Je li Bog Osoba - jedinstvo triju Osoba?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, samo sto je ludilo Stvarnoslapova karakteristika, a to se vidi u besomucnom napadanju drugih, vredjanju, laganju, izvrtanju, bahatosti, bezobzirnosti, neparlamentarizmu, itd.

Zato sam i napomenuo u jednom predhodnom komentaru, da je to ludak, i umno bolestan covek.

Ali da mu ja zelim ozdravljenje, i fizicko i duhovno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da, samo sto je ludilo Stvarnoslapova karakteristika, a to se vidi u besomucnom napadanju drugih, vredjanju, laganju, izvrtanju, bahatosti, bezobzirnosti, neparlamentarizmu, itd.

Pa on je zato i došao. Da kvari raspravu.

Da je obesmisli i zgadi, on ti je crnokošuljaš U
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Da, samo sto je ludilo Stvarnoslapova karakteristika, a to se vidi u besomucnom napadanju drugih, vredjanju, laganju, izvrtanju, bahatosti, bezobzirnosti, neparlamentarizmu, itd.

Zato sam i napomenuo u jednom predhodnom komentaru, da je to ludak, i umno bolestan covek.

Tko god želi može se javiti voditelju jedne ludnice, prof.dr. Laodikeji, i čovjek će vam odmah ovdje priopćiti dijagnozu. Evo vam na primjer njegove dijagnoze za svoju sestru tripu kad je zatražio: :)

Dakle, Tripo mene osudjuje za neku psiholosku bolest, a on sebe sve vise razotkriva kao jednog zlog, namcorastog, namrgodjenog, prema svemu kriticki nastrojenog, bahatog, i u krajnju ruku bolesnog nervno rastrojenog coveka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Whaaaat? Sad je i pol promenio?

Braća i sestre su oni koji to dobivaju po vjeri u Boga Oca, Boga Sina i Boga Duha Svetog, sjedinjujući se u Crkvi kojoj je Krist Glava, i koja je nama Majka, uz našu Majku Mariju. Tako mi kršćani imamo i Oca i Majku, dok subotari imaju samo maćehu EGW. A po EGW maćehinstvu, oni jedni drugima jesu samo sestre. :) Kao što su "sestre" svih 50.000 protestantskih sekti koje su poslušne đavlini.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Braća i sestre su oni koji to dobivaju po vjeri u Boga Oca, Boga Sina i Boga Duha Svetog, sjedinjujući se u Crkvi kojoj je Krist Glava, i koja je nama Majka, uz našu Majku Mariju. Tako mi kršćani imamo i Oca i Majku, dok subotari imaju samo maćehu EGW. A po EGW maćehinstvu, oni jedni drugima jesu samo sestre. :) Kao što su "sestre" svih 50.000 protestantskih sekti koje su poslušne đavlini.

Sestre po ocu - ljubavniku kurvi, kraljica i "proročica".... :rolleyes:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Trojstvo je neophodnost plana spasenja. Ako onaj ko ti menja srce nije Bog, onda tražiš spasenje u energiji ili nekoj drugoj tvorevini. Ako onaj ko te iskupljuje nije Bog, onda je tvoj Spasitelj stvorenje. U oba slučaja kršiš Božji zakon, Prvu Božju zapovest jer tražiš spas u nečemu ili nekome što nije ili koji nije Bog.

A sam Bog Otac ne može da se useli u tvoje srce i da ti promeni karakter, a da ti ostaneš živ, jer niko ne može videti Boga i ostati živ.

Takođe, ne može Bog Otac da umre da bi te iskupio. Jedina mogućnost je da to uradi manifestovan Bog u vreme i prostor kroz ličnost Sina i ličnost Svetoga Duha
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
1.Petrova 1:
3 Blagosloven Bog i Otac Gospoda našeg Isusa Hrista, koji nas po velikoj milosti svojoj prerodi za živu nadu vaskrsenjem Isusa Hrista iz mrtvih,
Ovo je samo jedan od bezbroj stihova gde se hvali i blagosilja samo jedan pravi i istiniti Bog.
Ako je Bog trojstvo,onda bi se ovde svi troje blagosiljali bez razlike.,zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
1.Petrova 1:
3 Blagosloven Bog i Otac Gospoda našeg Isusa Hrista, koji nas po velikoj milosti svojoj prerodi za živu nadu vaskrsenjem Isusa Hrista iz mrtvih,
Ovo je samo jedan od bezbroj stihova gde se hvali i blagosilja samo jedan pravi i istiniti Bog.
Ako je Bog trojstvo,onda bi se ovde svi troje blagosiljali bez razlike.,zar ne?

Ima bezbroj stihova gdje se spominju Otac i Sin, Bog i Janje, Bog i Gospodin i samo se njih časti. Ali pitanje je - da li Sv. Duh ima obličje, formu, sjedi li na prijestolju. Gdje piše da mu se treba moliti i klanjati mu se? Je li Sveti Duh ime?
 
Natrag
Top