VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Naravno da trebaš misliti da Isus je bio u obličju Božijemu, zar nije li i čovek stvoren po obličju Božijemu? nego nije ni čovek a ni Isus bio ni Bog a nit se usporedio da bude jednak sa Bogom. Lepo tu piše samo treba čitati.

E a sad mi kaži ko je jednak Jehovi Bogu i Ocu našemu pa ću ja tebi onda priložiti šta piše u moju Bibliju pa ti usporedi to sa tvojom da vidiš da li je to isto.

Izlazak 15,11Tko je kao ti, Jahve među bogovima, tko kao ti sija u svetosti, u djelima strašan, divan u čudima?

Dakle ko? čekam tvoj komentar.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pokusavas recima da izvrnes smisao.

Tekst jasno kaze da je Isus pre svog dolaska na ovaj svet imao oblicje Boga, ( ne oblicje andjela ili stvorenih bica ), vec Boga - sto znaci da je bio potpuni Bog, ali se odrekao Bozanskog oblicja radi coveka i dosao na ovaj svet u ponizenom telu, i zbog te poniznosti i uslovne ponizenosti u odnosu na Oca - on nije govorio o sebi kao Bogu, vec je ljudima dao primer poslusnosti i poniznosti.

"Jer ovo da se misli među vama šta je i u
Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove"
( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Naravno, stari zavet govori o Bogu, ali u kontekstu biblije taj Bog je zajednica tri licnosti - Oca, Sina i Svetoga Duha koji su zajedno stvorili svet, vodili Izrailj kroz starozavetnu istoriju, i kreirali plan spasenja koji ostvaruju razlicitim ulogama koje obavljaju na spasenju coveka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pokusavas recima da izvrnes smisao.

Tekst jasno kaze da je Isus pre svog dolaska na ovaj svet imao oblicje Boga, ( ne oblicje andjela ili stvorenih bica ), vec Boga - sto znaci da je bio potpuni Bog, ali se odrekao Bozanskog oblicja radi coveka i dosao na ovaj svet u ponizenom telu, i zbog te poniznosti i uslovne ponizenosti u odnosu na Oca - on nije govorio o sebi kao Bogu, vec je ljudima dao primer poslusnosti i poniznosti.

"Jer ovo da se misli među vama šta je i u
Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove"
( Filibljanima 2. 5 - 8 ).

Naravno, stari zavet govori o Bogu, ali u kontekstu biblije taj Bog je zajednica tri licnosti - Oca, Sina i Svetoga Duha koji su zajedno stvorili svet, vodili Izrailj kroz starozavetnu istoriju, i kreirali plan spasenja koji ostvaruju razlicitim ulogama koje obavljaju na spasenju coveka.


Izmišljaš! Nigde ne piše da je Isus potpuni Bog, to tvojoj dogmi samo tako odgovara ali Biblija tako nešto ne naučava.
I čovek je stvoren po obličju Božijemu i šta sad navodno treba li i čovek da bude potpun Bog po tvom primeru. Bogohuljenje je to, niko nije isti Bogu YHWH a ne da je neko potpun Bog kao što je YHWH. Daj navedi mi taj stih gde piše da je Isus potpun Bog, nemaš ga.
Drugo ako se Isus odrekao Božanskog bića tada više nije Božansko Biće nego samo čovek. Pojasni mi zašto kažete da je Apostolu Tomi Isus i Bog i čovek ili Bogočovek? Koje Biblijske osnove imaš za takve izjave?

"Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;"
Opet sam sebi kontradiktiraš, neozbiljan si do bola. Ako se Isus nije otimao da se izjednači sa Bogom što ga ti izjednačavaš, tako ti odgovara zbog dogme možda?

Naravno, stari zavet govori o Bogu, ali u kontekstu biblije taj Bog je zajednica tri licnosti - Oca, Sina i Svetoga Duha koji su zajedno stvorili svet, vodili Izrailj kroz starozavetnu istoriju, i kreirali plan spasenja koji ostvaruju razlicitim ulogama koje obavljaju na spasenju coveka.

Opet izmišljaš, u Bibliji nema takve informacije, Apostoli nisu to učili a ni Hristovo jevanđelje o tome ništa ne kaže. Dakle čija je to onda nauka ako se ne bazira na Bibliju? A da Nikeska odluka.

Temi naslov "Ja jesam" a ti iznosiš dezinformacije o navodno Tri božanska bića koja su u svemu ista, u svemu jednaka i u svemu ravna.

Dobro hajd kad već spamuješ temu onda kaži mi ko je Spasitelj tvoj i kako mu ide taj plan spasenja?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
John 14:09
Isus mu reče: "Bio sam s tobom toliko dugo, a vi još uvijek ne znate me, Philipe? Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako možete reći: 'Pokaži nam Oca'?

Bog Jahve sam kaže da je Njegov Lik nemoguće vidjeti ljudima

IZLAZAK 33,23
Onda ću ja svoju ruku maknuti, pa ćeš me s leđa vidjeti. Ali se lice moje ne može vidjeti.
PONOVLJENI ZAKON 4,12
Isred ognja Jahve je govorio vama; čuli ste zvuk riječi, ali lika niste nazreli - ništa osim glasa.
PONOVLJENI ZAKON 4,15
Pazite dobro! Onoga dana kad vam je Jahve, Bog vaš, govorio isred ognja na Horebu, niste vidjeli nikakva lika,

Da li Bog Jahve laže?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus Krist sam kaže da Boga Jahvu nitko nije vidio:

IVAN 5,37
Pa i Otac koji me posla sam je svjedočio za mene. Niti ste glasa njegova ikada čuli niti ste lica njegova ikada vidjeli,
IVAN 6
,46
Ne da bi tko vidio Oca, doli onaj koji je kod Boga; on je vidio Oca.

Da li Isus laže?
A apostli gledaju Isusa!?
Kako to?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apostoli sami kažu da Boga Jahvu nitko nije vidio:

1. TIMOTEJU 6,16
koji jedini ima besmrtnost, prebiva u svjetlu nedostupnu, koga nitko od ljudi ne vidje niti ga vidjeti može. Njemu čast i vlast vjekovječna! Amen.
1. IVANOVA 4,12
Boga nitko nikada ne vidje. Ako ljubimo jedni druge, Bog ostaje u nama, i ljubav je njegova u nama savršena.

Da li apostoli lažu?
A apostli gledaju Isusa!?
Kako to?

-----------------------------------------------------------------------
Možeš li mi pokušati odgovoriti na TO gornje?
................................................................
Da li je možda tvoja dogma u kontradikciji,
ili
Biblija je u kontradikciji!?
--------------------------------
Ima tema o tome - pa se tamo dokaži!

http://serbianforum.org/threads/vidjeti-lik-boga-oca-jahve.499597/page-2#post-1353606
--------------------------------------

ŠTO je Gospodin Isus sa rečenim - JESAM - potvrdio, kazao, izreko?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1370405, member: 363.141"] Pokusavas recima da izvrnes smisao.

Tekst jasno kaze da je Isus prije svog dolaska na ovaj svijet imao oblicje Boga, [/ QUOTE]

-------------------------------------------------- --------------------------------------------------

A ljudi i sada imaju obličje Boga!

Postanak 1,27

Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori , muško i žensko stvori ih.
-----------------------------
Po tvojoj analogiji tvoje dogme - Čovjek je Bog.
-------------------------------------------------- ----

Sam Bog Jahve kaže:

PSALAM 82,6
Rekoh doduše: " Vi ste bogovi i svi ste sinovi Višnjega!

-----------------------------
Po tvojoj analogiji tvoje dogme - Čovjek je Bog.
-------------------------------------------------- ----

Sam Božji Sin Isus kaže:

IVAN 10,34
Odgovori im Isus: "Nije li pisano u vašem Zakonu: Ja rekoh: bogovi ste!

-----------------------------
Po tvojoj analogiji tvoje dogme - Čovjek je Bog.
-------------------------------------------------- ----

Jel tebi jasno koliko ti je nakaradan i bogohulan nauk?
-------------------------------------------------- ------------------------------------

Ovdje je tema - JA JESAM.

ŠTO za tebe znači kada netko kaže - JA JESAM - JESAM?

ŠTO trebam čitati kada vidim napisano - JA JESAM! -?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
``Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima 2. 5 - 8 ).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gospodin Isus je prije dolaska na Zemlju bio duhovno biće,
a sva duhovna bića su na višem nivou od nas ljudi Tjelesnih bića.
-------------------------------------------------------------------------
TO je TO poniženje.
----------------------
Isus je na Nebu bio prvi do Boga Oca Jahve.
Došavši na Zemlju - ponizio se.
-----------------------------------

Da li imaš stih -
BOG SE JE PONIZIO! - ?

Ako nemaš takova stiha - nemoj izmišljati!
--------------------------------------------------

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

JESAM - nema nikakove veze sa vezom
sa identifikacijom Boga.

JESAM - govore i anđeli.
JESAM- govore i ljudi.
JESAM - govoriš i ti! - Da li sebe zbog toga što kažeš - JESAM -
smatraš Bogom?
Normalno da ne.

-------------------

JESAM je slamka "spasa" za teoretičare TTT.
Nemaju nikakovih dokaza,
pa izmišljaju svašta,
a ŠTAB se potrudio da mnoge zavede time.
--------------------------------------------------

A ta slamka "spasa" pretvorit će se u određeni dan u:

Izaija 36,6

Eto, oslanjaš se na Egipat,
na slomljenu trsku koja prodire i probada dlan onomu tko se na nju nasloni.
Takav je faraon, kralj egipatski, svima koji se uzdaju u njega.`
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "mire000, post: 1.389.428, member: 567.156"]
Pokazao sam ti i stihovima gore da uvijek kada im se Bog obraća prije Mojsija

on ne kaze:'' ja sam Jehova''.

Vec kaze:'' Ja sam Bog koji ti se ukazao u Betelu''; '' Ja sam Bog Abrahama oca tvog''; '' Ja sam Bog Oca tvog, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev.''
[/QUOTE]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TI kažeš:

"
on ne kaze:'' ja sam Jehova''.
"
-----------------------------------------

Ajmo još jednom provjeriti u Hebrejskoj
ŠTO je TOČNO rečeno!

......................................

Jeruzalemska

Izlazak 3,15

Dalje je Bog Mojsiju rekao:
"Kaži Izraelcima ovako:
` Jahve,
Bog
vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama. `
To mi je ime dovijeka,
tako će me zvati od koljena do koljena.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

HOT

Exo 03:15
ויאמר H559 עוד H5750 אלהים H430 אל H413 משׁה H4872 כה H3541 תאמר H559 אל H413 בני H1121 ישׂראל H3478
יהוה H3068
אלהי H430 אבתיכם H1 אלהי H430 אברהם H85 אלהי H430 יצחק H3327 ואלהי H430 יעקב H3290 שׁלחני H7971 אליכם H413 זה H2088 שׁמי H8034 לעלם H5769 וזה H2088 זכרי H2143 לדר H1755 דר: H1755

---------------------------------

H3068
יהוה
yehovah
yeh-ho-vaw '


-------------------------------------

IME

H8034
שׁם
shem
shame
--------------------------------------

OČITO je tvoje iznošenje "istine" od tvoga ŠTABA.
-------------------------------------------------- --------

Da li imaš stih -
Ime Boga Jedinoga je - JESAM! -?

Molim te točno daj taj stih
tako da svi ovdje vide
TVOJU ISTINITOST.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Toliko komplikovanja oko jednostavne istine.
To je upravo cilj sotone neprijatelja, da toliko iskomplikuje tako jednostavne biblijske istine i prikaze ih u pogresnom svetlu kroz mnostvo filozofskih ideja i pitanja koja iz njih proizilaze a koja u sustini nemaju smisla, i da time ljude obeshrabri i odvrati od istine i od nade da ce tu istinu naci ili da se ona moze naci.

Vec sam pomenuo primer - gde je posle diskusije samnom jedan Jehowin svedok izjavio "O Dragane, to je tako tesko i zamrseno da ne moze niko razmrsiti"
Ja sam mu odgovorio da to nije u mom slucaju, vec da je svaka biblijska istina kristalno jasna.

"9 A ludih zapitkivanja i teftera od plemena, i svađa i prepiranja o zakonu kloni se; jer je to nekorisno i prazno" ( Titu poslanica 3. 9 )

"Ako li ko drugačije uči, i ne pristaje na zdrave reči Gospoda našeg Isusa Hrista i na nauku pobožnu,
Nadu se ne znajući ništa, nego bolujući od zapitkivanja i praznih prepiranja, oda šta postaje zavist, svađa, huljenje, zle misli,
Zaludna prepiranja onakvih ljudi koji imaju um izopačen i nemaju istine, koji misle da je pobožnost trgovina. Kloni se takvih"
( 1 Timotiju poslanica 6. 3 - 5 )

" A ludih i praznih zapitkivanja kloni se znajući da rađaju svađe.
A sluga Gospodnji ne treba da se svađa, nego da bude krotak k svima, poučljiv, koji nepravdu može podnositi,
I s krotošću poučavati one koji se protive: eda bi im kako Bog dao pokajanje za poznanje istine,
I da se iskopaju iz zamke đavola, koji ih je ulovio žive za svoju volju"
( 2 Timotiju poslanica 2. 23 - 26 )
 
Natrag
Top