i u licnom kontaktu izbegavamo, a kamo li ovde na forumu da trpimo njihovo nasilje?

Kad bi neko u realnosti ovo radio, kad bi napadao tudje goste, dobio bi po nosu, zato oni i kriju svoj identitet, kao sto se Tripo krije iza imena drugog coveka! Boje se posledica..

[Cast izuzecima, koji to ne rade..]
Svaka vera religija misli da je ona u pravu.
Tako da je glupo pricati o nametanju nekoga ko je u manjini.
Namecu se Katolicizam i Pravoslavlje kao vladajuce religije.
A Manje zajednice nemaju moc da se namecu.

Takodje bitno je ispitati sta je prava vera.
Sve je u Bibliji.
A JS izucavaju Bibliju i drze se Bozje reci
a ne da imaju neka svoja verovanja.
Tako da misite sta hocete mene to ne ugrozava.
Pitanje je zasto nekoga ugrozava vera JS ako je uveren u svoju.
Dolazimo do toga da nije uveren u svoju.
A ti koji napadaju JS znaju da JS u pravu sto se tice ispravnog nacina verovanja.

Izvini ako bi neko ispravnije tumacio Bibliju ja bih to prihvatila.
Za Sada JS jedini najispravnije tumace Bibliju i to celu je znaju.
Ostali imaju siromasno Biblijsko znanje ako ga uopste imaju.
A Istina ne moze biti fanaticna ali smeta onima koji zive u lazima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Svaka vera religija misli da je ona u pravu.

Naravno svaka religija misli da je prava, ali nije u redu ako drugome namece na silu. Isus kaze 'ja stojim na vratima i kucam, ako ko cuje glas moj uci cu i veceracu s njim'. Ne provaljuje Isus na vrata!

Tako da je glupo pricati o nametanju nekoga ko je u manjini.

Kako mislis da je glupo pricati o nametanju manjine?

Pa zar ne namecu danas i homoseksualci (manjina) svoju bolest kao normalnu i paradiraju ulicama, uveravajuci sve i svakoga da nisu bolesni vec da su normalni, i onda traze kao neka svoja toboze prava, koja su im nepravedno uskracena? Pa zar nije ovo opasno po drustvo i zdravlje nase dece?

Danas svako moze da trazi sta god pozeli, i da namece drugima svoje misljenje, koje nije samo misljenje, vec i opasnost za drustvo!?

Sutra ce na ulicama paradirati pedofili trazeci svoja prava, govoreci kako su oni normalni, i kako je pedofilija normalna stvar i seksualna orjentacija? Danas se vec priprema zakon u EU koji ce legalizovati pedofiliju, postoji nacrt zakona, jos malo i treba da se izglasa! Pa ima da nastane sodoma i gomora!

A mi ovde govorimo o verskom nametanju, koje je isto toliko opasno!

Samo misljenje nije problem, vec kakve pobude ono proistice kod ljudi! Da li takvo misljenje izaziva toleranciju i ljubav ili podstice na destruktivno i devijantno ponasanje!

Ako je ovo drugo, onda treba da bude zabranjeno!

Ono sto Tripo i njemu slicni rade, nije ljubav, vec verska mrznja!

Davno je sve ovo jos zapoceo Luter, uz podrsku kralja, kojem je trebao izgovor da se resi Pape, pa je podrzao Lutera. Organizovao mu je predavanja, placao izdavanje knjiga, podrzavao u verskom buntu. A kada je situacija eskalirala, onda ga je skrivao u svojoj palati!

Kralj je u tome imao svoj interes (da se resi Pape), a Luter je imao svoj. I dok je jadni narod umisljao da je crkva zla, Luter sve vise grmeo sa govornice, digla se kuka i motika. Pa je narod krenuo da pali i unistava hramove, da proteruje katolike anabaptiste i jevreje!

A sve je ovo Luter podrzao svojim govorima, izjavljujuci - citiram - "da evandjelje treba nametnuti i macem"!

Sve je to lepo zapisano u istoriji! Luter nije nikakav "evandjelista" i "prosvetititelj", on je bio izazivac nereda! A to isto je i Tripo kada vice kako "treba rusiti nase hramove"!

Na prvoj stranici Luterove biblije, koja je izdata uz kraljevu dozvolu, bio je nacrtan Papa sa krunom na glavi, a predstavljen je kako jase azdaju, dok je ispod toga stojao napis - "vavilonska bludnica"!

I sta je crkva trebalo da uradi sa takvom knjigom, nego da je zabrani? Ta knjiga je zapravo bila propagandni tekst protiv Pape a ne evandjelje!

I vi se jos pitate "zasto je crkva zabranjivala bibliju"? Pa zar je trebala da dozvoli taj bezibrazluk!

Kazes 'crkva je nametala', pa nije ona nikome nista nametala, bila je ovo 'agresija manjine' protiv vlasti.

A ako ovo sve nije dokaz kako misljenje manjine moze biti opasno, ja onda ne znam sta je!

Shvati Mystery, ne moze svako misljenje da bude tolerisano, nego samo ono koje podstice na ljubav mir i dobra dela! Sve ostalo mora biti zabranjeno i sankcionisano, a to nije atak na demokratiju!

Namecu se Katolicizam i Pravoslavlje kao vladajuce religije.
A Manje zajednice nemaju moc da se namecu.

Naravno da imaju moc da se namecu, i gore sam pokazao kako to rade! A Katolici i Pravoslavci nikad nisu branili slobodu veroispovesti, to je ogromna laz! Na primer, i Jevreji su ziveli u katolickim zemljama pa ih niko nije dirao! A Luter ih je proterao! I bas su protestanti izvrsili atak na demokratiju, a ne mi!

Takodje bitno je ispitati sta je prava vera.
Sve je u Bibliji.

Mi ne bezimo od biblije i diskusije, nazalost oni koji od biblije beze, su oni koje je ona i razotkrila..

Tako da misite sta hocete mene to ne ugrozava.

Pa nisam ja tebe ni pominjao niti sam te stavio u isti kos sa njima..

Pitanje je zasto nekoga ugrozava vera JS ako je uveren u svoju.

To Tripa ugrozava i njegovu zajednicu. A nas ne ugrozavaju Jehovini Svedoci.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
.To Tripa ugrozava i njegovu zajednicu. A nas ne ugrozavaju Jehovini Svedoci.
Ovo je bilo uopsteno sto sam napisala...
pa ko se nadje nadje...

Cudno mi je da ikoga ugrozavaju Jehovini Svedoci.

Mene ne ugrozava niti crkva niti budizam na primer.

Cak se tu ima puno toga pametnog procitati.

Propovedanje Bozje reci nije nametanje
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno svaka religija misli da je prava, ali nije u redu ako drugome namece na silu. Isus kaze 'ja stojim na vratima i kucam, ako ko cuje glas moj uci cu i veceracu s njim'. Ne provaljuje Isus na vrata!

I jesi i nisi u pravu.

Prvo, verovanje je isključivo dar Boga, dakle ne nameće se, ni na koji način.

Drugo, ovde na forumu nisu u pitanju rasprave između teista i ateista, ili između politeista i monoteista, nego se radi o različitom poimanju jednog te istog Boga. Dakle ne radi se o raspravljanju između religija, nego između vera.

Treće, iako će nekome ovo možda ličiti na situaciju u Judaizmu prvom stoleću, kada su u istom postojale tri uslovno rečeno sekte, koje su imale različite poglede na veru, ovde to nije slučaj, jer ni jednoj od tih, uslovno ih nazovimo sekti, nije na pamet padalo da tvrdi kako je ona (bilo da se radilo o Sadukejima, Farisejima, Esenima) nosioc "prave istine" a druge da su otpad koji treba "obratiti". Da ne govorim o tome da ni jednoj od tih "sekti" (radi se o pravcima, a ne sektama) nije na pamet padalo da Boga prikazuje drugačijim u odnosu na to kako ga vide drugi.

Kako mislis da je glupo pricati o nametanju manjine?

Pa zar ne namecu danas i homoseksualci (manjina) svoju bolest kao normalnu i paradiraju ulicama, uveravajuci sve i svakoga da nisu bolesni vec da su normalni, i onda traze kao neka svoja toboze prava, koja su im nepravedno uskracena? Pa zar nije ovo opasno po drustvo i zdravlje nase dece?

Danas svako moze da trazi sta god pozeli, i da namece drugima svoje misljenje, koje nije samo misljenje, vec i opasnost za drustvo!?

Sutra ce na ulicama paradirati pedofili trazeci svoja prava, govoreci kako su oni normalni, i kako je pedofilija normalna stvar i seksualna orjentacija? Danas se vec priprema zakon u EU koji ce legalizovati pedofiliju, postoji nacrt zakona, jos malo i treba da se izglasa! Pa ima da nastane sodoma i gomora!

A mi ovde govorimo o verskom nametanju, koje je isto toliko opasno!

Versko nametanje je i te kako opasno, mnogo opasnije od svega ovoga što si naveo, jer upravo je to nametanje i izrodilo to.

Shvatimo već jednom, u verovanju ne sme niti može biti demokratije i tolerancije nekakvih manjina. Naravno to se ne odnosi na pojedince, ali čim neko počne da svoje verovanje, a kada se radi o verovanju to je brate, nažalost neizbežno, nameće kao jedino ispravno, i ako u svom zelotskom žaru (koji ne mora da bude iskren) postane iole nasrtljiv, treba upaliti crveno svetlo uzbune.

Shvati Mystery, ne moze svako misljenje da bude tolerisano, nego samo ono koje podstice na ljubav mir i dobra dela! Sve ostalo mora biti zabranjeno i sankcionisano, a to nije atak na demokratiju!

Ko o čemu sledbenici američkog "revivala" o demokratiji i toleranciji. Mire, ne radi se o zabranjivanju i određivanju, veruj ili ne veruj, lična je odluka svakog od nas. Ali, ponoviću, u pitanju verovanja u jednog te istog Boga, nema niti sme biti tolerancije i demokratije. Nema niti može biti tolerisanja i demokratije kada se radi o Apsolutu.

Naravno da imaju moc da se namecu, i gore sam pokazao kako to rade! A Katolici i Pravoslavci nikad nisu branili slobodu veroispovesti, to je ogromna laz! Na primer, i Jevreji su ziveli u katolickim zemljama pa ih niko nije dirao! A Luter ih je proterao! I bas su protestanti izvrsili atak na demokratiju, a ne mi!

Mire, Mire, pa i oni su plod tih istih koje si naveo kao primer nametanja.

Mi ne bezimo od biblije i diskusije, nazalost oni koji od biblije beze, su oni koje je ona i razotkrila..

Opet optužbe i opet priče o navodnom "bežanju" od "biblijske istine"...

Seti se šta je Tertulijan napisao: "Sa hereticima se ne raspravlja o Pismima"...

Ujedno, kako i raspravljati, sve i da je razmena mišljenja moguća, ako taj neko ispoveda herezu, i za to koristi iskasapljenu, nakrivo prevedenu i tumačenu Bibliju?

Pa nisam ja tebe ni pominjao niti sam te stavio u isti kos sa njima..

Nisi, ali je "vera" koju ispoveda, skoro pa identična u "teologiji" sa njima. Nju lično, niko nije stavio u isti koš sa njima, ali je njena vera u taj koš stavila.

To Tripa ugrozava i njegovu zajednicu. A nas ne ugrozavaju Jehovini Svedoci.

Tripa i njegove svi ugrožavaju, jer u svojoj oholosti veruju da su "izabrani" "ostatak".
 
Natrag
Top