Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
По тој глупој аналогији и Син је само средство, зар не? Није ни чудо што тврдите да је Исус анђео. Преко Њега је Бог Спасао свет (верујући), то стоји, али Син и Свети Дух нису само пуко средство, већ сам Бог! Преко утешитеља сведочи о Истини и прославља се Син. А све то Бог чини, јер та Три Сведока чине једно, с Дух Свети је Дух Божији - сам Бог.

"Da je sveti duh osoba bio bi sigurno spomenut u doticnom stihu ,a to sto se njime puni,deli itd samo dokazuje da nije osoba,vec Bozje sredstvo..."

Није то вода па да пуниш буре, зато и кажем да није свакоме дато да схвати. Ако неко не схвати одмах, Бог му постепено показује и човек временом схвата оно што јуче није. А ако одбацује чињеницу да се постепено знање повећава и одмах пригрли догме (још ако су и јеретичке, тим горе), човек и не тражи разумевање и упознавање воље Божије. Има све записано и спремно, што да се мучи и замара мозак? Нема потребе, то је истина што прихвата и тако је најлакше.

Насупрот томе, човек треба да буде отвореног срца и ума, да пази да не упадне у јерес, а ви сте је оберучке пригрлили.
Не бој се, нећу те ја више убеђивати око Духа Светога, твоја је пропаст и хула, доста смо ми пута покушавали да вас отргнемо, а ви нећете. Живи ти у богохулној науци слободно - твој проблем.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Adrijane,Adrijane
o cemu ti pricas?
Sin je osoba,licnost Jel ti razlikujes neku osobu od necega kao sto je naprimer oruzje,sila,vetar,misao itd....?
Isus Hrist je Sin Bozji,on je osoba,licnost.
Da je Sveti duh osoba zar mislis da se ne bi trebao spomenuti u Jovanu 17:21?
Sta mislis zasto ga Isus nije ni pomenuo u tako bitnoj konstataciji o jednakosti???
[SUP]21[/SUP] Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
Ovde ispade da su cak i Isusovi ucenici JEDNO u Ocu i sinu,a svetog duha nema nigde???
Nego da nije i duh sveta osoba?
A kad vas povedu da predaju, ne brinite se unapred šta ćete govoriti, niti mislite; nego šta vam se da u onaj čas ono govorite; jer vi nećete govoriti nego Duh Sveti.(marko 13:11) Ko je govorio?apostoli ili sveti duh?
Ali ti ne znas odgovor na obicno pitanje
Kako to da su ucenici JEDNO u ocu i sinu???
Dal je to onda mnogobostvo???
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
2. Дух Господњи говори преко мене, и беседа Његова би на мом језику. (2.Самуилова 23)


16. Људи браћо! Требало је да се изврши оно писмо што прорече Дух Свети устима Давидовим за Јуду који беше пред онима што ухватише Исуса; (Дела 1)

7. Зато, као што говори Дух Свети: Данас ако глас Његов чујете, (Јеврејима 3)

4. Дух Божји створио ме је, и дах Свемогућега дао ми је живот. (Јов 33)

31. Зато вам кажем: сваки грех и хула опростиће се људима; а на Духа Светог хула неће се опростити људима.
32. И ако ко рече реч на Сина човечијег, опростиће му се; а који рече реч на Духа Светог, неће му се опростити ни на овом свету ни на оном. (Матеј 12)


Обрати пажњу на ово на крају, јако је битно за тебе и твоје. Верујем да ниси ни свестан тежине греха.

Зато ви и не верујете у душу и говорите како спава, потпуно исто као и ваша браћа адвентисти. Ако наш дух (душа)
не иде Богу, онда је Дух Божији то што ви хулите: само сила Божија, а не Бог, Трећи Сведок. Ја сам негде лепо објаснио разлику између духа и душе, јер је у питању хомоним (иста реч, а два значења). Код нас се за душу исто каже дух, а то није дух из америчких филмова (проклета душа). А шта ћемо са овим стиховима:

8. Али се не бојимо, и много волимо отићи од тела, и ићи ка Господу. (2.Коринћанима 5)

2. Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осми тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.3. И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна)
4. Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити.(2.Коринћанима 12)



21. Јер је мени живот Христос, а смрт добитак.
22. А кад ми живљење у телу плод доноси, то не знам шта ћу изабрати.

23. А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;

24. Али остати у телу потребније је вас ради. (Филибљанима 1)

А већ сам ти одговорио, оно што је рођено у Духу - дух је, а сви смо једно Духом Светим у нераскидивој заједници. Тако су Отац и Син једно, Дух Божији Свети је на Сину, а од/из Оца исходи, као што и Син од/из Оца изиђе. Опет "шпанско село", знам...
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pa vidis da je dao tajm aut! dok ne nadje neku jerews da postavi.
Covek nema bre veze sta cita u bibliji jer mu Sv Duh zatvorio razum,oci,pa nevidi stihove koje si mu postavio.Njemu je vazniji Miler,EGW,rasel i njihova doktrina jeresi cem to sto sam Gospod i apostoli pisu u bibliji.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa vidis da je dao tajm aut! dok ne nadje neku jerews da postavi.
Covek nema bre veze sta cita u bibliji jer mu Sv Duh zatvorio razum,oci,pa nevidi stihove koje si mu postavio.Njemu je vazniji Miler,EGW,rasel i njihova doktrina jeresi cem to sto sam Gospod i apostoli pisu u bibliji.

Pozdrav.
Kratko, jasno i apsolutno tačno!

Par puta sam razgovarao sa JS, kada me spopadnu negde. I pustim ja njih tako sat-dva da mi pričaju bajke iz njihovih šarenih knjižica, pošto ih mogu slušati satima. A kada ja počnem da otvaram stihove, jer ja sa sobom uvek i samo nosim Bibliju i ništa drugo, oni ne mogu slušati ni 5 minuta. Bez obzira ko je po funkciji u JS. Po tome vidim da je ovaj post tačan. On će pre slušati njihove osnivače i proročice i vođe nego Hrista i apostole.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
1. Petrova 3,22 Koji je s desne strane Bogu, otišavši na nebo, i slušaju ga anđeli i vlasti i sile.

Moze li neko ko podrzava trojstvo da mi pojasni ovaj stih.

Dakle, ovo je samo jedno mesto u Bibliji gde se kaze da Hrist po povratku na nebo....stoji ili sedi pored Boga! Sto moze znaciti samo jedno, da Isus nije Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
1. Petrova 3,22 Koji je s desne strane Bogu, otišavši na nebo, i slušaju ga anđeli i vlasti i sile.

Moze li neko ko podrzava trojstvo da mi pojasni ovaj stih.

Dakle, ovo je samo jedno mesto u Bibliji gde se kaze da Hrist po povratku na nebo....stoji ili sedi pored Boga! Sto moze znaciti samo jedno, da Isus nije Bog.
Evo mogu ja, ali pod uslovom da mi odgovoriš na sledeće pitanje:
Koga slušaju ANĐELI, VLASTI i SILE ?
Hvala, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Evo mogu ja, ali pod uslovom da mi odgovoriš na sledece pitanje:
Koga slušaju ANĐELI, VLASTI i SILE ?
Hvala, pozdrav

Hristu naravno, to je vise nego jasno.
Tvoje pitanje je veoma zanimljivo iz jednog razloga.....zar se za Boga ne podrazumeva da ga andjeli slusaju ? Naravno.
Za Hrista se to ne podrazumeva, zato to Petar i naglasava.
A zasto je to tako...

[TABLE]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"]Filibljanima 2:9,10[/TD]
[TD="bgcolor: transparent"]Zato i Bog njega povisi, i darova mu ime koje je vece od svakoga imena.[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"][/TD]
[TD="bgcolor: transparent"]Da se u ime Isusovo pokloni svako koljeno onijeh koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;[/TD]
[/TR]
[/TABLE]





Kada je Pavle ovo napisao Hrist je bio na nebu. Da li on na Hrista gleda kao na Boga ? Ne!
Pavle jasno kaze da je Bog povisio Hrista i dao mu ime vece od svakog imena. Zato ga andjeli i slusaju.....ne iz razloga sto Hrist tako hoce, vec Bog.


1. Petrova 3,22 Koji je s desne strane Bogu, otišavši na nebo, i slušaju ga andjeli i vlasti i sile.

Zato i stoji to pitanje, ako je Hrist Bog, zasto Pavle kaze da je on pored Boga ?
Nelogicno.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
E moj Adrijane ja te pitam jedno a ti pises deseto.
Ja te pitam zasto nigde nema svetog duha u Jovanu 17:21,ti pises o desetom.
Imas li barem neki stih iz Biblije gde pise da je sveti duh BOG???
Zapazi da nam ovom stihu ne mozes nikako da odbranis trojstvo,a ono o cemu ti pises ispasce kao mnogobostvo.

za mog druga fakija velikog troicarskog branitelja
evo jedno pitanje
secas li se slucaja kad je majka sinova Zebedejevih dosla kod Isusa da ga moli da njene sinove u Bozjem carstvu postavi sebi sa desne i sa leve strane.Secas li se sta joj je Isus rekao?S koje strane ce da postavi Jakova a sa koje Jovana.Koga na desnu a koga na levu stranu?Ako bi to Isus uradio on bi zaista bio pravi Bog,zar ne?,a ako ne bi mogao,sta je on onda?da li je ravan Bogu Ocu???
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Hristu naravno, to je vise nego jasno.
Tvoje pitanje je veoma zanimljivo iz jednog razloga.....zar se za Boga ne podrazumeva da ga andjeli slusaju ? Naravno.
Za Hrista se to ne podrazumeva, zato to Petar i naglasava.
A zasto je to tako...

[TABLE]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"]Filibljanima 2:9,10[/TD]
[TD="bgcolor: transparent"]Zato i Bog njega povisi, i darova mu ime koje je vece od svakoga imena.[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"][/TD]
[TD="bgcolor: transparent"]Da se u ime Isusovo pokloni svako koljeno onijeh koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;[/TD]
[/TR]
[/TABLE]






Kada je Pavle ovo napisao Hrist je bio na nebu. Da li on na Hrista gleda kao na Boga ? Ne!
Pavle jasno kaze da je Bog povisio Hrista i dao mu ime vece od svakog imena. Zato ga andjeli i slusaju.....ne iz razloga sto Hrist tako hoce, vec Bog.


1. Petrova 3,22 Koji je s desne strane Bogu, otišavši na nebo, i slušaju ga andjeli i vlasti i sile.

Zato i stoji to pitanje, ako je Hrist Bog, zasto Pavle kaze da je on pored Boga ?
Nelogicno.
Hrist je jedno od tri lica Božanstva. Niko ne spori da je Bog Otac Bog. Ali vi sporite da je Hrist - Bog Sin i Sveti Duh - Bog Duh.
Za vas samo postoji jedan Bog - Bog Otac a ostala dva lica Božanstva odbacujete kao Bogove. Odnosno kao 3 lica jednog Boga.
Ako je u Bibliji zapisano : ''Jedino Bogu se klanjaj i služi mu....'' Otkud sada da HRISTA SLUŠAJU ANĐELI, VLASTI I SILE !?
Valjda Anđeli poštuju to biblijsko i nebesko uputstvo ! Ako slušaju Hrista, onda se protive Bogu. Jer je Bog preko Biblije reako da samo trebamo slušati Boga!
 
Natrag
Top