Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Izgovaranje bilo kog imena Bozjeg sa ovim nema veze, jer uslov da stupimo u kontakt i zajednicu sa Bogom nije izgovaranje imena, vec iskreno i otvoreno srce da poslusamo Bozji glas koji nas poziva k sebi.

Ima veze i to ogromne.
Ko se ne krsti u IME nije obučen u IME.
Ko ne preda svoj duh IMENU i nije prizvao IME nije spasen.A koji PRIZOVE IME spasiće se.
Baš sve su vas slagali,idi ti traži desetke nazad nedaj masonima da te dalje lažu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato svaki koji prizove IME MOJE javiće mu se demon.....NO COMENT.

Bitna je predstava o Bogu. Isus je demonu odg. na Pismo Pismom.

I ja ću tebi Pismom na Pismo. Da piše SVAKO KO PRIZOVE IME GOSPOD.

Ali zato piše i ovo.

Matej 7,21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima.

Marko 7,6A on odgovarajući reče im: dobro je prorokovao Isaija za vas licemjere, kao što je pisano: ovi ljudi usnama me poštuju, a srce njihovo daleko stoji od mene.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Kao sto sam rekao, ja ovde ne pricam o prevodima i manipulacijama sa Jehovinim imenom u NZ koje je satana jos odavno preko svojih pulena ovde na zemlji zakuvao... ja se baziram iskljucivo na onome sto je Hrist licno govorio, a cinjenica je da je veoma jasno rekao da je Jehova njegov Otac! Kada ujedno sagledam i apostolske reci kojima isto potvrdjuju i uce... meni je to sasvim dovoljno.

Ne mozes da pobedis u raspravi o prevodima(koju si sam zapoceo), pa si se sada okrenuo na teolosko nadmudrivanje..

Samo ti meni navedi gde je Hristos izgovorio YHWH u tekstu, i odma prelazim na tvoju stranu.
Takav stih ne postoji!
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
"OVAKO MOLITE SE VI - OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA" (Gospod Isus)
Ko je Otac?

Ne interesuje me sta ti kazes vec Hrist, jer slozices se sa mnom da su Hristove reci mnogo merodavnije.

Sta Hrist kaze ko je njegov Otac???

Kratko i jasno!
Ne mozes da pobedis u raspravi o prevodima(koju si sam zapoceo), pa si se sada okrenuo na teolosko nadmudrivanje..

Samo ti meni navedi gde je Hristos izgovorio YHWH u tekstu, i odma prelazim na tvoju stranu.
Takav stih ne postoji!
Nije meni ni na kraj pameti da pobedim u raspravi... niti ja ovde branim svoje verovanje, niti svoju dogmu!
Ja branim ono sto je Hrist govorio!

Hrist jasno govori da je Otac koji ga salje, koji mu daje zapovest sta ce govoriti, koji mu daje moc da cini cuda.... Jehova!
Hrist to jasno kaze i sam si rekao!

Hristov i nas Otac je Jehova, ja ne mogu da zanemarim tu veoma vaznu cinjenicu! Centralna figura u Hristovoj propovedi jeste njegov Otac Jehova! Svaka Hristova rec to potvrdjuje... da ne citiram.
Apostoli UVEK stavljaju Hristovog Oca Jehovu na prvo mesto! I to mogu pokazati na hiljadu mesta, mada nema potrebe znas to i sam!

Sta ja treba da radim???

Pitam vas sve a vi cutite ko zaliveni!

Gde je bilo ko od apostola obozavao Isusa Hrista prema prvoj i najvecoj zapovesti?


Odgovora nema jer to ni jedan apostol nije radio! Svaki od dvanaestorice je prema najvecoj zapovesti ISKLJUCIVO obozavao Hristovog i naseg Oca Jehovu!

Treba li da ti to pokazem?
Nikakav problem nije kao sto je vama problem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ko je Otac?

Ne interesuje me sta ti kazes vec Hrist, jer slozices se sa mnom da su Hristove reci mnogo merodavnije.

Sta Hrist kaze ko je njegov Otac???

Kratko i jasno!


Ko je moj Otac?
''Za Isusa se kaze da je OTAC VECNI'' - a ti i to izvrni!?

Ja sam tebi postavio pitanje, koje ti lukavo izbegavas, postavljanjem kontrapitanja..
Sada mi reci, gde je Hristos izgovorio YHWH?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izraz Otac i sin su antropomorfizmi, pokusaj da se objasne odnosi koji vla\daju medju razlicitim Bozanskim licnostima u poredku greha.

To ne znaci da je Otac Otac Sinu u sustinskom smislu, vec po zemaljsko rodjenju, a dokaz je upravo taj sto Bog aze za Gospoda Isusa u starom zavetu "I JA CU MU BITI OTAC I ON CE BITI MOJ SIN" sto znaci da Otac nije Otac Isusu, vec d ce to postati kada se Isus rodi na zemlji.

Takodje, andjeo je rekao Mariji "ONO STO CE SE RODITI BICE SVETO I NAZVACE SE SIN BOZJI" sto znaci da Isus nije bio Sin Bozji pre svog zemaljskog rodjenja.

-----------------------------------------------

Taramana, mozes verovati sto god zelis, biblijsko ucenje je sasvim jasno, da postoje dve licnosti, Bog Otac i Gospod Isus - koji medjusobno razgovaraju, stoje i sede jedan pored drugog, upucuju jedan na drugog, govore jedan drugom, itd..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Ko je moj Otac?
''Za Isusa se kaze da je OTAC VECNI'' - a ti i to izvrni!?
Ne izvrcem ja nista niti mi pada na pamet da to ciinim!

Sam si rekao da je Hristov Otac Jehova!

Pa je li Hrist Jehova?
Ja sam tebi postavio pitanje, koje ti lukavo izbegavas, postavljanjem kontrapitanja..
Sada mi reci, gde je Hristos izgovorio YHWH?
Mire, Jehova nije nestao lazu te covece!

Slusaj sta ti Hrist kaze o svome i nasem Ocu Jehovi, to je mnogo vaznije od ljudske zablude!
Izraz Otac i sin su antropomorfizmi
Ne interesuje mene mnogo sta Ti ili bilo ko drugi misli po pitanju ovog!

ISKLJUCIVO i samo me zanima, sta Hrist kaze ko je njegov Otac! To je jedino temelj istine!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izraz Otac i sin su antropomorfizmi, pokusaj da se objasne odnosi koji vla\daju medju razlicitim Bozanskim licnostima u poredku greha.

To ne znaci da je Otac Otac Sinu u sustinskom smislu, vec po zemaljsko rodjenju, a dokaz je upravo taj sto Bog aze za Gospoda Isusa u starom zavetu "I JA CU MU BITI OTAC I ON CE BITI MOJ SIN" sto znaci da Otac nije bio Otac Isusu na nebu, vec da je to postao kada se Isus rodi na zemlji, kao sto je Ota svih ljudi koji se radjaju na zemlji.

Takodje, andjeo je rekao Mariji "ONO STO CE SE RODITI BICE SVETO I NAZVACE SE SIN BOZJI" sto znaci da Isus nije bio Sin Bozji pre svog zemaljskog rodjenja.
 
Natrag
Top