Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Za sve koji zele direktno da cuju od Jehovinih svedoka sve sto ih zanima o Bogu,Bibliji,Bozjoj organizaciji ,i o istoriji samih Jehovinih svedoka neka pogledaju za pocetak njihov film "izlazak iz TAME" I deo
Izlazak iz tame https://www.jw.org/sr-cyrl/публикације/филмови/#sr-cyrl/mediaitems/VODOrgHistory/pub-ivfa1_x_VIDEO
a posle mogu pogledati i II deo ,a ne da slusaju lazi i spletke onih koji ih mrze ,dece fariseja i sadukeja koji su i ubili sina Bozjega,Isusa Hrista.
Postovanje Zaokret,
Nisi dao dobor obavestenje. Tvrdis: "a ne da slusaju lazi i spletke onih koji ih mrze ,dece fariseja i sadukeja koji su i ubili sina Bozjega,Isusa Hrista."
[/QUOTE]

Prvo, ja sam postavio temu, Hronologija Jehovinih svedoka, jer sam zeleo da dobijem trazeni odgovor.
Drugo, ja uposte ne mrzim JS, jer medju njima oduverk sam imao i imam dobre prijetelje.
Trece, ako mi iznosiomo lazi i spletke, zbog cega nam ti od pocetka nisi odgobvorio na osnovno pitanje?
Ja sam ti zahvalan sto si u nekoliko navrata reka makar neto o tome, ali nikad nisi odgovorio na kljucno pitanje koje sam ti postavio, a ono glasi:


Poznato mi je da ste ucili i verovali da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina. Da je Adam stvoren 4026. godine pre Hrista i da je od tada poceo sedmi dan stvaranja koji takodje traje 7000 godina, a koji ste podelili na sekcije sto ste jasno prikazali dijagramom objavljenom u casopisu, Probudite se.
U tom racunanju tvrdili ste da istorija ovog gresnog sveta ce trajati 6000 godina od Adama do 1914. godine. Tada ste ocekivali da ce Jehova Armagedonom unistiti sistem vladavine ovoga sveta. Pa kad se to te godine nije desilo, onda ste dodali jos jednu "generacu" za koju je Isus rekao "Ovaj narastaj nece proci dok se sve ne zbude"; i to ste rekli da ta poslednja generacija traje 80 godina, sto uopste nije tacno, jer se racunaju TRI generacije u jednom stolecu; i na osnovu toga dosli ste do 1975. godine, kada ste ocekivali da ce najzad Jeova Armagedonom unistiti sve koji nisu JS i da ce te godine poceti poslednja 1000 godina od sedmog dana stvaranja, i da ce od tada poceti hiljadugodisnje carstbvo na zemlji u kome ce samo JS uzeti ucesca, jer svi ostali su trebali biti unisteni.

Posto se nista od toga nije desilo, zanima nas danas, da li jos uve ucite i verujete da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina?
Ako i dalje tako verujete, da li imate bilo kakvo predvidjanje kako ce se zavrsiti istorija sveta na zemlji?

Ako ste
promenili to ucenje i verovanje, jednostavno nam kazite kako sada verujete?
Dakle,ocekujemo od vas odgovor, a ne filmove ili bilo sta drugo.

Imate li odgovor ili ga nemate?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Jedan dan stvaranja da je trajao 7000 godina
To nikada nije niko tvrdio i netacno je

Uzima se za dan hiljadu godina.
Prema Bibliji

Tako da od 4026 pre ne.
1975 je proslo 6000 god. 6 dana

Mi smo u sedmom danu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedan dan stvaranja da je trajao 7000 godina
To nikada nije niko tvrdio i netacno je

Uzima se za dan hiljadu godina.
Prema Bibliji

Tako da od 4026 pre ne.
1975 je proslo 6000 god. 6 dana

Mi smo u sedmom danu.

Izraz "I BI VECE I BI JUTRO DAN PRVI" u danima stvaranja oznacava vreme od 24 casa.
Zato je Bog dao sedmicni ciklus i subotu u njemu da se u njoj slavi stvaranje koje je trajalo 6 sedmicnih dana.

Osim toga, zar bi Bog stvorio cvet, pa cekao potom 1000 godina da stvara nesto drugo.

Dakle, bog stvara u trenutku, jer biblija tako kaze "ON RECE I POSTADE, ZAPOVEDI I POKAZA SE"

Isus je stvorio hlebove jednom recju a ne u dugom vremenskom periodu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jedan dan stvaranja da je trajao 7000 godina
To nikada nije niko tvrdio i netacno je.

Mistery hvala ti sto si jos tu i sto pokusavas da nam objasnis ono sto si ti u poslednje vreme naucila u Koli strazari.
Pogersno je sto tvrdis da nikad niko nije tvrdio da jedan dan stvaranja je trajao 7000 godina.
Meni su na veliko tvrdili i cudili se kako ja ne verujem u "biblijske" istine.
Na osnou toga racunanja da sedmi dan stvaranja je trajao 7000 godina, koje je dan Jehovinog odmora, izracunali su da je 6000 godina sedmog dana stvaranjhje odredjeno ljudima i da se zavrsavaju 1914. pa kad se to nije desilo te godine najzad su odredili 1875, koje se zavrsavaju 6000 godina, a sto je deo sedmog dana. Te godine odredili su da ce biti Armagedon i da ce poceti 1000 gdosnje carstvo na zemlji, a time se zavrsava vre, sedmoga dna 6000 + 1000=7000.


Uzima se za dan hiljadu godina.
Prema Bibliji [/QUOTE]
Ma i ono sto je promasilo bilo je postavljeno na pogresnom tumacenju Biblije.Vec sam Risu, Zaoktetu objasni, da na osnovu Petrove izjave je pogresno uzeti to kao osnovu bilo koga racunanja, je Petsar ne tvrdi da jedan dan traje 1000 godina nego kaze da je za "Boga jedan dan kao hiljadu godina a hiljadu godiona kao jedan dan". To ne odredjuje nikakvo vrem, Petar samo kaze da za Boga vreme ne postoji, jer je za Njeda jedan dan kao1000 godin i 1000 godina jedan dan, jer On ne zivi u vremenu. To nema nkakve veze za racunanje bilo kog prorocanstva.
Drugo Izvestaj o sdtvaranju nije prorocanstv, nego ISTORIJA, a Bublija istorisko vrem ne tretira kao sto tretira prorocko vrem.


Tako da od 4026 pre ne.
1975 je proslo 6000 god. 6 dana[/QUOTE]

U pravu si, tako ste verovali do pre 1975. godine. Ali ste objavili da ce te godine biti Armagedon i da ce Jehova sve unistiti osim JS i da ce tada poceti hiljadugodisnje carstvo na zemklju, a sama si svedok da se od toga nista nije ispunilo. Jer kad navodis 6000 godina, to je po vasem ucenu deo od sedmog dana stvaranja, a ostalih 1000 nastavljaju posle Armagedona i unistenaj nejehovista. Ali od toga nista se nije ispunilo.
Verujem da je ovo za tebe tesko, ali vase staresine trebale bi svetu da objasne Zbog cega se nije ispunilo ono sto su decenijama propovedali?
Drugo, da objasne da li jos uvek veruju da je dan stvaranja trajao 7000 godina?
Ako su to odbacilio zar ne bi trebalo da svet obaveste kako sada verujete?
To bi pomoglo i vama novim vernicima kji idete od vrata do vrata.


Mi smo u sedmom danu.[/QUOTE]

E pa ti si zaita dobra i plemeniota osoba. Drago mi je sto si i to izjavila. Ali mozes li sa sigurnoscu da kaze koliko traje taj sedmi dan?
Ali zapamti da su tih 6000 godina deo sedmoga dana. Petar ne tvrdi da jedan dan traje 1000 godina, a ni to se ne moze uklopiti sa tih 6000 godina. Prondaji kako su ucili pre 50 godina i kako dans uce? To je ono sto bismo i mi zeleli da znamo.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Mistery hvala ti sto si jos tu i sto pokusavas da nam objasnis ono sto si ti u poslednje vreme naucila u Koli strazari.
Pogersno je sto tvrdis da nikad niko nije tvrdio da jedan dan stvaranja je trajao 7000 godina.
Meni su na veliko tvrdili i cudili se kako ja ne verujem u "biblijske" istine.
Na osnou toga racunanja da sedmi dan stvaranja je trajao 7000 godina, koje je dan Jehovinog odmora, izracunali su da je 6000 godina sedmog dana stvaranjhje odredjeno ljudima i da se zavrsavaju 1914. pa kad se to nije desilo te godine najzad su odredili 1875, koje se zavrsavaju 6000 godina, a sto je deo sedmog dana. Te godine odredili su da ce biti Armagedon i da ce poceti 1000 gdosnje carstvo na zemlji, a time se zavrsava vre, sedmoga dna 6000 + 1000=7000.


Uzima se za dan hiljadu godina.
Prema Bibliji
Ma i ono sto je promasilo bilo je postavljeno na pogresnom tumacenju Biblije.Vec sam Risu, Zaoktetu objasni, da na osnovu Petrove izjave je pogresno uzeti to kao osnovu bilo koga racunanja, je Petsar ne tvrdi da jedan dan traje 1000 godina nego kaze da je za "Boga jedan dan kao hiljadu godina a hiljadu godiona kao jedan dan". To ne odredjuje nikakvo vrem, Petar samo kaze da za Boga vreme ne postoji, jer je za Njeda jedan dan kao1000 godin i 1000 godina jedan dan, jer On ne zivi u vremenu. To nema nkakve veze za racunanje bilo kog prorocanstva.
Drugo Izvestaj o sdtvaranju nije prorocanstv, nego ISTORIJA, a Bublija istorisko vrem ne tretira kao sto tretira prorocko vrem.


Tako da od 4026 pre ne.
1975 je proslo 6000 god. 6 dana

U pravu si, tako ste verovali do pre 1975. godine. Ali ste objavili da ce te godine biti Armagedon i da ce Jehova sve unistiti osim JS i da ce tada poceti hiljadugodisnje carstvo na zemklju, a sama si svedok da se od toga nista nije ispunilo. Jer kad navodis 6000 godina, to je po vasem ucenu deo od sedmog dana stvaranja, a ostalih 1000 nastavljaju posle Armagedona i unistenaj nejehovista. Ali od toga nista se nije ispunilo.
Verujem da je ovo za tebe tesko, ali vase staresine trebale bi svetu da objasne Zbog cega se nije ispunilo ono sto su decenijama propovedali?
Drugo, da objasne da li jos uvek veruju da je dan stvaranja trajao 7000 godina?
Ako su to odbacilio zar ne bi trebalo da svet obaveste kako sada verujete?
To bi pomoglo i vama novim vernicima kji idete od vrata do vrata.


Mi smo u sedmom danu.

E pa ti si zaita dobra i plemeniota osoba. Drago mi je sto si i to izjavila. Ali mozes li sa sigurnoscu da kaze koliko traje taj sedmi dan?
Ali zapamti da su tih 6000 godina deo sedmoga dana. Petar ne tvrdi da jedan dan traje 1000 godina, a ni to se ne moze uklopiti sa tih 6000 godina. Prondaji kako su ucili pre 50 godina i kako dans uce? To je ono sto bismo i mi zeleli da znamo.
Hvala :)
To bi svi zeleli da znaju kolko traje 7 dan.
To ne mozemo znati
Mozemo samo ocekivati u buducnosti Bozji Sud i Armagedon.
Matej 24: 36 „A o tom danu i času niko ne zna, ni nebeski anđeli ni Sin, nego samo Otac.

da li mi neko moze reci koliko traje editovanje poruka
unapred hvala
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Hvala :)
To bi svi zeleli da znaju kolko traje 7 dan.
To ne mozemo znati
Mozemo samo ocekivati u buducnosti Bozji Sud i Armagedon.
Matej 24: 36 „A o tom danu i času niko ne zna, ni nebeski anđeli ni Sin, nego samo Otac.

da li mi neko moze reci koliko traje editovanje poruka
unapred hvala

Editovanje komentara traje oko 60 minuta ili jedan sat. Posle toga ne mozete izvrsiti ispravke.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Evo jedne zanimljive statistike:

Godine 1973. Adventisdti su imali vise od JS samo seststo hiljada vrnika.
Evo kolika je razlika danas:



Koliko Jehovinih svjedoka ima u svijetu?

Izvještaj za 2018. godinu.
Ukupan broj Jehovinih svjedoka u svijetu je 8 579 909
To je ukupan broj vernika krajem 2018. godine.
Broj skupština 119 954
Broj zemalja u kojima Jehovini svjedoci propovijedaju 240

---------

Seventh-day Adventist World Church Statistics 2016, 2017
Statistika Adventista za 2017. godinu.
Churches, Companies, Membership Summary of Statistics as of December 31, 2017

Churches (Crkava) 86,576

Companies (Grupa) 71,758

Church Members (Clanova crkve) 20,727,347


Razlika je: 12,147,438 vernika.

Ova razlika nije potpuino tacna, jer smo uzeli statistiku JS od 2018, gdine, a
za Adventiste jednu goinu ranije, dakle, 2017. godinu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Proverio sam moju poruku od 1 Jula.
Editovanje traje bez vremenskog ogranicenja.

Laodikeja, mozda si ti u pravu ,ali moras nam opbjasniti kako ti to radis.
Evo sda sam pokusao da izvrsim ispravku komentara koga sam dao pre dva sata i nisam uspeo.
Ako znas za neki nacin pokazi nam. Hvala unapred.
 
Natrag
Top