Isusov polozaj na nebu

Dal je nakon odlaska na nebo Isus jednak Jehovi?

  • Jednak je Jehovi

    Votes: 8 57,1%
  • Naravno da nije jednak,on je poslusan Jehovi

    Votes: 6 42,9%
  • nesmem da se izjasnim za odgovor 2 zbog troicara

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Majka sinova Zevedejevih ,Jakova i Jovana je jednom prilikom zamolila Isusa u stihovima iz Mateja 20 glave
[SUP]21[/SUP] A On joj reče: Šta hoćeš? Reče Mu: Zapovedi da sedu ova moja dva sina, jedan s desne strane Tebi, a jedan s leve strane Tebi, u carstvu Tvom.
[SUP]22[/SUP] A Isus odgovarajući reče: Ne znate šta tražite; možete li piti čašu koju ću ja piti i krstiti se krštenjem kojim se ja krstim? Rekoše Mu: Možemo.
[SUP]23[/SUP] I reče im: Čašu dakle moju ispićete, i krstićete se krštenjem kojim se ja krstim; ali da sedete s desne strane meni i s leve, ne mogu ja dati, nego kome je ugotovio Otac moj.

Dakle sta mislite ,dal je Isus na nebu jednak ili iznad svoga oca,Jehove Boga???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovaj tekst iz Mateja 20 poglavlja od 21 do 23 stiha treba sagledati u kontkstu uloga koje razlicite licnosti Bozanstva obavljaju u planu spasenja coveka, u koji su ukljuceni i nebeski andjeli.

Isus u ovom planu zauzima ulogu Mesije - spasitelja, i takodje ulogu novozavetnog prvosvestenika ili posrednika u nebeskoj svetinji nad svetinjama.
On ce ovu ulogu obavljati do kraja istorije sveta, kada ce zauzeti ulogu cara koji ce doci na oblacima nebeskim da uzme k sebi sve one koji su prihvatili njega kao licnog spasitelja i njegovu zrtvu na krstu kao otkup za svoje grehe, i koji su Isusovom posrednickom sluzbom izgradili sebe za carstvo nebesko kroz svakodnevno posvecenje Svetim Duhom.

Uloga Duha Svetoga danas koju obavlja u planu spasenja, je uloga utesitelja ili pomagaca koji stoji pored coveka i pomaze mu da izgradi licni odnos sa Bogom, i duhovno uzraste u savrsenog coveka u visinu mere rasta Hristova.

Uloga andjela je takodje bitna, jer andjeli stoje pored coveka kao njegovi zastitnici koji ga stite od sile sotone.
Oni su i svedoci koji zapisuju svako nase delo pa cak i misli, i ovi izvestaji o nasim zivotima se zapisuju u nebeskim knjigama, i na dan suda ce svedociti protiv nas ili u nasu korist.

Za razliku od ovoga, uloga Boga Oca je uloga Sudije, koji sudi na osnovu ovih izvestaja i predznanju o svim stvarima koja se ticu naseg zivota.

Sagledavajuci pojedine biblijske izjave od kojih je i ova u Mateju 20 poglavlju u kontekstu ovih istina, mi mozemo da zakljucimo zasto je Isus dao tu izjavu.
Isusova uloga u planu spasenja nije da odredjuje ko ce sesti sa leve ili desne strane Boga Oca, jer to odredjuje Bog na osnovu sudske presude koja se donosi na osnovu izvestaja o ljudskim zivotima, i slobodne volje svakog coveka da prihvati ili odbaci Isusa kao licnog spasitelja.

Isusova uloga je da omoguci spasenje svakom coveku i da ga pripremi za carstvo nebesko u saradnji sa Duhom Svetim, a Bog Otac na osnovu izvestaja i svog predznanja o svakom coveku donosi presudu u korist ili protiv coveka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Majka sinova Zevedejevih ,Jakova i Jovana je jednom prilikom zamolila Isusa u stihovima iz Mateja 20 glave
[SUP]21[/SUP] A On joj reče: Šta hoćeš? Reče Mu: Zapovedi da sedu ova moja dva sina, jedan s desne strane Tebi, a jedan s leve strane Tebi, u carstvu Tvom.
[SUP]22[/SUP] A Isus odgovarajući reče: Ne znate šta tražite; možete li piti čašu koju ću ja piti i krstiti se krštenjem kojim se ja krstim? Rekoše Mu: Možemo.
[SUP]23[/SUP] I reče im: Čašu dakle moju ispićete, i krstićete se krštenjem kojim se ja krstim; ali da sedete s desne strane meni i s leve, ne mogu ja dati, nego kome je ugotovio Otac moj.

Dakle sta mislite ,dal je Isus na nebu jednak ili iznad svoga oca,Jehove Boga???

Prva zapoved ce ti sve objasniti ako je razumes!a takodje Isajia 9:6,Jovan 1:1:14!)ako si toliko glup pa ne razumes te citate sta cu ti ja?
'
Pozdrav od Gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
mani se filozofiranja.pretvaras se u Geru .
Hocete li ti i Gerica nauciti da razlikujete ,sta je u Bibliji doslovno,a sta je simbolika.
Vi sve ono sto je simbolika -govorite da je doslovno,i ono sto je doslovno da je simbolika.
Ama,zar ne vidite da je Isus jasno kazao,da cak i kad bude otisao na nebo,da ce i tamo njegov Otac Bog biti iznad njega.
Da nije tako,lepo bi kazao majci sinova Zebedejevih,hocu,zar ne???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije filozofiranje, vec kontekst reci Bozje.

Isus je jednak Ocu, a objasnjeno je zasto nije mogao odgovoriti majci sinova Zavedejevih da hoce, jer nije njegova uloga da odredi takve stvari, jer Bog Otac to odredjuje na osnovu svoje uloge sudije i izvestaja zapisanih u nebeskim knjigama.

Isusova uloga je bila da postane nas spasitelj, i da nakon odlaska na nebo postane nas posrednik ili zastupnik u nebeskoj svetinji nad svetinjama.
Dakle, cisto spasonosno - posrednicka uloga.

Ipak, u bibliji su zapisani slucajevi upravo vezani za ovu spasonosnu ulogu, gde je Isus u svom predznanju video da ce ga odredjeni ljudi prihvatiti za spasitelja, i biti na nebu.

Za apostole je video da ce oni nakon njegovog drugog dolaska sesti sa njim u carstvu nebeskom na dvanaest prestola kao sudije, sto znaci da je znao da ce oni ipak sedeti na prestolima ali nije naveo kojim redosledm.

"A Isus reče im: Zaista vam kažem da ćete vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sede Sin čovečiji na prestolu slave svoje, sešćete i vi na dvanaest prestola i suditi nad dvanaest kolena Izrailjevih"
( Matej 19. 28 )

I takodje, razbojniku na krstu je takodje rekao videvsi njegovu iskrenu veru da ce biti sa njime u carstvu nebeskom.

Isus jeste jednak Ocu, on ima isto predznanje kao i Otac, ali deluje iskljucivo u skladu sa svojim ulogama i uvek u saradnji sa Ocem a ne van nje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
Isus i njegov otac su u jedinstvu,oni nisu jednaki.To je samo nas los prevod,jer je otac uvek veci od Isusa.
Jovan 14:28
[SUP]28[/SUP] Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.
Isus je samo Bozji sin,poslanik i posrednik,i otkupitelj,i nas hiljadugodisnji kralj ,koji ce nakon 1000 godina predati svu vlast svome Bogu i ocu.
1.kor 15:28
[SUP]28[/SUP] A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, sin ce se pokoriti, prestace njegova prvosvestenicka uloga, i on ce zajedno sa Ocem ponovo postati Bog sve u svemu..
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Tacno, sin ce se pokoriti, prestace njegova prvosvestenicka uloga, i on ce zajedno sa Ocem ponovo postati Bog sve u svemu..
Budi dobar Laodikeja pa objasni,sve vreme tvrdis da je Isus Bog!a sad tvrdis da ce postati Bog objasni na sta si mislio?

Pozdrav od Gere.

P.S

pise Laodikeja:
I takodje, razbojniku na krstu je takodje rekao videvsi njegovu iskrenu veru da ce biti sa njime(Jos danas) u carstvu nebeskom.Zasto si izbacio rec (Jos danas)???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Majka sinova Zevedejevih ,Jakova i Jovana je jednom prilikom zamolila Isusa u stihovima iz Mateja 20 glave
[SUP]21[/SUP] A On joj reče: Šta hoćeš? Reče Mu: Zapovedi da sedu ova moja dva sina, jedan s desne strane Tebi, a jedan s leve strane Tebi, u carstvu Tvom.
[SUP]22[/SUP] A Isus odgovarajući reče: Ne znate šta tražite; možete li piti čašu koju ću ja piti i krstiti se krštenjem kojim se ja krstim? Rekoše Mu: Možemo.
[SUP]23[/SUP] I reče im: Čašu dakle moju ispićete, i krstićete se krštenjem kojim se ja krstim; ali da sedete s desne strane meni i s leve, ne mogu ja dati, nego kome je ugotovio Otac moj.

Dakle sta mislite ,dal je Isus na nebu jednak ili iznad svoga oca,Jehove Boga???

Добићеш одговор који је Исусов положај на Небесима ако се не будеш правио да не видиш шта те питам. Конкретно ми одговори и добићеш одговор о положају.

41. Ово рече Исаија кад виде славу Његову и говори за Њега.

Кога је Исаија видео?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Budi dobar Laodikeja pa objasni,sve vreme tvrdis da je Isus Bog!a sad tvrdis da ce postati Bog objasni na sta si mislio?

Pozdrav od Gere.

Mozda sam se pogresno izrazio.
Mislio sam na to da ce nakon okoncanja plana spasenja kada verni udju u vecnost, Isusova uloga posrednika ili prvosvestenika u nebeskoj svetinji nad svetinjama nakon njegovog drugog dolaska prestati, i da ce on opet zauzeti polozaj koji mu je oduvek pripadao, da bude zajedno sa Ocem i Svetim duhom Bog sve u svemu.

biblija govori da je Isus vecni Bog, i da je njegovo carstvo od vecnosti, a to da mu je otac predao carstvo se odnosi na Isusovu ulogu u koju spada i carevanje koje njemu kao nasledniku Davidovog prestola pripada.
On je rodjen kao car i naslednik Davidovog prestola, i u tom smislu on caruje dok se ne poloze neprijatelji njegovi pod noge njegove, a potom ce se carstvo predati Bogu, odnosno razlicite uloge Bozanskih licnosti ce prestati, i on ce nastaviti da caruje zajedno sa ocem i Svetim Duhom kroz citavu vecnost..

To je bio odgovor Ris-u, da tekst u 1 Korincanima poslanici 15. 24 - 28 treba shvatiti u svom kontekstu, i kontekstu celokupnog biblijskog ucenja o prirodi i ulozi Gospoda Isusa Hrista u planu spasenja.
Treba naglasiti da je ovo napisano u kontekstu uloga koje razlicite licnosti Bozanstva zauzimaju u planu spasenja..

Ovaj tekst u svojoj celini govori o vaskrsenju.
Tekst od 1 do 23 stiha govori o tome da je Hristovo vaskrsenje zalog naseg vaskrsenja i vecnog zivota.
15 stih kaze da je Bog otac vaskrsao Hrista iz mrtvih.
Tekstovi od 35 do 50 stiha takodje govore o vaskrsenju i uporedjenju prirode zemaljskog tela, i vaskrslog proslavljenog tela.
Hristos je rodjenjem na ovoj zemlji primio ljudsku prirodu sa svim njenim slabostima, prilikom svog vaskrsenja Hristos je zadrzao ljudsko telo, ali je ono prilikom Hristovog uznesenja bilo proslavljeno i obuceno u besmrtnost ( Jevandjelje po Jovanu 20. 24 - 28 Toma i Isus / Jevandjelje po Luki 24. 36 - 43 Isus jede sa ucenicima posle vaskrsenja ).

Prema tome, tekst u 1 Korincanima poslanici 24. 36 - 43 koji kaze da ce se i sam sin podloziti ocu, ni u kom slucaju ne porice Hristovo Bozanstvo, vec naprotiv govori o Hristovoj poniznosti i odavanju slave onome koji ga je vaskrsao iz mrtvih.

Ovo znaci takodje i to, da ce posle vekovne borbe izmedju dobra i zla, razlicite uloge Bozanskih licnosti prestati jer vise nece biti potrebne, i Isus ce se ponovo podloziti, odnosno ponovo zauzeti mesto koje mu je oduvek pripadalo, a to je da bude sa ocem i Svetim Duhom Bog sve u svemu.

Isusova vlast u sklopu trojstva je oduvek bila vecna, i tako ce biti zauvek kroz sve vekove vecnosti.

U to vreme, govori Gospod, sabraću hrome, i skupiću odagnane i kojima zlo učinih.
I učiniću od hromih ostatak i od odagnanih silan narod; i Gospod će carovati nad njima na gori Sionu odsada i doveka. ( knjiga proroka Miheja 4. 6 - 7 ).

I reče joj anđeo: Ne boj se, Marija! Jer si našla milost u Boga.
I evo zatrudnećeš, i rodićeš Sina, i nadeni Mu ime Isus.
On će biti veliki, i nazvaće se Sin Najvišega, i daće Mu Gospod Bog presto Davida oca Njegovog;
I carovaće u domu Jakovljevom vavek, i carstvu Njegovom neće biti kraja. ( jevandjelje po Luki 1. 30 - 33 ).

P.S

pise Laodikeja:
I takodje, razbojniku na krstu je takodje rekao videvsi njegovu iskrenu veru da ce biti sa njime(Jos danas) u carstvu nebeskom.Zasto si izbacio rec (Jos danas)???

Nisam izbacio rec DANAS, jer nisam ni citirao taj tekst.

Taj tekst treba tumaciti u kontekstu, a on u svojoj pravoj formi glasi: "ZAISTA TI KAZEM DANAS, BICES SAMNOM U RAJU.

U 1 veku kada je pisan ovaj tekst nije bilo uobicajeno stavljanje znakova interpunkcije - tacke, zareza..itd, sve reci su bile spojene i citalo se sa desna na levo, tako da su kasniji prepisivaci izmenili smisao teksta po svom licnom shvatanju, stavljajuci zarez ispred reci danas a ne iza.

Osim toga, Isus toga dana nije bio u raju, i ova izjava bi prema tome bila lazna.

Cetrdeset dana nakon njegovog vaskrsenja, on je rekao Mariji koja je zelela da ga dodirne "NEMOJ SE DOTICATI DO MENE JER SE JOS NE VRATIH OCU MOJEMU"

Drugo, to nije biblijsko ucenje, da ljudi odmah nakon smrti odlaze u raj, vec prebivaju u grobu do casa vaskrsenja koje ce se dogoditi prilikom Hristovog drugog dolaska.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top