Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako je besmisleno da JS kažu da je Isus Sin Božji, a da nije Bog, Božansko biće i Božanske prirode.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Kako je besmisleno da JS kažu da je Isus Sin Božji, a da nije Bog, Božansko biće i Božanske prirode.

Tripko To su samo tvoje podmetacine kad ne znas da odgovoris na moja pitanja i dokaze.
JS znaju da je Isus Hrist Sin Bozji,nas Gospod,Kralj i Otkupitelj koji je takodje opisan u Bibliji i kao Bog Silni,Knez Mirni i Otac Vecni.
Bog Silni jeste,ali nije Bog Svemocni,jer je to njegov Otac ,Jehova Bog.
Knez Mirni jeste jer je njegov Otac Jehova Bog Mira,
Otac Vecni jeste jer nas je svojom zrtvenom smrcu otkupio iz mrtvih,
i tako nas simbolicki rodio,sto ne znaci da nam je sada Bog Jehova deda.
Rec Vecni ima svoja ogranicenje,jer zavisi od nekih uslova.
tako su i Adam i Eva takodje nasi praroditelji,ali nam nisu prababa i pradeda,a sta jos reci o nasim fizickim ocevima i majkama?
Da su Adam i Eva slusali Jehovu Boga ziveli bi zauvek,i zato se kaze da su trebali da zive "vecno"
I mi imamo sansu da zivimo Vecno ako slusamo Jehovu boga,a ako ne onda cemo umreti bez prava na vaskrsenje...,jer svako ko namerno gresi,za njega nema oprosta!!!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
'Aleluja'' ne sadrzi puno Bozje ime!

Bravo Kolombo,Jah nije puno Jehovino ime vec samo pocetna dva slova tetragramatona.Ali ipak se i kao takvo pominje kao ime od milja,ako znas sta to znaci???

'Aleluja'' ne sadrzi puno Bozje ime!
Kako ces dokazati postojanje imena u NZ navodeci nesto sto UOPSTE NIJE IME?

U Starom zavetu se pominje Jehovino ime od milja samo sa dva slova.Mislim da sam ti pokazao biblijski tekst SZ,jedan primer a ima ih vise,a ti proveri

To je isto kao da si uzeo Isusovo ime JEHOSHUA(IESUS gr) i tvrdis da eto imamo ime, jer je "deo Bozjeg imena u sastavu Isusovog imena". KOJA GLUPOST!

Rec je o obicnom hvalospevu, koji nikako nije ime, niti ga u sebi sadrzi u celosti! Rec je slicna reci ''amin'' koja se tradicinalno ostavlja u tekstu.

Rec Amin znaci "Slazem se",to je njen prevod na srpski,a prevod Aleluja na srpski jeste Slavite Jah.
I evo opet da ti pokazem jos neki dokaz iz SZ
Псалам 150:6
WTT Psalm 150:6 כֹּ֣ל הַ֭נְּשָׁמָה תְּהַלֵּ֥ל יָ֗הּ הַֽלְלוּ־יָֽהּ׃ (Psa 150:6 WTT)
BGT Psalm 150:6 πᾶσα πνοὴ αἰνεσάτω τὸν κύριον αλληλουια (Psa 150:6 BGT)
VUC Psalm 150:6 Omnis spiritus laudet Dominum! Alleluja.

CRO Psalm 150:6 Sve što god diše Jahvu neka slavi! Aleluja!

Дакле из Библијског текста и на овом примеру из СЗ се види да се Јехова од миља називао и као ЈАХ,а то су само прва два слова јеврејског тетраграматона,да не буде како вас РИС лаже.,голупчићи моји.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
JEHOVA JESTE HRISTOV OTAC!
Bravo, tako je.

E sada kada bi ti postavio jos par Hristovih reci, morao bi priznati da je Hrst ucio da obozavamo Jehovu prema prvoj i najvecoj zapovesti! Isto tako morao bi priznati da je Hrist Jehovin Svedok!
Ponavljam, nikakve veze nema da li je Jehova Hristov Otac ili ne,
Mozda za tebe nema, ali za Hrista i apostole i te kako ima.

Kako Hrist uci da se molimo: 'Oce nas koji si na nebesima'...
Ja te pitam je li Jehova Hristov Otac, rekao si da jeste... pa zar ne vidis da Hrist uci da se molimo Jehovi! Ne njemu kao Vi sto nakaradno radite! Molis li se ti Hristovom Ocu Jehovi?

Zato nigde ne mozes naci da su apostoli obozavali Isusa Hrista prema prvoj zapovesti! Vec uvek i samo Hristovog Oca Jehovu! Mogu pokazati na bezbroj mesta, dok ti ne mozes pokazati ni jedno mesto gde su obozavali Hrista!

Drugo, veoma je bitno znati da je Jehova Hristov Otac, sto automatski znaci da Hrist nije Jehova vec Jehovin sin... a to rusi pagansko trojstvo!
vec da li je Isus izgovarao to ime ili ne, sto bi nama bio primer da i mi cinimo isto.
Ti ne mozes pobiti ono sto sam ja dao i zato izbegavas odgovor i manipulises namerno!
Ovo je vise nego podlo!
DAJ STIH DA GA JE ISUS TAKO NAZVAO STO BI I NAMA BIO PRIMER DA MI IZGOVARAMO TO IME.GDE GA JE ISUS IZGOVORIO U IZVORU???
Besmisleno je zakljuciti da je Hrist za Jehovu govorio da je njegov Otac a da nikada nije izgovorio njegovo ime. Iz Hristovih reci ja sa velikom sigurnoscu mogu zakljuciti da je i te kako izgovarao ime svoga Oca Jehove.

Kao sto sam rekao, ja ovde ne pricam o prevodima i manipulacijama sa Jehovinim imenom u NZ koje je satana jos odavno preko svojih pulena ovde na zemlji zakuvao... ja se baziram iskljucivo na onome sto je Hrist licno govorio, a cinjenica je da je veoma jasno rekao da je Jehova njegov Otac! Kada ujedno sagledam i apostolske reci kojima isto potvrdjuju i uce... meni je to sasvim dovoljno.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Pa ja ti rekoh da se Jehova pojavljuje u NZ na nekoliko mesta gde god pise aleluja,kao slavite Jah,a ne slavite kiros!!!

Iako se prema patrističkoj predaji i židovskim učenjacima Božje ime ispravno izgovara kao "Jahve", za neke je neupućene ono postalo "Jehova". U tome se napose ističu Jehovini svjedoci, koji su iz tog pogrešnog imena izveli i vlastito. "Jehova" se, međutim, prvi put pojavljuje tek 1270. u knjizi Pugeo fidei dominikanca Rajmonda Martinija, koji je između suglasnika JHVH ("jest") ubacio samoglasnike a-o-a iz riječi "Adonaj", te tako dobio "Jahovah", što zapravo ne znači ništa. Taj se Jahovah kasnije iskrivilo u Jehova.

U Novom se zavjetu JHVH ne spominje niti jednom, već nalazimo riječ Kyrios (Gospodin) koja se odnosi na obojicu, to jest i na Oca i na Sina (Isusa). Gdje god se taj Kyrios odnosio na Boga Oca, Jehovini su ga svjedoci preveli s "Jehova", a gdje se odnosio na Isusa s "Gospodin". Jehovini svjedoci inače optužuju Katoličku crkvu da je iz Novog zavjeta uklonila Božje ime, pa su, da poprave to navodno nevaljalstvo, u tekst na 237 mjesta ubacili ime Jehovino.

Pritom su, međutim, učinili i nekoliko katastrofalnih pogrešaka. Kao prvo, oskrnavili su Sveto pismo jer su ubacili riječi kojih u izvorniku nema. Sačuvale su se doslovce na tisuće starih prijepisa Novog zavjeta, no niti u jednom od njih ne nalazimo tetragram (JHVH), a još manje "Jehovu". Njihova teza da su prvi prepisivači Svetog pisma (tko opet nego katolici) iz Novog zavjeta izbacili tetragram, potpuno je neodrživa. Da je kojim slučajem i postojala tako masovna urota, u tisućama prijepisa valjda bi bar ponegdje promakao bar pokoji.

Kad bi, međutim, i bila istina da su, od tisuća prepisivača, baš svi do jednog iz svih knjiga Novog zavjeta izbacili JHVH, to bi onda značilo i da do nas nije stigao izvorni tekst, to jest nadahnuta riječ Božja. Da su, naime, prepisivači bili spremni iz Biblije izbaciti tetragram, tu u njoj najsvetiju riječ, onda bi tim više bili spremni iznakaziti i druge njezine dijelove. U kojem bi slučaju Biblija postala knjiga kao i svaka druga, te je ne bismo mogli smatrati nadahnutom Duhom Svetim. Ukratko rečeno, Jehovini svjedoci ne mogu imati i ovce i novce: ili je Biblija stigla do nas neosakaćena, pa je u tom slučaju oni skrnave ubacivanjem riječi koje u njoj ne postoje, ili je pak Biblija do nas stigla osakaćena, u kojem slučaju u nju može svatko ubacivati što ga je volja, jer ionako nije riječ Gospodnja.

Druga je pogreška što pripadnici te sljedbe Boga zovu "Jehovom", što zapravo ne znači ništa. Kad bismo sve to, ilustracije radi, preveli na hrvatski, evo što bismo dobili.

Između konsonanata NJST "On jest" (JHVH) ubacili bismo vokale o-o-i iz riječi "Gospodin" i tako dobili "Nojosit", dakle potpunu besmislicu. Jehovini su svjedoci tim samo pokazali potpuno nerazumijevanje imena Jahve. Bog je za sebe rekao: "Ja jesam koji jesam", On je "Onaj koji jest". I jedno i drugo su oblici imperfekta od glagola biti, što je u starom hebrejskom imalo dvojako značenje. Kao prvo, to je onaj koji jest sam u sebi, koji neprekidno postoji, stalno i uvijek iznova i bez svršetka (što izražava oblik u imperfektu); On je onaj koji drugima daje postojanje, jer je On sam apsolutna egzistencija. Taj "jest" označava dakle samu suštinu Boga, njegovu najdublju bit. U starom je hebrejskom ovaj glagolski oblik, osim toga, izražavao i aktivnu prisutnost. Dakle, "Onaj koji jest" ili "Jahve" je Božje ime koje označava stalno Božje postojanje i nazočnost. Napokon, i u Otkrivenju nalazimo identičan opis Božje biti: "Ja sam Alfa i Omega, veli 'Gospodin Bog', 'koji jest', koji bijaše i koji će doći, 'Svemogući'" (Otk 1,8).

Posljedica je navedenih dviju pogrešaka Jehovinih svjedoka bila i treća. U knjizi Reasoning from the Scriptures [Rasuđivanje iz Pisma] (str. 191-199) oni pišu: "'Jehova' je Božje ime, a 'tkogod zazove ime Jehova, spasit će se' (Rim 10,13)". Kao prvo, Jehova nije Božje ime, a kao drugo u poslanici Rimljanima piše: "Tkogod zazove ime Gospodnje, spasit će se". Već se ni po tome oni ne mogu spasiti, jer ne zazivaju ime Gospodnje. A mi znamo koje je ime Gospodnje: to je ime Isusa Krista, Gospodina našeg i Boga (Iv 20,28).

Izvor: katolik.hr


Bog Silni jeste,ali nije Bog Svemocni,jer je to njegov Otac ,Jehova Bog.

Tkoste i ušto vjerujete ,i koliko imate Bogova????????

Pokušat ću sama odgovorit , na svoja pitanja . Viste sekta »Jehovinih svjedoka«. Počet ćemo od vašeg osnivača . Osnivač sljedbe je Charles Taze Russell (1852.—1916.), podrijetlom iz redova prezbiterijanaca koji se u 18. godini susreo s grupicom odcijepljenih adventista koji su očekivali 1874. Kristov konačni dolazak. Kad se 1879. oženio adventističkom spisateljicom, zajedno su te godine utemeljili časopis »Kula stražara«, a dvije godine kasnije i svoju tvrtku (WTB) koja je prerasla u religiozni koncern.

Godine 1907. rastavio se od svoje žene, a za 1914. najavio je propast svih kraljevstava na zemlji i doslovno oživljavanje Abrahama, Izaka i drugih biblijskih likova. Kad se to nije dogodilo, pomicao je na sljedeće godine 1915., 1916., pa 1918., no on je umro 1916. a naslijedio ga je nakon borbe za vlast odvjetnik Joseph Franklin Rutherford (1869.-1942.) koji je oživljavanje Abrahama - za kojega je, kako je tvrdio, sagradio vilu u San Diegu - najavio za 1925.

Godine 1931. dao je sljedbi ime »Jehovini svjedoci«, a 1941. napisao je knjigu »Djeca« u kojoj je mladim pripadnicima sljedbe zabranio sklapanje braka jer samo što nije došao kraj svijeta pa će moći djecu rađati u zemaljskom raju. Godine 1942. umro je u Abrahamovoj vili, a naslijedio ga je Nathan Homer Knorr (1905.-1977.), izvrstan organizator, koji je osnovao misijsku školu (Gileadovu školu) koja je godišnje »proizvodila« gotovo 2000 novih članova, tako da je sljedba od 150.000 narasla za njegova vodstva na 2.240.000.

Kad se najavljeni kraj svijeta za 1975. opet nije dogodio, stotine tisuća članova sljedbe se razočaralo. Godinu dana kasnije došlo je do reorganizacije u vodstvu Jehovinih svjedoka te je vrhovnim autoritetom sekte postalo Upravno tijelo koje sačinjava nekoliko istaknutih starijih članova.

Prema njihovim podacima Jehovini su svjedoci 2006. godine imali 6,7 milijuna aktivnih članova.

Sljedba je osnovana pod imenom »Ozbiljni istraživači Biblije« i članovi sljedbe čitaju Bibliju, no ne prihvaćaju ozbiljan, znanstveni studij Biblije, nego su naučeni tako se koristiti Biblijom kako ih tumači i navodi vodstvo »Kule stražara«. Napravili su i svoj vlasti prijevod Biblije nazvan »novi svijet - prijevod«, a koji je na mnogim mjestima prilagođen odnosno čak i promijenjen da bi mogao biti unesen u njihovo učenje. Pozivajući se na 2 Tim 3,16, oni Bibliji pristupaju na temelju osobne inspiracije. Zapravo, za njih nije važna Biblija, nego literatura WTB-a, koja je za njih Božja istina za sadašnji čas. Smatraju se jedinim kršćanima, jedinima koji kršćanstvo naučavaju i žive.

Po svom naučavanju veoma su daleko od kršćanstva: važniji im je Stari zavjet, a odbacuju najvažniju objavljenu istinu da je Bog jedan u trojstvu: Otac i Sin i Duh Sveti. Vjeru u Presveto Trojstvo odbacuju s obrazloženjem da je to učenje za njih nespojivo s jednoboštvom. Po učenju Jehovinih svjedoka, Isus Krist samo je prvorođeni Sin Božji i čovjekom postali nadanđeo Mihael, koji je umro na stupu (odbacuju i sam pojam križa), kao duhovno biće probuđen je te je g. 1914. u nebu započeo rat protiv Sotone i njegovih demona. Oborio je vraga s pratnjom na zemlju i na nebu uredio svoje prijestolje s kojega on upravlja Božjim narodom, Jehovinim svjedocima, na zemlji po svojim vidljivim predstavnicima, nadzirateljima svjedoka. Za nekoliko godina Krist će kao Jehovin maršal u bitki kod Harmagedona uništiti sve države ovoga svijeta te s Jehovinim svjedocima, koji će jedini preživjeti, uspostaviti raj na zemlji. Za tu bitku pozivaju se na knjigu Otkrivenja, 16. redak u 16. glavi: »I skupiše ih na mjesto koje se hebrejski zove Harmagedon.« Na hebrejskom Hea Megiddo znači Megidsko brdo. Megido je grad u ravnici Ezdrolon podno brda Karmela gdje su dogodile krvave bitke (vidi Suci 4,12 -16; 2 Kr 23,29). U knjizi proroka Zaharije (12,1) Megido označava konačni poraz neprijateljskih snaga. To je tek jedno mjesto u 3. dijelu knjige Otkrivenja koje sljedba izvlači iz konteksta te mu očito daje pretjerano i nerealno značenje. Naime, cijelo Otkrivenje podijeljeno je u dva dijela: proročki odsjek s »pismima Crkvama« 1,9 - 3,22 te odsjek u strožem smislu apokaliptički 4,1 - 22, 5. U tom drugom dijelu općenito je uobičajena shema apokaliptičkih upozorenja: predigre do svršetka vremena 6,1 -11,9; zatim neposredne kušnje i veliko sučeljenje 12,1 - 20,15 te konačno - ispunjenje i očitovanje 21,1 - 22,5).

Po učenju sljedbe, opet se pozivajući na Otkrivenje 7,4 (kod katolika čitanje na blagdan Svih svetih) samo 144.000 imaju nadu da će s Kristom u nebu vladati dok je za sve ostale pripadnike sljedbe predviđen vječni raj na zemlji.

Utemeljitelji sljedbe nametnuli su i netočno ime Boga - Jehova umjesto kako je izvorno na hebrejskom Jahve. Utemeljitelji sekte odlučnim odbacivanjem svake Crkve odbacili su i sve sakramente. Ostalo im je krštenje, ali ne kao sakrament nego kao simbolički čin predanja Jehovi. Jednom godišnje slave i »spomen-večeru«, no ona je u punom obliku pridržana samo za preostale od »144.000«.

Budući da sekta Jehovinih svjedoka odbacuje vjeru u Presveto Trojstvo, te budući da ne priznaje Isusu Kristu puno božanstvo i čovještvo - ta se sljedba ne može smatrati kršćanskom.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zakret,tebi nije dosadno,vi svakih desetak godina primite novo prosvetljenje i novu istinu za drugo vreme kao Jelenaši i uvek imate ,,istinu,, suprotnu od predhodne ,,istine,, zato imate toliko datuma i učenja ,biće vidljiv te neće biti vidljiv, zato te pitam jednu zagonetku pa ako je nekad rešiš javi odgovor:

KAŽEŠ DA JE ISUS STVORENJE I DA JE ON SPASITELJ-OTKUPITELJ ZATO PITAM,POSTOJI LI IJEDNO STVORENJE DA NIJE ZGREŠILO?
I PODPITANJE,MOŽE LI NEČISTO OČISTITI NEČISTO?


Sta reci nego ''ovo je bolest''.
Necu ni da se trudim..

POTPISUJEM I OVERAVAM!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Iako se prema patrističkoj predaji i židovskim učenjacima Božje ime ispravno izgovara kao "Jahve", za neke je neupućene ono postalo "Jehova". U tome se napose ističu Jehovini svjedoci, koji su iz tog pogrešnog imena izveli i vlastito. "Jehova" se, međutim, prvi put pojavljuje tek 1270. u knjizi Pugeo fidei dominikanca Rajmonda Martinija, koji je između suglasnika JHVH ("jest") ubacio samoglasnike a-o-a iz riječi "Adonaj", te tako dobio "Jahovah", što zapravo ne znači ništa. Taj se Jahovah kasnije iskrivilo u Jehova.

Šta je to bitno, bitna je predstava o Bogu. Da li je ispravna ili nije. Ako čovjek ima pogrešnu predstavu o Bogu onda će se njemu javiti demon na molitvi i ako govori ime Jahve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Covek moze imati pogresnu predstavu o Bogu ali i dva pristupa toj predstavi.

U tom smislu postoje dva tipova ljudi.

1. ljudi koji imaju pogresnu predstavu o Bogu i u njoj namerno sve vreme ostaju misleci da je njihova predstava ispravna i ne trazeci da ih Bog povede putem prave spoznaje.
Takvim ljudima ce se javiti demon i drzati ih sve vreme cvrsto u stanju samoobmane.

2. Ljudi koji imaju pogresnu predstavu o Bogum ali koji kazu "GoSPODE, JA NE ZNAM NISTA O TEBI, MOLIM TE DA ME POVEDES PUTEM SPOZNAJE, DA TE UPOZNAM, DA UPOZNAM TVOJ KARAKTER I LICNOST, I SPASENJE KOJI MI DAJES"
Takvom coveku ce se javiti sam Bog.


Izgovaranje bilo kog imena Bozjeg sa ovim nema veze, jer uslov da stupimo u kontakt i zajednicu sa Bogom nije izgovaranje imena, vec iskreno i otvoreno srce da poslusamo Bozji glas koji nas poziva k sebi.
 
Natrag
Top