IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ako Isusu nije smetalo i dozvolio hžje ne bih ja ulazio dalje od toga. Isus zna najbolje. Isus nije Tomi uputio nikakvu drugu kritiku osim za maloverje. Sve ostalo ne treba ni razmatrati.
Naravno da je to Isusu smetalo,ali mu je dozvolio,A kom to coveku ne bi smetalo da mu neko u ranu stavla prst???
Zar tebi nikad nista nije smetalo,ali si ipak dozvolio?
I naravno ta kritika za maloverje je sasvim dovoljna za pametnog.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali kako da prizovu onoga u koga ne povjerovaše?

Ne mogu.. niti bi im se odazvao... Jer srca su im kamena, šija tvrda... oči imaju a ne vide, uši imaju a ne čuju... razumu se ljudskom klanjaju... I kako onda da poveruju u Onoga koji je pred svojima stajao a oni ga ne primiše?


Tako je, i Otac je ime našeg Boga, i Sin je ime našeg Boga i Duh Sveti je ime našeg Boga. Ovo su imena Boga kojima karakteriziramo suodnos triju Božanskih osoba, ali kad Isus, u Iv 17,6, svome Ocu kaže da je "ljudima objavio Njegovo ime", onda misli upravo na svoje ime, ime Isus Krist.

Upravo tako. Jer na ime Isusovo pokoravaju se nebesnici, podzemnici, zemnici...

Zato i nema proroka nakon Ivana Krstitelja, jer Yahanan bar Zakari Bar Elisabeth, poslednji je od proroka. Nakon njega ljudima direktno, govori Bog sam. Ne neko "kao Bog", ne imanacija jednog od oficira armije nebeske, nego Ja Jesam.

Ali, to ovi MIleritsko cionistički "fundamentalisti" shvatiti neće... isto kao što to shvatili nisu ni Sadukeji, Fariseji, PIsmoznanci...

Ps. Dovoljno je videti kakve stvari lajkuje Jovan, pa da se zna sa kime, tačnije sa čime imamo posla.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi mi odgovorio na pitanje.
Da li je Isus nagradio Tomu sto mu je stavljao neopranu ruku u ranu ili ga je za to nagradio.
Sta je bio povod da Toma zavlaci svoju neopranu ruku u Isusovu ranu?


Isus mu je rakao da to ucini, jer je to Toma predhodno postavio kao uslov da poveruje da je Isus stvarno ustao iz mrtvih, i na Isusov dopust Toma je to ucinio, i kada se uverio da je to vaaskrsli Gospod rekao je "Gospod moj i Bog moj"
Da li je Tomina ruka bila prljavili ili ne to ne pise, niti je to bitno, osim ako sumnjas da mu je to sam Isus rekao, i da biblija laze.
Isus nije ukorio Tomu sto ga je nazvao Bogom, jer je to bila istina.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Složiše se jehovci. Možda i ne bude "klanja". :)

Sad će opet zajedno na Boga Sina nasrnuti.

Nikada se oni oko toga nisu ni svađali (klali)... Klali su se samo oko toga čija je nakarada od "teologije" pravilnija, tačnije ko ima "prvenstvo"...

Dakle, nasrnuće, ali uzalud im je. "Bog" kome se klanjaju to nije. Plod je ljudskog izmišljanja, idol, nepostojeći...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus mu je rakao da to ucini, jer je to Toma predhodno postavio kao uslov da poveruje da je Isus stvarno ustao iz mrtvih, i na Isusov dopust Toma je to ucinio, i kada se uverio da je to vaaskrsli Gospod rekao je "Gospod moj i Bog moj"
Da li je Tomina ruka bila prljavili ili ne to ne pise, niti je to bitno, osim ako sumnjas da mu je to sam Isus rekao, i da biblija laze.
Isus nije ukorio Tomu sto ga je nazvao Bogom, jer je to bila istina.
Kako bi se ti osecao da si ranjen i da ti je rana duboka,i da dodje tebi tvoj dragi prijatelj i da kaze da gurne prst u tvoju ranu da vidi kolko je duboka??? Sta bi mu ti kazao???,ma kolko da ti je to draga osoba...
I za tebe Isus nije ukorio Tomu sto nije verovao da ga je Bog uskrsnuo???,recima bolje je onima koji ne videse a poverovase.
Tebi to nije ukor ,nego odobravanje???
Zar ne vidis da se Isus ni recju nije osvrnuo na Tominu izjavu uku uzrecicu sasvim svejedno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"NIJE GA UKORIO STO GA JE NAZVAO BOGOM" a ako je to bila neistina Isus je to morao da ucini, i mozda bi to ucinili i Isusovi ucenici.
To nije bila urecica, vec je Toma rekao za Isusa kada se uverio da je to on "GOSPOD MOJ I BOG MOJ"

Da je to bila Tomina uzrecica, onda je on i vaskrslom Lazaru kada ga je video zivog, ili onoj devojcici Jairovoj cerki koju je Isus vaskrsao - mogao da kaze "Gospod moj i Bog moj"
Ovo je banalan primer, ali pokazuje da se ne radi o uzrecici, vec da je Toma sa razlogom Isusa nazvao Bogom, jer je znao da on to jeste.
 
Natrag
Top