Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za poelbustera
Covece ne mogu da verujem da si tolko nedokazna osoba.
Kukao si kako su JS lose preveli za delenje,dao sam ti stih gde su lepo preveli delenje,i ti nisi zadovoljan???Pa ,sta ti se tu ne svidja u odbrani toga prevoda.

Zasto ne odgovoris nista o ubacenim SPC stihovima u 1.jov 5:7 ili otkrivenje 1:10
Sto se tioce alfa i omega imas posebnu temu ,u kojoj sam razotkrio sve lazi ,pa nemoj da spamujes.

I nemoj da letis ko muva bez glave,i da se samo tuzibabas ko srbomrsci kod NATO pakta.
PROCITAJ ODGOVORE na optuzbe!!!
Ti tvoji iz Nato pakta su i prvi poceli hajku na JS.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Da si se potrudio da pročitaš moje prethodne postove ne bi mi stalno postavljao ista pitanja.
Sva sreća što drugi čitaju i proveravaju pa će sami zaključiti .
Koliko puta treba da ti ponovim da jesti i lomiti hlebove nije isto .
Ti ili se praviš blesav ili stvarno ne čitaš pa skrećeš na druge reči.Nisam slučajno sve te kritične reči obojio.Pregledaj još jednom pa razmisli.

Da išta znaš o istoriji hrišćanstva poznavao bi i Učenje dvanaestorice Apostola (Didahi)
pa bi znao da lomljenje hlebova nije prosto jedenje kao što Kula stražare želi da vam zamaže oči.


Evo dela tog teksta:
IX. (1) A odnosno Evharistije (=Liturgije), ovako činite blagodarenje:
Prvo za čašu (govorite):
Blagodarimo Ti, Oče naš,
za svetu lozu Davida sluge Tvoga,
koju si nam objavio kroz Isusa Sina Tvoga.
Tebi slava u vekove!
A za hleb koji se lomi (govorite):
Blagodarimo Ti, Oče naš,
za život i poznanje (,),
koje si nam objavio kroz Isusa Sina Tvoga.
Tebi slava u vekove!
Kao što je ovaj hleb (koji lomimo) bio rasejan po gorama, i sabran postade jedan, tako neka se sabere Crkva Tvoja sa krajeva zemlje u Carstvo Tvoje.
Jer je Tvoja slava i sila kroz Isusa Hrista u vekove!
A od vaše Evharistije (=Liturgije) neka niko ne jede niti pije, osim krštenih u ime Gospodnje; jer o tome je i rekao Gospod: "Ne dajite svetinje psima".


PS
Ako ti ignorišeš moje validne odgovore na tvoja pitanja,drugi koji čitaju proveravaju šta piše.
Neka iz tih odgovora i tvog ponašanja zaključe ko je ko.
Drago mi je i što svojim "ljubaznim i probranim"rečima dokazuješ kako su Jehovini svedoci smireni i na koji način brane "hrišćanstvo Kule stražare".Ionako sam planirao da pišem o prefinjenom jeziku Jehovinih svedoka.Samo nastavi tako i pokaži koliko su Jehovini svedoci staloženi u diskusiji na temelju Svetog pisma.Iz tvog ponašanja se može puno zaključiti.
PS2
Koliko je ko nedokazan govore naši postovi.Ljudi čitaju ...podcenjuješ ih.Imaju ti ljudi i zdrav razum pa sami zaključuju.Njima nije potrebna Kula stražara da misli za njih.Prevideo si i post o tome kako Kula ne voli da vi čitate Bibliju,pogledaj malo.Nisu ni ovi ljudi blesavi da preskaču preko postova i da ih ignorišu kao ti.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
jehovini svedoci

Dragi moj prijatelju AApocketz odgovaram ti na post [h=2]#1485!!!![/h] dugo nisam bio na forumu upravo zbog toga jer sam sve postove pratio i proveravao potajno.

Najvise tvoje,gerakulesa,big risa,poelbustera,jedini koji je iz vas nabrojanih gramatno i citko s razumom objasnio sve na postovima i dao mogucnost da se sve proveri je "Poelbuster"

Gerakules takodje sve daje argumentovano i citate iz biblie koje on sam nije izmislio!

Cika mika takodje daje dosta argumenata,Sarrdy takodje itd.



Ako neko i spamuje, nazalost to ste vi JS.

Ako neko i zatrpava, postove to ste vi JS.

Ako neko i vredja,nazalost to ste vi JS.

Ako neko i nesto postavlja bez argumenata, nazalost to ste vi JS.

Itd,itd.


A kad ostajete bez texta nema vas po celu nedelju, cekate da se malo promeni tema na postovima na koje niste znali da date odgovor ili argument onda se pojavite vas nekoliko i pocinjete da spamujete i zatrepavate postove, a da ne govorim o vasem ponasanju prema drugim forumasima a narocito prema ljudima koji sebe nazivaju "Hriscanima" a ne jehovinim svedocima.

Tvoji postovi su pravi uzas jedno te isto pises i postavljas iako vec davno niko na tvoje postove ne obraca paznju! samo po neki novi forumas i to samo zato sto te nezna, jer nije citao sve postove od pocetka kao ja.

Ti se samo blamiras ovde na forumu a najvise blamiras Jehovine Svedoke.

Pominjes stalno "od vrata do vrata" sta ti hoces time da dokazes,kada ti je poelbuster postavio toliko postova i citata iz biblije, iz raznih originalnih prevoda,Nisi ni pisnuo ni o jednom argumentovanom postu a hvatas se samo za jedan citat.Gerakules takodje ti je postavio i tebi i risu,i nijedan argumentni odgovor! samo spamovi i zatrpavanja i pokusaji da se uture razni monuskripti SZ,kao NZ itd.

Na mnogim temama vam stoji pitanje: gde u NZ,pise "jehova" a vi izgubljeno i ocajno poturate razne lazne kopije i prevode grckihi ostalih biblija koje je stampala Kula Strazara.

U pocetku si mi bio interesantan kada sam se pojavio na forumu bio sam nov,Ali kada sam shvatio da te svi ignorisu na forumu osim mene, resio sam da se povucem da te izucim tebe i druge, zato sam se i povukao da vas dobro izucim da znam s kim imam posla i kako cu skim da diskutujem.

Sve vreme sam pratio postove i eto iskazao sam svoje misljenje gore.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
za poelbustera
Covece ne mogu da verujem da si tolko nedokazna osoba.
Kukao si kako su JS lose preveli za delenje,dao sam ti stih gde su lepo preveli delenje,i ti nisi zadovoljan???Pa ,sta ti se tu ne svidja u odbrani toga prevoda.

Zasto ne odgovoris nista o ubacenim SPC stihovima u 1.jov 5:7 ili otkrivenje 1:10
Sto se tioce alfa i omega imas posebnu temu ,u kojoj sam razotkrio sve lazi ,pa nemoj da spamujes.

I nemoj da letis ko muva bez glave,i da se samo tuzibabas ko srbomrsci kod NATO pakta.
PROCITAJ ODGOVORE na optuzbe!!!
Ti tvoji iz Nato pakta su i prvi poceli hajku na JS.


Prijatelju lakse malo sa nacistickim uvredama! neznam samo kako te jurivaka jos nije upozorio!!

U ostalom ako optuzujes coveka da je on natovac i da je poceo hajku daj dokument ili argument za takvu optuzbu, ako nemas onda cuti!!

Koliko se secam gerakules je postavio dokument da ste vi JS,direktno povezani s "UN" sta to znaci? to znaci da vi JS radite na globalizaciji celog sveta a "NATO" je u sastavu "UN" koja sprema ustolicenje "Antihrista" a KS-re je odavno poznata kao masonska organizacija "OKO"

Znas ono piramida u piramidi "OKO""JHVH" itd.

Mogu da ti dokumentujem kao i gerakules samo kazi.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Što volim ovaj CD Watchtower Library.
Pa kad volis sta se onda bunis , sve je jasno ko suza , i jednostavnije objasnjenje tako da ne moram dugo pisati a i prsti me zabole , ovako ti odmah nadjem spremljeno i to je to , sta ces danas je napredna tehnika,

Počnite jednom da čitate Bibliju a ne samo šarene knjižice Kule stražare.
pa otkud znas da ne citam , ja citam a treba i ti da citas i da vidis da ne treba da slavis trojednog boga, a ni tvoje slave, a ni tvoje vodje koji se mesaju sa politicarima , i koji zavode narod trujuci ih da se cak spremno bore za svoju veru i po cenu da ubiju, i da ne pricamo druge nedostatke , molim te nemoj da izvucem sa YouTube i da pokazem ovde svima kako se sami tucu i da nemaju jedinstva i kako se popovi psuju, i kako maltretiraju narod, i kako se bogate na tudji racun .Ostavi se toga i gledaj tvoja posla , bolje ti je .



[FONT=&amp][/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
evo koliko su slozni pravoslavci i kako izdavaju jednog drugog, jel to prava religija ???????? a evo sta kaze Bozija rec, pa razmisli koga onda upucujes na prav put.

Filipljanima 2:2 upotpunite moju radost ovim: budite složni u razmišljanju i imajte istu ljubav, budite jednodušni, jednako razmišljajte,

1Koric. 1:10. Potičem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista da svi jedno govorite i da među vama ne bude podjela, nego da budete potpuno ujedinjeni istim umom i istim načinom razmišljanja
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
#110
icon1.png
28-06-2010 09:03

Ovo je napisano od poelbuster



Da podsetim ,ovde nije tema Lido di Ostia nego Pravoslavlje.

Lepo si rekao da treba svako da se izjasni o sebi da bi mogao da ravnopravno učestvuje u diskusiji i da se zna čije ideje zastupa.

Kod mene je na prvom mestu Bog koji mi daje snagu i moje najjače oružje-Sveto Pismo

Ефесцима, глава 6
13. Тога ради узмите све оружје Божије, да бисте се могли бранити у зли дан, и свршивши све одржати се.
14. Станите дакле опасавши бедра своја истином и обукавши се у оклоп правде,
15. И обувши ноге у приправу јеванђеља мира;
16. А сврх свега узмите штит вере о који ћете моћи погасити све распаљене стреле нечастивог;
17. И кацигу спасења узмите, и мач духовни који је реч Божија.
18. И сваком молитвом и мољењем молите се Богу духом без престанка, и уз то стражите са сваким трпљењем и молитвом за све свете,



Pripadam Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi i poštujem je.

Verovatno nećeš pročitati ali evo linka

Идентитет Цркве | Српскa Православнa Црквa [Званични сајт]

Dalje,slavim Lazarevu subotu.

Praznik koji nije posvećen Lazaru nego je posvećen tome da nas podseća na snagu reči Hristove.

Sada bih molio tebe da se isto ovako predstaviš pa da nastavimo diskusiju o Pravoslavlju.

Lido di Ostija je naravno od srca pozvan da sa nama dalje diskutuje i da citiram

jeremijubg sta ti verujes da je crkva Hristova???!!!gukni vise......ako mi na ovo ne odgovoris ni sada smatraj da smo zavrsili razgovor....



Dragi jeremijabg zašto da završiš razgovor sa Lidom?

Zar netreba da učiniš sve da se spasi tvoj bližnji?

Матеј, глава 18

12. Шта вам се чини? Кад има један човек сто оваца па зађе једна од њих, не остави ли он деведесет и девет у планини, и иде да тражи ону што је зашла?

13. И ако се догоди да је нађе, заиста вам кажем да се њој више радује него онима деведесет и девет што нису зашле.

14. Тако није воља Оца вашег небеског да погине један од ових малих.

15. Ако ли ти сагреши брат твој, иди и покарај га међу собом и њим самим; ако те послуша, добио си брата свог.

16. Ако ли те не послуша, узми са собом још једног или двојицу да све речи остану на устима два или три сведока.


Матеј, глава 5
44. А ја вам кажем: љубите непријатеље своје, благосиљајте оне који вас куну, чините добро онима који на вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне;

I za kraj od mene

Ефесцима, глава 6
23. Мир браћи и љубав с вером од Бога Оца и Господа Исуса Христа.
24. Благодат са свима који љубе Господа нашег Исуса Христа једнако. Амин.



Ovo je napisano od poelbuster mozete pogledati pod post 110, jedno me zanima da li ti proizvoljno postujes pisma bozija , kakav si ti pravoslavac, kako to slavis Lazarevu subotu, objasni ovde svima , cudan si ti covek , hoces da popujes drugima a ne vidis gredu u tvoje oko ???????????????

pisano je : Izaija 42:8.Ja sam Jehova. To je ime moje, i nikome neću dati slavu svoju, niti hvalu svoju likovima rezbarenim.

Izaija 48:11.Radi sebe, radi sebe ću učiniti što sam naumio. Zar ću dopustiti da se ime moje sramoti? Nikome neću dati slavu svoju!

A ti slavis Lazara :what:


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
#136
icon1.png
10-07-2010 14:53


Napisano od poelbuster


Kako i zašto se krstimo.
Sa spojenim palcem,kažuprstom i srednjim prstom se simbilizuju Sveta Trojica.
Mali i domali simbolizuju Hrista koji je došao kao čovek i kao Bog.
Pokret od glave prema stomaku simbolizuje silazah Hristov od Oca nama i od desnog ramena prema levom da Sveti Duh prolazi kroz nas.


Puno simbolike...nevidim što bi ta simbolika bila paganska ili loša.



Dragi brate

Vidiš da nas ovde nekolicina ima i teško se sporazumevamo iako imamo dobru volju....



Nemam nameru dragi brate da te u bilo šta ubeđujem,iznosim samo svoje lično mišljenje.




Možda i jeste bilo potrebno da se cepamo i spajamo.



Evo trinitarijanca poelbustera kako uci coveka da se krsti, valjda i to pise u Sveto Pismo, samo molim te pokazi nam svima mozda je Vuk Karadzic to sam dodao,:beee:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
...............Cika mika takodje daje dosta argumenata,Sarrdy takodje itd................
Hvala brate, hvala. Lep gest.
Mada mislim da svi ovde zaslužuju pohvalu. Ipak eto odvajaju svoje vreme za ovaj forum, pišu, traže stihove. I to je neki rad i trud. Tako da ja mislim da se i njima trebamo zahvaliti za javljanje. Na kraju pitanje bi bilo da su JS prvo naleteli na misionare iz Katoličke crkve ili Pravoslavne, ili Baptističke, ili Adventističke...........kome bi sada pripadali. Ipak najagresivnije i najmasovnije misionarenje imaju JS. Ja ustvari ne znam da li još neko ide od vrata do vrata i misionari. Tako je mala verovatnoća da ko se prvi put susreće sa biblijom i studioznim istraživanjem neće prikloniti njima. Mogu ih izbeći i neprikloniti im se samo dobri poznavaoci Pisma, a takvih je nažalost malo u ovoj zemlji.
Pozdrav, Gospod s tobom
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pa kad volis sta se onda bunis , sve je jasno ko suza , i jednostavnije objasnjenje tako da ne moram dugo pisati a i prsti me zabole , ovako ti odmah nadjem spremljeno i to je to , sta ces danas je napredna tehnika,

pa otkud znas da ne citam , ja citam a treba i ti da citas i da vidis da ne treba da slavis trojednog boga, a ni tvoje slave, a ni tvoje vodje koji se mesaju sa politicarima , i koji zavode narod trujuci ih da se cak spremno bore za svoju veru i po cenu da ubiju, i da ne pricamo druge nedostatke , molim te nemoj da izvucem sa YouTube i da pokazem ovde svima kako se sami tucu i da nemaju jedinstva i kako se popovi psuju, i kako maltretiraju narod, i kako se bogate na tudji racun .Ostavi se toga i gledaj tvoja posla , bolje ti je .
Ti si glup kad mislis da se pravoslavna vera osniva samo na popove,mi smo Hriscani,a ne jehovisti i mi razmatramo bibliju na hriscanski a ne na jehovisticki.

To trojstvo koje vi demonstrirate nema veze sa tim u koje mi verujemo,mi verujemo u Oca i Sina I Sv Duha u koje se i krstimo!!!!

A u to sto vi verujete nema veze sa Hriscanstvom.

A ti nam napisi u sta se vi krstite?
 
Natrag
Top