Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire hvala za tekst o masonima i Kabali poznato je.
Tvoj trud iznad vredi samo onima koji imaju ispod šeširića neštodok onima drugima možeš dovesti Isusa da potvrdi ko je On i oni će Ga razapeti.
On pokazuje SEBE Ocem učenicima i ovi ne veruju Isusu govoreći: ,,TI SI SAMO PRVO STVORENJE BOŽJE KAO ANĐELI I GRADIŠ SE BOGOM,, a kad ih upitamo za proroštva preskoče po običaju i onda bi kao oni nekog nešto da pitaju....

Ako sretneš onu mačku pitaj ga da li se i u kom telu javio Bog za glasom koji viče u pustinji pripravite stazu BOGU NAŠEM?

Ma ne vredi im ni Zaharija gde pise: "Jehova rece: Jehova da te ukori sotono" - TU IMAMO DVA JEHOVE , nego dodaju tekstu ispred rec "andjeo" koja ne postoji u izvoru, da bi zamaskirali cinjenicu da imamo dva Jehove koji se tako zovu..

Pa njima ispada: "Andjeo Jehovin rece: Jehova da te ukori sotono" . Dodali tekstu da bi sakrili. Strasno!

To sam s Risom nasiroko pisao, i on je onda izmisljao kako njegovi Svedoci Jevrejskog porekla bolje znaju hebrejski i da tako treba da pise u tekstu, dok ja nisam licno nasao rabina kojem je jevrejski maternji i pitao ga sta pise u izvoru, a on je potvrdio da tamo nema reci "andjeo" i da imamo DVA JEHOVE.

Iako je znao da sam Hriscanin nije lagao, i onda sam postavio transkript moje prepiske sa njim da svi vide, i onda je Ris pobegao sa foruma, da bi promenio ime u Zaokret i pojavio se opet mesecima kasnije sa istom nepromenjenom pricom.. A ja mislio da se on "zaokrenuo"..

Brate, ne vrede njima uopste nikakvi dokazi, i ja ne pisem ovde zbog njih vec zbog drugih koji ce citati...
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Kazem misli se na Jehovu naravno jer sam Isus Hrist jasno i glasno svoga Oca Jehovom predstavi!

Možeš ti mislit što hoćeš , toje tvoje pravo , ali Krist sigurno nije mislijo na Jehovu , daje mislijo na Jehovu onda bi to naglasijo , rekao bi posla me Jahve , toje pred Židovima slobodno mogao reć , ali nije , naprotiv rekao im je : Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu , daje rekao poslao me Jahve , nebi ga sigurno hteli kamenovat : »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33). Znači Židovi su razumjeli da se Krist predstavlja kao Bog . To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30). Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog.


Meni ne pada na pamet da ti po drugi put odgovaram na iste stihove koje prilazes, jer vec je odgovoreno.

Ništa ti nisi odgovorijo , odgovori ti meni gde u Bibliji u novom zavjetu Isus kaže poslame Jahve moj otac , nepiše toste vi izmislili , ali ljepo piše :Ivan 1,1 kaže da »Bog bijaše Riječ.« Ivan 1,14 kaže »Riječ tijelom postala«. Što ovo za tebe znači ? Ovo za mene jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. Što za tebe znače ove rječi ? U Djelima 20,28 čitamo: »... pasite Crkvu Božju koju je On stekao svojom krvlju.« Tko je kupio Crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20,28 kažu da je Bog kupio Crkvu svojom vlastitom krvi. Prema tome, Isus je Bog , nije on anđeo kako vi mislite
Dajmi odgovor , zašto Isus ne ispravlja Tomu kad je rekao :Gospod moj i Bog moj (Ivan 20,28).Dali znaš možda odgovor i na ovo ? Titu 2,13 ohrabruje nas da čekamo dolazak našeg Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2. Petrova 1,1). U Hebrejima 1,8, Otac kaže o Isusu: »Za Sina, naprotiv, veli: 'Prijestolje tvoje, Bože, postoji vječno i žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.'«
Pa gospodined moj , niste vi odgovorili ni jednom , kamoli dva puta , a ono štose tiče novo pečeni vjernika , jase evo javno ISPRIČAVAM , nimije bila namjera da vređam , još jednom oprostite



NIJE HRISTOS SEBE BOGOM PREDSTAVIO ZATO DA GA NE BI UBILI!!!

ALI APOSTOLI NAKON NJEGOVE SMRTI OTVORENO KAZU DA JE ON BOG!

TI TO NE MOZES OSPORITI, MA KOLIKO DRIBLAO TEKST!

Mire to i ja tvrdim .

*Izvoli uzmi pa driblaj ove stihove i manipulisi prevodima...

Prva i najveca zapovest kaze: "NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA OSIM MENE" -ako apostoli prave sebi "malog boga Isusa" svakako su prekrsili ovu zapovest, prekrsio je i Isaija a biblija postaje politeisticka knjiga, jer uci o vise bogova > sve to sem ako Isus nije jednak Ocu!

Izvoli da cujemo, krsis li ti prvu zapovest i imas li ti vise od jednog Boga, da li je za tebe Isus "mali bog" a Jahve "veliki Bog"???

Oni su Mire malo :smisi:smješni
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Najbolja knjiga

Dobio sam knjigu koja je po mom mišljenju najbolja i najkompletnija o organizaciji Jehovinih svedoka. Toliko su mi se dopale već prve stranice da nemam strpljenja da je pročitam celu pa da je ovde prenesem i prokomentarišem. Evo nekoliko redaka kao prikaz knjige koju preporučujem.

Jedna Pogreška Koju Su Svi Jehovini Svjedoci NapraviliSvi oni koji su sada Jehovini svjedoci promašili su u tome što nisu pažljivo ispitali tvrdnju Stražarske kule da je Božji „vjerni i razboriti rob – organizacija“, a temeljena na onome što su Russell i Rutherford naučavali do 1919 u ispunjenju Mateja 24:45-47. I svi oni koji u budućnosti postanu Jehovini svjedoci, učinit će istu pogrešku.Iako bi neki od njih mogli biti upoznati sa nekim ili čak nekoliko učenja spomenutih u 3. poglavlju ove knjige, oni nemaju pravi osjećaj što ta učenja znače, a to je zato što ne čine poveznicu između tih učenja i Isusovog ispitivanja tih učenja, da bi „bio siguran“(81) da se dijelila prava i pravovremena duhovna hrana.To nije samo mala pogreška. To je velika pogreška! Jer, jednom kada ljudi povjeruju da ih je (Društvo Stražarska kula i njegovo Vodeće tijelo) Isus postavio, prema Mateju 24:47, u proljeće 1919, od tog trenutka pa nadalje oni postaju zarobljenici tog vjerovanja – zarobljenici iluzorne ideje da sve Božje upravljanje za čovječanstvo dolazi samo kroz Društvo Stražarska kula. Ono tada dominira i kontrolira razmišljanjem onih koji pišu literaturu kao i Svjedoka koji ju čitaju.​

Download PDF



Zahvaljujem se prevodiocima i onima koji su se potrudili da knjiga dođe do mene. Zahvaljujem se i sestri koja piše 4jehovahswitnesses.blogspot.com koja mi je ukazala na tu knjigu. Čvrsto sam ubeđen da ni jedan sledbenik Kule stražare neće ostati u organizaciji ako se upozna sa činjenicama iznešenim u ovoj odličnoj knjizi.

Samo treba da skupi hrabrost i da se suoči sa ISTINOM!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Moja malenkost štampa i deli kratki traktat za brzo prepoznavanje te sekte aevo tog materijala kojistaje nasamo 4 strane:

JEHOVINI SVEDOCI

Čarls Tjez Rasel 1852-1916 Bio učenik Adventista-njihovih pionira.

Ko je zapravo Rasel?

Mason-veliki majstor 33 stepena>

C:\Users\Dar-com\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image002.jpg



A ko je masonski bog?

C:\Users\Dar-com\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image004.jpg



1.Rasel je prorekao da će 1874 Isus doći u nevidljivoj formi.(provera ispravnosti tog učenja)

Biblija: Marko 13.32 ,, Aodanutomilio časunikonezna, nianđelikojisunanebesima, niSin, doOtac.,,Čujemo iz Biblije da NIKO NEZNA vreme Gospodnjeg dolaska a oni rekoše godinu i time su sebe predstavili lažnim prorocima. Dela apostolska 1.7 ,,AOnim (Isus) reče: NijevašeznativremenailetakojeOtaczadržausvojojvlasti,, Oni nisu poslušni pa određuju lažna vremena.Drugi deo rečenice kaže kod njih ,,BIĆE NEVIDLJIV KAD DOĐE,, čujmo šta na to Biblija kaže: Otk.1.7 ,, Eno, idesoblacima, iugledaćeGasvakooko, ikojiGaprobodoše; izaplakaćezaNjimsvakolenazemaljska. Da, zaista.,,Pismokažedanisurekliistinuniti popitanju nevidljivosti.

2.Prorekao je da se 1881 završava vreme milosti. (provera učenja)

Biblija: II Dnevnika 20.21 ,, 20:21ItakodogovorivsesnarodompostavipevačeGospodnjedahvalesvetukrasotuidućipredvojskomigovoreći: HvaliteGospoda, jerjedovekamilostNjegova.Biblija nas uči da je Bog ljubav i da Njegova milost traje doveka a oni odrediše dokle će trajati Božja milost. Psalam.136 u celosti peva Božju milost. Jakov 2.13 ,, 2:13 Jer ćeonomebitisudbezmilostikojine činimilosti; ihvalisemilostnasudu.,,ČakIuvremesuda ćetrajatimilostamasonijeukidajuIpokazujukosu.


3.Ponovo prorekao dolazak Gospodnji za 1914. Koji je znak da je tad stigao kažu SVETSKI RAT. (provera tog učenja)

Biblija: Otk.21.4 ,, 21:4IBog ćeotrtisvakusuzuodočijunjihovih, ismrtinećebitiviše, niplača, nivike, nibolestinećebitiviše;jerprvoprođe.,,

Biblija kaže da Isus ne uzrokuje ratove svojim dolaskom već MIR.


4.Rasel izjavljuje 15.09.1910 za svoje knjige ,,Ove knjige su u stvari izlaganja Svetog Pisma,ovo nije samo Biblijski komentar,već sama Biblija.Ljudi ne mogu da shvate Božji plan kad proučavamo Bibliju u svojoj vlastitoj svetlosti.Mi smo ustanovili da ako neko dve godine proučava ove knjige mora biti obraćen isto tako,ako ih prestane proučavati za dve godine pašće u potpunu tamu,, Ove reči su hula na Božju reč gde čovek svoje misli izjednačava sa Božjim,zato oni imaju roba koji ih uči umesto Duha Svetog jer je njima taj rob ne pogrešiv a samo je Bog ne pogrešiv.

Šta vam i danas Raselovi svedoci kažu kad dođu kod vas?

,,Vi niste u stanju razumeti Božju reč zato vam treba vođstvo vernog roba,, (provera učenja)

Biblija: Jovan 14.26 ,, Autešitelj, DuhSveti, kog ćeOtacposlatiuimemoje, On ćevasnaučitisvemuinapomenućevamsve štovamrekoh.,,

Ko nema Duha Svetoga za učitelja taj ide za lažnim učiteljima.


5.Radeford proriče da će 1918 biti uništene sve crkve osim crkve svedoka.(provera tog učenja)

Biblija: Efes.5.25 ,, Muževi! Ljubitesvoje ženekao štoiHristosljubicrkvu, isebepredadezanju,, Čujemo da je Isus život položio za skupove verujućih-crkvu i da ne uništava verujuće.


6.Radeford proriče da će 1925 svi patrijarsi vaskrsnuti. Za tu priliku je sagrađen zamak u San Dijegu-Kalifornija.

Da li su vaskrsnuli svi patrijarsi i nastanili se u zamku 1925...NISU.(Zamak je 1948 prodat) Biblija kaže ako bi neko nešto prorekao a to se ne zbude da je to lažni prorok i ako se njegovo učenje suprotstavlja učenju apostolskom da je lažni učitelj mi oboje nalazimo u toj zajednici.


Nejton preuzima vođstvo njega menja Frederik a njega Milton a onda Adams.


7.Stiže zabrana 1938 da se ne može ženiti niti udavati jer navodno stiže Armagedon.

Biblija: I Timot. 4. 1-3 ,, ADuhrazgovetnogovorida ćeuposlednjavremenaodstupitinekiodvereslušajućilažneduhoveinauke đavolske,
4:2Ulicemerjulaža, žigosanihnasvojojsavesti,
4:3Kojizabranjuju ženitise, izapovedajuuzdržavatiseodjelakojaBogstvorizajelosazahvalnošćuvernimaionimakojipoznašeistinu.,,

Čuli smo koji duh vodi masone i po nauci ih poznajemo.


8.Izjava data 1969 da tadašnja omladina neće ostariti jer će doći kraj.

Biblija kaže da nije naše znati vremena ali duh pogađački zavodi laike stvarajući u njima ponos a to je osobina zbog koje pada satana (namerno mu ime malim slovom pišem).Sve su slagali jer gde Duh Božji ne vodi i ne poučava tu đavo caruje.

9. Krunsko proroštvo dato iz Kule stražare da od 1975 počinjeHristovo milenijumsko carstvo na zemlji.

Kad se uspostavi carstvo tad NEMA RATOVA a da li ih ima od tad do danas?Znači da tamo nema istine u toj zajednici jer sve što obavljaju,uče ili proriču je neistina.

10.Da li ta organizacija prorokuje istinu? Čujmo odgovor iz Biblije: V Mojsijeva.18.20 ,,Aliprorokkojibiseusudiogovoriti štaumojeime štomujanezapovedimdagovori, ilikojibigovoriouimedrugihbogova, takavprorokdasepogubi.,,

Njima govori ,,verni rob,,zato nemaju istinu i govore od svoga zato u svemu i greše.


11. Božje ime na tetragramu JHVH se čita JAHVEH što u prenosnom smislu znači ONAJ KOJI JESTE. Biblija: II Mojsijeva.3.13-14 ,, AMojsijerečeBogu: Evo, kadotidemksinovimaIzrailjevim, paimkažem: Bogotacavašihposlamekvama, akomikažu: KakoMujeime? Šta ćuimkazati?
3:14AGospodrečeMojsiju: JasamOnaj štojeste. Ireče: Tako ćeš kazatisinovimaIzrailjevim: Kojijeste, Onmeposlakvama.,, Oni tvrde da su hrišćani izbacili ime Jahve iz Biblije ali to nije istina,OČE NAŠ molitva odmah po pozivanju Oca mi izgovaramo KOJI JESI što je ime Božje i potom na to izgovoreno ime KOJI JESI kažemo da se ono sveti.Dakle,i ta tvrdnja im je neistinita ali to ima dublje značenje zašto oni to pokušavaju prodati onima što neznaju Bibliju da bi im potom Isusa predstavili samo prvim stvorenjem a to je teško neverstvo i šarlatanstvo po pitanju teoloških znanja.

12.Oni ne uzimaju telo Hristovo niti piju krv Hristovu.

Biblija: Jovan 6.53-54 ,, AIsusimreče: Zaista, zaistavamkažem: akonejedeteteloSina čovečijeginepijetekrvNjegovu, nećeteimati životausebi.
6:54Kojijedemojeteloipijemojukrvima životvečni, ija ćugavaskrsnutiuposlednjidan:

Ne samo da proriču neistinu i da uče neistinu već su otvoreno stali Hristu nasuprot i odbijaju da uzimaju telo i piju krv tvrdeći da imaju život večni i bez toga a Hristos kaže izričito da: ,,nećeteimati životausebi.,, Oni to ne mogu čuti niti razumeti jer im je masonski duh začepio uho i zatvorio oči te kao slepi idu za,,vernim robom,, u jamu.



13. Duh Sveti je Raselovim đacima ENERGIJA.(Bog je duh-Jovan 4.24) Oni hule na Duha Svetog i negiraju da postoje i danas darovi Duha i negiraju da ih Duh zapečaćava za život. Zato njih vodi verni rob-ČOVEK.Verujući narod iz Biblije jasno čuje da je Sveti Duh ličnost koja: GOVORI,ODLUČUJE,DAJE DAROVE,PEČATI ZA ŽIVOT,ŽALOSTI SE,UTEŠAVA POUČAVA,PRENOSI,RAĐA NAŠ DUH...itd.Njima je Đerdap ogromni duh kao i kiša i vetar i vatra i svaka vrsta energije zato slobodno hule na Duha Svetoga a tu NIKAD nema oprosta.

14. Zabranjuju transfuziju krvi pozivajući se na I Moj.9. 1-6 jer su izmenili smisao tih reči,tamo je zabranjeno proliti krv čovečiju što znači ubiti ili raniti čoveka a ne pomoći čoveku dajući mu iz ljubavi krvi da bi živeo.

Biblija: I Jovanova 3.16 ,, Potompoznasmoljubav štoOnzanasdušusvojupoloži: mismodužnipolagatidušezabraću.,,

Mi verujući smo dužni živote za braću u veri položiti a oni nedaju ni par decija krvi da bi nekome pomogli i gde je tu ljubav,gde je tu vera u svetu Božju reč...nema ih.Ko nije spreman život položiti za brata u veri taj nije verujući niti je Hristov već je glumac koji glumi vernika a to nije.


15.Njima je Gospod samo PRVO BOŽJE STVORENJE.

A mi znamo ako smo verujući da je to UTELOVLJENI BOG čujmo : Isaija 9.6 ,, JernamserodiDete, Sinnamsedade, komejevlastnaramenu, iime ćeMubiti: Divni, Savetnik, Bogsilni, Otacvečni, Knezmirni.,, Jovan 14.7-9 ,, KadbistemeneznaliondabisteznaliiOcamog; iodselepoznajeteGa, ividesteGa.
14:8RečeMuFilip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
14:9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?

Jovan 8.24-25 ,, Tako vam kazah da ćete pomreti u gresima svojim; jer ako ne uzverujete da sam ja, pomrećete u gresima svojim.
8:25 Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem

Otk.. 1:17 I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji,
1:18 I Živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.


16.Armagedon im je sredstvo za plašenje naroda. Bitka na visoravni Megido u Izraelu će se odvijati kroz period VII/og pečata i VI trube. A šta predhodi sedmom pečatu...naravno VI pečat.

Otk.6.12-17 ,, Ividehkadotvori šestipečat, igle, zatresesezemljavrlo, isuncepostacrnokaovrećaodkostreti, imesecpostakaokrv;
6:13Izvezdenebeskepadošenazemljukao štosmokvaodbacujepupkesvojekadjevelikivetarzaljulja.
6:14Ineboseizmačekaoknjigakadsesavije, isvakagoraiostrvosmestasvojihpokrenušese.
6:15Icarevizemaljski, iboljari, ibogati, ivojvode, isilni, isvakirob, isvakislobodnjak, sakrišesepopećinamaipokamenjacimagorskim;
6:16Igovorišegoramaikamenju: Padnitenanas, isakrijtenasodlicaOnog štosedinaprestolu, iodgnevaJagnjetovog.

Da li se zbilo ovo što čitamo,naravno NE.A pošto se to dešava u ŠESTOM pečatu a sedmi ide tek posle šestog otkrili smo i ovu providnu prevaru jer bitka u Izraelu ne može početi pre sedmog pečata u kom je i predstavljena.Kad vam dođu na vrata poželite im sretan put.

(Kopirani tekst je izgubio slike Rasela u uniformi i satane na drugoj slici i tekst je spojen dok u originalu nije ali shvatićete)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam mislio kod njih, vec u tvojim komentarima.

Svega ima sto se tice napada na druge, a o borbi za moral nema ni jedne reci, a svet propada u bezakonju.

Koncept svedocenja ti je potpuno pogresan, jer sustina rada za Boga i svedocenja nije napad na druge, vec prenosenje istine o spasenju u Isusu Hristu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Moj posao je boriti se protiv sila tame a to znači prvenstveno protiv lažnih proroka i lažnih učitelja gde prednjače Raselovi svedoci,Jelenini svedoci i Mormoni Smitovi svedoci.
Ne može ići moral uz bezakonje koje otkrivam,moral je tamo gde su Hrišćani a oni su sledbenici Isusa za razliku od ovih sledbenika masona već pomenutih. Ako ti nedostaje moral odeš kod Maričela sudije i on te upozna sa toplim bratom i dok šetaš Jelenaškim odajama uredno celivom svetim pozdravi bratiju iz LGBT jer ste jedno telo u jednoj zajednici dok se klanjate Alahu jer tako uče tvoje vođe i ovamo isto propovedaju.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nije moja Pentakostna crkva niti je satanistička,ti ne razlikuješ šljivu od lubenice.
A šta je vama naslovljeno duhom proroštva?
Nisu vešticini plagijati već Gospod sišao i prepisao tridesetak naslova.Ništa vi sa Hristom nemate jer vaš vođe je mason i vaša veštica je plagijator njih prati nadahnuće sa Oriona kao i svakog okultistu a okultizam nema ništa sa Bogom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Posao je da se boris protiv sila tame u sebi, ali to je malo teze jer iziskuje zrtvu, a za borbu protiv drugih ne treba zrtva..
 
Natrag
Top