Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Pa i vlada haos jer ljudi imaju pogrešnu sliku o Bogu. Dakle nisu bitna slova nego ime (karakter).

A kod vas bitna slova.



Božje ime se otkriva po karakteru a ne po slovima. To ne znaš jer slušaš KS.



Zar su bitna slova, bitan je karakter. Tebi ime (karakter) nije ni važno nego slova.



Da znaš šta znači ime ne bi se bavio slovima.
Ne mozes ni ti ni bilo ko od ljudi na hramljes na dve strane.Ili ces sluziti Bogu kako treba,ili pak sluzis sotoni.
Ne mozes ti da pricas o Bozjem karakteru,jer si mu izbacio ime.Ako pricas o bilo kome onda moras da ga imenujes da se zna o kome se prica.,a Bog Otac nije bezimeni Bog kako uce decu na casovima veronauke.On ima ime i zove se Jehova
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Nemas vremena, jel znas da STE UBACILI IME BEZ OPRAVDANJA NA ONA MESTA KOJA NISU CITATI IZ STAROG ZAVETA.

Da pretpostavimo i prihvatimo vasu teoriju..
Vi nikako ne mozete biti sigurni, da li je pisac na tim mestima upotrebio YHWH ali opet dodajete.
To zadire u podrucje tumacenja, takvo prevodjenje je neispravno i neozbiljno, zato niko ne priznaje vas prevod, a sem toga osudjuje vas i Bog za dodavanje.
Kad budes naterao ove iz spc da vrate Bozje ime Jehova prvo u stari zavet,a potom i u Novi zavet na svako mesto na kome se u novom zavetu citiraju starozavetni stihovi gde pise Jehova,e tek onda cu da ti lepo objasnim i taj treci korak...
Ali ti ne prihvatas Bozje ime Jehova nigde,Draze ti je kad je Jehova izbacen iz Biblije pa se ne zna o kom se Bogu govori...
I naravno ja sam ovde vec puno godina,tako da sam iste stvari pisao i govorio stotinama takvih kao sto si ti,tako da moras da nadjes nekog mladjeg koji ce imati vise strpljenja od mene,ili pak procitaj moje teme kojih ovde ima dosta ,sve ti tu pise,ili jos bolje idi na sajt JS,imas opciju pretraga online pa pitaj
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne mozes ni ti ni bilo ko od ljudi na hramljes na dve strane.Ili ces sluziti Bogu kako treba,ili pak sluzis sotoni.
Ne mozes ti da pricas o Bozjem karakteru,jer si mu izbacio ime.Ako pricas o bilo kome onda moras da ga imenujes da se zna o kome se prica.,a Bog Otac nije bezimeni Bog kako uce decu na casovima veronauke.On ima ime i zove se Jehova

Jadni ljudi srećni su kada kažu Jehova i misle da je zlo ako kažeš Gospod. Sva pobožnost im je u izgovaranju Jehova.

Magija slova. Ko se bavi karakterom ne bavi se slovima. Ti se i ne baviš imenom (karakterom) nego slovima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Jadni ljudi srećni su kada kažu Jehova i misle da je zlo ako kažeš Gospod. Sva pobožnost im je u izgovaranju Jehova.

Magija slova. Ko se bavi karakterom ne bavi se slovima. Ti se i ne baviš imenom (karakterom) nego slovima.
Da bi mogao da se bavis karakterom nekoga,prvo i osnovno je da moras da znas kako se zove ta osoba....
U Bibliji ima mnogo bogova i to po imenima ,pa cak postoji i Bog Trbuh...i sotona je takodje oznacen kao bog,pa ako ih ima tolko mnogo po imenima zasto ste izbacili ime Jehove Boga Oca od Isusa Hrista iz Biblije,sem ako ga mrzite ???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kad budes naterao ove iz spc da vrate Bozje ime Jehova

Formalizam u izražavanju. Znači bitna su slova a ne karakter (ime). Dokaz magije. Šta je bitno je li Jehova, Gospod, Jahve, Alah.

Samo neko ko ima izopačenu predstavu o Bogu može da misli da ć biti bolji ako kaže Jehova ili neko drugo ime. Kao da od slova zavisi pobožnost.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Formalizam u izražavanju. Znači bitna su slova a ne karakter (ime). Dokaz magije. Šta je bitno je li Jehova, Gospod, Jahve, Alah.

Samo neko ko ima izopačenu predstavu o Bogu može da misli da ć biti bolji ako kaže Jehova ili neko drugo ime. Kao da od slova zavisi pobožnost.
Svasta...,
Da bi mogao da se bavis karakterom nekoga,prvo i osnovno je da moras da znas kako se zove ta osoba....
U Bibliji ima mnogo bogova i to po imenima ,pa cak postoji i Bog Trbuh...i sotona je takodje oznacen kao bog,pa ako ih ima tolko mnogo po imenima zasto ste izbacili ime Jehove Boga Oca od Isusa Hrista iz Biblije,sem ako ga mrzite ???
Kako se zove Bog Otac od Isusa Hrista,znas li?
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Ta ista crkva katolicka i pravoslavna ima to ime u svojim biblijama, uzmi katolicki prevod.
Ne bi ni J.S. znali za ime da nije bilo nase crkve i istih tih prevoda, nisu oni u zacetku izucavali manuskripte niti su imali dovoljno znanja za to..

Koja glupost da neko krije ime!

Sem toga, niko nije "izbacio" to ime.
Ne mozes ti izbaciti i "falsifikovati" Bibliju jer je Bog cuva. A ako ti tvrdis suprotno, onda ti "ne verujes Bogu" , a zasto bi onda i verovao Bibliji? Uzmi pa je baci u djubre jel su "ljudi promenuli Bozju rec" a on je nije sacuvao.

Prevodi nisu nadahnuti(sadrze greske), nadahnuti su samo izvorni tekstovi, a gde si ti video da je iko iz izvora izbacio ime?

Suplja vam je prica ko saksija, navodite nas prave vernike da verujemo da je "neko falsifikovao Bozju Rec" , tako rusite veru slabih..

Sta ce drugo masoni nego da ruse veru...

Daj prevod tvoje crkve koji ima Jehovino ime u sebi, postavi ga ovde da ga svi vidimo!
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Dragi Taktičaru,
kada jedna organizacija ljudi uzme sebi za pravo da prekraja tekst Svetog pisma ignorišući potpuno narod kome je ona data to jasno govori da su joj namere izvrtanje tog teksta. Bez poznavanja istorije naroda, jezika i okolnosti će se svako složiti sa time što ti(organizacija kojoj pripadaš) tvrdi. Ali kada kreneš redom i ne praviš račun bez krčmara, videćeš da je pozicija organizacije Kule stražare potpuno neopravdana jer zaobilazi u potpunosti Jevreje kao da ne postoje. Svaki prevodilac koji je shvatio zašto Jevreji umesto da pročitaju JHVH izgovaraju Adonaj je na našem jeziku stavio Gospod.
"Ime" Jehova je u trinaestom veku osmislio katolički sveštenik koji je bio prevodilac, ali i antisemita. Tako da ste vi Jehovini svedoci uzeli ime koje je smislio jedan pripadnik katoličke crkve. Ima još puno pogrešnih stvari koje ste preuzeli od njih, a ubeđeni ste da je to vaše. Kada bi se stvarno malo potrudili da obziljno izučavate bilo šta vrlo brzo bi vam bilo jasno u kolike laži vas je zavila Kula lažara, ovako sve dok izučavate literaturu te nesrećne organizacije ostaćete u zatvoru bez zidova.
Ja ti od srca želim spasenje, a Bog je istina i ona će te osloboditi.
Sve dok veruješ jednoj organizaciji koja je ogrezla u laži do Boga nikada nećeš doći.
Moj busteru ja sam odavno izasao iz tog kaveza u kome se ti nazalost jos uvek nalazis. Mozete vi samo da se pozivate na Bibliju i to je sve. Jezik je cudo i moze svasta!
A dela!!! Stacemo sa njima?

Ne mogu ja robovati ljudskom zakonu kada imam zivi zakon naseg spasitelja Isusa Hrista! Rece li da ce se njegovi ucenici, oni koji ISKLJUCIVO samo njegov zakon drze, poznati po ljubavi izmedju sebe! Rece!
Ja tu ljubav busteru nazalost u tvojoj crkvi ne vidim! Nisam nikada od gorkog pravio slatko i nikad necu... a vi to svakodnevno radite!

Shvati da u obozavanju zivoga Boga NIKADA necu NISTA raditi sto nas spasitelj Isus Hrist nije zapovedio...slave, bozic, uskrs, praznici, ikone...itd. Zato sto sve to nije od Hrista vec od smrtnog coveka... a sad ti mene nazivaj sektasem do mile volje, nikad sluga nije bio veci od gospodara.
Ali opet imaj u vidu...... Ja do slovce postujem SAMO Hristova pravila i to cu ciniti do smrti!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Daj prevod tvoje crkve koji ima Jehovino ime u sebi, postavi ga ovde da ga svi vidimo!


Zagrebacka Biblija, nadbiskup Franjo Seper daje odobrenje i tako nastaje ova Biblija 1968, danas poznata kao ''Biblija Hriscanske sadasnjosti'' - sadrzi Bozje ime Jehova u Starom Zavetu.. To je samo jedan primer na nasem jeziku a imas ih koliko hoces na drugim jezicima.. Znaci Katolicka crkva nije krila ime a nije ni Pravoslavna..

Sta hoces dokazati?

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Srecom ovo je jedan od izuzetaka gde je vraceno Bozje ime ,pa barem u starom zavetu.
I to je hrvatski prevod,dok Jehove ima jedino u NW prevod i to na svim jezicima
 
Natrag
Top